Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video CHP İnönü Zamanında Ahır ve Genelevine Çevrilen Camiler

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
CHP - İnönü Zamanında Ahır ve Genelevine Çevrilen Camiler

V Çevrimdışı

VOYAGER

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
CHP - İnönü Zamanında Ahır ve Genelevine Çevrilen Camiler

@Abdulmuizz Fida muhterem, dile getirtiğiniz iddiaya karşı yıllar önce birçok itirazlar yapıldı. Siz de bir internet arama çubuğunda "Camiler ahır yapıldı yalanı" yazıp görebilirsiniz.

Eğer bu forum sitesi siyaset üstü ise, o zaman mâlum partinin İslam'ı nasıl yıllarca bir sömürü aracı olarak kullandığı ve ne gibi gayrî İslamî icraatler gerçekleştirdiğini belirten bir belgesel yapmak da üzerinize düşen vicdanî bir mesuliyet olmalıdır. Çünkü dine zarar veren kesimlerden bir kısmını ifşa ederken bir kısmını gizlemek ve hiç bahsetmemek içinize sinmemelidir. Aksi halde malûm bulgurcu hoca ile aynı menzildesiniz demektir. Siyasetin dine müdahale etmesi asla kabûl edilecek bir şey olamaz, çünkü gâyesi dünya menfaati devşirmektir.

Selametle.

Abdulmuizz Fida

Admin
@Abdulmuizz Fida muhterem, dile getirtiğiniz iddiaya karşı yıllar önce birçok itirazlar yapıldı. Siz de bir internet arama çubuğunda "Camiler ahır yapıldı yalanı" yazıp görebilirsiniz.

Eğer bu forum sitesi siyaset üstü ise, o zaman mâlum partinin İslam'ı nasıl yıllarca bir sömürü aracı olarak kullandığı ve ne gibi gayrî İslamî icraatler gerçekleştirdiğini belirten bir belsel yapmak da üzerinize düşen vicdanî bir mesuliyet olmalıdır. Çünkü dine zarar veren kesimlerden bir kısmını ifşa ederken bir kısmını gizlemek ve hiç bahsetmemek içinize sinmemelidir. Aksi halde malûm bulgurcu hoca ile aynı menzildesiniz demektir. Siyasetin dine müdahale etmesi asla kabûl edilecek bir şey olamaz, çünkü gâyesi dünya menfaati devşirmektir.

Selametle.
Ben bir iddiayı dile getirmedim, dile getirilmiş iddiaya konu açtım.
Bu konuda Kamalist İslam düşmanı ODA tv'den ise TBMM tutanakları benim için daha inandırıcı ve delil olarak tatminkar geliyor.
Demişsin ki "mâlum partinin İslam'ı nasıl yıllarca bir sömürü aracı olarak kullandığı " hangi partiyi kastediyorsun veya ne demek istiyorsun anlamadım. Gerçi benim için demokratik tüm siyasi partiler küfür üzeredir. Burada CHP'nin din düşmanlığını anlatırken, rakiplerini desteklediğimizi mi zannediyorsun onu da tam anlayamadım ama eğer öyleyse sen nasıl bir foruma üye olduğundan haberin yok demek ki? Zira Bulgurcu Hoca'n bizim küfür dediğimiz oy kullanma konusunda sizin gibi demokratik seçimlerde Hakimiyet hakkını Mahlukata vermektedir. Dine zarar veren Cübbeli gibi sapkınların video serisini sitemizde izleyebilirsiniz.

Diğer mesele belgesel yapacak durumumuz yok, bu eklenen videoyu da ben seslendirmedim.!

V Çevrimdışı

VOYAGER

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
@Abdulmuizz Fida muhterem, mâlum siyasi partinin, Adaletsizlik ve Kanunsuzluk Partisi veya Adam Kayırma Partisi veya Allah'la Kandıran Parti olduğunu anlamamanıza şaşırdım. Diğer ve daha eski bir siyasi partinin bazı eski ictaatlarını tekrar ortaya döküyorsanız bu nevzuhur sözümona "kutlu yol" iddiasındaki yeni menfaat kabilesini de "es geçmeyin" şeklindeki talebim sizi rahatsız etmemelidir.

Mutlak hâkimiyet elbette Allah'a aittir çünkü Mülk O'nundur. Elbette Allah bu dünyadaki insan topluluklarının devlet işlerine doğrudan karışmaz. Usül ve esaslar Kur'an ve Sünnetin onayladığı ölçülerde olmalıdır. Kritik soru, devlet yönetimi nasıl kurulmalı ve olmalı ki, bu rejimler yâni siyasi parti görünümlü şer odakları hiç ortaya bile çıkamasın şeklinde olsa gerektir. Devlet yönetimi ehil ellerde olmazsa o vakit ehl-i haram vel zulüm rejimlerden kurtuluş yoktur. İşte onun için bahsettiğiniz meclis salonunda size o çok itici gelen cümle yazılmıştır. Yâni bir hanedanın, bir kabilenin, bir zümrenin devlette egemenliği fazlasıyla haklı bir şekilde reddedilmiştir. Allah'ın Kâinattaki mutlak egemenliğini kim hükmen reddedebilir ki?

Teşhisi doğru yapmak ve yanıltıcı yönlendirmeleri fark etmek gereklidir. Tağut dosyası-2 Türkiye’de Selefilik ve Tağut Kurgusu size önce ters gelebilir ama peşin hükümle redddetmeden önce bir okuyun derim. Sizin forumunuza üye olmam sizinle tamamen aynı şeyleri düşündüğüm için değil, sizin görüşleriniz içinden de elbette bana faydalı olanlar bulunduğu içindir. "Gerçeğin şimşeği, fikirlerin çarpışmasından çıkar." varsayımını doğru bulduğum için buradayım.

Selametle.

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Abdulmuizz Fida muhterem, mâlum siyasi partinin, Adaletsizlik ve Kanunsuzluk Partisi veya Adam Kayırma Partisi veya Allah'la Kandıran Parti olduğunu anlamamanıza şaşırdım.

Kendisi bunun gayet farkındadır ve bununla alakalı paylaşımları,sözleri vardır.Bir paylaşım bununla alakalı değil diye mi bu yorumlar anlayamadım yahu,nereden vardınız bir partiyi eleştirip diğerinin savunuculuğunu yaptığına :unsure:hepsinin küfür üzere olduğunu da açıkça söylemiş bir üstteki mesajda zaten.

Kaldı ki bunu söyleyip genç hoca denilen adamın videosunu paylaşman... Senin bu söylediklerinin ilk muhatabı o videosunu paylaştığın adamdır.
Bir çeşit ironi herhalde Allahu alem.

Kendiside kabirperest müfteri bir müşriktir ayrıca onu da belirteyim.

Abdulmuizz Fida

Admin
@Abdulmuizz Fida muhterem, mâlum siyasi partinin, Adaletsizlik ve Kanunsuzluk Partisi veya Adam Kayırma Partisi veya Allah'la Kandıran Parti olduğunu anlamamanıza şaşırdım. Diğer ve daha eski bir siyasi partinin bazı eski ictaatlarını tekrar ortaya döküyorsanız bu nevzuhur sözümona "kutlu yol" iddiasındaki yeni menfaat kabilesini de "es geçmeyin" şeklindeki talebim sizi rahatsız etmemelidir.

Mutlak hâkimiyet elbette Allah'a aittir çünkü Mülk O'nundur. Elbette Allah bu dünyadaki insan topluluklarının devlet işlerine doğrudan karışmaz. Usül ve esaslar Kur'an ve Sünnetin onayladığı ölçülerde olmalıdır. Kritik soru, devlet yönetimi nasıl kurulmalı ve olmalı ki, bu rejimler yâni siyasi parti görünümlü şer odakları hiç ortaya bile çıkamasın şeklinde olsa gerektir. Devlet yönetimi ehil ellerde olmazsa o vakit ehl-i haram vel zulüm rejimlerden kurtuluş yoktur. İşte onun için bahsettiğiniz meclis salonunda size o çok itici gelen cümle yazılmıştır. Yâni bir hanedanın, bir kabilenin, bir zümrenin devlette egemenliği fazlasıyla haklı bir şekilde reddedilmiştir. Allah'ın Kâinattaki mutlak egemenliğini kim hükmen reddedebilir ki?

Teşhisi doğru yapmak ve yanıltıcı yönlendirmeleri fark etmek gereklidir. Tağut dosyası-2 Türkiye’de Selefilik ve Tağut Kurgusu size önce ters gelebilir ama peşin hükümle redddetmeden önce bir okuyun derim. Sizin forumunuza üye olmam sizinle tamamen aynı şeyleri düşündüğüm için değil, sizin görüşleriniz içinden de elbette bana faydalı olanlar bulunduğu içindir. "Gerçeğin şimşeği, fikirlerin çarpışmasından çıkar." varsayımını doğru bulduğum için buradayım.

Selametle.
Sen acilen şizofren tedavisi görmelisin.

Bugüne kadar siyasi mesajlarımızın yaklaşık % 99'unda dindar seçmeni kandıran partilerin başında gelen AKP'yi ifşa edip dinen de küfür düzenin partileri olduğu hakkında paylaşımlar yapmış olmamıza rağmen İnönü ve CHP hakkında (din düşmanlığı sabit olduğundan) neredeyse ilk eleştiri mesajımızda bizi AKP'yi ve dini kötü kullanan hocaları kollamakla itham ettin. Tamam foruma yeni üye oldun ama Üye olmadan bizi tanıma süresine değinmesem bile iki haftalık üyeliğin bizi tanıman için yeterli üyeliktir. Zaten forumdaki yazılı konular ve videolar sabittir. İnsan ben kimi ne diye suçluyorum diye düşünmez mi? Hadi akletmeden yazdın, bir önceki mesajımda seni uyardım, küfür olduğunu söylediğim halde hala zırvalamaya tam gaz devam edebiliyorsun.

Mutlak hakimiyet Allah'ındır diyerek, Kulların küfür kanunları ile hükmedebilmesine ve koştuğun şirke payanda olacak açıklamalar zannetsen de Allah'ın hükümleri sadece hafızlara yük olsun diye bildirilmemiş, aksine o hükümlerle hükmetmeyenlerin Kafir olduğunu da bildirmiştir. Bunun CHP'si, AKP'si yok, ayırım, iltimas hiç yok.

Allah'tan başkasından yardım istemeye insanları çağıran muşrikler'den tevhidi, tağutu, selefiliği öğrenirsen bize de link verebilmeyi doğal karşılayabilirsin.

Bizi daha iyi tanıyabilmen , konularımızı araştırabilmen, tağutu reddedenlerden, Tevhidi muvahhidlerden öğrenmen, dinlemen için 2 hafta yazma yasağı getirildi.

V Çevrimdışı

VOYAGER

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sen acilen şizofren tedavisi görmelisin.
zırvalamaya tam gaz devam edebiliyorsun.
Alıntı ifadeler, üyelerin yanlış fikirlere sahip olduğu zannedilse bile kullanılmamalıdır ve silinmelidir, çünkü rencide edici mahiyet taşıdığı gibi o üyelere karşı sizi Ahirette borçlu çıkarma ihtimali de vardır.

bizi AKP'yi ve dini kötü kullanan hocaları kollamakla itham ettin.
Yanlış anlamış olabilirsiniz, çünkü sizi itham etmedim sadece o zaman mâlum diğer örgütü de yansızlık adına devamında belirtsenize demek istedim ve bunu belirtirken sizin daha önce bu konuda zaten ifşaat yaptığınızdan haberim yoktu. Dolayısıyla şahsıma iftira ithamınız ve kullanım sınırlama cezası vermeniz yerinde olmamıştır.

Sitenizde cevap vermeyi istediğim çok konu vardı ama artık bundan vazgeçtim çünkü yaklaşımınızın sorunlu olduğunu anladım. Sitenizi Allah'a emanet ediyorum.

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alıntı ifadeler, üyelerin yanlış fikirlere sahip olduğu zannedilse bile kullanılmamalıdır ve silinmelidir, çünkü rencide edici mahiyet taşıdığı gibi o üyelere karşı sizi Ahirette borçlu çıkarma ihtimali de vardır.

Yanlış anlamış olabilirsiniz, çünkü sizi itham etmedim sadece o zaman mâlum diğer örgütü de yansızlık adına devamında belirtsenize demek istedim ve bunu belirtirken sizin daha önce bu konuda zaten ifşaat yaptığınızdan haberim yoktu. Dolayısıyla şahsıma iftira ithamınız ve kullanım sınırlama cezası vermeniz yerinde olmamıştır.

Sitenizde cevap vermeyi istediğim çok konu vardı ama artık bundan vazgeçtim çünkü yaklaşımınızın sorunlu olduğunu anladım. Sitenizi Allah'a emanet ediyorum.

Chp li kafirlerin din düşmanlıklarının akp ile ne alakası var. Zoruna giden ne

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Akp'yi eleştirmek gerektiğini söylüyorsun Akp'li Genç Hoca adlı kabirperestten selefiler hakkında video yayınlıyorsun.Bu birinci çelişkin.

İkincisi ise hakimiyet kayıtsız şartsız Allah'ındır.Sen nasıl bir Allah'a inanıyorsun ki kullarının her şeyini yaratacak, sonra da haşa onları başıboş hayvanlar gibi yeryüzünde fesat çıkarmaları için kendi başlarına bırakacak, onların yararlarına olanları emretmeyecek zararlarına olanları yasaklamayacak ve onları kendi hallerine bırakacak öyle mi? Haşa.Allah tüm noksanlıklardan münezzehtir.Allah hüküm koymanın sadece kendisine ait olduğunu, hükmüne kimseyi ortak kılmayacağını, tagutlara muhakeme olmak isteyenlerin kafir olduklarını, kendi kanunlarıyla yönetmeyenlerin kafir olduklarını bizlere bildirmiştir.Allah'tan başka kanun koyucu kabul etmek, onların kanunlarına muhakeme olmayı istemek şirktir, küfürdür.Bunu savunan da kafirdir.

Sana indirilene (Kur’ân) ve senden önce indirilen (Kitaplara) iman ettiğini zannedenleri görmedin mi? İnkâr etmekle emrolundukları hâlde tağuta muhakeme olmak istiyorlar. Şeytan onları (hakka geri dönüşü zor) uzak bir saptırmayla saptırmak ister. (4/Nisâ 60)

“Hayır, Rabbine andolsun ki, aralarında çıkan anlaşmazlık hususunda seni hakem kılıp, sonra da verdiğin hükümden içlerinde hiçbir sıkıntı duymaksızın kabullenmedikçe ve boyun eğip teslim olmadıkça iman etmiş olmazlar.” (Nisa, 4/65)

"O hükmüne hiçbir kimseyi ortak kabul etmez." (Kehf, 26)

"Hüküm ancak Allah'a aittir."(Yusuf, 40)

Aralarında Allah'ın indirdiğiyle hükmet ve onların hevalarına (nefsi arzularına) uyma. Allah'ın sana indirdiklerinin bir kısmından seni şaşırtıp-saptırmalarından sakın. Şayet (hükümden) yüz çevirirlerse bil ki, Allah bir kısım günahları nedeniyle onları musibete uğratmak istiyor. Gerçekten insanların bir çoğu fasıklardır (yoldan çıkanlardır).
(5-Mâide 49)

"Kim Allah'ın indirdiği hükümlerle hükmetmezse, işte onlar kâfirlerin ta kendileridir."(Maide 44)

“Onlar hâlâ câhiliyye devrinin hükmünü mü istiyorlar? Kesin inanan bir toplum için, hükmü Allah’tan daha güzel olan kimdir?” (Mâide: 50)

"Câhiliyye'nin anlamı bu Âyette açıkça tarif ediliyor. Câhiliyye -Allah'ın belirttiği ve Kur’ân'da da ifade edildiği gibi- insanların insanlar için hüküm belirlemesi, insanların insanlara kulluk yapması, Allah'a kulluğun terk edilmesi, Allah'ın ilâhlığının reddedilmesi, bu reddin karşılığında da bir kısım insanların ilâh kabul edilmesi ve Allah'ı bırakıp onlara kulluk yapılmasıdır. Bu Âyetin ışığında câhiliyye, geçmiş zamanın bir dönemi ile sınırlı değildir.

Câhiliyye bir vâkıadır. Bu vâkıa dün vardı, bugün var ve yarın da olacak. Câhiliyye'nin özelliği, İslâm'a karşı olma ve İslâm'a zıtlıktır.

İnsanlar, hangi zaman ve hangi mekanda olursa olsunlar, ya tek bir meselede bile taviz vermeden Allah'ın Şerîatına göre hükmedecekler, onu kabul edecekler ve ona tam olarak teslim olacaklar ve böylece Allah'ın dinine girecekler. Ya da insan aklının ürünü olan bir şerîata, bir ideolojiye göre hükmedecekler, -hangi şekilde olursa olsun- o ideolojiyi benimseyecekler; bu durumda da câhiliyye'ye mensup olacaklar. Böyle yapanlar, ideolojisi doğrultusunda hüküm verdikleri kişinin dinindedirler,

Allah'ın dininde değil! Allah'ın hükmünü istemeyen, câhiliyye'nin hükmünü istiyor demektir. Allah'ın Şerîatını reddeden, câhiliyye sistemini kabul ediyor ve câhiliyye'yi yaşıyor demektir.

Bu, yolların ayrılış noktasıdır. Allah, insanları bu noktada durdurur. Onlar, bundan sonra diledikleri yolu seçmekte serbesttirler.

Ardından Allah bu tür insanlara, câhiliyye sistemini istemeleri sebebiyle kınayıcı bir soru yöneltir. Allah'ın hükmünün üstün olduğunu vurgulayıcı bir soru.

"Kesin inanan bir toplum için, hükmü Allah'tan daha güzel olan kimdir?"

Evet, kimin hükmü Allah'ın hükmünden daha güzel olabilir? İnsanlar için, Allah'ın belirlediği Şerîattan ve onun hükmünden daha iyi bir şerîat ve hüküm belirleyebileceği iddiasında bulunmaya kim cesaret edebilir? Böylesi büyük bir iddiayı ispat etmek için hangi gerekçeye sahip olabilir? Bu iddiaya kalkışan, insanları yaratıcıdan daha iyi tanıdığını söyleyebilir mi? İnsanlara, insanların Rabbinden daha merhametli olduğunu söyleyebilir mi? İnsanların menfaatlerini, insanların ilâhından daha iyi bildiğini söyleyebilir mi? Son Şerîatını belirleyen, son elçisini gönderen, onu peygamberlerin sonuncusu, getirdiği mesajı da kitapların sonuncusu yapan ve İslâm Şerîatını da kıyamete dek geçerli kılan Allah'ın durumların değişebileceğini, yeni ihtiyaçların ortaya çıkabileceğini, farklı koşulların meydana gelebileceğini bilmediğini iddia edebilir mi? Bir kimse, Allah bütün bunları bilmediği için Şerîatında bunları belirtmemişti fakat âhir zamanda bunlar insanlar tarafından kavranmıştır diyebilir mi?

Allah'ın Şerîatını insan hayatından uzaklaştıran, onun yerine câhiliyye şerîatını, câhiliyye hükmünü
koyan, kendi arzusunu veya herhangi bir ulusun ya da bir neslin arzularını Allah'ın hükmünden ve Allah'ın Şerîatından üstün tutan kimseler, bu tür sözler söylemeye nasıl cür'et edebiliyorlar?

Özellikle de kendisinin Müslümanlardan olduğunu iddia eden bir kimse, bu gibi sözler söyleyebilir mi?

İçinde bulunduğumuz şartlarmış. Durumlar çok değişmiş. İnsanların istememesiymiş. Düşmanlardan korkmamız gerekirmiş. Allah, Müslümanlara Şerîatını kendi aralarında yürürlüğe koymalarını, Kur'ân metodu üzerinde yürümelerini, indirdiği Şerîatın bir meselesini bile saptırmamalarını emrederken, bütün bunları bilmiyor muydu?

Beklenmedik ihtiyaçlar, yenilenen şartlar ve göz ardı edilemeyecek durumları Allah'ın Şerîatı ihâta etmekte yetersizmiş! Şerîatından taviz verilmemesi için kesin ifade kullanan ve insanları uyaran Allah, bütün bunların olacağını bilmiyor muydu?

Bütün bu konularda, Müslüman olmayan bir kimse dilediğince konuşabilir, Fakat Müslüman olan ya da Müslüman olduğunu iddia edenler bu gibi sözler söyleyebilir mi? Bu tür sözler söyledikten sonra, onun İslaâm'la artık ne ilgisi kalmıştır. Bundan sonra onlarda İslâm'dan bir iz kalır mı?

Bu, yol ayrımıdır. Kişi, tercihini yapmak zorundadır. Seçimini yapmışsa artık tartışmanın bir faydası yoktur.

Ya İslâm, ya câhiliyye! Ya iman, ya küfür! Ya Allah'ın hükmü, ya câhiliyye'nin hükmü!

Allah'ın indirdikleriyle hüküm vermeyenler; kâfirlerin, zâlimlerin ve fâsıkların tâ kendileridir. Yönetilenlere karşı Allah'ın hükmüyle hükmetmeyenler, kesinlikle mü'min değildirler.

Bu mesele, Müslümanın kafasında açık ve net olmalıdır. Yaşadığı çağda, insanlara karşı Allah'ın hükmünü uygulama hususunda tereddüde düşmemelidir. Bu gerçeğin zorunlu sonucu gereği, dosta da düşmana da Allah'ın Şerîatını uygulamalı ve bunun sonucuna da katlanmalıdır.

Müslüman bu meseleyi kesin olarak kafasına yerleştirmezse, ölçü ve istikrarı kaybedecek, kendisini yöntem sorununun içinde bulacak, hak ile batılı birbirinden ayıramayacak, doğru yolda bir adım bile ilerleyemeyecektir. Bu meselenin, insanların pek çoğunun kafasında kapalı ve anlaşılmaz kabul edilse bile, Müslüman olmak ve Müslümanlığın gereklerini yerine getirmek isteyenlerin kafasında bir muamma bulunması asla doğru değildir."

(Fî Zılâli'l Kur’ân, Seyyid Kutub, Mâide Sûresinin 50. Âyetinin Tefsîrinin​

Üst Ana Sayfa Alt