Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Cübbeli Ahmed'in Dün - Bugün Atatürk ve Demokrasi Akidesi - Full

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dostane' Alıntı:
Kadir mısıroğlu delille konuşmuyor. Rıza nur diye bir iftiracı adamın hikayelerini anlatıyor. Ben tarih konusunda bayağı araştırma yapan biriyimdir. Rızanurun hatıratları ciddiye alınacak şeyler değil ve tarihi bir sürü hata ve çelişkilerle dolu. Lozan delegesi olması bunu değiştirmiyor. Bu konusa tüm tarihçiler hen fikir. Anıya dayalı tarih olmaz. Ben burda kimseyi savunmuyorum Atatürkü vs sadece objektif olarak yazıyorum abi cünkü bildigim bir alan olduğu icin. Objektif olarak tarihe bak ak lazım. Yani. Abi özel mesajla yazarsan sevinirim

bu arada ben korkuylrum abdül abi beni engellixek diye size karşı yazmıyorumlütfen yanlıs anlamayın abi ben sadece fikir belirtiyorum yani bi görüş belirtmiyorum objektif fikir alıyorum saygılar abi. Özel mesajdan yazılırsa sevinirim
Ne yazikki sana vurulan kemalizm aşısının dozu fazla olmuş.
Laftan Anlamıyorsun yazılana okumuyorsun.!
Tarihine adamına güvenen arşivleri açar kanunu kaldırır.
Tutsak cumhuriyet tarihi ne zamandır güvenilir tarih olmuş.?

D Çevrimdışı

Dostane

Üye
İslam-TR Üyesi
Ne yazikki sana vurulan kemalizm aşısının dozu fazla olmuş.
Laftan Anlamıyorsun yazılana okumuyorsun.!
Tarihine adamına güvenen arşivleri açar kanunu kaldırır.
Tutsak cumhuriyet tarihi ne zamandır güvenilir tarih olmuş.?
Hocam özelden yazarsanız konusalım arşiv marşiv gizli bişey yok ortada

Muhammed087 Çevrimdışı

Muhammed087

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kadir mısıroğlu delille konuşmuyor. Rıza nur diye bir iftiracı adamın hikayelerini anlatıyor. Ben tarih konusunda bayağı araştırma yapan biriyimdir. Rızanurun hatıratları ciddiye alınacak şeyler değil ve tarihi bir sürü hata ve çelişkilerle dolu. Lozan delegesi olması bunu değiştirmiyor. Bu konusa tüm tarihçiler hen fikir. Anıya dayalı tarih olmaz. Ben burda kimseyi savunmuyorum Atatürkü vs sadece objektif olarak yazıyorum abi cünkü bildigim bir alan olduğu icin. Objektif olarak tarihe bak ak lazım. Yani. Abi özel mesajla yazarsan sevinirim

bu arada ben korkuylrum abdül abi beni engellixek diye size karşı yazmıyorumlütfen yanlıs anlamayın abi ben sadece fikir belirtiyorum yani bi görüş belirtmiyorum objektif fikir alıyorum saygılar abi. Özel mesajdan yazılırsa sevinirim

rıza nur'un 4 cildinide okudun mu ki onun hakkında iftiracı diyorsun??

Muhammed087 Çevrimdışı

Muhammed087

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sen okudun mu okumadın mı ona cevap vermedin,birşey konuşacaksan araştırma yap önce başklarının laflarıyla değil,bide o olmasaydı demişsin kazım karabekir,sakall nureddin, topal osman şahin bey daha saymakla bitmez bunlar ne olacak, mustafa kemal laikliğin sembolüdür onu savunanlar laiklik uğruna savunur yalnız senin gibileride kandırıyorlar işte ona üzülüyorum,videonun komik yanı da murat bardakçı diyor ki "rıza nurun atatürk hakkında dedikleri yanlış gerisi doğru" tabi buna inanacak kitle buluyor

D Çevrimdışı

Dostane

Üye
İslam-TR Üyesi
sen okudun mu okumadın mı ona cevap vermedin,birşey konuşacaksan araştırma yap önce başklarının laflarıyla değil,bide o olmasaydı demişsin kazım karabekir,sakall nureddin, topal osman şahin bey daha saymakla bitmez bunlar ne olacak, mustafa kemal laikliğin sembolüdür onu savunanlar laiklik uğruna savunur yalnız senin gibileride kandırıyorlar işte ona üzülüyorum,videonun komik yanı da murat bardakçı diyor ki "rıza nurun atatürk hakkında dedikleri yanlış gerisi doğru" tabi buna inanacak kitle buluyor

Hocam burda ataturke karşı olanlaeın kaçı nutuk okudu

Neyse ben konusmuxam yoksa engellenicem galiba moderatör abi beni engellemeyin lütfen olabilir fayklı bişey demişimdir lütfen

Muhammed087 Çevrimdışı

Muhammed087

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nutukda bu yazılanları da gördün mü
safasdfdas.png

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Hocam burda ataturke karşı olanlaeın kaçı nutuk okudu

Neyse ben konusmuxam yoksa engellenicem galiba moderatör abi beni engellemeyin lütfen olabilir fayklı bişey demişimdir lütfen
Genç kardeşim,kafir ataputun kafirliğinde de yaptığı zulümlerde de fazla değil iki müslüman tereddüt etmez..astırdığı mollaların şeyhlerin hepsini bilmiyorum ama çoğunluğunu bu kafir düzene laikliğe karşı oldukları için idam ettirmiştir..

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Kardeşler isimlerle uğraşmayın, isimler savunulamaz ve delil olamaz(herkese göre). Siz doğruya destek olsun diye herşeyi toplarsanız doğrunun aslı arada kaybolur ve değeri bilinmez, çünkü isnâdı olmayan veya herkesçe kabul görmeyen bilgi kirliliğiyle üstü örtülmüş olur. Bu yüzden delilimiz her zaman mutlak doğru olan(Kur'an, Sahih Sunnet) olsun..

Şimdi işin en net ve açık hâli şudur ki;

"Allah'ın indirdiğiyle hukmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir."
Ataput Allah'ın indirdiğiyle hukmetmedi!

Muslumanlara karşı kâfirlerin safında oldu ki zaten kendisi de kâfir idi!

Demokrasi ve laiklik kufrünü getirdi ve kâfir oldu ki zaten kâfir idi!

İslam'a karşı getirdiği şeyler bugün cumhuriyet olarak apaçık önümüzdedir, gizli değildir, İslam'dan götürdüğü şeyler de bugün d(h)iyanet olarak apaçık önümüzdedir!
....

Devleti veya dunyayı kurtarması(?!) onun kufrünü örtemez, mubah kılamaz, sevgi ve saygı besletemez, minnet duyurtamaz! Kaldı ki kurtarılmış hiçbir şey yoktur, o gün de bugün de tamamen kâfirlerin ve tahrifçilerin istilâsı devam etmektedir, hatta ataputun açtığı kanal ile!!

D Çevrimdışı

Dostane

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler isimlerle uğraşmayın, isimler savunulamaz ve delil olamaz(herkese göre). Siz doğruya destek olsun diye herşeyi toplarsanız doğrunun aslı arada kaybolur ve değeri bilinmez, çünkü isnâdı olmayan veya herkesçe kabul görmeyen bilgi kirliliğiyle üstü örtülmüş olur. Bu yüzden delilimiz her zaman mutlak doğru olan(Kur'an, Sahih Sunnet) olsun..

Şimdi işin en net ve açık hâli şudur ki;

"Allah'ın indirdiğiyle hukmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir."
Ataput Allah'ın indirdiğiyle hukmetmedi!

Muslumanlara karşı kâfirlerin safında oldu ki zaten kendisi de kâfir idi!

Demokrasi ve laiklik kufrünü getirdi ve kâfir oldu ki zaten kâfir idi!

İslam'a karşı getirdiği şeyler bugün cumhuriyet olarak apaçık önümüzdedir, gizli değildir, İslam'dan götürdüğü şeyler de bugün d(h)iyanet olarak apaçık önümüzdedir!
....

Devleti veya dunyayı kurtarması(?!) onun kufrünü örtemez, mubah kılamaz, sevgi ve saygı besletemez, minnet duyurtamaz! Kaldı ki kurtarılmış hiçbir şey yoktur, o gün de bugün de tamamen kâfirlerin ve tahrifçilerin istilâsı devam etmektedir, hatta ataputun açtığı kanal ile!!
Devlet veya dünya kurtarması dediğiniz şey şu an özgürce yaşayabildiğimiz ortam. Bakın suriyede afganistanda insanlar savaşıyor çok kötü şartlar altında. Eğer işgal devam etseydi öyle olurduk. Ama şimdi özgürüz camiye rahatça gidebiliyoruz. Ezanlar özgürce okunabiliyor. Yanlış mıyım. Eğer o mücadele yapılmasaydı özellikle şu an türkiyenin batısında egede yaşayan kardeşlerim annesi babası olmayacaktı belki kendisi de olmayacaktı bu sebepten ötürü belli mi olur. Yunan işgali sırasında batı anadolu ne hale geldi camiler yıkıldı insanlar tecavüze uğradı öyle onlarca yıl kalsak nasıl yaşardık. Bu büyük bir olay değil midir özgürlüğümüze kavuşmamız?
Ülke kalkındı bir sürü fabrika kuruldu iş buldu insanlar eğitim gördü. Bunlar boş şeyler mi.

Buradan değil özelden cevaplayın inşallah. Bu mesajda bayağı şey yazdım umarım engellenmem. İyi niyetli olduğumu belirtmek isterim moderatör abi ama yine de canın sağolsun

Bin Yusuf Çevrimdışı

Bin Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Neden seni engellesinler? Bir iddia ortaya atıyorsan delilleriyle konuş ancak hüsnü zanla değil. Burda bulunanların ekserisi için Kuran en büyük burhandır. Aç, oku ve getirebiliyorsan bir delil, onlar da ancak o hükme teslim olurlar.

D Çevrimdışı

Dostane

Üye
İslam-TR Üyesi
Neden seni engellesinler? Bir iddia ortaya atıyorsan delilleriyle konuş ancak hüsnü zanla değil. Burda bulunanların ekserisi için Kuran en büyük burhandır. Aç, oku ve getirebiliyorsan bir delil, onlar da ancak o hükme teslim olurlar.
Ben forumda yeniyim de geldiğim günlerde farklı bi hoca önerdiği icin birini 3 gün banlamışlardı bir de normal ban. ondan cok katı olunduğunu düşündüm

hocam tarih konusunda kurandan nasıl delil getireyim

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Devlet veya dünya kurtarması dediğiniz şey şu an özgürce yaşayabildiğimiz ortam. Bakın suriyede afganistanda insanlar savaşıyor çok kötü şartlar altında. Eğer işgal devam etseydi öyle olurduk. Ama şimdi özgürüz camiye rahatça gidebiliyoruz. Ezanlar özgürce okunabiliyor. Yanlış mıyım. Eğer o mücadele yapılmasaydı özellikle şu an türkiyenin batısında egede yaşayan kardeşlerim annesi babası olmayacaktı belki kendisi de olmayacaktı bu sebepten ötürü belli mi olur. Yunan işgali sırasında batı anadolu ne hale geldi camiler yıkıldı insanlar tecavüze uğradı öyle onlarca yıl kalsak nasıl yaşardık. Bu büyük bir olay değil midir özgürlüğümüze kavuşmamız?
Ülke kalkındı bir sürü fabrika kuruldu iş buldu insanlar eğitim gördü. Bunlar boş şeyler mi.

Buradan değil özelden cevaplayın inşallah. Bu mesajda bayağı şey yazdım umarım engellenmem. İyi niyetli olduğumu belirtmek isterim moderatör abi ama yine de canın sağolsun
Kardeşim özele gitmeye gerek yoktur, özel sorun varsa sen özele yazabilirsin. Bu konular herkese açık ve bilinen konulardır.

Özgürlük ve şeref doymak ise Norveç ve İsviçre vs dünyanın en zengin ülkeleridir, ayrıca bugün bu ülkede aç, işsiz bir sürü insan vardır!

Özgürlük ezan okumak ise, Avrupa ülkelerinde de ezan okunuyor!

İslam devlettir, bir kaç ruşvet ile ağzı kapatılacak zelil bir oyun değildir..

Tekrar yazmadan önce ilk cevabımdaki tavsiyeleri incele kardeşim.

Bin Yusuf Çevrimdışı

Bin Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Medeni Kanun, ticaret kanunu, ceza infaz ve ceza kanunu ve dahası kimlerden alındı. - Bunu düşünmeni tavsiye ederim. - Hem dünya hayatı sizi aldatmasın çabuk biter bak o zamandan kimse kaldı mı? Asıl yurt ahirettir. Ve gerçek mutluluk, özgürlük, elem, keder hep oradadır.

Söz konusu işgalciler Anadolu halkına Allah'ın dilediğinden daha az veya fazla zarar veremezdiler.
Kuran-ı Kerim 96. sayfasında bulunan,Nisa süresinin 113 nolu ayeti
" Allah'ın sana lütfu ve esirgemesi olmasaydı, onlardan bir güruh seni saptırmaya yeltenmişti. Onlar yalnızca kendilerini saptırırlar, sana hiçbir zarar veremezler. Allah sana Kitab'ı ve hikmeti indirmiş ve sana bilmediğini öğretmiştir. Allah'ın lütfu sana gerçekten büyük olmuştur. "

“Eğer inkâr edecek olursanız bilin ki Allah sizden mustağnidir/ hiç kimseye ve hiçbir şeye ihtiyacı yoktur, ama kullarının küfre-inkâra sapmalarına razı olmaz.”(Zümer, 39/7)

D Çevrimdışı

Dostane

Üye
İslam-TR Üyesi
Medeni Kanun, ticaret kanunu, ceza infaz ve ceza kanunu ve dahası kimlerden alındı. - Bunu düşünmeni tavsiye ederim. - Hem dünya hayatı sizi aldatmasın çabuk biter bak o zamandan kimse kaldı mı? Asıl yurt ahirettir. Ve gerçek mutluluk, özgürlük, elem, keder hep oradadır.

Söz konusu işgalciler Anadolu halkına Allah'ın dilediğinden daha az veya fazla zarar veremezdiler.
Kuran-ı Kerim 96. sayfasında bulunan,Nisa süresinin 113 nolu ayeti
" Allah'ın sana lütfu ve esirgemesi olmasaydı, onlardan bir güruh seni saptırmaya yeltenmişti. Onlar yalnızca kendilerini saptırırlar, sana hiçbir zarar veremezler. Allah sana Kitab'ı ve hikmeti indirmiş ve sana bilmediğini öğretmiştir. Allah'ın lütfu sana gerçekten büyük olmuştur. "

“Eğer inkâr edecek olursanız bilin ki Allah sizden mustağnidir/ hiç kimseye ve hiçbir şeye ihtiyacı yoktur, ama kullarının küfre-inkâra sapmalarına razı olmaz.”(Zümer, 39/7)
Alındı da zaten modern hukuk aynı olduğu için alındı. Biz yazsak da aynısı olcakdı zaten ne farkediyor ki

ayrıca demin bahsi geçen kişi de keşke düşman galip geldeydi diyen birisi elinizi vicdanınıza koyun abilerim yazıktır bu memlekete nankörlük etmeyin. Bu ülkenin değerlerinin kime ne zararı var ki

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alındı da zatenankörlük tukuk aynı olduğu için alındı. Biz yazsak da aynısı olcakdı zaten ne farkediyor ki

ayrıca demin bahsi geçen kişi de keşke düşman galip geldeydi diyen birisi elinizi vicdanınıza koyun abilerim yazıktır bu memlekete nankörlük etmeyin. Bu ülkenin değerlerinin kime ne zararı var ki
Batının boyunduruğundaki ülkenin zillet dolu hali hangi ülkenin neyin değeri oluyor.?
Senin atan m.kamali sevmemek nankörlük mü oluyor.?
Allahın kitabına ve ahkamına sırt dönüp yüz çevirmek en büyük nankörlüktür.!

Bin Yusuf Çevrimdışı

Bin Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alındı da zaten modern hukuk aynı olduğu için alındı. Biz yazsak da aynısı olcakdı zaten ne farkediyor ki

1.Demin bahsi geçen şahısla ilgim yok tanımıyorum. Takip etmiyor ve açıkçası umursamıyorum.
2. Allah'ın hükümleri her zaman moderndir asla eskimez.
3. Ben nankör değilim ancak insanların çoğu nankördür ve bunu kendileri de bilirler.
Musa dedi ki: «Eğer siz ve yeryüzünde olanların hepsi nankörlük etseniz, bilin ki Allah gerçekten zengindir, hamdedilmeye lâyıktır.» (Sure No:14 Ayet No :8 )
Kendilerine verdiklerimize karşılık nankörlük etmeleri için (öyle yaparlar). O halde bir süre daha faydalanın; fakat yakında hakikati bileceksiniz! (Sure No:16 Ayet No :55)
Allah size kendi nefislerinizden eşler yarattı, eşlerinizden de sizin için oğullar ve torunlar yarattı ve sizi temiz gıdalarla rızıklandırdı. Onlar hâla bâtıla inanıp Allah´ın nimetine nankörlük mü ediyorlar? (Sure No:16 Ayet No :72)
Sevgili kardeşim, en büyük nankörlük şirktir. Zamanın insanları kendi heva ve heveslerini ilah edinip kanunlar oluşturmuş ve bunları modernlikle vasıflandırmışlar. Hani nerede adalet. Sana karşı yapılan haksızlığı affetme yetkisini kendinde görenler, zulme göz yumanlar ve hakka karşı kör olanlar modern mi gerçekten.

D Çevrimdışı

Dostane

Üye
İslam-TR Üyesi
ortadoğudaki müslüman ülkelerle farkımızı göremiyorsanız ben bişey diyemem daha fazla. Alenen açık her şey cünkü

Üst Ana Sayfa Alt