Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru "Cahiliye Düzenine İştirak Etmek" Konusunun PDF'si var mı, Kur'an'ı Öğrenebileceğim ve Ayet Ezberi Yapabileceğim Kolay Program Var mı?

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm,bazı isteklerim olacaktı forumdan onlar için konu açayım dedim en uygun yer burası sanırım:
1-abdulhak abinin yazdığı "cahiliyye düzenlerine iştirak etmek-demokrasi" yazılarının e kitap veya word halini aradım,forumda vardı fakat linkler gitmiş konu da kilitli olunca oraya yazamadım.elinde olan varsa bir yere upload edebilir mi?
2-henüz kuran alfabesi öğrenmiş olmadığından dolayı,kurandan ayetler ezberleyebilmek için latin harfleriyle ayetlerin yazıldığı bir programa ihtiyacım var.bildiğiniz varsa önerebilir misiniz?
3-ve de bu tip bir programda ayetlerin okunuşlarını dinleme imkanımız da olsa çok iyi olur,
4-kuran öğrenebilmem için kapsamlı ve rahatça-kolayca öğretebilecek bir şeye ihtiyacım var,öneriniz var mıdır?

şimdiden teşekkürler

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
2. soruna nasihat ederek cevap vermek ıstıyorum ; kardeşim gününü büyük bölümünü forumda değerlendiriyorsun eksik olma inşaAllah , ama kur'an öğrenmek konusunda bu zamanı daha hayırlısı ıle kullanabılırsın , latin olanından kesinlikle öğrenme kardeşim sana öğretecek bir hoca bul tecvitli şekilde öğren inşaAllah , sana inşaAllah şefaatçi olur Kur'an

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abi hocalar için diyanet camilerini önerir misiniz,yoksa geç mi kaldım başlamak için onlara?etrafımda başka ders alabileceğim bir yer bilmiyorum,camilerdeki kurs da daha ufak çocuklar için daha uygun diye kaydolmayı düşünmemiştim başlarda.Allah razı olsun,benim gibi Kuran okumayı bilmeyenlere öğrenmeyi nasip etsin.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hıım kardeşim bulunduğun şehirde tevhidi manada şuur lu cemaat veya bireyler vardır ( inşaAllah ) bunları bulup ders yapmaya çalış yaşın küçük ve müsaait bu yaşta bu işi halletmezsen ilerde hem pişman olursun hemde sıkıntı yaşarsın sen araştır Rabb'im inşaAllah sana çıkış kapısı yaratacaktır

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
inşallah bir yol çıkar abi,afyondayım ve tevhid şuurunu yaşayan bir cemaat var mı bilmiyorum ama hiç olmazsa mahallemdeki camiye gidebilirim vakit geçmediyse,tabi hiçbiri olmazsa kapsamlı bir programdan başlayacağım inşallah.tavsiyelerin için teşekkürler

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar ne yazık ki ehl-i tevhid cemaat pek yok ülkemizde...Elimizden geldiğince Sırat-ı Müstakim'den şaşmayan Ehl-i Sünnet ve'l cemaat yolundan giden tevhid ehli, insanlarla konuşup bilgi alışverişi yapabiliriz....Allah bizi doğru yoldan şaştırmasın....Selam ve dua ile

amin.abi buralarda bir tane bile reelde insan ile tanışma fırsatım olmadı,inşallah okul başlayınca müslüman arkadaşlara tevhidi ve sünneti elimden geldiğince anlatacağım.

Üst Ana Sayfa Alt