Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Karınız veya çocuğunuz mu,Allah mı?

CAHİLUS Çevrimdışı

CAHİLUS

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Karınızı, çocuğunuzu veya ana-babanızı düşman ilan etmiş birine karşı tavrınız nasıl olurdu?
Bırakın onunla dostluk kurmayı, evine girip çıkmayı, onunla ticaret yapmayı, ona merhaba bile demez, evinin semtine uğramazsınız; sıcak bir günde saçağının gölgesinde dahi durmazsınız belki de.
Peki tek yaptıkları parayı parayla satmak olan yani Bakara Sûresi 279. ayete göre Allah'a ve Rasûlüne savaş açmış, Allah'ı ve Rasûlünü düşman ilân etmiş kurumlar olan bankalarla bir müslümanın ne işi olabilir?
Hani babalarımızı, oğullarımızı, kardeşlerimizi, karılarımızı, aşiretimizi, elde ettiğimiz malları, kesada uğramasından korktuğumuz ticaretimizi ve hoşumuza giden evleri Allah'tan, Peygamberinden ve onun yolunda cihat etmekten daha çok sevmeyecektik?
Filistinli olsanız, sizi çok sevdiğini söyleyen birinin cüzdanından isrâil devletine ait belgeler bulsanız sizin gözünüzde o şahsın tüm inanılırlığı sona ermez mi?
Peki siz öldüğünüzde Allah'ın ve Rasûlünün düşmanlarının kaç tanesinin kaç adet kartı olacak yanınızda? Veya masanızda kaç tanesinin post cihazı olacak?
Allah yardımcımız olsun.
Hakkınızı helal edin.
esSelam aleykum
 
Üst Ana Sayfa Alt