Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

CİHATDA DİRENİŞ Cİ , GERİLA TÜRÜ BİR MUCADELE BİZE NE KAZANDIRIR NE KAYBETTİRİR

H Çevrimdışı

hizhizmetci_tr

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardeşlerim

Ukbe İbni Âmir (radıyallahu anh) anlatıyor: Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'ı minberde iken dinledim, şu ayeti okudu:

"Ey iman edenler! Onlara karşı gücünüzün yettiği kadar -Allah'ın düşmanı ve sizin düşmanlarınızı ve bunların dışında Allah'ın bilip sizin bilmediklerinizi yıldırmak üzere kuvvet ve savaş atları hazırlayın..." (Enfal, 60).

Ayette geçen "kuvvet"i "Bilesiniz, kuvvet "atmak"tır" diye açıkladı ve bunu üç kere tekrar etti." Müslim, İmâre 167, (1917); Tirmizî, Tefsir, Enfâl (3083); Ebu Davud, Cihâd 24, (2514).

Nükleer füzelere uzayda uydu vurma teknolojısıne nasıl ulaşacağız

Peygamber Efendimiz Salallahu Aleyhi Ve Sellem:

“Halife kalkandır. Arkasında savaşılır ve korunulur” buyurmaktadır

Bu halife nasıl olmalı bu zamanda

Bu teknolojiye ve halifeye gerilla direnişci statüsüylemi kavuşacağız

……………..Sorun burda başlıyo

DONKİŞOT GİBİ YEL DEĞİRMENİNE MIZRAK İLE Mİ SALDIRACAĞIZ

YOKSA NÜKLEER FÜZEYLEMİ SALDIRACAĞIZ

KIZILDERİLİLER GİBİ BÖLÜK PÖRÇUK OLUP BİRBİRLERİNİ ÖLDÜRÜP SONRADA

TARİHTEN SİLİNDİĞİ GİBİMİ OLUCAZ

YOKSA SAVAŞ HİLEDİR DEYİP SİYASİ , EKONOMİK , İSTİHBARAT

GERİLLA SAVAŞI GİBİ CİHADIN HER TÜRLÜSÜNÜ YAPIP DEVLET OLUP DUNYADAKİ MUSLÜMANLARA YARDIM MI EDİCEZ

BİR KOMUTAN SAVASTA KAZANMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPAR

SAVAŞ DIŞINDA CAİZ GÖRÜNMEYEN HER HANGİ BİR YASAK

SAVAŞTA KAZANMAK ONU YAPMAKTAN GECİYOSA KOMUTAN O

SORUMLULUĞU ALIR CAİZ OLMIYAN O ŞEYİ YAPAR

SAF VE CAHİL OLMAYIN YAHUDİ HİRİSTİYAN NE TAKDİKLERİ YAPIYOSA MUSLUMAN DAHA İYİSİNİ YAPMALI

SİYASETSE SİYASET TAKİYESE TAKİYE AJAN SA AJAN SAVASI KAZANMAK BIR TOPLUMUN AJAN OLMASINI GEREKTİRİYOSA

OYLE OLUNURUR BU KARARI O ÜLKENİN ŞARTLARINA GÖRE MUSLÜMANLARIN SECTİĞİ KOMUTAN ULULEMİR VERİR

Yani her türlü silah ,ekonomik , istihbarat ve

Birleşmiş milletler gibi sayı üstünlüğü olan kafirlere

rpg, kanas, kaleşinkof ve mayın ile saldırıp , ikiz kulelerde olduğu gibi 3000 kafir öldürüp daha sonra milyonlarca şehit verip darma durman edilip tecavüzler işkenceler esaretler ve Müslümanların bir birlerini öldürmesinin diz boyu olduğu bir savaş takdiği ile mi savaşacağız

Yoksa ..islam devleti olup devlet olmanın getirdiği imkanlarlamı savaşacağız

işte sorun bu

…………………….DENGELER

.............KAFİRLERİN DURUMU

1... Kafirler birlik içinde

2...Son sistem silah teknolojisine sahip

3...Gerilla için orman,mağra sığınaktı önce den şimdi uyduyla biri bizi gözetliyo evi gibi oldu

4...Kafirlerin uluslar arası istihbarat paylaşımı ve gücü var

5..Kafirlerin bir komutanı 30 ,40 yıl eğitim alıyo ,

1000 yıl önceki savaş takdiklerini ve günümüzdeki dünyada yapılan düzenli ordu ve gerilla savaşlarını

bizzat o ülkelere giderek araştırıyor.

6...Kafirlerin maddi ve ekonomik yaptırım gücü

demokrasi kılıcı ve siyasetle insanları bir merkezden yönetiyolar

7...Her türlü işkence çeşidine ,iğne vs. bilgi ve tecrübeye sahipler

.8....SAVAŞI KAZANMAK İÇİN HER ŞEY SERBEST

ŞUNU YAPMAK CAİZ ŞU DEĞİL GİBİ PRENSİBLERİ YOK

............MÜSLÜMANLARIN DURUMU NASIL

1....BİRLİK YOK TEKFİR ÇOOOK BİR BİRİMİZİ ÖLDÜREREK KAFİRİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEK VAR

2...UYDU TEKNOLOJİSİ, UÇAK ,GECE GÖRÜŞLÜ HELİKOPTERLERİ,, KİMYASAL, NÜKLEER BOMBALARI , AKILLI FÜZELERİ , YOOK

3....ULUSLAR ARASI İSTİHBARAT AĞI VE GÜCÜ YOK EN SAĞLAM ADAMLAR AJAN ÇIKABİLİYO

BİR MÜCAHİD ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ ALMIŞSA BİRAZDA SİLAH EĞİTİMİ ALMIŞSA

İŞTE SANA KOMUTAN

4...MADİ GÜCÜ ZAYIF BAZILARI SOYGUN YAPARAK İŞİ GÖTÜRMEYE ÇALIŞIYO

ELİMİZDEKİ SİLAHLARDA ÇİP VAR YERLERİMİZ BİLİNİYO

KAFİRLERE SAVAŞTA HER ŞEY SERBEST

HER TÜRLÜ HİLE TAKDİK YAPARLAR

5 …İYİ NİYETLİ MÜSLÜMAN LARIN AYETLERİ KENDİ KAFALARINA GÖRE YORUMLAYIP İ MÜSLÜMANLARI KIZILDERİLİ GİBİ SAVACAK GERİLLA DURUMUNA SOKMALARI

6…. MÜSLÜMANLARIN GÜÇLÜ BİR DEVLET SİYASİ BİR GÜÇ CATISINDA BİRLEŞMESİNİ İSTEMEYEN İÇİMİZDEKİ HOCA TİPLİ KAFİR AJANLARIN

AYETLERİ İSTEDİĞİ GİBİ YORUMLAYARAK BU CAİZ DEYİL BU ŞİRK DEYİP MÜSLÜMANLARIN BİRLEŞMESİNİ ENGELLEMEKTEDİR

KURANDA ALLAH CC RESULULLAHA KÜFÜR VE HAKARETİ KAFİRLİKLE EŞ TUTARKEN

BİR KAFİRİ ÖLDÜRMEK İÇİN RESULULLAHTAN KENDİSİNE YANİ RESULULLAHA HAKERET ETME İZNİ İSTEĞEN SAHABEYE

RESULULLAH AYNEN ŞÖYLE SÖYLÜYO

............NE SÖYLERSEN SÖYLE

İŞTE ÖLÇÜ BU OLMALIYDI ASLINDA

SAVAŞIN RAJONU NEYİ GEREKTİRİYOSA ONU YAPMAYIP

DÜNYANIN ĞÜC DENGELERİNİ GERCEKLERİNİ KABUL ETMEYİP İDRAK ETMEYİP ONA GÖRE STRATEJİ YAPMAYIP

BİZ KIZILDERİLİ GİBİ SAVAŞIP ŞEHİD OLUYORUZ

İSLAM DEVLETİNDEN ÇOOOOK UZAĞIZ

BU MANTIKLA MEHDİ ALEYHİSELAM GELENE KADAR BİR BİRİMİZİ ÖLDÜRELİM

BİR YANDAN KAFİRLER BİZİ UYDU İLE CANLI CANLI SEYREDİP KAHKALAR ATARAK ÖLDÜRSÜNLER

BİZDE BİR BİRİMİZİ ALLAH ADINA TEKFİR EDİP ÖLDÜRÜP

BUNU YAPMANIN VERDİĞİ DUYGUYLA KENDİMİZLE GURUR DUYALIM

ALLAH İÇİN BİRBİRİMİZİ ÖLDÜRELİM

ZAMANI BÖYLE GEÇİRELİM MEHDİ GELENE KADAR

BU MU BU MU

ALLAH cc RASULULLAH BÖYLE Mİ OLMASINI İSTİYO

Size gördüğüm bir olayı anlatım

Televizyonda filistinde bir müslüman diğer Müslümanı esir almış.

İşkence etmiş gülerek poz veriyor. İşkenceye maruz kalmış müslümanın korku ve çaresliğini bir yandanda bunlara gülen yahudiyi görünce kahroldum inanın hiç aklımdan çıkmıyo

Bir yanda yahudi diğer yanda bir birine düşman iki filistinli ....

DÜNYADAKİ MÜSLÜMANLAR AYNI O İKİ FİLİSTİNLİ GİBİ DÜŞMAN OLMAK İÇİN

İNTERNETTE ,İŞ HAYATINDA, OKULDA ,AİLESİNDE ,, BİR BİR İLERİNE HİÇ ANLAMADAN HAKARET, ŞİRKLE İTHAM ETMEK EDEREK HAKKI SAVUNDUKLARINI İLERİ SÜREREK DÜŞMAN OLUYOLAR ........

.....İÇTENLİKLE SÖYLÜYORUM

EĞER MÜSLÜMANLARIN BAZI KONULARDA BİR ORTAK KONUDA BİRLEŞMELERİ MÜMKÜNSE

FAKAT TABİ OLDUĞUM MÜRŞİDİM VE TABİİ OLDUĞUM ESKİ ALİMLERİN GÖRÜŞÜ BUNA ZIT İSE BEN O ŞİMDİKİ VE ESKİ ALİMLERİME O KONUDA TABİ OLMAM ..

BİRLEŞTİRİCİ GÖRÜŞÜ KİM SÖYLÜYOSA O ALİME TABİ OLURUM O KONU DA ..

.BUNU İÇTENLİKLE SÖYLÜYORUM .

Evet, Müslüman Ümmet’in, aslan parçaları MEVCUT

İNŞAALLAH O ALLAH PARÇALARINI BİRLEŞTİRECEK

ARSLANLARDA ÇIKAR ONLARA TABİ OLUNUR

……… ÇÖZÜLMESİ GEREKEN SORU

DARUL HARP TE SEÇİLEN BİR EMİR DARUL İSLAMIN OLMASI İÇİN

ZAMANIN VE ÜLKESİNNİN ŞARTLARINI GÖZ ÖNÜNDE BULUNARAK KIYAS YAPIP HÜKÜM VEREBİLİRMİ??

STRATEJİYİ BELİRLER BİR İNSANI VEYA İNSANLARI ,O STRATEJİ ÇERÇEVESİNDE GÖREVLENDİREBİLİR Mİ??

KAÇ TÜRLÜ SAVAŞ ,CİHAD VARDIR

CİHAT YALNIZ SİLAHLA MI YAPILIR YOKSA

siyasi

ekonomik

kültürel

ticari

dinsel

soğuk savaş

sıcak savaş

istihbarat savaşları

teknolejik ,silahlanma savaşları

bunlarla savaşta dini sınır nedir.normal zamandaki kurallar savaştada geçerlimi. müslümanlar bunların nersinde

İŞTE BU SORULARA DOĞRU CEVAPLAR BULUNURSA KAYBETTİĞİMİZ SAVAŞI KAZANMA SÜRECİNE GİRERİZ

TAĞUTA. YAHUDİYE . KİM HİZMET ETMİYO ??

AMERİKA TÜRKİYEDE ZAMANINDA İLK KOMİNİST ÖRGÜTLENMEYİ YAPTI destekledi eylemler yaptırdı

sonrada türkiyeye aman dikkat kominizim sizi tehdid ediyo iş birliğimizi devam edelim ortak düşmanımıza karşı sırt sırta verelim dedi .

şimdi Müslüman örğütler kuruyorlar onlara silah veriyolar ..böylece iyi niyetli Müslümanları tanıyıp istedikleri gibi kullanıyolar

düşmanın hilesi o kadar çooook ki bizimle en iyi duygularımızı bile kendi menfaatları için malzemeye çevirebiliyolar .

başka bir örnek çeçenistanda 1996 ruslar yenildi anlaşma yaptılar daha sonra selefi cematın liderine dağıstanda haber gönderdiler gel burada şu köyde şeriat ilan ettik gel

o da komisyonu heyeti dinlemeden gitti tabi Ruslar onu bekliyo sonra kuşatılınca o selefi lider şamilden hattabdan yardım istedi çaresiz onlerda gitib savaşınca anlaşma bozuldu şavaş başladı

Ruslar Çeçenlerden birilerini öldürdüler dedilerki mucahidler vahhabi oldu onlar yani vahhabiler öldürdü dediler

sonra çeçen mucahidlerden öldürdüler diğer çeçenler öldürdü dediler

sonuç şimdi mucahidlere vahhabi damgası vuruldu dünyadan yardımlar kesildi çeçenistan kukla bir yönetime bırakılıp çok para verdi .

mucahidlerin elinde olan şehirler ve köyleri kaybettiler dağlarda kaldılar... .. o kadar acayip durumlar varki

KAFİRLER ŞÖYLE DÜŞÜNÜYO OLABİLİR

Şeriatın ilan edildiği bir yer güzel dimi , ama düşman bunu kendi lehine çevirebiliyo

Şöyleki şeriat ilan edilen yere ,dağdaki, ovadaki, yer altındaki Müslümanlar toplanacak bizde içlerine mucahit kılığında adamlarını sokup ,

sonra uydu desteği ile müslümanları yok etmek

gülerek bağırak çığlık atarak 30 metre yerin altındada olsalar mağrada da olsalar ,ormandada olsalar bombalarla Müslümanları

toplu veya tek tek öldürürler ..

mucahidleri bahene ederek dünyadaki ülkeleri korkutup istediklerini yaptırırlar

KAFİRLER ŞUNU İSTİYO

SAKIN BİZİM GİBİ BİRLİK OLMAYIN ,,ŞAVAŞTA HER YOLU ,HİLEYİ, DENEMEYİN ,,siyaset uğraşmayın

devlet olma nükleer kapasite sahib olup bizi korkutmayın böyle siyasi bir düşünceye kapılmayın

KÜFÜR SÖZÜ, FİİLİ KÜFÜR GİBİ YOLLARA BAŞVURARAK

TOPLUM OLARAK SİYASET YAPMAYIN ,KAZANMAK İÇİN HER YOLU DENEMEYİN

KIZILDERİLİ MANTIĞI İLE AYRI AYRI KABİLELER OLUN

BİR BİRİNİZİ ÖLDÜRÜN , HER KEZ BENİM SAVAŞ METOTUM DOĞRU DESİN ,

MÜSLÜMANLAR

ONURLUCA HAPİSE …girer işkence görür onurluca şehit olur .. fakat

TOPLUM ONURSUZCA ESARET ALTINDA YAŞAR

SEFİL SÖMÜRÜLEN KULLANILAN KUKLA GİBİ OYNALINAN HAKERET EDİLEN KENDİ ÜLKELERİNDE GARİP ĞURABA

OLMAK , HAYELLERLE KENDİNİ AVUTAN 3 BEŞ İCRAATLE TATMİN OLAN BİRİ OLMAK BU HİÇ GÜZEL DEYİL

Güçlü bir devlet olma idalinden uzak bir iki operesyonla tatmin olmak bu çözüm deyil

İkiz kulede 3000 insan öldü sonra kafirlerin başlattığı operosyonda 3.000.000 müslüman katletildi

sonuç bu kadar ölümden sonra ne kadar mesafe kat ettik kazancımız ne oldu

ıraktaki durum ortada

afganistanda önceden şeriat ilan edilmişti şimdi durum ortada

AMERİKA TİRİLYONLARCA DOLAR BASAR

…BİR İLANLA AMERİKAYA YÜZBİNLERCE İNSANLAR AMERİKAN VATANDAŞI OLUR

Sen durma ben şu kadar Amerikalı öldürdüm de

AMERİKAYA daha büyük zarar şöyle olur

Şu anda anlaşması yapılan Türkiye rusaya azerbeycan gibi bazı ülkeler ticarette kendi para birimleri ile alış veriş yapacaklar işte bu yayılırsa doların değeri düşer

işte o zaman Amerika dunyadaki opersyonlerı askerlerini finasmanda zorlanır

ülkesindeki iflas eden şirketlere para veremez

ülkelere suz payı verecek parası olmaz işte bu asıl çözüm

siyaset yapılmasın şirktir tağuta hizmettir ayete tersdir diyenler şunu demiş oluyolar farkına varmadan

içimize iç ve dış istibaratlar girsin kimin kim olduğunu bilsin, bizi istedikleri gibi kullansınlar, istedikleri zaman ilerlememize göz yumsunlar

istedikleri zaman ezip geçsinler, onlar şavaşın bütün hile lerini kullansınlar biz Kızılderili gibi olalım kurallarına , geleneklerine baglı ve siyasete ğirmeyelim

o içimizdeki ajanları gönderen makamı ele geçirmeyelim içimizdeki hainleri öğrenmeyelim,

BULUNDUĞU ÜLKEYİ PARÇALAYIP (SAVAŞ GEMİSİNİNİ BATIRIP ADEN KÖRFEZİNDEKİLER GİBİ BOT LA KAYIKLA DENİZ ALTILARINA UCAK GEMİLERİNE ŞAVAŞ GEMİLERİNE ŞAVAŞ AÇALIM ŞEHİT OLALIM)

Dünyadaki Müslümanlara devlet olarak yardım etmeyelim, nükleer güce sahib olmıyalım

Kızılderililer, afrikadaki yerliler gibi ,,gerila savaşının ötesine geçmeyelim , bu mu bunu kim istiyo

…bi saf iyi niyetli Müslüman bide kafirler ve Yahudi istiyo

Yahudi bizi parçalıyo kimine siyaset yaptırıyor kimi nede siyaset haramdır diyo …

amarikan istihbaratın başı rus kostebek çıktı gerisini siz düşünün. .

Tarikatlerin içinde cihatçı radikal olduğunu söyliyenlerin içinde ve daha bir çok müsliman dernek ve örğütlerin içinde kimin kim olduğu belli değil kendi adamlarına güzel işler yapmasına göz yumuyolar

onu belli seviyeye çıkarıyolar sonrada iyi niyetli olan lider adayını bir şekilde öldürüyolar yada hapse attırıp onun yerine kendi adamlarını getiriyolar

bu kafir ajan ,,o örgütün lideri veya hocası veya kitap yazan veya

MÜSLÜMANLARIN BİR BİR LERİNE KAFİR DEMESİNE SEBEP OLACAK FİTNE VE İHTİLAFLARI KÖRÜKLEYEN BİRİ OLABİLİYO

HATA İNTERNET SİTESİNDE BÖYLE TARTIŞMA SİTELERİ KURUP TARTIŞMALARI FİTNELERİ ÇOĞALTIYOLAR DAHA NELER NELER

GECENLERDE AMERİKADAKİ YAHUDİLER TÜRKİYEDEKİ YAHUDİLERE VE MASONLARA ŞU TALİMATI VERDİLER GAZTEDE OKUDUM

türkiyedeki Müslümanlar arasındaki fitneleri çoğaltın ……

SONUÇ HEPİMİZ BİR ŞEKİLDE KULLANILIP YAHUDİ NİN EMELLERİNE HİZMET EDİYOZ ..

BİR ÖRNEK

Müslüman bir tirende…diyoki ben şerita göre güneye gidicem küzeye gitmicem diyip trenin arka tarafına doğru yani güneye doğru gidiyo fakat o istemesde tren küzeye gidiyo o Müslüman istediği kadar trenin arkasına güneye gitsin o trenin içinde olduğu muddetçe o küzeye gitmek zorunda

TAKİ MAKİNİSTİ YÖNETİMİ TRENİ ELE GECİR ME METODUNU DENEYİP KONTROLU ELİNE ALANA KADAR ...

kısacası herkes benim yolum doğru hepiniz buraya gelin demesi müslümanların şu durumları nedeniyle yanlış

her kes bulunduğu ÜLKENNİN şartlar gereği yapısı mevkisi , gereği her kez mucadeleyi bir yerden yapmalı bir birilerine saygı duymalı

....müslüman kardeşlerim .......UYANIK ,,,UYANIK,,,UYANIK,,,, OLALIM ...........

bir birimizi tekfir etmeyelim kafirin ekmeğine yağ sürmeyelim orta yol bulmaya çalışalım görüşlerimizde...bu zor biliyom en azından ferdi olarak bunu yapalım

..........vesselam hepinize saygılar……………

Usud-ul Harb Çevrimdışı

Usud-ul Harb

Üye
İslam-TR Üyesi
Hmmm.
Vahdetten bahsetmissiniz.Ve tekfir etmeyin demissiniz.
Bu site sakinlerinin akidelerini de az cok bilirsiniz sanirim.
Peki siz soyleyin bakalim, kimler ile vahdet edilmesi gerekiyormus ?

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
osmanlinin uygulamis oldugu sistemin cok iyi incelenmesi gerekir ve o sistemin parcalanisindaki merhaleleride beraberinde anlayacak olursak gerekenler kolayca anlasilabilir ters mantikla baktiigimiz zaman amerikanin gunumuzun osmanlisi oldugu acik secik ortadadir...sonucta is tek yere cikiyor ISLAM i gerektigi gibi yasayip,gerekeni yapabilmek....
amerikada guzel ahlaki terbiyesi ile cevresine ilim irsad yapan okadar cok insan varki ALLAH celle celaluhu sayilarini artirsin..
ama amerikadaki lale devri yasami silebilmek onu kirabilmek hicte kolay degil...
amerikada herseye (haram olan)ulasabilmek ciklet almaktan bile kolaydir....
dolayisi ile boyle bir sistemi parxalayabilmek icin gercekten cok calismak gerekiyor...onlar bizlere nasil pisliklerini enjekte etti ve su hallere dusmemizdeki sebeblerden en buyuk kismida bu enjekteler ise ....bizlerde guzel seyleri onlara enjekte etmeliyiz edebilmeliyizki bir seylere ulasailelim su an icin hapishanelerinde istisnasiz hepsinde ISLAM hakimiyeti vardir.bu mislumanlari hapsetme seklinde degerlendirmemeli oraya girerken sarapci,cani,kokaincisinvs.vs orada ISLAM i gorup begenip ISLAM a geciyor.......selametle...yani sonucta ornek olabilmemiz lazim her konuda.......ALLAH celle celaluhu bu yplda calisanlari muzaffer eylesin...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Cihad topraklarında olmayan alime cihadtan sorulmaz Şeyh Abdullah Azzam r.a

Şeyh Enver el evlaki cihadı desteklemenin 44 yolu adlı makalesinde gerekeni söylemiş ahi

istersen bi göz at

H Çevrimdışı

hizhizmetci_tr

Üye
İslam-TR Üyesi
SELAMUN ALEYKUM KARDESLERİM

sancak kardes banamı dediniz benim yukarda söylediklerimle ne alakası var resululahtan böyle bir söz varmı sözlerimin neresi yanlış

saygılar

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Öncelikle; cevap yazmayacaktım çünkü yazının pekte bir ilmiliği yok, tamamıyla kendice matıki yazılmıştır(Eğer müslümanların takip etmesi için bir metottan bahsediyorsanız, bunun ;kur'an'dan, resulullah'tan, ashabtan desteklenmesi gerekiyor)
1- Bu bahsettiğiniz, metodu bizlere, islam'dan(ayet, hadis, sahabe) örneklendirin.
2- Devlet olmaktan bahsediyorsunuz. bu devlete bizler masonlar, sebatayistler, misyonerler gibi sahip olacaksak bu devlet nasıl islami olacak?
3- Bahsettiğiniz metod üzerine hiç okumalar yaptınız mı? Çünkü bu metodu 50-60 yıldır savunanlar tamamıyla karşı oldukları sistemlere entegre oldular, yani demokrat oldular.
4- Sistemlerin içinde ajanlık dediğimiz iş gerçek manada ehil olan kişler tarafından gerçekleştirilebilir, çünkü zayıf karekterli şahıslar dünyanın aldatıcılığına kanıp davayı unuturlar-satarlar. Bugünkü durum budur, maalesef.
5- Ajanlık ancak bazı bireyler tarafından gerçekleştirilir, hareketler ve topluluklar tarafından değil. Hele hele ümmet tarafından hiç değil.
6- Hiç gerilla savaşlarını araştırdınız mı? dünyadaki bir çok devrim batıl-hak bu metodla gerçekleşti.
7- Amerika'nın, radikallerle(onların ifadesi) mücadelesinde, en başarılı oldukları ne biliyor musun? Radikalleri siyasete çekip ideallerinden uzaklaştırması. Şuan Amerikan Stratejisinin şuan bu olduğunu biliyor musun?
8- Böyle düşüneceğine MÜCAHİTLERE hertürlü desteği sağlamayı düşündün mü?

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Bu konuyla ilgili güzel bir yazı, taktir sizin.
Hilafet Tekrar Kurulur mu? ŞEYH Ewlaki

Hilafetin yıkılmasından sonra kurulan grupların hepsi hilafet devletinin tekrar kurulması gereğini ve önemini vurgulamaktadır. Geçen asrın 80’li 90’lı yıllarında Selefi, İhvani, Cemaati İslami, Hizbul Tahrir hatta bazı Sufi guruplar bile hilafetin kurulması gerekliliğinden bahsediyordu. Bu fikrin batı dünyası tarafından benimsenmediği, hoşlarına gitmediği ve hiçbir şekilde tolerans gösterilmeyeceği anlaşılınca, bu grupların birçoğu hilafeti konuşmaktan tamamen vazgeçti bir diğer kısmı da gündeminden çıkardı. Geriye, hilafet devletinin tekrar kurulumasının vazgeçilmez olduğunu savunan az sayıda cemaatler kaldı.

Hilafetin tekrar kurulmasını savunanlar genel olarak şu metodları tercih etmektedirler:
1- Terbiye aracılığıyla yani İnsanlar islami terbiyeyle yetiştirilecek ve bu şekilde hilafet kendiliğinden gelecek. Bu aynı metodu savunanların diğer bir kısmı, terbiyeyle cihad edecek müslümanları yetiştirelim ondan sonra Allah düşmanlarıyla savaşırız diyor.

2- Demokratik sisteme dahil olarak iktidara gelmekle hilafet kurulur diyenler gurubu.

3- Hizbul Tahrir ise siyasi ve entelektüel eğitim metodunu benimsiyor. Hilafetin entelektüel eğitim seviyesinin yükselmesiyle geleceğini savunuyor.

4- Allah’ın dininin hakim olması için O'nun yolunda savaşanların metodu.

Birinci metodu yani terbiye metodunu savunanlar hiçbir zaman bunun nasıl ve ne şekilde yapılması gerektiğini açıklaymamıştır yani terbiye hali sonsuza kadar sürebilir ve bu cihad görevini inkar etmeye götürür. Onlar aynı zamanda terbiyenin her nesile değil de sadece bir nesil üzerinden geçtiğini unutuyorlar. Davetle başlayan ve cihadla tamamlanan Resulullahın terbiye metodu sadece onun zamanındaki nesil için geçerlidir. Herşey 23 yıl içerisinde oldu. Ümmetin bütün başarılı gelişmeleri bu nesil esnasında gerçekleşti, tarih de buna şahittir.
Demokrasinin bir küfür düzeni olduğunu kabul ederek ‘biz bunu kabul etmiyoruz sadece iktidara gelmek için bir araç olarak kullanıyoruz ve iktidara geldikten sonra da islami hükümleri uygulayacağız’ diyerek değişim vaad edenler var. Bu sözleri ben 80’li 90’lı yıllarda İhvan liderlerinin hepsinden sık sık işittiğimi hatırlıyorum. Selefilerle İhvancılar arasında yapılan açık oturumlarda bu konuda birbirine çok ters düştüklerini hatırlıyorum. Bende Ihvancılarla girdiğim tartışmalarda ‘demokrasi islam dışıdır, kabul etmiyoruz ama iktidari ele geçirdikten sonra yıkmaktır niyetimiz’ cümlesini hep tekrar ettiklerini hatırlıyorum.
Bu metodun içinde üç tane sorun var.
Birincisi: Bir taraftan, demokratik sisteme bağlılığını ilan etmek, takipçiliğini kabul etmek diğer yandan da buna inanmadığını iddia etmek apaçık dolandırıcılıktır. Şimdi, İslamın şavaş halinde düşmanı aldatmayı müsade ettiği doğrudur ancak, demokratik sisteme dahil olan belirli gruplar kafirlerle savaş değil de anlaşma halinde olduklarını inanıyorlar. Eğer dedikleri gibi anlaşma halinde iseler o zaman onları aldatmaları doğru değil. İslam anlaşmalı toplumları aldatmayı yasaklıyor. Dediğm gibi bu birinci sorun.
Bir yalanı tekrar tekrar söylediğiniz zaman buna artık inanmaya başlıyorsunuz, diğer sorun da bu. Bunu savunanları eskiden, 80’li yıllardan itibaren tanıyanlar zamanla ne kadar değiştiklerini anlamakta yabancılık çekiyorlar. Şimdi artık bunların ileri gelenleri demokratik sisteme inandıklarını açık açık beyan ediyorlar, şahsen ben bu beyanlarını birkaç defa duymuşumdur. Bundan daha da öteye giderek mermiye değil de oya inandıklarını, Oy’un iktidar sahibini belirlediğini, oylayan kafir bir partiyi iktidara getirse bile kendilerinin buna itiraz etmeyerek kabul edeceklerini açık açık söylüyorlar (nerden-nereye).
Biz müslümanlar olarak İslamı insanların merhametine bırakamayız, onlar İslamı kabul ederse biz uygulayacağız, kabul etmezlerse biz onların isteklerini kabul edeceğiz diye bir şey olamaz. Bizim bu konudaki pozisyonuzum açık ve nettir. İnsanlar istemiş veya istememiş, biz kılıcımızın gücüyle yeryüzünde Allahın hükümlerini hakim kılacağız. Biz şeriat hükümlerini sempati yarışmasına koyamayız.
Resulullah (sav) diyor ki: Ben kılıcımla, Allahtan başkasına ibadet edilmeyeceği zamana kadar onlarla mücadele etmek için gönderildim. İşte yol bu yol, Resulullahın yolu, bizim takip etmemiz gereken yol. Bu konuda son olarak söylemek istiyorum ki bu infiltre metodu (içine sızmak, kadrolaşmak) müslümanlara göre değildir.
Müslüman gizlice içine sızarak, berabe çalışarak sonrada yıkacak ve bunun gibi işlere girmez. Müslümanın tarzı bu değil, bu metodu yahudiler ve munafıklar kullanıyor bizler değil. Dost veya düşman ne olursa olsun bizde açık yüreklilik ve samimiyet görecekler. Biz niyetlerimizi hiç kimseden gizlemeyiz, davetimizi sesli ve açık bir şekilde yaparız ‘sizin dininiz size bizim dinimiz de bize’.
Biz Amerika veya başka bir müslüman ülkenin yönetim sistemine sızmak istemiyoruz. Her yaşadıkları yerde ister Endülüs ister Osmanlı hilafeti olsun veya ister bugün yaşadıkları batı devletlerinde olsun sistemin içine sızan yahudilerdir. Onların gizli gündemleri var bizimse yoktur. Yahudiler münafıklarla beraber Resulullahın hükümetine bile sızmaya kalkıştılar da Kuran onları ortaya çıkardı. Onlar dini akşam brakmak için gündüz kabul ediyorlardı.
Allah aynı zamanda Kuran’da Yahudilerden duyduklarını söylemek için müslümanlarla oturan münafıklardan da haber veriyor. Onun içindir ki, onların içine sızarak, onlardan biri gib görünerek sistemlerini çöktürmek fikri İslama göre değildir. Bunu yapanlar müslüman özelliklerine sahib iseler o zaman bu işleri boşa çıkacak çünkü bu yöntem Müslümanlarda çalışmaz. Yok eğer bu yöntemi kullanark başarı elde ettiklerini iddia ederlerse, bu durum kendilerinin yahudi ve münafıkların durumuna düştüklerinin delili olur. Bununla bağlantılı başka bir noktaya temas etmek istiyorum. İslami terbiyeyle yetişmiş, İslami çevreden gelenler, siyasi sisteme dahil olduklarında nasıl da değiştiklerini, kurnazlaştıklarını ve birer kurt haline geldiklerini görebiliriz. Nitekim Yemen'de tanıdığım bir islami siyasi hareket lideri bu sözlerimi teyyid edercesine milletvekillerini kastederk ‘biz onları oraya kurtlar arasına birer kuzu olarak gönderdik ki bize geri dönünce iskeletlerine kadar etleri yenilmiş hale gelsinler’ dedi. Bunun canlı bir örneği olarak Sudan ve Türkiye’yi gösterebiliriz.
İslami bir hareket olarak başlayan iktidar partileri, zamanla bu bozuk sistem içinde ötekilerden hiçbir farkları kalmadı. Hizbut Tahrir metoduna da kısaca değinmek istiyorum. Hizbut Tahrir gurubuyla ilk defa Ürdün’de tanıştım, bunlar gruplarına sadık, hazırlıklı ve yetenekli insanlardır. Hilafet fikrinin canlanmasında ve aynı zamanda İslamın devlet meseleleriyle işi olmaz anlayışının ortadan kalkmasında büyük katkıları vardır.
Fakat metodları, hareket tarzları yanlış. İşlemez demek istiyorum. Çünkü Nusrahı (yönetimi ikna ederek hilafeti ilan etmek) beklemek bir mucizeyi beklemek gibidir. Generallerin veya ellerinde iktidarı bulunduranları tartışmalarla ikna ederek, onlardan Nusrahı almakla Allahın dinini hakim kılmak hiçbir zaman mümkün olmayacak. Onlar bunu ancak karşılarında Allah için sahip oldukları herşeyini feda etmeye hazır bir grup insanın var olduğunu gördükleri zaman, etkilenerek Nusrahı verebilir yani bu harekete katılarak destek verebilir. Bunun yakın tarihte iki başarılı örneği vardır, birincisi Irakta direnişçilere katılan bazı Baas’lı subaylar bir de tabii Nusrahı veren bir diğer isim Çeçenistan’da Cevher Dudaev var. Kendisi Rus ordusunda yüksek rütbeli subay iken direnişe katıldı. Her iki başarılı Nusrah örneğinde bunun tartışmalarla, gösterilerle ve pankartlarla kazanılmadığını ancak herşeyiyle Allah yolunda mücadele eden insanlardan alınan ilhamla mümkün olduğunu gördük.
Bütün bunlar beni hilafetin yeniden kurulması için tercih edilen dördüncü metoda sevk ediyor, Allah yolunda cihad metoduna. Resulullahın, önce Medine’de devleti kurup sonra cihad ettiği gerçeği bize karşı delil olarak sürülüyor. Burada cok önemli bir gerçeği görmezden geliyorlar. Resulullah, Medine’de devleti kurduğu zaman işgal edilmiş İslam toprakları yoktu, bu ciddi ve büyük bir fark değil mi? Bugün İslam toprakları işgal altındadır, bütün islam alimleri şu anda İslam topraklarının kurtarılması için cihadın her özrü olmayan müslümanın üzerüne farzı ayn olduğunu söylüyor.
Bir şey farzi ayn olduğu zaman farzi ayndır, bunu teorize veya hipotize ederek tartışamazsınız. Bunun hükmü de gerekliliği de açık ve nettir. Hizbut Tahrir olarak şu anda hilafeti kurmak için cihadı bir metod olarak kabul etmeyebilirsiniz ama cihadın farzı ayn olduğunu da inkar edemezsiniz. İşte HT bu düşüncenin üzerinde değildir. Cihad farzi ayn olunca ( müdafa cıhadı) o zaman cihada katılmak için (imam, ebeveyin, eş, borçlu vs) hiç kimseden izin alınmasına gerek yoktur. Kaldı ki biz niye, bir birbirimizle tartışarak deliller vermeye çalışıyoruz, günümüzde bunun canlı örnekleri var. Bugün, belki de mükemmel değil ama mesela Afganistan’da Taliban yönetimi ve Somali’de Şeriat mahkemeleri gibi başarılı örneklerimiz var.
Bu ülkelerde sadece Müslüman savaşçılar adaletli ve sağlam düzeni getirdi. Bunlara baktığınızda iktidara seçimlerle veya tartışmalarla değil de bileklerinin gücüyle geldiklerini görürsünüz. Devletlerinin yıkılmalarına gelince sorun onlarda değil, çünkü onları yıkan yönetim metodları değil de ümettin onları yanlız brakmasıdır. Her nasılsa onlar çatışmayı kaybetti ama savaş devam ediyor. Mevcut durumları takip ediyorsanız ve dikkatli bir şekilde analize ederseniz, orada savaşı kaybedenlerin Mücahitler değil de düşmanın ta kendisinin olduğunu göreceksiniz. Çok yakında terazi ters yöne ağır basacak. Cihad denildiği zaman genelde cihadül nefs veya fiziksel cihad diye kafalar karışıyor. Ben burada birini ötekinden ayırmıyorum. Burada benim cihad diye bahsettiğim sadece eline silahı alıp savaşmak değildir.
Cihad bundan daha geniş bir şeydir. Burada benim cihad diye bahsettiğim şey ümmetin tamamen harekete geçerek var gücüyle düşmanla savaşması ve mağlup etmesidir. Resulullah düşmanla canınızla, malınızla ve dilinizle savaşınız diyor. Savaş alanında yürütülen bir savaş vardır birde insanların kalplerine ve beyinlerine karşı yürütülen bir savaş daha vardır. PRESSMEDYA

_emre Çevrimdışı

_emre

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
BİSMİLLAH.Rabbimizin bize emrettiği dini helal amel işleyerek yaymaya çalışmalıyız.İslam dini kafirlerin sonradan evirdikleri kurgudan ibaret olmuş sapık bir inanç değilki haşa.Onlar yaymaya çalıştıkları işlerden utandıkları için
türlü entrikaların üzerimize gönderiyorlar.Bizim seçeceğimiz yol şu olmalı belkide,dünyada islamın yayılması için
apaçık bir çağrıyı devlet nezdinde yapmamız,bütün kafirlere karşı eğer islamı kabul etmezlerse açıktan savaş açmak
olacaktır.Buna bizi götürecek tek yolda takvalı yöneticilerin idare başına geçmesi olacaktır.Kafirlerin şu andaki derdi,insanları hırıstiyanlaştıralım değildir.Onlar,insanlar ne müslüman ne musevi ne yahudi ne necusi ne pagan nede
herhangibir dinden olsun istemiyorlarki zaten.Onların tek istediği,insanların dünya nimetlerine nasıl ısındırılıp sevindirilmesi kabilinden bir niyettir.Çünkü insanoğlu verilen rızığı ahret rızıklarına kıyas yapıp sevinirse ortaya çıkan denklem unutkanlık teorisini doğrular.Beyine kazınan her bilgi diğerinin düşmanıdır veya rekabetçisidir.İnsan verilen nimetle şımarır sevinirse bu onda Yaratıcısına karşı olan minneti azaltır.Ve haşa Yaratıcı ortada soyut bir kavram gibi bırakılır ve bunun adınada ben çalıştım ben kazandım benim hakkım denir.Fıtratın gayesi olan paylaşmak gerçeği işte izletilen bu yol ile merhametsizlik kuyusuna düştüğümüzün resmidir.Duvarda bit kadar olanzehirli bir haşare var biz bunu balyozla öldürebilirmiyiz hayır ölmez ama duvar yıkılır.Ama belki bir iğne ucuyla bile o yok edilebilir.İslamın karşısındaki düşmansa kesinlikle-bizim halimize göre-bit kadar değildir.Ama aslında küçük bir bittir o.Ama Rabbimiz onun o boyutunu görebilmemiz için bize Kuran gözlüğünü vermiştir.Kuran gözlüğünü eğer takarsak büyük sandığımız bir çok sorun gözümüzde küçülecektir.Konuları birleştiremediğimin farkındayım.Bu sefer böyle olsun bakalım.Allah kelamını ölülerimiz için parayla okuttuğumuz ticari bir meta olarakmı indirdiki,kocaman adamlar Kuran sesini mezarlıklarda birde mevlitlerde duyuyorlar.Doğru insanlar çocuklarını imam hatipe göndermiyorlar,çünkü ellerinde bir seçenek daha var düz okullar var.Bu düz okullarda bir çocuğun ergenliğe kadar müslüman olmaması için sistem ve onun köpekleri ellerinden geleni yapıyormu yapmıyormu elinizi vicdanınıza koyun cevap verin.İslami bir devlet vatandaşın dinindende sorumludur başka ihtiyaçlarından sorumlu olduğu gibi.Korumakla mükellef olduğu müslüman
doğmuş bir çocuğu nasıl olurda namaz kılmak için bile yetecek kadar dua etmeyi bilmeyen bir öğretmene teslim eder.Soruyorum,bir lisede bir erkek çocuğu kız çocuğu öpüyorda buna hangi öğretmen karşı çıkıp o çocuğu haram işlememekle uyarıyor.Devlet bütün milletinin dinini ve milliyesini ve geçimini emanetine almayı söz vererek yönetime razı gelmiş bir yapı değilmidir islamiyette.Kardeşlerim,aslında zincirden kopan tek bir halka var.Bizim yapmamız gereken bir terbiyecinin yani öğretmenin,branşı ne olursa olsun eğer bir evladımızı eline teslim ediyorsak Allah'ın kelamıını ve peygamberimizin sünnetini bilmesi gerekiyor.İşte aslında sorun küçücük bir şey değilmi sizde gördünüz.Ama şu anda oluk oluk kanayan bir yaramız var.Elbette buna müdahalenin aciliyeti var.Kısa zamanda mücadeleye hazır olmak için,şu anda münafık bir grubun yaptığı bir şey var insanlarla birebir temas ediyorlar ve inanın oldukçada ilimsiz ve temelsiz ikna edebiliyorlar,bizlerde bir an önce ilimlenip kimi ikna edebiliyorsak,evde annemizmi eşimizmi kardeşimizmi veya ticaret yaptığımız esnafımı kim olursa olsun,bu kişiler elbette uzaya çıkmıyorlar geceleri,bunlarında arkadaşları var onlarda yakın bildiklerine anlatacaklar.Ama önce kaynağı olan bizlerin yaşadığını görecekler ve inanacaklarki onlarda yaşayacak inşAllah,amin.

Üst Ana Sayfa Alt