Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cehenneme Gitmek Için Çok Şey Yaptım !

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Bu aklını kullanmayan taife,bir meslek sahibi olabilmek için kaç tane sınava tabi oluyorlar da,bu dünyanın bir sınav yeri olduğunu idrak edemiyorlar

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Musa (buzağıya tapan arkadaşları namına af dilemek üzere tekrar) tayin ettiğimiz vakit(te buluşmak) için, kavminden yetmiş adam seçti de (onlar, Allah’ın Musa ile olan konuşmasını işitmelerine rağmen, ancak Allah’ı görünce inanacaklarını söylemeleri üzerine) onları bir sarsıntı (zelzele) tutunca (yıkılıp bayıldılar. Musa) dedi ki: “Yâ Rabbi! Eğer dileseydin onları da, beni de daha evvel helak ederdin. İçimizdeki birtakım beyinsizler yüzünden bizi de mi helak edeceksin? Bu senin imtihanından başka (bir şey) değildir. Onunla dilediğini sapıklıkta bırakır, dilediğini de doğru yola iletirsin. Sen bizim velîmizsin, artık bizi bağışla ve bize merhamet et. Sen bağışlayanların en hayırlısısın.” (Araf/155)
(Âyet-i kerîmede geçen yahudiler gibi, her devirde bir kısım insanlar, Allah’a samimi olarak dönmeye ve emirlerine teslimiyete çağırıldıkları zaman, içlerindeki putları kıramayan ve görsel putlara rağbet edenler bir bahane bulup yan çizerler ve âsîliklerine devam ederler. Bunlara karşılık mü’minler: “İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi de helak etme Allah’ım.” diye dua etmelidirler.)

O gün cehenneme: “Doldun mu?” deriz. (O da: ) “Daha var mı?” der.(Kaf/30)

Andolsun ki biz, cin ve insanlardan birçoğunu cehennemlik kıldık; çünkü onların kalpleri vardır, onlarla (ilâhî hakikatleri) anlamazlar; gözleri vardır, onlarla (İslâm’a ait gerçekleri) görmezler; kulakları vardır, onlarla (İslâm’a dair emirleri) işitmezler. İşte bunlar hayvanlar gibidirler, hatta daha aşağı/daha şaşkındırlar. İşte onlar, (düşünce, inanç ve yaratılış gayesinden ve Allah’a kulluktan) gafil olanların ta kendileridir.(Araf/179)

Son düzenleme:
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yasama bilinci ailede başlar Aile ortamı nasılsa cocugun taklidi o yönde yerlesır.Kendımızden ornek verelim
Tam manada peygamberın sunnetı ve İslam ile yetısen bır aile Dunya nımetlerıne karsı kanaatkar olur..İşittik ve itaat ettik der.
Dunya ıcın hırsla calısan aile ise rabbın ayetı okununca ısıttık dıyıp ıtaat ettık diyemez cunku ona ters bır kavramdır. Cunku hep ıster Dunyada ıster en ıyısını en yenısı hava atacak cunku hoşuna gıdecek onunla övünecek ALLAH c.c. bıze bunu yasakladı.Övunmek yanlızca alemlerın RABBINE mahsustur.Biz aciziz. hacım
Dini tebliğ ederken hep ALLAH ın bızı ne ıcın yarattığı ıle başlıyorum hep
neden ? biliyoruz deyıp de ıdrak edıp anlayamadığımız cok sey var cunku
Biz bunları bılıyoruz deyıp de sıvışan ınsan cok gordum cunku.
Ama o sekılde başlayınca ona soruyorum dınlemeye başlıyor.
Gercı hıdayet rabbımdendır.İhtiyacı olana Dinlettirir.
Ummetın durumu ortada Bunun Tek sahıbı Ailede başlayan Eksik eğitimdir.
Elhamdulıllah bende yetıstırıyorum çocuk hep merak ettıgım mesele ıdı Su an cok kucuk yasını vermeyecegım MEsela ben selam verırken dıkkatlıce benı ızlıyo davranışlarıma bakıyo düşünüyor. daha kucucuk. ve aleykum selam dıyoruz suyu oturarak ıcıyoruz elhamdulıllah. Ovunmuyorum Ovunmek ALLAH a mahsustur. Dilerim rabbım kendısını DInınde sabit kılıp kalbini kendınden Hiçbirzaman Dondurmesın. İnsaallah.
Gordugum ıcın soyluyorum. Ben böyle bır ortamda yetısmedım Musluman bır aileyiz ELhamdulillah. Yazları kuran kursu falan gıderdık ALLAH razı olsun hocam dan ogretırdı bıze dove kalka :) İyiki dövmüş Ya bılemeseydık ALLAH muhafaza.Hİdayet ALLAH c.c. dan gelir. Ama sunuda unutmamak LAzim Bİz insanın kaderını KEndı çabalamasına gore yarattık.Rabbım bır yol Cızıyor. O yoL uzerınde senın hareketine Bakıyor Biz Şikayet mi edeceğiz Yoksa Ona uyup Sukur mu Edecegız. Genc kardeslerıme TAvsiyem. Cocuklarımızı Dünyalık ıcın degıl AHiret için YEtiştirelim Onun Rızkını ALLAH c.c. VErecektir. Hz ibrahım in evladı İsmail a.s a İhsan eyledıgı ZEMZEM suyu gıbı. Rızk ALLAHTANDIR. Bir gun ac kal bırsey olmaz. Insaallah RAbbım Bızı HAlimizi gorur acır UMuyoruz kı Tum günahlarımıza ragmen bızı affeder o bağışlayandır esirgeyendir. SELamun aleykum ve rahmetullah.!

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

akel123

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
aman ya rabbi ne kötü tablo ben onlara üzüldümde onlar kendilerine üzülmediler. cehennnemin onların etrafını yavaş yavaş kuşatacaklarından haberi yok.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Yorumlara bakılırsa canımı sıkacak bir videoya benziyor :) izlmiyecem ahi kusura bakma, ama mesajı aldım sıkıntı yok ;)

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ateistlerle beraber yatıp kalkan ''Cennete gitmek yada gitmemek için birşey yapmaya gerek yok...'' diyen şallı kız, evet önemli olan niyettir. Başörtü yasağı kalktığı için saflar iyice karıştı ama ahirette senin safın çok iyi belli olacak inşaAllah.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ya bu video olmamis bence.
Cennet cehennem gibi kavramlar inanmayanlar icin zaten genelde mizah konusudur.
Karikatürize edililir bol bol.
Mesela Bugün Allah icin ne yaptin sorusu sorulmus olsa eser miktar inananlarin cevapları daha farkli olurdu bence. Bilmiyorum bu kadar curetkar olabilirler miydi.

Çoğunun kafasi kiyak olduğu için olduğu gibi cevaplamis.

Nerede cekilmiski bu 2 adim da bir bira muhabbeti yapilmis. Açık hava sarhoşluğu bu olsa gerek.

Üst Ana Sayfa Alt