Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çok Güzel Bir Neşid

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakkın var kardeşim çünkü dinlediğimden beri ben bende değilim.Başka bir alemdeyim sanki,neşid dinliyordum ama hiç bu kadar etkilenmemiştim,her dinlediğimde göz yaşlarımı tutamıyorum,:(o yüzden türkçe alt yazılı varmı diye sordum,ah arabça bilseydim diye hayıflanıyorum.Tekrar sağol kardeşim,Allah senden bin kere razı olsun.:harika:
rabbim sizdende bin kere razı olsun inşaAllah. Hayret ediyorum, nasıl bu kadar çok etkilendiniz(Allahu alem imanınızdan kaynaklanıyordur.SubhanAllah)
eniştem arapça biliyor, sizin için bunun anlamını çevirtecem inşaAllah.[Rabbim kolaylaştırsın inşaAllah]

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

Lâ Tahzen,İnnâllahu Mêana
İslam-TR Üyesi
Yanılmıyorsam pazartesi günüydü,dinlediğim,o günden beri en fazla 1veya2 saat uyumuşluğum var,fırsat buldukça dinliyorum dinlemesemde beynimde yankılanıyor zaten,az önce küçük oğluma dinlettim,çok güzel diyor.Eğer çok zor olacaksa zahmet vermek istemem,ama çevrilirse çokta mutlu olurum.Allah senden ve tüm inananlardan razı olsun.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yanılmıyorsam pazartesi günüydü,dinlediğim,o günden beri en fazla 1veya2 saat uyumuşluğum var,fırsat buldukça dinliyorum dinlemesemde beynimde yankılanıyor zaten,az önce küçük oğluma dinlettim,çok güzel diyor.Eğer çok zor olacaksa zahmet vermek istemem,ama çevrilirse çokta mutlu olurum.Allah senden ve tüm inananlardan razı olsun.
2 dk önce eniştemle konuşuyordum. çevirmesini rica ettim,neşidin isminide verdim, inşaAllah hallederim dedi :D büyük ihtimalle şimdi internette arıyordur neşidi :D
Bu arada Rabbim çocuğunuzu size bağışlasın. Size,çocuklarınıza ve tüm ailenize Rabbim sıkıntı vermesin ve sizi razı olduğu kullardan eylesin inşaAllah :)

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamün aaleyküm dinlediğim en güzel neşid ,anlamını bilmiyorum ama göz yaşlarıyla dinledim birazda olsa içimin ağısını aldı. Ellerine sağlık kardeşim,Allah razı olsun.(türkçe alt yazılısını bulursanız nolur paylaşın.
Selamünaleyküm abla. bi tanıdığım bu neşidi tercüme etti.Rabbim ondan razı olsun inşaAllah.Anlamını yazıyorum.[Rabbim nasip ederse bununla ilgili türkçe altyazılı bir video çalışması yapacam.inşaAllah]

Sabahlar beni sevinçle büyülerken,
insanlar nurunu söndürür, o benim için doğarken.
Sabahın varisleri yavaşça ilerler
Allah bizi mutluluğa kavuştururken.

Ey Mennan! bizi emniyete kavuştur.
mağduriyete değil başarıya kavuştur.
Sadık kardeşlerimiz, azmimizi güçlendirirken
aşk beni anlatır, insanlığa satır satır.

Tam bir kanaatle kuşat bizleri
ipek incilerle karşıla bizleri
kalbimize huzur sekinet geldi
tüm isteklerimiz yerine geldi

unutkanlık uzakta, kur'an bir yoldaş iken
Kuran hikmeti bizde, ilham Allahtan iken
Hüzünler bizlere fazilete dönüştü
anne babamızın başında Taç parlar iken

bize öncü olacak, bize bir okul bahşet
Mayası ilimden köşk ve saraylar olan
Bir hayat boyunca faziletini neşret
bir mürşit ki örnek ve müjdeci olan

ayrılığı yudum yudum içerken
hüzün gelir. neşe, sevinç giderken
Rahmet olur! dert, musibet gelirken
sizi anmak, kalbe hüzün getirir.

[son dörtlük anlaşılmadığı için çevirilmedi...]

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

Lâ Tahzen,İnnâllahu Mêana
İslam-TR Üyesi
Vealeyküm selam..güzel kardeşim,Rabbim senden ve emeği geçen kardeşimden binlerce kez razı olsun,gerçekten etklendiğim kadar varmış,sanki senin vesilenle içimdekiler kağıda,oradan kalbe ve en son dile dökülmüş.Bu neşid benim neşidim oldu artık,Allah izin verirse bir gün gelecek ve gizli saklı değilde,yüksek sesle dinliycem bu neşidi.Tekrar teşekkür ederim kardeşim,Rabbim cümlemize hidayet versin,ayağımızı kaydırmasın.Amin.

Üst Ana Sayfa Alt