Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bugün 11 Eylül.. Büyük Bir Zafere Adım Attık Allahın Izniyle :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kafirlerin masumlarida olsa acıma! Onlari dost edinme.. Hem 11 eylul ile niye bu kadar sorun yasiyosunuz anlamadm? Binlerce insnin muslman olmasi canınızi falanmi yakiyor?

• Dua et
Tepkiler: Qan
VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen keferelerin yanında olmaya dwam et ! Ben kardeslerimin yanında olmayi yeğelerim!

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Hayır tam tersi , vergi çatır çatır alınır , zaten bu sebebden dolay özel dediğin şey "bağımsız değildir" .

Madem vergi çatır çatır (zorla) alınıyor o halde nasıl olur da vergi verenlerin ABD'yi desteklediğini iddia edebilirsin?

Uykun mu geldi tabi ki sunni olanlardan ,, şiiler hallerinden memnunlar yani ,

Tamam da o gün kaç tane sünni vardı ve şeriatçıydı? Biliyorsun bugün TR'dekilerin çoğunluğuna sorsan sünni olduklarını iddia ederler ancak aynı zamanda şeriat için "kahrolsun" da derler.

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Madem vergi çatır çatır (zorla) alınıyor o halde nasıl olur da vergi verenlerin ABD'yi desteklediğini iddia edebilirsin?

Bak gene aynı karmaşa orada kontrat var senin kafanda ise devlet baba imajı o yüzden farkı göremiyorsun ....
Tamam da o gün kaç tane sünni vardı ve şeriatçıydı? Biliyorsun bugün TR'dekilerin çoğunluğuna sorsan sünni olduklarını iddia ederler ancak aynı zamanda şeriat için "kahrolsun" da derler.

Böyle bir uygulamamız bulunmamaktadır :)

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vardır. Sevdireceksin, nefret ettirmeyeceksin. Savaş çiçeklerle böceklerle yapılmaz diye savaşta ölçüyü kaçırıp masum siviller öldürülmez.

İSPAT ET MASUM SİVİL OLDUKLARINI .... FARKINDAMISIN BU SÖZ DIŞINDA DELİLİN YOK . YANİ KeNDİ KeNDİNİ DOĞRULAMA DERDİDESİNDE delil hani:).

• Dua et
Tepkiler: Qan
ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Bak gene aynı karmaşa orada kontrat var senin kafanda ise devlet baba imajı o yüzden farkı göremiyorsun ....

Sen bana net bir cevap versene. ABD'de vergi vermek zorunlu muydu, değil miydi? Evet ya da hayır.

Böyle bir uygulamamız bulunmamaktadır

Sen soruya cevap ver; Irak'takilerin hepsi şeriatçı mıydı yoksa bizdeki gibi "tağutçu sünni" miydi?

Q Çevrimdışı

Qan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Asıl sen net bi cwp wersene. Sana göre Şuan yeryüzünde gerçekten hakiki müslüman kim ? Hadi bunun cwbını wer bize. Bi isim yaz. Falanca kişi de ama bi isim wersene hadi...? Bukadar milleti eleştirip duruyosun bu kadar arastırıyor sorustuyor yargılıyorsun...

Şuan müslümanlıgını begendiğin müslüman bu şekilde olmalı dediğin yeryüzünde kim war ???

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen bana net bir cevap versene. ABD'de vergi vermek zorunlu muydu, değil miydi? Evet ya da hayır.

cevap versem bile algılayamıyorsun ki :) çatır çatır alırlar dyorum ama sen bunu devlet baba mantığı ile algıladığın için farkı bilemiyorsun orada kontrat var iki tarafın "anlaşmasıdır" baba mantığı değil:)

Sen soruya cevap ver; Irak'takilerin hepsi şeriatçı mıydı yoksa bizdeki gibi "tağutçu sünni" miydi?

Tağutçu adam sunni olmaz bu bir yine kafan karışık bi kelam etmişsin ,, ikincisi silah zoruyla oturulan bir iktidar var sunni halk devrimi y ada seçimi yok olmayan bir şeyden halkı neyle suçlayacaksın ?

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müddei ispatını ispatlamakla mükelleftir. Burada müddei olan sensin, ben değil.
Hayır sensin zira sen ekonomik hedef vurulmaz diyorsun :)

Bu da aynı ben talibanın milliyetçi olduğunu duydum demen gibi

İspat et :)

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
cevap versem bile algılayamıyorsun ki :) çatır çatır alırlar dyorum ama sen bunu devlet baba mantığı ile algıladığın için farkı bilemiyorsun orada kontrat var iki tarafın "anlaşmasıdır" baba mantığı değil

Peki böyle bir kontrat yapmak zorunda mı? "Ben vergi vermek istemiyorum" deme hakkı yok mu?

Tağutçu adam sunni olmaz bu bir yine kafan karışık bi kelam etmişsin ,, ikincisi silah zoruyla oturulan bir iktidar var sunni halk devrimi y ada seçimi yok olmayan bir şeyden halkı neyle suçlayacaksın ?

Irak'taki sünnilerin hepsi şeriatçıydı diyorsun yani

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peki böyle bir kontrat yapmak zorunda mı? "Ben vergi vermek istemiyorum" deme hakkı yok mu?

O devletin kurgusu öyle değil ,,, mesela zorunlu askerlik yoktur ama vergi zorunludur zira hizmet karşılığı vatandaşlığın gereğidir . Hizmetse vatandaşın çıkarınadır ve orada çıkar gruplrının çıkrları üzerine kurulu br sistemden bahsederler bizde ise tam tersidir çıkar grupları eksi mana yüklüdür . Bu yüzden verginin çatır çatır alınması sende eksi mana taşırken orada gayetten de iyidir zorlama değil karşılıklı anlaşma neticesidir ve çıkarlarınadır. evlilik gibi düşün sağlam herif eve ekmek getirmezse ne işe yarar gibi bir şey,,
Irak'taki sünnilerin hepsi şeriatçıydı diyorsun yani

Hayır sunniysen şeriatçı olmak zorundasın diyorum ,, ve elimizde bir veri yok sunni ihtilali sonucu BAAS rejimi olduğu hususunda .. Hal böyle olunca senin iddia ettiğin gibi sunniler baasçıdır denilemez . Zaten Baas'IN kökeni ile İttihat Terakkinin kökeni ortaktır İtthat Terakki var diye o dönem osmanlısındaki bütün sunnileri ittihatçı mı edeceksin ???

Ben ekonomik hedef vurulmaz diye bir iddiada bulunduğumu hatırlamıyor (ki bunun delili nedir onu da sorayım)

Ben masum sivillerin vurulmasının yanlış olduğunu iddia ettim sadece.

Hayır dediğin direk budur zira 2+2 dedikten sonra bunun neticesini ben sölemedim diyemezsin kaldıki pentagon ve beyaz sarayı anlarım ama dtc hayır diyende zaten sensin. Ki bir ekonomik hedefte sana tank bulunması şart değil de dedik .. İllaki insan olacak bunun sayısı bir de olabilir binde onbinde... Sen bu insanların masum olduğunu iddia ediyorsun oysa ki bu insanlar amerikan ekonomisi için önemli bir merkezde görevliler özel olsalar bile bağımsız değilller devletlerine bağlılar . O zaman masumiyetlerini ispat et .

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
O devletin kurgusu öyle değil ,,, mesela zorunlu askerlik yoktur ama vergi zorunludur zira hizmet karşılığı vatandaşlığın gereğidir . Hizmetse vatandaşın çıkarınadır ve orada çıkar gruplrının çıkrları üzerine kurulu br sistemden bahsederler bizde ise tam tersidir çıkar grupları eksi mana yüklüdür . Bu yüzden verginin çatır çatır alınması sende eksi mana taşırken orada gayetten de iyidir zorlama değil karşılıklı anlaşma neticesidir ve çıkarlarınadır. evlilik gibi düşün sağlam herif eve ekmek getirmezse ne işe yarar gibi bir şey

Bir karar ver artık.

Hayır sunniysen şeriatçı olmak zorundasın diyorum ,, ve elimizde bir veri yok sunni ihtilali sonucu BAAS rejimi olduğu hususunda .. Hal böyle olunca senin iddia ettiğin gibi sunniler baasçıdır denilemez . Zaten Baas'IN kökeni ile İttihat Terakkinin kökeni ortaktır İtthat Terakki var diye o dönem osmanlısındaki bütün sunnileri ittihatçı mı edeceksin ???

Tamam, olmak zorunda olabilirsin de ben Irak'takiler öyle miydi, değil miydi diye soruyorum. Sonuçta burada da sünni var ancak hepsi ben şeriatçıyım demiyor aksine "kahrolsun şeriat" diyenler var. Var mı o dönem Irak halkının şeriatçı olduğunu gösteren bir belge, anket vb. bir şey?

Hayır dediğin direk budur zira 2+2 dedikten sonra bunun neticesini ben sölemedim diyemezsin kaldıki pentagon ve beyaz sarayı anlarım ama dtc hayır diyende zaten sensin. Ki bir ekonomik hedefte sana tank bulunması şart değil de dedik .. İllaki insan olacak bunun sayısı bir de olabilir binde onbinde... Sen bu insanların masum olduğunu iddia ediyorsun oysa ki bu insanlar amerikan ekonomisi için önemli bir merkezde görevliler özel olsalar bile bağımsız değilller devletlerine bağlılar . O zaman masumiyetlerini ispat et .

DTM'nin vurulmasını savunabilmen için, ekonomik hedeflerin vurulabileceğine dair bir delil getirmelisin. Sonra da neden masum insanlar yokken değil de masum insanlar varken vurulduğunu açıklamalısın. Suçlu olduklarını iddia ettiğine göre suçlarını ispatlamalısın. Her devlet için çalışan devlete bağlı ise Yusuf peygamber de mi hizmet ettiği devlete bağlıydı?

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dünya ticaret merkezi emperyalist amerikan domuzlarının ekonomisinin kalbi konumundaydı.Bu son derece meşru bir hedeftir.Oradakiler sivil falan değil.Abd'nin ekonomisinin beyin takımıydı.Yani kafir abd devletinin müslümanları öldürmek için kullandığı ordusunu ekonomik olarak besliyordu.Onlara kaynak sağlıyordu.Daha fazla müslüman öldürmeleri ve sömürmeleri için.Kaldı ki sivil olsaydı bile onlar bizim sivillerimizi vurduklarından kısas hakkımız var bizde onların sivillerini öldürürüz.Ve bundan dolayı suçlu da değiliz.11 eylül saldırılarına terör diyenler aşağılık kafirlerdir.Öyleki müslümanların iyiliğini değil de kafirlerin iyiliğini düşünen aşağılık kişilerdir.Ve hümanist takılırlar insan hayatına çok önem veriyormuş gibi tavır takınırlar.Ama müslümanları sömüren,baskı altında tutan,öldüren kafirlere buğzetmeleri gerekirken mücahidlere buğzederler.Böylelerinin canı cehenneme Allah'ın laneti üzerlerine olsun.

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslam'ın terör ile özdeşleştirilmesi canımızı yakıyor.

Amerika kendisinin zulümle eşleştirilmesini hiç umursamadan işgal ediyor ama.Sen hiçbir şey yapmasan da onlar senin aleyhinde yapacakk bir propaganda bulurlar.Kafir bizi sevsin diye kafirle savaşmaktan mı vazgeçeceğiz
İslam'ı duyurmak dile ile sevdirerek mi olur yoksa şiddet ile nefret ettirerek mi?

Bu mantık bütün müslümanları kemiriyor.Bir taraftan bir mücadele yürütülmesi ve islam beldelerinin münafıklardan geri alınması gerekiyor diğer taraftanda insanlara islamın anlatılması.Şimdi biz üç beş kişi dille anlatılıp islama geçecek diye bütün ülkelerimizi münafıkların eline mi teslim edelim ve mücadeleyi bırakalım..Biz nefret ettirmiyoruz ayrıca Aklı olan bir abd li islamın mücadelesini anlıyor ve müslüman oluyor aklı olan bir abd li biz peygamberimize hakareti protesto ettiğimizde helal olsun müslümanlara biz hz isa ya yapmadığımızı bırakmadık adamlar peygamberlerini nasıl savunuyor der.

ABD'nin İslam beldelerine girebilmesi için de bir karşıta ihtiyacı vardır.

sen komplo teorisine inanmak istiyorsun bizse elimizdeki gerçek verilere.

Usame Bin Laden'in gerçekten öldüğü ne malum?

obamanın müslüman olmadığı ne malum?Ben de bunu söylerim sana.

Öldürmeyi savunduğuna göre oradaki sivillerin öldürmeyi desteklediğini ispatlaması gereken sensin.

baştaki yorumlarımı okursan konuyla ilgili hadislerden bahsetmiştim ordan sivillerin hangi durumlarda öldürülebileceğini anlarsın

ABD ne yapmış da 11 Eylül saldırılarını hak etmiş?

ABD ile savaşmamızı gerektirecek ne vardı ki 11 Eylül saldırılarını yapalım?

Kısadan söyleyeyim abd,yahudiler ve müslüman ülkelerdeki münafıklar birbirlerini siyasi askeri ve eoknomik olarak destekliyor ve müslümanları esaret altında yaşatıyor.Fazla önemli bir şey değil yani

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...