Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çocuğunuz tırnağını yiyorsa biber sürmeyin!

C Çevrimdışı

cendel

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tırnağını yiyorsa biber sürmeyin!


Çocuklarda görülen tırnak yeme alışkanlığına karşı, davranış iyice kalıplaşmadan erken dönemde kalıcı bir çözüm bulunması için psikologdan destek alınması gerektiğini belirtiyor. çocukların parmaklarına biber sürme, boya sürme, elleri bağlama gibi ailelerin aldığı yanlış tedbirlerin sağlıksız sonuçlar doğurduğuna dikkat çekiyor.

çocuklarda ve zaman zaman yetişkinlerde görülen tırnak yeme alışkanlığının erken dönemde çok sık karşılaşılan bir sorun olduğunu söyledi. Anne babaların başvurduğu kimi yanlış yöntemlerin ise sorunu daha da büyüterek içinden çıkılmaz hale getirdiğini belirten Can, şu uyarılarda bulundu: “Ailelerin bu sorunu ortadan kaldırabilmek için başvurduğu sağlıksız yöntemler davranışın daha fazla pekişmesine veya yeni uyum ve davranış sorunlarının ortaya çıkmasına neden oluyor.”
 
Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
biber değil de, sarı sabır denen bir bitki var.
su ile alçı gibi yapılarak parmaklara sürülürse, çocuk vazgeçebilir.
tabi, neden tırnak yiyo. enerjisini mi diim, elektriğini mi diim;
bir şeylerini atamıyor olabilir.
pdr uzmanlarına danışılmalı tabi..
 
Üst Ana Sayfa Alt