Cihad ve Yaşam - Ne çok dünyaya meyledediyoruz - islam-tr.net sunar 28 adet cihadi masa üstü resimi

IsLaM4eVeR

لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah
Admin
بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحيمِ,İş güç,evlilik, çocuk bakımı, askerlik, üniversite sınavı, kpss, o cemaat bu cemaatin hatalarını deşerken (vs) ne çok dünyaya meylediyoruz.Ancak unutmamak gerekir ki bir gün Ölüm Meleği bizim de kapımızı çalacak.Unuttuğumuz ve kasıtlı unutulmaya çalıştırılan kavram olan Cihad
Site olarak nacizane çalışmamızı sizlerle paylaşıp herbirlikte silkelenmemize vesile olması duasıyla...Çalışmamızı toplu olarak indirmek için lütfen tıklayınız...


Dualarınızda Allah yolunda savaşan mucahidlerimizi unutmayınız!!!!
 

Esra87

Yeni Üye
Üye
Cecenistanبِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًاMü’minlerden öyle adamlar vardır ki, ALLAH’a verdikleri söze sâdık kaldılar. İçlerinden bir kısmı verdikleri sözü yerine getirmiştir (şehit olmuştur). Bir kısmı da (şehit olmayı) beklemektedir. Verdikleri sözü asla değiştirmemişlerdir. (Ahzâb Sûresi 23)


إِنَّ شَرَّ الدَّوَابَّ عِندَ اللّهِ الصُّمُّ الْبُكْمُ الَّذِينَ لاَ يَعْقِلُونَ

Şüphesiz, yeryüzünde yürüyen canlıların ALLAH katında en kötüsü, akıllarını kullanmayan (gerçeği görmeyen) sağırlar, dilsizlerdir. (Enfâl Sûresi 22)


أَجَعَلْتُمْ سِقَايَةَ الْحَاجِّ وَعِمَارَةَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ كَمَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ وَجَاهَدَ فِي سَبِيلِ اللّهِ لاَ يَسْتَوُونَ عِندَ اللّهِ وَاللّهُ لاَ يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ

Siz hacılara su dağıtmayı ve Mescid-i Haram’ın bakım ve onarımını, ALLAH’a ve âhiret gününe iman edip ALLAH yolunda cihad eden kimse(lerin amelleri) gibi mi tuttunuz? Bunlar ALLAH katında eşit olmazlar. ALLAH zâlim topluluğu doğru yola erdirmez. (Tevbe Sûresi 19)


قُلْ إِن كَانَ آبَاؤُكُمْ وَأَبْنَآؤُكُمْ وَإِخْوَانُكُمْ وَأَزْوَاجُكُمْ وَعَشِيرَتُكُمْ وَأَمْوَالٌ اقْتَرَفْتُمُوهَا وَتِجَارَةٌ تَخْشَوْنَ كَسَادَهَا وَمَسَاكِنُ تَرْضَوْنَهَا أَحَبَّ إِلَيْكُم مِّنَ اللّهِ وَرَسُولِهِ وَجِهَادٍ فِي سَبِيلِهِ فَتَرَبَّصُواْ حَتَّى يَأْتِيَ اللّهُ بِأَمْرِهِ وَاللّهُ لاَ يَهْدِي الْقَوْمَ الْفَاسِقِينَ

De ki: “Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, aşiretiniz, kazandığınız mallar, kesada uğramasından korktuğunuz bir ticâret ve beğendiğiniz meskenler size ALLAH’tan, peygamberinden ve onun yolunda cihattan daha sevgili ise, artık ALLAH’ın emri gelinceye kadar bekleyin! ALLAH fasık topluluğu doğru yola erdirmez.” (Tevbe Sûresi 24)

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ مَا لَكُمْ إِذَا قِيلَ لَكُمُ انفِرُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ اثَّاقَلْتُمْ إِلَى الأَرْضِ أَرَضِيتُم بِالْحَيَاةِ الدُّنْيَا مِنَ الآخِرَةِ فَمَا مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا فِي الآخِرَةِ إِلاَّ قَلِيلٌ

Ey iman edenler! Ne oldunuz ki, size “ALLAH yolunda sefere çıkın” denilince, yere çakılıp kaldınız.Yoksa ahiretten vazgeçip dünya hayatını mı seçtiniz? Oysa ahirete göre dünya hayatının yararı, pek az bir şeydir. (Tevbe Sûresi 38)Hz. Osman (radiyalahu anh) anlatiyor:

"Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'i dinledim söyle diyordu:

"ALLAH yolunda bir günlük ribât, diger menzillerde (ALLAH yolunda geçirilen) bir günden daha hayirlidir."

Tirmizî, Fedâilu'l-Cihâd 26; ( 1667, 1664, 1665); Buharî, Cihâd 73; Müslim, Imaret 163; Ibnu Mâce, Cihâd 7, Nesaî, Cihâd 39, 6, 39).


[Fadâle Ibnu Ubeyd (radiyalahu anh) anlatiyor:

"Her ölenin ameline son verilir, ancak ALLAH yolunda ölen murâbit müstesna.
Çünkü onun ameli kiyamet gününe kadar artirilir.
Ayrica o, kabir azabina da ugratilmaz."

Tirmizî, Fedâilu'1-Cihad 2,(1621); Ebu Dâvud, Cihâd 16, (2500).

Hz. Enes (radiyalahu anh) anlatiyor:

"Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:

"Ögleden evvel veya ögleden sonra bir kerecik ALLAH yolunda yola çikis, dünya ve içindeki her seyden daha hayirlidir."

Buharî, Cihad 5, 6, 73, Rikak 2, 51; Müslim, Imâret 112- 115, (1880); Tirmizî, Fedâilu'l-Cihâd 17, (1648, 1649, 1651); Nesâî, Cihâd 11, 12,(6,15); Ibnu Mâce, Cihad 2,(2755-2757).
Ebu Hüreyre (radiyalahu anh) anlatiyor:

"Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:

"(Müslüman erkeklerden) kim, ALLAH yolunda, ilâ-yi kelimetullah için, devenin iki sagimi arasinda geçen müddet kadar savasacak olsa cennet kendisine vacib olur."

Tirmizî, Fedâilu'l-Cihâd 21, (1657); Ebu Dâvud, Cihâd 42, (2541); Nesâî,Cihâd 25, (6, 26); Ibnu Mace, Cihâd 15, (2792).Muâz Ibnu Cebel (radiyalahu anh) anlatiyor:

"Içinden samimi sekilde ALLAH yolunda cihâd yapmayi temenni eden bir kimse, bilâhare ölse de, öldürülse de sehid sevabi kazanir.
Kim de ALLAH yolunda yara alsa veya ALLAH yolunda -düsmanin sebep olmadigi- bir musibetle bile yaralansa bu yara, kiyamet günü, en büyük hâli içinde rengi zaferân renginde, kokusu da misk kokusunda olarak gelir.
Kimin vücudunda, ALLAH yolunda iken çikan, iltihab gibi bir yara açilacak olsa bu da onun için Sehidlik mührü olur."

Tirmizî, Fedâilu'l-Cihâd 21, (1657); Ebu Dâvud, Cihâd 42, (2541); Nesâi, Cihâd 25, (6, 26).Iskencenin dayanilmaz bir hal aldigi, müsriklerin siddetli baski yaptiklari bir zaman Habbab Kabe'nin gölgesinde örtüsüne bürünmüs oturan Hz. Peygamber'in yanina geldi; "ALLAH'a bizim için dua buyurmaz misin" dedi: Hz. Peygamber yüzü kipkirmizi halde dogruldu, söyle buyurdu: "Sizden önceki ümmetlerde bir adam demir tarakla taranir ve sinirleri kemiginden siyrilirdi da bu iskence onu diniden döndürmezdi. Testere basinin saç ayirimina konur ve iki parçaya bölünürdü; bu da o adami dininden döndürmezdi. ALLAH muhakkak bu dini tamamlayacaktir. San'â'dan kalkan yolcu Hadramevt'e içinde ALLAH korkusundan baska hiç bir korku olmadan gidebilecek" (Buhârî, Menâkibu'l-Ensâr, 29).
Başımızı koyacak bir dam, üstelik dört duvarı var ve sıcak. Duvarlı damımızın içinde bir banyo var, üstelik suyu var hem de sıcak. Bu duvarlı evde bir de SECCADEMİZ VAR, HEM DE BİRBİRİNDEN PAHALI KUMAŞLARDAN!!!
Onların damı kimi zaman var, kimi zaman yok. Var olduğu zaman da dört duvarı olmaz pek. Çünkü orası ya yıkılmıştır ya da öylesine bir yerdir. Onların banyoları yok! Var olanların da suyu yok; suyu varsa sıcak değil. Onların SECCADELERİ VAR, AMA KUMAŞ DEĞİL TOPRAK!!!

Ve en büyük farkımız ONLAR NE DURUMDA OLURSA OLSUNLAR EĞER BULURLARSA SOĞUK SU İLE ALDIKLARI ABDEST İLE, TOPRAKTAN SECCADELERİNE VARIP, RAHMAN İLE BULUŞMAYA GİDERLER, MİRACA ÇIKMAYA GİDERLER!!!
 

islamabagli

Yeni Üye
Üye
Suan o kadar çok yardıma ihtiyacı olan mücahid aileleri vardır ki, onlara yardım etmek gerekir.Cihada gidemeyenlerde cihada gitmiş olanların ailelerini araştırıp, yardım etmesi gerekir.
 

DAVA

Yeni Üye
Site Emektarı
Üye
ALLAH ecirlendirsin üstad.... yine süper resimler yapmissin, vicdanlarin uyanmasi temennisi ile..
 

takva30

Yeni Üye
Üye
NEDEN YA RABBİ NEDEN BENDE YOKUM BU RESİMLERDE BU GÜNAHKAR KULUNA ACI ONADA HİDAYETİ ONADA CİHADI NASİP ET RABBİM
 

takva30

Yeni Üye
Üye
ey alemleri yoktan yaratan rabbim.Çaldığım her kapı beni günaha itti senin kapındayım al bu verdiğn canı nasip et bu kuluna tüm mümin kullarına şehadet şerbetinden içmeyi
 

takva30

Yeni Üye
Üye
RABBİM ÖNCE NEFSİMLE YAPTIĞIM CİHADDA BAŞARILI KIL NEFSİME YENİK DÜŞÜRME KALBİMİ KARARTMA ECRİMİ ARTTIR BANA KUVVET VER KALBİMİ PATLAMAYA HAZIR BİR VOLKAN EYLE GÖZLERİMİ AÇ DİLİME ELİME KUVVET VER BENİDE CENETİNE AL..
 

helen-2

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Üye
Allah'u ekberr!!! Bakamdım Allah'ım sen yardımcıları ol ağlamamak elde değil :'(
 

şehit hamza

Yeni Üye
Üye
bekle bizi israil beklemediğin her yerde bekle bizi israil beklemediğin her yerde bir kayanın arkasınada saklansan gelip bulacagız seni allahın yardıyla rabbim hepimize şehadet şerbeti içmeyi nasip etsin inşallah
 

abdarraxman

Yeni Üye
Üye
ALLAHU AKBAR ALLAHU AKBAR ALLAHU AKBAR VALİLLAHİL HAMD. ZAFER YAKINDIR İNŞALLAH KARDEŞLERİM HAKK GELECEK BATİL ZAİL OLACAKTIRİNŞALLAH.
 

ruveyda

Yeni Üye
Site Emektarı
Üye
Allah razı olsun çok güzel bir hatırlatma.........inşallah belleklerde tazelenmeye vesile olur..........selametle
 

Benzer konular

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt