Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Cinlerin Musallatından Kurtulmak İçin Evde Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

sedabalci

Üye
İslam-TR Üyesi
Başlik oldukça açık oldu aslinda ama durumumu izah edeyim.
Yogun vesvese,kafa karisikligi, stres sebebi ile vucut azalarinda yoğun uyuşmalar, aşırı sinir, tahammülsüzlük, vesveseler sebebi ile kalpte daralma,göğüs ile mide arasinda bir ates topu varmış hissi. Midede kalp atması hissetme ( midede ve kalkte sorun yok. Tıbben bi sebep görülemedi), dini degerlere kufretmek istemek ve kufretmek bunun akabinde rahatlama hissi,bir kereye mahsus ezandan asiri rahatsızlik duydum kulaklarımı tikamamak için kendimi zor tuttum. Namaz kilmama ( sinirli bi animda kilmiyorum artik namaz falan dedim ve bıraktim)... karabasan...

Durumumu işin ehli olan iki kisiye anlattım. Ikisi de youtube da bu konularda kanal açmışlar ve rukye ile tedavi ediyorlar.

Ikisine de ayri ayri danistim.
Sonuç olarak ikisi de bu durumun cin veya bir ifrit musallati olduğunu ve tedavi olmam gerektiğini söyledi. Fakat hamileyim ve rukye tedavisi yapamayız dedi biri. Yani bebeğe zarar verilebilirmis kasilmalar vs.
Digeri ise henüz bi cevap vermedi...

Bense korktum açıkçası bebek daha 13 haftalık ve zarar gelebilirmis gerçekten. Ben de evde az da olsa kendimce bir şeyler yapmak istiyorum. Bu konuda bilgisi olanlar yazabilir mi?

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
وَنُنَزِّلُ مِنَ ٱلْقُرْءَانِ مَا هُوَ شِفَآءٌ وَرَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِينَ ۙ وَلَا يَزِيدُ ٱلظَّٰلِمِينَ إِلَّا خَسَارًا

Kuran'dan inananlara rahmet ve şifa olan şeyler indiriyoruz. O, zalimlerin ise sadece kaybını artırır.
(İsra suresi,82. Ayet)
Wallahi ben Kur'an'dan daha çok şifa veren başka bir şey bilmiyorum. Her gün bir kaç sayfa Kur'an okuyun. Eminim faydası olacaktır

S Çevrimdışı

sedabalci

Üye
İslam-TR Üyesi
وَنُنَزِّلُ مِنَ ٱلْقُرْءَانِ مَا هُوَ شِفَآءٌ وَرَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِينَ ۙ وَلَا يَزِيدُ ٱلظَّٰلِمِينَ إِلَّا خَسَارًا

Kuran'dan inananlara rahmet ve şifa olan şeyler indiriyoruz. O, zalimlerin ise sadece kaybını artırır.
(İsra suresi,82. Ayet)
Wallahi ben Kur'an'dan daha çok şifa veren başka bir şey bilmiyorum. Her gün bir kaç sayfa Kur'an okuyun. Eminim faydası olacaktır

Kuran okumayı bilmiyorum :/
Ihlas nas felak okuyorum mesela gece yatarken o gece kabus görüyorum.
Okumadan yatıyorum deliksiz uyuyorum.
Dinlemek de yeterli olur mu acaba?
Gerçi dinlemekten de korkuyorum bir sey olacakmış gibi...

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Dinleyin mealini de takip edin. Eminim Allah'ın izniyle faydası olacaktır

Nefer-i Guraba Çevrimdışı

Nefer-i Guraba

xxxxxxxxxxxxx
İslam-TR Üyesi

Euzubillahimineşşeytanirracim bismillahirrahmanirrahim
(Taşlanmış/lanetlenmiş olan şeytanın şerrinden sana sığınırım)

Ugraşacak tabii görevi o.Ama siz nefsiniz arzularına ne kadar ket vurursanız okadar zayıflamaya başlıyacak .Belirttiğiniz gibi nefsin arzu isteklerine ne kadar boyun eğerseniz o kadar güçlenecek.Aynı zamanda bu iyiyede işaret daha işiniz bitmemişki sizinle ugraşıyor. Sizinle nasıl ugraşıyorsa sizde onunla zikir tevbe istiğfarla ona saldırın.bu arada gazanız mübarek olsun bir kaç sağlam darbe vurmuşsunuzki feryatları ondan.

7.200 - Eğer şeytandan bir kışkırtma seni dürterse, hemen Allah'a sığın. Şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.(euzu besmele)

62.10 - Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah'ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah'ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.(iki cihanda)

Hâris el-Eş'ari (r.a)’den nakledilen bir hadisi şerifte Rasülullah (s.a.v)’in şöyle buyurduğu rivayet edilmektedir: “…Allah size, Allah'ı zikretmenizi emretti. Bunun da misali, peşinden hızla düşmanın geldiği bir adamdır. Bu adam muhkem bir kaleye gelip, düşmandan kendini korur. Kul da böyledir. Şeytana karşı kendisini sadece Allah’ı zikretmekle koruyabilir. (Tirmizi, Emsal, 3, (2867).)

Müslümanın biri Peygamber efendimize, (Ya Resulallah, şeytan bana namazda çok vesvese veriyor, ne yapmam gerekir?) diye sordu. Yahudi hemen atılıp, (Bizim dinimizde vesvese yok, şeytan bize vesvese vermiyor) dedi. Bunun üzerine, Peygamber efendimiz, (Ya Ali, bunun cevabını sen ver!) buyurdu. Hazret-i Ali, (Ya Resulallah, boş eve hırsız girmez) dedi.

Birde bu şekilde zarar veremiyeceğini anlayan melun oyuncaklarıyla saldıracak.Özellikle yakınlık ve sevgi bağınız olanlarla.

6.121 - Üzerine Allah adı anılmayan (hayvan)lardan yemeyin. Çünkü bu şekilde davranış fasıklıktır. Bir de şeytanlar kendi dostlarına sizinle mücadele etmeleri için mutlaka fısıldarlar. Onlara boyun eğerseniz şüphesiz siz de Allah'a ortak koşmuş olursunuz.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben koruyucu önlemler olarak;

Eve euzübesmele ile girip çıkıyorum.
Evde kötü kokan çürümüş ve küflenmiş bir kalıntı bırakmıyorum.
Çöpü bekletmeden dışarı çıkarıyorum.
Ev temizliğinde sirke kullanıyorum.
Namazlarda bu konuda ekstradan dua ve iltica ediyorum.

B Çevrimdışı

BüyükBarbaros

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
images
şu kitabı mutlaka okuyunuz. Tavsiye ederim...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt