Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Bu Tilâvette Yanlışlık Var mıdır?

A Çevrimdışı

Abdussamed b. İslâm

Şirke rızam yoktur
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm. Şu linkten bakar mısınız Meryem suresi 60. ayete. Ayetin sonunda malum olduğu üzere "şey'â" kelimesi varken hatta Bandar Balila, el Muaykili'den dinledim onlar normal okuyor. Amma velakin raad el kürdi yanlış mı okuyor? Bir kural var da ben mi bilmiyorum ? Veya ben mi yanlış anlıyorum? Kayıt şu:

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Aleykümselam. Nisa 49 ve İsra 71 ayetlerinde "ve la yuzlemune fetila" geçiyor. Karıştırmış olmalı.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

عبد الرحمن kardeşimin dediği gibi

Meryem إِلَّا مَن تَابَ وَءَامَنَ وَعَمِلَ صَٰلِحًا فَأُوْلَٰٓئِكَ يَدْخُلُونَ ٱلْجَنَّةَ وَلَا يُظْلَمُونَ شَيْـًٔا ﴿ ٦٠
Şey'ê
Nisa
أَلَمْ تَرَ إِلَى ٱلَّذِينَ يُزَكُّونَ أَنفُسَهُمۚ بَلِ ٱللَّهُ يُزَكِّى مَن يَشَآءُ وَلَا يُظْلَمُونَ فَتِيلًا ﴿٤٩
Fetîlê
Mavi renklendirdiğim kısımda okurken "cenneh" deyip durduktan sonra ayeti feulâike'den tekrar geri aldıktan sonra okuyor. sonunda şey'ê diye bitirmesi gerekirken Nisa suresindeki 49 ayetteki ortak kelime وَلَا يُظْلَمُونَ 'den dolayı karıştırıp Meyem'deki Şey'ê yerine Nisa'daki Fetîlê diye manayı bozmasa da yanlış okuyor.

Üst Ana Sayfa Alt