Chp'li Arıtman'dan Çirkin Benzetme: Sümerler'de Fahişeler Örtünmüş

ACaDeMiC

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları, MHP'nin teklifi ve Yargıtay ile Danıştay'dan gelen sert açıklamalarla tırmanan türban tartışmaları devam ederken, CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman'dan türbanlılara çağrı geldi.Çirkin benzetme yaparak Sümerlerde fahişelerin örtündüğünü vurgu yapan Arıtman bu kez de türbanlı kadınlara "atın örtülerinizi özgürleşin" çağrısında bulundu. Meclis kuaförünü basan CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman da süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bir kadın milletvekili olarak türban tartışmalarını ANKA'ya değerlendiren Arıtman, türbanın rejim sorunundan önce kadın hakları sorunu olduğunu söyledi. Türbanın erkekler tarafından dayatılan bir sorun olduğunu savunan Arıtman, "bu tartışmalardan son derece üzgünüm. Bu sorun erkekler tarafından dayatılan bir sorun" dedi. Örtünmenin kadını aşağılayan, eşitsizleştiren bir olgu olduğunu ve bu yolla kadına "erkekle eşit değilsin" denildiğini kaydeden Arıtman, "örtünme Sümerlere, Asurlara kadar dayanıyor. Sümerlerde fahişeler örtünmüş, Asurlarda evli kadınlar örtünmüş. Örtünme Mezopotamya'da da var, bütün semavi dinlerde de. Arap toplumunda da Cahiliye döneminde kadın örtünmüş. Örtünmek İslamiyetle ortaya çıkmış bir şey değil" diye konuştu. İslamiyet'te kadının örtünmesinin 'cinsel tacizden korunması' amacıyla öngörüldüğünü kaydeden Arıtman, günümüzde bu sorunun hala tartışılıyor olmasını anlamanın mümkün olmadığını söyledi.


Türbanın Müslümanlığın şartı olmadığını da öne süren Arıtman, "Nur Suresinin 60. ayeti, 'çocuktan kesilen kadın örtünmeyebilir' diyor. Bu da menopozdan sonra kadının örtünmesine gerek olmadığı anlamına geliyor" dedi. Türbanın günümüzde siyasetçiler tarafından siyasi rant için kullanıldığını, AKP'nin de yaklaşan yerel seçimler öncesinde 'türban sorununu oya çevirmek' istediğini kaydeden Arıtman şöyle konuştu: "Aslında iktidar sadece kadının başını örtmeye çalışmıyor. Başarısızlığını, yolsuzlukları, işsizliği de türbanla örtmeye çalışıyor. Daha da önemlisi önemli bir siyasi projenin, siyasal İslam'ın da üstü örtülüyor. Demokratik rejimden teokratik rejime, milletten ümmete geçişin de bu yolla üstü örtülüyor."


-"TÜRBAN ÖNCELİKLE KADINA ZARAR VERECEK"-


Türbanı serbest bırakmanın, erkek egemen yapıyı güçlendireceğini, kadınlar arasında ayrımcılık yaratacağını ve kadın hakları hareketini yavaşlatacağını da belirten Arıtman, "Bu, Türkiye'nin Araplaştırılmasına, bir milletin ümmet haline dönüşmesine ve kadınların haklarını yitirmesine yarayacak. Türban neresinden bakarsanız bakın kadınların aleyhine bir durum. Bu yasağın kalkması öncelikle kadınlara zarar verecek" dedi.


-TÜRBANLILARA ÇAĞRI: "ÖRTÜLERİNİZİ ATIN, ÖZGÜRLEŞİN"-


CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, türbanlı kadınlara da çağrıda bulundu. Arıtman, "Atın örtülerinizi ve özgürleşin. Gelin bu türban esaretinden, erkek egemenliğinden kurtulalım. Bizim üzerimizden siyaset yapmalarına engel olalım ve onlara yeter artık diyelim" diye konuştu.
 

hayalet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
:benkizgin :benkizgin :benkizgin :benkizgin
HAY SENI LAIK BOZUNTUSU SENI ORAYA GETIRENLER SENIN GIBI GERI ZEKALILAR (TABI BURDA HASTA OLAN KARDESLERIM DEGIL) BEYINSIZLER SENIN GIBI KENDISINI INSAN ZANNEDEN YARATIKLAR MADEM DINDE ORTU YOK O ZAMAN NL GIBI BIR YERDE HALA RAHIBELER NIYE BIR ORTU KULLANIYOR BUNU SANA HIC ANLATTILARMI SEN HIC SORDUNMU MADEM KURAN-I KERIM I OKUMUYORSaN ESKI BEYINLI NOKSAN AKILLI CAHIL YOBAZ SEY :benkizgin :benkizgin :benkizgin


HOCAM ALLAH RAZI OLSUN
 

supurgesiz_cadi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH tahsilatlarını artırsın ne diyim bu beyinsizlere.....
baykal ise kalkmış shakespeare n yaptığı caniliği savunuyor nedenir böyle insanlara ... adamın gögsü kabararak shakespeare nın haremde öldürdüğü başörtülü birinden gurur duyarak analtıyor ....

Mekanları Cehennem olasıcalar...
 

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
SADECE VE SADECE :: YORUM...BUNLAR BİR SALTANATIN SONA ERDİĞİNİN EN BÜYÜK GÖSTERGESİ..YILLARDIR HORTUMLUYA HORTUMLUYA BİTİREMEDİKLERİ VE ÖNLERİNİN KESİLECEĞİNİ ANLIYAN BU EBU CEHİL ZİHİNLİ KAFALAR SİZDE BENİM GİBİ YAPIN :: ::..

TEKKRAR EDİYORUM BU TÜR İNSANLARA YORUM YAPARAK VEYA OKUYARAK ZAMANINIZI ÇÖPE ATMAYIN.BUNLARLA İLGİLİ HABER OKUYACAĞINIZA..GELİN FORUMDA OYUN BÖLÜMÜNDE VAKİT GEÇİRİN..:::::
 

Benzer konular

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt