Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Buhari ve Müslim'den İslam ve Davetçilerine Öğütler

C Çevrimdışı

cendel

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
c2833375dce47051cdb51eadf1744e9f.jpg

download2.gif
İNDİR

E Çevrimdışı

ESBAB-I KITAL

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ES-SELAMUN ALEYKUM VE RAHMETULLAH VE BERAKATUH...
ALLAH RAZI OLSUN VE ECRİNİZİ DÜNYADA VE -ÖZELLİKLE- AHİRETTE KAT KAT İHSAN ETSİN...
"KİM BİR MİSKAL HAYIR İŞLERSE ONU GÖRÜR. KİM BİR MİSKAL ŞER İŞLERSE ONU GÖRÜR...(ZİL-ZAL, 6-7)
ALLAH'ım BİR MİSKAL HAYIR OLSA BİLE İŞLEYENLERDEN EYLE BİZLERİ, BİR MİSKAL ŞER OLSA BİLE SAKINANLARDAN EYLE BİZLERİ...

C Çevrimdışı

conqueror_xyz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Tirmizi buhari vb alimlerin eserlerinin bir arada olduğu güvenilir bir proğram var mı? forumda bulamadım.

Nasr Çevrimdışı

Nasr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
"Kim benim sünnetimden yüz çevirirse benden değildir. Muhakkak ki nikah benim sünnetimdendir.Öyleyse beni seven benim sünnetimle sünnetlensin. " (Buhari-Müslim)

Bu şekilde metni hadisi bulamadım ama internetlerde dolaşıyor. Varmı böyle bir hadis. ?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ayrıca sanıyorum ki şu hadisle bir bağlantılı şekilde sonunumu almışlar AllahuAlem ;

-.......Bize Humeyd ibnu Ebî Humeyd et-Tavîl haber verdi ki, kendisi Enes ibn Mâlik(R)'ten şöyle derken işitmiştir: Üç kişi Peygamber(sav)'in kadınlarının evlerine geldi de, Peygamber'in ibâdetinden soruyorlardı. Bunlara Peygamber'in ibâdeti haber verilince kendileri bu ibâdeti azimsadılar ve:— Biz nerede, Peygamber nerede? Muhakkak Allah Peygam-ber'inin geçmiş olan ve gelecekte işlenmesi muhtemel bulunan bütün günâhlarım mağfiret etmiştir, dediler.
İçlerinden biri:
— Bana gelince, ben geceleri dâima namaz kılacağım! dedi. Diğeri de:
— Ben her zaman oruç tutacağım ve oruçsuz olmayacağım, dedi. Üçüncüsü de:
— Ben de kadınlardan ayrı yaşayacağım, hiç evlenmeyeceğim, dedi.
Onlar bu sözleri söylerken Rasûlullah (Sav) onların yanlarına çıkageldi de:
— "Sizler şöyle şöyle söyleyen kimselersiniz. Dikkat edin! Allah'a yemin ederim ki, ben sizin Allah'tan en çok korkanınız ve en çok takvâlı olanınız bulunuyorum. Bununla beraber ben oruç tutarım, oruçsuz bulunurum, nafile namaz kılarım, (gecenin bir kısmında) uyurum, kadınlarla da evlenirim. (İşte benim sünnetim, hayât yolum budur.) Her kim benim bu sünnetimden (hayât yolumdan) yüz çevirirse, o benden değildir" buyurdu. (Buhari,Müslim)

Üst Ana Sayfa Alt