Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu Sitenin Ali Şeriati Ile Bir Ilgisi Varmı Arkadaşlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

ali_aciz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ARKADAŞLAR BEN HASAN EL BENNA VE SEYYİD KUTUBU TAKİP EDİYORUM BU SİTENİN İRAN GURUBLARI İLE BİR İLŞKİSİ VARMI YADA ALİ ŞERİATİ İLE İLGLİ BANA BİLGİ VERİRMİSİNİZ SİTEYE YENİ GELDİM KUSURA BAKMAYIM

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Yoktur.

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şia ve ona ait hiçbir konu ile bu sitenin zerre ilgisi yoktur. Şialar konusunda burada bulabileceğin tek şey hak kalemler ile batıl şianın foyasını ortyaya döken yazılar vardır.

Kardeş tevhid bölümüne bakarsan akide ile ilgili meselede ehli sünnet menhecine tabi oluşu görürsün.

E Çevrimdışı

Elhli-SapiK

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selamun aleykum;

Resullullah (s.a.v)' ın zamanında Hz Ali' yi sevenler öreneğin Hz. Ebu-Zer geldiğinde peygamberimiz Ali' nin şiası geldi buyururmuş, yukarıdaki arkadaş şianın foyası demiş, bazı insanlar hz ali' nin yolunu izliyorum diye yanlış işler yapıyorsa bunlar kendilerini bağlar. nitekim hakkı hz ali' nin yolunu takip edebilenler kurtluşa erenlerdir, fakat bu çok zordur. bunu aşağıdaki iki hadisle özetleyim,

Peygamber efendimizin (s.a.v)

'BEN İLMİN ŞEHRİYİM, ALİ İSE ONUN KAPISIDIR'

(el- Cami’us-Sağir 1/415, Sevaik’ul Muhrika 73; Tehzib’ut-Tehzib 6/320; Müstedrek-i Hâkim 3/126)

Hz Ali efendimizin

'BENİ BİR DAĞ BİLE SEVSE MÜSİBETE UĞRAR'

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Alinin şiası geldi derken bu nerede geçiyor. Ayrıca Ali r.a'yı bizim sevmediğimizi demek istiyorsun..

Unutmaki insan severek de Allah'a şirk koşar.

E Çevrimdışı

Elhli-SapiK

Üyeliği İptal Edildi
Banned
yukarıdaki, yazıları yazan değilsin, seni tanımıyorum, şimdiye kadar hiç bir yazınına okumadım, ama sen cevap vermişsin, bir de alakası olmayan bi sey yazmışsın. (kimi sevip sevmediğinde beni bağlamaz)

Ayrıca Ali r.a'yı bizim sevmediğimizi demek istiyorsun. bunu hangi cümlelerimden çıkardın

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
şia ile alakalı Rasulullah sav'in ağzından laf aktardın bunu ispat et aksi halde hadis uydurmacısı olacaksın.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bu guzelim memleketde birileri cikip ben peygamberim diyorsa ve utanmadan diger peygamberlere vitir kildirdim diyorsa arapca konus dedigin zamanda elifi bilmiyorsa bu gibi adamlarin tv leri vede en onemlisi ona inanan insanlar cikiyorsa hicte az degil toplandiklari zaman binleri bulabiliyorlar. insanlarin kafalarinin icine dogru bilgiyi sokmak icin yeni metotlar lazim sanirim.gercekten insanlar gercekleri anlamakta nasil bu kadar israrci olabiliyorlar sanirim buda bir hikmeti ilahi olsa gerek hidayet ALLAH (c.c) tandir.
muhammed kardes ehlibeyt ile ehlisunnet kavrami ehli sunneti hakiki anlamda yasayan insanlar icin ehlibeyt de bir okadar degerlidir .ama sia ile ehli beytin hic alakasi yoktur sadece sia nin ne oldugunu anlamak istiyorsan bu sitede cok yararli resimler var okumana dahi gerek kalmiyor yani anlamak cokk basitt ALLAH (c.c) hepimize hak ile batili ayirmada yardimci olsun.

E Çevrimdışı

Elhli-SapiK

Üyeliği İptal Edildi
Banned
senin yazılarını okudum geçmişte münakaşa ettiğin yazılarıda okudum, SEN MÜNAKAŞAYI KENDİNE ADET EDİNMİŞSİN benim inançlarım seninle münakaşa etmeye müsade etmez, benim ne olduğumu Allah biliyor senin ne dediğin benim için hiç önemli değil, şimdi bu işi uzatmak istemediğimi Hz Ali'nin bir hutbesıyle anlatyım. seninde Hz Ali' nin nazarında nasıl bir insan olduğunu anlamış olursun.

HZ ALİ DİYOR Kİ

KÜFÜR dört esas üzerindedir: Gereksiz yere derinleşmek, niza, haktan sapmak ve düşmanlık. Gereksiz yere derinleşen, hakka ulaşamaz; bilgisizce çok niza eden hakkı asla göremez; haktan sapan güzeli kötü, kötüyü ise güzel zanneder ve dalalet sarhoşluğuyla sarhoş olur; düşmanlık edenin ise (kurtuluş) yolları zorlaşır, işleri içinden çıkılmaz hale gelir ve (dalaletten) çıkış yolu oldukça daralır. Şek ve şüphe de dört esas üzerindedir: MÜNAKAŞA , korku, tereddüt ve boyun eğmek.

BURASI SENIN NE OLDUGUNU ANLATIYOR İYİ OKU

O halde kim MÜNAKAŞAYI ADET EDİNİRSE, gecesi sabah olmaz (dalaletten kurtulmaz); karşısındaki olan şeyler kimi korkutursa, (bir şey elde etmeksizin) geriye döner; kim şüphede tereddüt (şaşkınlık) içinde olursa, şeytanların tırnakları onu çiğner; kim dünya ve ahiretinin yok olmasına boyun eğerse, dünya ve ahirette helak olur."

HZ ALİ' NİN DİLİNDEN SENİN NE OLDUĞUNU YAZDIM EY DELALETE DÜŞMÜŞ İNSAN

SANA BİR DAHA CEVAP YAZMAM, SEBEBİNİ YUKARDAN BELİRTTİĞİM ÜZERE

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
senin yazılarını okudum geçmişte münakaşa ettiğin yazılarıda okudum, SEN MÜNAKAŞAYI KENDİNE ADET EDİNMİŞSİN benim inançlarım seninle münakaşa etmeye müsade etmez, benim ne olduğumu Allah biliyor senin ne dediğin benim için hiç önemli değil, şimdi bu işi uzatmak istemediğimi Hz Ali'nin bir hutbesıyle anlatyım. seninde Hz Ali' nin nazarında nasıl bir insan olduğunu anlamış olursun.

HZ ALİ DİYOR Kİ

KÜFÜR dört esas üzerindedir: Gereksiz yere derinleşmek, niza, haktan sapmak ve düşmanlık. Gereksiz yere derinleşen, hakka ulaşamaz; bilgisizce çok niza eden hakkı asla göremez; haktan sapan güzeli kötü, kötüyü ise güzel zanneder ve dalalet sarhoşluğuyla sarhoş olur; düşmanlık edenin ise (kurtuluş) yolları zorlaşır, işleri içinden çıkılmaz hale gelir ve (dalaletten) çıkış yolu oldukça daralır. Şek ve şüphe de dört esas üzerindedir: MÜNAKAŞA , korku, tereddüt ve boyun eğmek.

BURASI SENIN NE OLDUGUNU ANLATIYOR İYİ OKU

O halde kim MÜNAKAŞAYI ADET EDİNİRSE, gecesi sabah olmaz (dalaletten kurtulmaz); karşısındaki olan şeyler kimi korkutursa, (bir şey elde etmeksizin) geriye döner; kim şüphede tereddüt (şaşkınlık) içinde olursa, şeytanların tırnakları onu çiğner; kim dünya ve ahiretinin yok olmasına boyun eğerse, dünya ve ahirette helak olur."

HZ ALİ' NİN DİLİNDEN SENİN NE OLDUĞUNU YAZDIM EY DELALETE DÜŞMÜŞ İNSAN

SANA BİR DAHA CEVAP YAZMAM, SEBEBİNİ YUKARDAN BELİRTTİĞİM ÜZERE

Ey sapkın kardeşim.

Ben de sana Hz.Ali den rivayetle bir hadis aktarayım.

Ali b. Ebu Taİib (r.a) şöyle demiştir: Rasulullah (s.a.s)'den işittim. Buyurdu ki:

«Benim ağzımdan yalan uydurmayınız. Her kim benim ağzımdan yalan söylerse cehennemdeki yerini hazırlasın.»

(Buhari)

Seleme b. el-Ekva (r.a) şöyle demiştir: Rasulullah (s.a.s)'den şöyle işittim. Buyurdu ki:

«Benim söylemediklerimi her kim bana isnad ederse cehennemdeki yerini hazırlasın.»

(Buhari-Müslim)

Umarım Rasulullah sav'in bu hadisler aklını başına aldırır.

Allah sizleri bildiği gibi yapsın.

Konu kapanmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt