Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çabalarım sonucu 2 kemalist namaza başladı

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum ahiler malum üniversiteye başlayalı 3-4 ay oldu.Çok çabaladım çok anlattım onlar alay etse de dilimi sertleştirmedim Allaha şükür namaza başladılar.Oy kullanmayı ve tağuta dair diğer şeyleri de anlattım inşallah oy kullanmayacaklar.Şimdi bunların namazı bırakmamaları için ne yapmam lazım? Ve ben bu kadar emek harcadım din kültürü öğrencileri buna konmaya çalışıyorlar bunları nasıl uzak tutarım :D

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah subhanehu razı olsun akhi çabalarım vesilesiyle desen daha iyi olur bundan sonra,benim tavsiyem din kültürü öğrencilerini dahil etmeden(ama dışladığını da hissettirme veya hissettir onlarla seninkilerin arası nasılsa ona göre bir tutum takın) o kardeşlerle kanka olacaksın :) olabildiğince beraber vakit geçireceksiniz -taviz vermeden- genelde alttan alacaksın son olarak ve en önemlisi bol dua :)

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
rize halkı aslında dindar bir halktır fakat malesef particilik ve tasavvuf yaygındır.Ben rize'liyim.Şeriatı orada çoğunluk ister fakat geleneksel tasavvufi bir etki var ve parti olayına çok meraklılar.Rize'de tebliğ yaparken tağuti sistemler olan demokrasi,parti ve batıl bir inanç olan tasavvufun İslama olan zararları üzerinde durmak faydalı olabilir.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
rize halkı aslında dindar bir halktır fakat malesef particilik ve tasavvuf yaygındır.Ben rize'liyim.
Aynen ahi tasavvufçu ve demokrasici bolca var.Kemalistlere anlatmak onlara anlatmaktan daha kolay.Çünkü belli bir bakış açısından ayrılamıyorlar.Akpli kişiyle benim bu kemalist kavga ederken ben güzel bir dille ve inandırıcı olarak anlattığım için bunu anlayabildi.Akp li arkadaşlara da sevdikleri hocalardan deliller videolar göstererek anlatıyorum ki anlayabilsinler.

Üst Ana Sayfa Alt