Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bugün 11 Eylül.. Büyük Bir Zafere Adım Attık Allahın Izniyle :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir karar ver artık.

dedim ya durumu algılayamıyorsun..evlilik aktinde /kontratında kocanın eve ekmek getirmesi gönüllümüdür mecburi midir düşün dur:)

Tamam, olmak zorunda olabilirsin de ben Irak'takiler öyle miydi, değil miydi diye soruyorum. Sonuçta burada da sünni var ancak hepsi ben şeriatçıyım demiyor aksine "kahrolsun şeriat" diyenler var. Var mı o dönem Irak halkının şeriatçı olduğunu gösteren bir belge, anket vb. bir şey?

aksini ispat et :) Şimdi de o dönemde ırakda müslüman yoktu diyorsun :)

DTM'nin vurulmasını savunabilmen için, ekonomik hedeflerin vurulabileceğine dair bir delil getirmelisin.

Nefsin için zırvalamaya başladığının farkında mısın ?

Kureyş kervanlarını araştır bakalım ,

Yani ispat et :)

Her devlet için çalışan devlete bağlı ise Yusuf peygamber de mi hizmet ettiği devlete bağlıydı?

Dedim ya algılayamazsın... senin soruların genelde ahlat agacından armut çıkmasına tepki niteliği taşıyor , bu agaç ahlat ondan armut mu çıkarmış ahlat ağacından ahlat çıkar yoksa o armut ağacı olurdu havasındasın hayır en güzel armutlar ahlattan çıkar :)

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
ServentoftheTruth

Olaya duygusal yaklaşımınız sizi adaletsizliğe sürüklüyor orada hedef ekonomiye zarar vermekti masum dediğiniz siviller ve aileleri hakkında belgeseller yapıldı öyleleri vardı ki amerikan ordusunu destekleyin ölenler için anıt yapacağınıza diyordu neyse sen ABD'nin nasıl bir pislik olduğunu onların ise masum siviller olmadığını anlayamıyorsun

11 Eylül Hazırlık ve - Dailymotion video

Vasiyetler1 - Dailymotion video

11 Eylül Saldırısı Yüzünden ABD İslam Dünyasına Düşman Oldu İddiası

11 Eylül saldırılarıyla alakalı en önemli iddialardan biri de saldırılar nedeniyle ABD’nin İslam ülkelerine saldırdığı görüşüdür. Bu iddiaları ortaya atanlar ABD tarihinden habersiz kesimlerdir. ABD, 300 yılı geçmeyen tarihi boyunca dünyada en fazla savaşa katılan ülkedir. Ayrıca Batı’nın İslam âlemini kendine tehdit olarak gördüğü bilinen tarihi bir gerçektir. 11 Eylül öncesi İslam Dünyası’na birçok kez saldırı düzenlenmiştir.

Tam tersi El Kaide’ye göre 11 Eylül sebep değil sonuçtur. Saldırılar El Kaide’ye göre “İslam Dünyası’nda birçok katliamlar yapan, içişlerine karışan, diktatör rejimleri destekleyen ve İslam ülkelerine ambargo uygulayan” ABD’nin bu tavırlarına bir tepkidir. ABD 11 Eylül saldırıları öncesi Irak’a, Lübnan’a, Somali’ye, Ogaden’e asker çıkarmış ve savaş açmış, Sudan’ı ve Afganistan’ı daha 11 Eylül saldırıları olmadan bombalamıştır. ABD, Sovyetler Birliği yıkılır yıkılmaz İslam Dünyası’nı kendine tek tehdit ve alternatif olarak görmüş ve NATO konseptini İslam’a, karşı yapılandırmıştır. Sadece Irak’a uygulanan ambargolar sebebiyle 1 milyon çocuk ölmüş, İsrail aleyhine BM’de çıkan her karar ABD ve İngiltere tarafından veto edilmiştir. Bunların her biri El Kaide’ye göre ABD’ye saldırmak için yeterli gerekçelerdir.

Batı ve Karanlık Tünel - Dailymotion video

S Çevrimdışı

sawel

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kafirlerin arasında masul sivil ayrımı yok oranın halkı abd ayakta tutuyor oy veriiyor verg veriyor bununla ilgili sen abd halkı nasıl masum dersin ?

SERVEN OF TUR RUMUZLU KARDEŞ SEN İSLAMI BİLDİĞİNİ SANAN ZAVALLI BİR CAHİLSİN BENCE SİYER OKU ÇOK EKSİKSİN ÇOOK PEYGEMBERLERİN EN HAYRLISI HAYBER KALESİNİ KUŞATTI O KALENİN İÇİNDE ÇOLUK ÇOCUK KADINLAR AĞIRLAKTAYDI AMA PEYGAMBER KALEYE SALDIRILMASINI EMRETTİ VE HAYBER FETHİ GELDİ PEYGAMBERİMİZ TİCARET KERVANLARINA SALDIRILMASINI GANMET ALINMASINI EMRETTİ AYRICA PEYGAMBERİMİZ YAHUDİ KAVMİNİ ÇOUK ÇOCUK DEMEDEN YOK ETMŞ KELLERİN KESTİRMİŞTİR KOYUN ÇOBANLARINA VERDİĞİ CEZADA MALUMUNUZDUR ELLERİNİN AYAKLARININ ÇAPRAZLAMA KESİLİP SAHRAYA ATILMASI

ALLAH BİZLERE KISAS YAPMAMIZI EMRETTİ PEYGAMBERİN HAYATI HADİSLER ORTADA SEN NEYİN MUCADELESİNİ VERİYORSUN VELA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAH

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Masum değil hedef niteliği taşıyan ve taşımayan ayrımı olabilir ancak sivil ise bomboş manasız bir sözdür şehirli/medeni manasına gelir . .. Kavramları yerine oturtamayınca kafire masum diyor arkadaş :) Cennetlik de ilan edebilir bu masumlukla yani :) Malum anzaklara şehid demeye getiren tiplerde bulunmakta ,,

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Masum değil hedef niteliği taşıyan ve taşımayan ayrımı olabilir ancak sivil ise bomboş manasız bir sözdür şehirli/medeni manasına gelir . .. Kavramları yerine oturtamayınca kafire masum diyor arkadaş :) Cennetlik de ilan edebilir bu masumlukla yani :)
kaldı ki masum olanlar(!) eğer ki masum olmayanların içinde iseler bu durumda yine bu caizdir.

S Çevrimdışı

sawel

Üyeliği İptal Edildi
Banned
BU ARADA SERVEN OF TUR RUMUZLU KARDEŞ MÜSLÜMANLAR OLARAK İNANCIMIZ GEREĞİ İSA ALEYHİSSALAM YADA MUSA ALEYHİSSELAMA HAKARET KÜFR VS ETMEYİZ BİZ ONLARIDA HAKKK PEYGAMBER KABUL ETMİŞİZ VE ASLADA KÜFÜR ETTİRMEYİZ AMA SENİN KORUDUĞUN ABD HALKI YADA BURAKRATLARI YAZARLARI SENARİSTLERİ DİNİMİZLE PEYGAMBERİMİZLE ALAY EDİP AĞZA ALINMAYACAK ŞEYLER YAZIP ÇİZİYOR ÜSTELİK ÖZÜR BLE DİLEMİYOR BU BİLE ONLARIN MASUMİYETİNİ ORATADAN KALDIRIR Kİ BU ÖNEMLİ BİR DUURUMDUR BU DUURMA KADAR DAHA ÇOK DELİL VARDIR ASRI SAADETTE BUNUNLA İLGİLİ ÇOK GÜZEL ÖRNEKLER VARDIR

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
obama ve clinton açıklama yapıyor.Biz diyor dinlere saygısızlığa karşıyız diyorlar.Tamamen yalan.Obamanın kendi ağzından bible(incil+tevrat) la alay ettiğini duydum .Keza bütün batı dünyası hristiyanlık hz isa ve bütün diğer peygamberlerle açık açık alay ederler hatta tanrıyla bile alay ederler ve bunu yapanlara kimse bir şey demez.Çünkü onların anlayışında dinlere saldırmak bir özgürlüktür.Şimdi bunlar kendileri böyle bir uygulama yaparken bize gelip biz dinlere saygılıyız demesi ne kadar dürüstçe bir davranış.Onlar bizim de onlar gibi olmamızı istiyorlar.Bugün ise sadece durumu yatıştırmak için yalandan saygılıyız diyorlar .Ve bazı müslümanımsılar da böyle alçak bir medeniyetle diyalog kurma ittifak kurma derdine düşmüşler.

S Çevrimdışı

sawel

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ALLAH RAZI OLSUN HAKLISIN GÜZEL TESPİT ETMİŞSİN MAŞALLAH KARDEŞİM

KAFİRLER HALA ANLAYAMDILAR SAMİMİ OLAM TÜM MÜSLÜMANLAR PEYGAMBERİNE SÜNNETİ SENİYESİNE SIMSIKI BAĞLI BU YOLDA ASLA TAVİZ VERMEZ

TAVİZ VERENLERİN DURUMU ORTADA DİOLAG SEVGİ, BARIŞ ALLAH BU YOILDAKİ BEL,AMLARA HİDAYET ETSİN TEVBE ETMEZLERSE AHIRETTE REZİL RÜSVA OLACAKLAR

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Dünya ticaret merkezi emperyalist amerikan domuzlarının ekonomisinin kalbi konumundaydı.Bu son derece meşru bir hedeftir.Oradakiler sivil falan değil.Abd'nin ekonomisinin beyin takımıydı.Yani kafir abd devletinin müslümanları öldürmek için kullandığı ordusunu ekonomik olarak besliyordu.Onlara kaynak sağlıyordu.Daha fazla müslüman öldürmeleri ve sömürmeleri için.Kaldı ki sivil olsaydı bile onlar bizim sivillerimizi vurduklarından kısas hakkımız var bizde onların sivillerini öldürürüz.Ve bundan dolayı suçlu da değiliz.11 eylül saldırılarına terör diyenler aşağılık kafirlerdir.Öyleki müslümanların iyiliğini değil de kafirlerin iyiliğini düşünen aşağılık kişilerdir.Ve hümanist takılırlar insan hayatına çok önem veriyormuş gibi tavır takınırlar.Ama müslümanları sömüren,baskı altında tutan,öldüren kafirlere buğzetmeleri gerekirken mücahidlere buğzederler.Böylelerinin canı cehenneme Allah'ın laneti üzerlerine olsun.

Madem amaç askerdi o halde neden sadece Pentagon'a saldırılmadı? Madem amaç ekonomik zarardı o halde neden saldırı masum siviller yokken yapılmadı? Kısas demek, masum insanları öldürmek mi demektir? Binadaki insanlar kaç tane müslüman öldürmüşlerdi de kısas edildiler?

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Amerika kendisinin zulümle eşleştirilmesini hiç umursamadan işgal ediyor ama.Sen hiçbir şey yapmasan da onlar senin aleyhinde yapacakk bir propaganda bulurlar.Kafir bizi sevsin diye kafirle savaşmaktan mı vazgeçeceğiz

Sana savaşmaktan vazgeç demiyoruz sadece haksız yere saldırma diyoruz.

Bu mantık bütün müslümanları kemiriyor.Bir taraftan bir mücadele yürütülmesi ve islam beldelerinin münafıklardan geri alınması gerekiyor diğer taraftanda insanlara islamın anlatılması.Şimdi biz üç beş kişi dille anlatılıp islama geçecek diye bütün ülkelerimizi münafıkların eline mi teslim edelim ve mücadeleyi bırakalım..Biz nefret ettirmiyoruz ayrıca Aklı olan bir abd li islamın mücadelesini anlıyor ve müslüman oluyor aklı olan bir abd li biz peygamberimize hakareti protesto ettiğimizde helal olsun müslümanlara biz hz isa ya yapmadığımızı bırakmadık adamlar peygamberlerini nasıl savunuyor der.

Ülkeyi münafıklara teslim et de demiyoruz sadece insanları nefret ettirme diyoruz. Sen haksız saldırı yapar, masum sivilleri de öldürürsün kendini sevdirebilir misin?

sen komplo teorisine inanmak istiyorsun bizse elimizdeki gerçek verilere.

Elindekilerin gerçek veri olduğunu nereden bilelim? İspatlayabilir misin?

obamanın müslüman olmadığı ne malum?Ben de bunu söylerim sana.

Müslüman olmadığını İslam ve Müslümanlara karşı olan tutumundan anlamak pek zor olmasa gerek.

baştaki yorumlarımı okursan konuyla ilgili hadislerden bahsetmiştim ordan sivillerin hangi durumlarda öldürülebileceğini anlarsın

Ben de o hadislerle ilgili yorum yapmış; Kervanlara Müslümanların gasp edilen mallarını geri almak için saldırılmasından bahsetmiştim.

Kısadan söyleyeyim abd,yahudiler ve müslüman ülkelerdeki münafıklar birbirlerini siyasi askeri ve eoknomik olarak destekliyor ve müslümanları esaret altında yaşatıyor.Fazla önemli bir şey değil yani

Bunlar somut belge değil sadece laf.

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
gece saldırsan pentagonda asker olmazdı .saldırıları da farklı saatlerde yapamazsın hem piyasalar açılırken vurmak daha güzeldir şöyle iyi bir şok yaşarlar daha fazla dalgalanma olur

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
dedim ya durumu algılayamıyorsun..evlilik aktinde /kontratında kocanın eve ekmek getirmesi gönüllümüdür mecburi midir düşün dur

Lafı neden dolandırıyorsun? Evet ya da hayır demekten de mi acizsin?

aksini ispat et Şimdi de o dönemde ırakda müslüman yoktu diyorsun

Anlamıyorsun galiba; Müddei iddiasını ispatlamakla mükelleftir diyorum. Ben Iraklılar şeriatçı ya da baasçı gibi bir iddiada bulunmadım. Sen Iraklılar şeriatçıydı diye iddiada bulundun. Şu halde ispat etmesi gereken ben değil, sensin.

Nefsin için zırvalamaya başladığının farkında mısın ?

Kureyş kervanlarını araştır bakalım ,

Yani ispat et

Kervanlar ile ilgili düşüncelerimi bir önceki iletimde belirttim.

Dedim ya algılayamazsın... senin soruların genelde ahlat agacından armut çıkmasına tepki niteliği taşıyor , bu agaç ahlat ondan armut mu çıkarmış ahlat ağacından ahlat çıkar yoksa o armut ağacı olurdu havasındasın hayır en güzel armutlar ahlattan çıkar

Laf değil cevap bekliyorum.

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kısadan söyleyeyim abd,yahudiler ve müslüman ülkelerdeki münafıklar birbirlerini siyasi askeri ve eoknomik olarak destekliyor ve müslümanları esaret altında yaşatıyor.Fazla önemli bir şey değil yani

Bunlar somut belge değil sadece laf.

Bunu bir mürted, kafirlere el kaide nin onlara niye saldırdığını anlatırken de dinlemiştim .Adamlar anladı bizim müslümanlar hala anlamadı.Boşuna mı diktatörlükler yıkılıyor ergenekonlar ortaya dökülüyor yerine tekfir edilmesi biraz daha karmaşık(halka kolay kolay anlatamayacağın) hükümetler getiriliyor

Ben de o hadislerle ilgili yorum yapmış; Kervanlara Müslümanların gasp edilen mallarını geri almak için saldırılmasından bahsetmiştim.

ben de hz ömerin şama gönderdiği orduları söylemiştim

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Olaya duygusal yaklaşımınız sizi adaletsizliğe sürüklüyor orada hedef ekonomiye zarar vermekti masum dediğiniz siviller ve aileleri hakkında belgeseller yapıldı öyleleri vardı ki amerikan ordusunu destekleyin ölenler için anıt yapacağınıza diyordu neyse sen ABD'nin nasıl bir pislik olduğunu onların ise masum siviller olmadığını anlayamıyorsun

11 Eylül Hazırlık ve - Dailymotion video

Vasiyetler1 - Dailymotion video

11 Eylül Saldırısı Yüzünden ABD İslam Dünyasına Düşman Oldu İddiası

11 Eylül saldırılarıyla alakalı en önemli iddialardan biri de saldırılar nedeniyle ABD’nin İslam ülkelerine saldırdığı görüşüdür. Bu iddiaları ortaya atanlar ABD tarihinden habersiz kesimlerdir. ABD, 300 yılı geçmeyen tarihi boyunca dünyada en fazla savaşa katılan ülkedir. Ayrıca Batı’nın İslam âlemini kendine tehdit olarak gördüğü bilinen tarihi bir gerçektir. 11 Eylül öncesi İslam Dünyası’na birçok kez saldırı düzenlenmiştir.

Tam tersi El Kaide’ye göre 11 Eylül sebep değil sonuçtur. Saldırılar El Kaide’ye göre “İslam Dünyası’nda birçok katliamlar yapan, içişlerine karışan, diktatör rejimleri destekleyen ve İslam ülkelerine ambargo uygulayan” ABD’nin bu tavırlarına bir tepkidir. ABD 11 Eylül saldırıları öncesi Irak’a, Lübnan’a, Somali’ye, Ogaden’e asker çıkarmış ve savaş açmış, Sudan’ı ve Afganistan’ı daha 11 Eylül saldırıları olmadan bombalamıştır. ABD, Sovyetler Birliği yıkılır yıkılmaz İslam Dünyası’nı kendine tek tehdit ve alternatif olarak görmüş ve NATO konseptini İslam’a, karşı yapılandırmıştır. Sadece Irak’a uygulanan ambargolar sebebiyle 1 milyon çocuk ölmüş, İsrail aleyhine BM’de çıkan her karar ABD ve İngiltere tarafından veto edilmiştir. Bunların her biri El Kaide’ye göre ABD’ye saldırmak için yeterli gerekçelerdir.

Batı ve Karanlık Tünel - Dailymotion video

Duygusal davranıp adaletsizliğe sürüklenenler sizlersiniz. Sırf Müslümanlar öldürülüyor diye masum sivillerin öldürülmesini savunuyorsunuz.

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Kafirlerin arasında masul sivil ayrımı yok oranın halkı abd ayakta tutuyor oy veriiyor verg veriyor bununla ilgili sen abd halkı nasıl masum dersin ?

SERVEN OF TUR RUMUZLU KARDEŞ SEN İSLAMI BİLDİĞİNİ SANAN ZAVALLI BİR CAHİLSİN BENCE SİYER OKU ÇOK EKSİKSİN ÇOOK PEYGEMBERLERİN EN HAYRLISI HAYBER KALESİNİ KUŞATTI O KALENİN İÇİNDE ÇOLUK ÇOCUK KADINLAR AĞIRLAKTAYDI AMA PEYGAMBER KALEYE SALDIRILMASINI EMRETTİ VE HAYBER FETHİ GELDİ PEYGAMBERİMİZ TİCARET KERVANLARINA SALDIRILMASINI GANMET ALINMASINI EMRETTİ AYRICA PEYGAMBERİMİZ YAHUDİ KAVMİNİ ÇOUK ÇOCUK DEMEDEN YOK ETMŞ KELLERİN KESTİRMİŞTİR KOYUN ÇOBANLARINA VERDİĞİ CEZADA MALUMUNUZDUR ELLERİNİN AYAKLARININ ÇAPRAZLAMA KESİLİP SAHRAYA ATILMASI

ALLAH BİZLERE KISAS YAPMAMIZI EMRETTİ PEYGAMBERİN HAYATI HADİSLER ORTADA SEN NEYİN MUCADELESİNİ VERİYORSUN VELA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAH

Kimse başkasının günahını yüklenmez. Herkesin oy verdiğini, vergi verdiğini biliyor musun? Vergiyi isteyerek mi veriyorlar yoksa zorla mı?

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
BU ARADA SERVEN OF TUR RUMUZLU KARDEŞ MÜSLÜMANLAR OLARAK İNANCIMIZ GEREĞİ İSA ALEYHİSSALAM YADA MUSA ALEYHİSSELAMA HAKARET KÜFR VS ETMEYİZ BİZ ONLARIDA HAKKK PEYGAMBER KABUL ETMİŞİZ VE ASLADA KÜFÜR ETTİRMEYİZ AMA SENİN KORUDUĞUN ABD HALKI YADA BURAKRATLARI YAZARLARI SENARİSTLERİ DİNİMİZLE PEYGAMBERİMİZLE ALAY EDİP AĞZA ALINMAYACAK ŞEYLER YAZIP ÇİZİYOR ÜSTELİK ÖZÜR BLE DİLEMİYOR BU BİLE ONLARIN MASUMİYETİNİ ORATADAN KALDIRIR Kİ BU ÖNEMLİ BİR DUURUMDUR BU DUURMA KADAR DAHA ÇOK DELİL VARDIR ASRI SAADETTE BUNUNLA İLGİLİ ÇOK GÜZEL ÖRNEKLER VARDIR

Binada öldürülenlerin peygamberlere küfür ettiğini biliyor musun?

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çünkü askeriyeyi ayakta tutan ekonomik güçtür.O olmadan askeriye ayakta durmaz.Bir ahtapot düşün kollarına saldırarak mı yoksa beynine saldırarak mı daha kolay öldürülür?oradakiler masum değildir.Onlar emperyalist abd devletine hizmet için oradaydılar.Binadaki insanlar doğrudan müslüman öldürmüş olmasada dolaylı yoldan müslümanları öldüren haçlı ordularına finansman sağlamıyor mu?ayrıca senin dediğin gibi masum olduğunu varsaysaydık bile yine bu saldırı caizdir.Onları teker teker ayıklamak mümkün değildir.Düşmana zarar vermek için bu saldırı yapıldı.Eğer senin bu saçma mantığına göre hareket edilecek olsaydı cihad etmek mümkün olmayacaktı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...