Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cemaatler seçimde kime oy verecek?

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
link vermek istememiş zaten al sende kuranı oku manasında yazmış anladığım kadarı ile. beyin konusunda bişey diyemeyecem :) beyin bedava

Ö Çevrimdışı

Ömer Hattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
beyin demişken arkadaşlar cemaatin biri seçim ile ilgili yazı yazmış.

Seçim 2011 Özel

Aklını Kullan!

Değerli kardeşim, aklını kullan!
Nereye gidildiğini, yarın ne olacağını, canından çok sevip tercih edip büyüttüğün çocuklarını, istikbalini düşün, emekliliğinin, sonrasının, hayatının istemediğin, tasvip etmediğin bir düzeneğin içinde geçtiğini, heba edildiğini farket, bu duruma müdahale et, itiraz et, boş verme!
Anlamaya, görmeye çalış, doğruyla yanlışı ayır, duruşunu özünle birleştir.
Göz boyamalı, kısa vadeli, saman alevli, serap misali ağzına bal çalındığını, çalınanın aslında bal olmadığını, duygularınla oynandığını, oynananlardan bihaber gafil kaldığını gör!
Kafanı devekuşu gibi kuma gömüp yaşadığın ülkede değerlerinin buharlaşmasına kayıtsız kalma, "neme lazım" deme, "menfaatim" deme!
Maneviyat bahçemize dadanmış domuz sürülerini, sırtlanları, hain köpekleri, kurnaz tilkileri, leş kargalarını, kanımızı, canımızı, değerlerimizi, zenginliklerimizi emmeğe yeltenen sülükleri, asalakları silkele, sırtından at, kamburunu düzelt, el ele ver, gücünü topla, maneviyatını düzelt, iyileri bul, onlarla birleş, işbirliği yap, yanlışı düzelt!
Bunu daha önce yaptın. Güzeli seçtin, güzelleştin, güçlendin. Örnek oldun, öncü oldun, yol gösterdin, ilham kaynağı oldun, sevildin...
Isıttın, karanlık asırlara güneş oldun aydınlattın. Çağ atlattın. Susuz yüreklere su serptin, serinlettin. Umut oldun, çare arayan biçare insanlığa, tarih yazdın altın harflerle dimağlara.
Şimdi silkin, şimdi uyan, dengeleri boz. "Bozkurtlara" fırsat ver, yol ver, OY ver. Çeki düzen versin, destek olsun dostlara, fayda versin, tek yürek olsun iyiler.
"Sagduyu'nun" mevcut hükümeti kuran partiye ilk genel seçimlerinde tek başına iktidar olmasıyla sonuçlanan verdiği şartlı destekle bile, hala, maalesef insanlık için, inananlar için beklenenleri gerçekleştiremeyen Sayın Başbakan, MHP'li kardeşlerin barajı aşamayacağını bekliyor. Haydi! Yalnız bırakmayalım meydanda özgürlükler vaad edegelen arkadaşı. MHP'li kardeşlerim, barajı aşın da, sizinle birlikte, daha önce söz verip de yerine getiremeyenler için bir telafi fırsatı doğsun.
Birleşsin güçler def etsin akbabaları, şanımız yürüsün cihanda.
Sefillere uşak olmayalım.
Çünkü, kölesiyiz, Razı olsun alemlerin Efendisi bizden.
Nureddin Coşan

S Çevrimdışı

Sadat-ı Kiram

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Değerli kardeşlerim ;

Hakarete ne gerek var ?

Şim 2 soru soracam size , insaAllah iyi düşünürsünüz , ama Nefs'i aradan çıkarırsanız ...

Beyinsiz , Beyni çalışmıyor Hakareti ile ne kadar Ecir(sevab) aldınız ? Allah Subhane indinde ne derecede takva'ya ulaştınız bu hakaret ile ?

Allah azze , hepimize islam şuuru ve en önemliside AHLAKI nasib eylesin...hepimize insaAllah...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Değerli kardeşlerim ;

Hakarete ne gerek var ?

Şim 2 soru soracam size , insaAllah iyi düşünürsünüz , ama Nefs'i aradan çıkarırsanız ...

Beyinsiz , Beyni çalışmıyor Hakareti ile ne kadar Ecir(sevab) aldınız ? Allah Subhane indinde ne derecede takva'ya ulaştınız bu hakaret ile ?

Allah azze , hepimize islam şuuru ve en önemliside AHLAKI nasib eylesin...hepimize insaAllah...

kardeş bir günde şu cemaatlerin küfür fiileri hakkında konuşsan..

S Çevrimdışı

Sadat-ı Kiram

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kardeş bir günde şu cemaatlerin küfür fiileri hakkında konuşsan..

Konuşalım tabi değerli kardeşim..

Mesela darbuka ,teğanni ve diğer çalgılarla Zikr yapmak caiz değildir..Bid'attır.

Evliyaullahı Hatasız görmek ve bu itikade sahip olmak tehlikelidir , küfre kadar götürür...

kadın-erkek karışık zikr yapmak bid'attır...

ama kalkıp şimdi Şahsa hakaret ederek BEYİNSİZMİ diyeyim? kanaatimce gerek yok , Ecir kazanmak için daha güzel ameller vardır biiznillah..

M Çevrimdışı

mehmetdogan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
oy kullanmak şirktir allah kuranda maide suresi 44 te diyor ki kim benim hükmüm ile hükmetmezse onlar kafirlerin ta kendisidir

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

Mesela darbuka ,teğanni ve diğer çalgılarla Zikr yapmak caiz değildir..Bid'attır.

Evliyaullahı Hatasız görmek ve bu itikade sahip olmak tehlikelidir , küfre kadar götürür...

ama kalkıp şimdi Şahsa hakaret ederek BEYİNSİZMİ diyeyim? kanaatimce gerek yok , Ecir kazanmak için daha güzel ameller vardır biiznillah..

Diğerlerinin yanında basit kalan bidat ve haramlarla oynaşmayı bırakalım da, ciddi küfür ve şirklere değinelim.

Rabıta , tevessülün şirk kısmı (kabirden ve tarikat şeyhinden tebessül), vahdet-i vucud, hulul , ve bazı tarikat sapıklarının söylediği "Muhammed = Allah , tek farkı var Allahın ete kemiğe bürünmüş dünyadaki hali , Can almaya gelen ölüm meleğini (azrail) kovup yaşamaya devam etmek, muridlerinin evde ne yapıp yediğinden haber vermek, soru sormaya gelenin sorusunu sormadan cervabını vermek, kalplere tasavvur etkisine sahip olduğundan istediğini musluman yapmak, kabirde yatan ölüyü dirilttiğine inanmak.... vs. vs.

Tüm bu tasavvufta kabul edilip iman edilen özelliklere ne diyeceksin ?

B Çevrimdışı

bir_garip

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
cemaatlerin nereye oy vereceği diye bir şeye inanmıyorum sanki cemaat şuraya verin deyince %100 hepsi gidip oraya veriyor gibi...
ayrıca bu cemaatlerin belki %5'i bile sahih ehli sünnet değiller
bir de bir kaç kişi ismi yazılmış bunlar ne zaman cemaat oldular da bizim haberimiz olmadı?
bu listenin tamamında hakikaten cemaat tanımına uyacak belki bir iki bilemedin üç tane ya çıkar ya çıkmaz bana göre...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

küfür fiil deyince aklına bidatler mi geliyor? ( :) )

B Çevrimdışı

bir_garip

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
oy kullanmak şirktir allah kuranda maide suresi 44 te diyor ki kim benim hükmüm ile hükmetmezse onlar kafirlerin ta kendisidir

oy kullanmak direkt olarak hüküm koymak değildir, idareciyi seçmek anlamındadır, idareci mesuldur koyduğu hükümden, oy kullanan kişi sorumlu değildir
öyle olsa idi raşid halifeler (r.anhum) devrinde de oylama yapılmış idi ve o zaman da oy verenler vermeyenler vs. sorumlu tutulması gerekirdi
halbuki bütün işlerden halife seçilen sorumlu olmuştur
ayrıca bu müslüman memlekette idareye geçenlerce nice zulümler yapılmış kur'anlar yakılmış camilere domuz bağlanmış nice camiler yıkılmış kur'an okuyanlar asılmış, hatta arapça tekbir getirmek bile hapis cezasıyla cezalandırılmıştır
şu durumda bu zulümleri yapanlar veyahut bu zalimlere destek olacaklar yerine alnı secdeli kişilere oy vermekte "iyiliğin yayılması ve kötülüğün engellenmesi muradıyla sınırlı olmak üzere" bir beis olmasa gerektir

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
oy kullanmak direkt olarak hüküm koymak değildir, idareciyi seçmek anlamındadır, idareci mesuldur koyduğu hükümden, oy kullanan kişi sorumlu değildir
öyle olsa idi raşid halifeler (r.anhum) devrinde de oylama yapılmış idi ve o zaman da oy verenler vermeyenler vs. sorumlu tutulması gerekirdi
halbuki bütün işlerden halife seçilen sorumlu olmuştur
ayrıca bu müslüman memlekette idareye geçenlerce nice zulümler yapılmış kur'anlar yakılmış camilere domuz bağlanmış nice camiler yıkılmış kur'an okuyanlar asılmış, hatta arapça tekbir getirmek bile hapis cezasıyla cezalandırılmıştır
şu durumda bu zulümleri yapanlar veyahut bu zalimlere destek olacaklar yerine alnı secdeli kişilere oy vermekte "iyiliğin yayılması ve kötülüğün engellenmesi muradıyla sınırlı olmak üzere" bir beis olmasa gerektir
Yani kısaca diyorsunki aynı ada parsel içinde yanyana binada bir tarafta fuhuş bir tarafta namaz eda edilebilir fuhuş işi ni yapanlarlardan vergi alınabilir bu ve bu tip olaylara ortak olmakda behis yoktur.devlet her türlü küfüre izin verebilir nitekim veriyorda ve bunda oy verenin nasıl bir kabahati olabilirki değilmi AKILLI KARDEŞİM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

B Çevrimdışı

bir_garip

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Yani kısaca diyorsunki aynı ada parsel içinde yanyana binada bir tarafta fuhuş bir tarafta namaz eda edilebilir fuhuş işi ni yapanlarlardan vergi alınabilir bu ve bu tip olaylara ortak olmakda behis yoktur.devlet her türlü küfüre izin verebilir nitekim veriyorda ve bunda oy verenin nasıl bir kabahati olabilirki değilmi AKILLI KARDEŞİM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

yani bu derece çarpıtmayı nasıl becerdin izahat verirsen sevinirim birader... ben diyorum ki islam'a uygun işler yapsınlar diye ben seçiyorum onlar yapmıyorlarsa beni ne ilgilendirir? gidip chpye mhpye ya da terör partisine mi oy vereceğiz? ya da hiç oy vermeyerek zımmen mi bu saydığım üçlüye destek olacağız? bir tarafta islam ümmeti için kısmen de olsa yararlı işler yapan -en azından diğerleri gibi zararlı işler yapmayan- biri var diğerleri malum. burada sessiz kalmak diğer üçlü ermeni ittifakına destek olmak değil de nedir?

A Çevrimdışı

aslan tugay

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bismıllah o allah hukmunde kımseyı kendıne ortak tutmaz hukum koymak yanlız ona aıttır

A Çevrimdışı

aslan tugay

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bısmıllah dıkkat edın yaratmakda emredmekde allaha aittır alemlerın rabbı olan allahın şanı ne yücedır

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yani bu derece çarpıtmayı nasıl becerdin izahat verirsen sevinirim birader... ben diyorum ki islam'a uygun işler yapsınlar diye ben seçiyorum onlar yapmıyorlarsa beni ne ilgilendirir? gidip chpye mhpye ya da terör partisine mi oy vereceğiz? ya da hiç oy vermeyerek zımmen mi bu saydığım üçlüye destek olacağız? bir tarafta islam ümmeti için kısmen de olsa yararlı işler yapan -en azından diğerleri gibi zararlı işler yapmayan- biri var diğerleri malum. burada sessiz kalmak diğer üçlü ermeni ittifakına destek olmak değil de nedir?

gerçekten harikasın nediyebilirim yazmama hacet bırakmadın kendin yazmışsın....!!!!!!

islama faydalı yapılan işleri listelersen seviniriz....!!!!!!!!

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hakkatten bir garipsin ;

kardeşim Allah ve rasulunun hüküm verdiği bir konuda nefisten muhalif hükümler koymak men edilmiştir. Yoksa Kurayşlı muşriklerde İslam, cennet , Allaha yaklaşmak için putlara ibadet ediyorlardı. (Zumer 3)
Bu sebeble senin iyi niyetle olarak bir curumuna islam şirk diyorsa ve sen bunu bilmiyorsan bu vebalden kurtulamazsın .
Sen bir davan olsa ve iyi niyetle bir avukat tutsan; avukat mahkemede seni temsil eder, yaptığı her şeyde aslen sen yapmış sayılırsın . çünkü sen asil , avukat vekilindir. Sonuçta eğer hatalı görülürsen sen içeri atılırsın. Yalnız Allahın c.c. mahkemesinde bir fark var, avukatta içeri girer. Çünkü o da teklife muhatabdır.
Bu sebeble bu konudaki İslam'a göre incelikleri ve tehlikelerini iyice incelemen için şu linki tıklayınız :

SEÇİMLERDE OY KULLANMAK - CAHİLİYYE DÜZENLERİNE İŞTİRAK ETMEK (kitap)

https://www.islam-tr.org/tevhid/105...ahiliyye-duzenlerine-istirak-etmek-kitap.html

Üst Ana Sayfa Alt