Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cübbeli Ahmet gazetecileri görünce şaşırdı

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
e1d2cc7079620d2fc8f279c848e144a3_kjpg_h344.jpg

Cübbeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, önceki akşam ailesiyle balık keyfi yapmak için Arnavutköy'deki alkolsüz balık restoranı Takanik Balık'ı tercih etti. Ünlü Ailesi, 2 saat kadar kaldıkları restoranda kalkan balığı yiyip kola içti. Cübbeli Ahmet Hoca, karşısında gazetecileri görünce şaşırdı.
Ünlü, "Siz nereden geldiniz?" diye sordu. Cübbeli'nin eşi ise fotoğraflarının silinmesini istedi.
Ünlü'nün kızları mekândan Porsche Cayenne'le ayrılırken, kendisi de Lincoln cipiyle evinin yolunu tuttu.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bir daha gülümsedi. Ben onun gülümsediğini görünce oturdum. Gözümü kaldırıp evine baktım. Allah’a yemin ederim ki, evin içinde tabaklanmış üç deriden başka gözü çevirici hiçbir şey görmedim.

Bunun üzerine:

−Ya Rasulallah! Allah’a dua et, ümmetine genişlik versin. İranlılar, Rumlar üzerine geniş verilmiştir; onlarsa Allah’a ibadet etmezlerken dünya kendilerine verilmiştir! dedim.

Bunu söyleyince Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) dayanmış iken doğrulup oturdu ve:

−‘Ey Hattab’ın oğlu! Sen bu dünya nimetlerini mi düşünüyorsun? Şüphesiz onlar, güzellikleri dünya hayatında acele verilmiş olan kavimdir!’
buyurdu.

Buhari 5275, Müslim 1479/30, 31, Ebu Avane 4575, Tirmizi 3318, İbni Hibban 4268

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Müritleri Fatih Çarşambada ekmek parası peşinde koşar bu bey arnavutköy'de restorana girer!

müritleri bu kadar kör olmasın lütfen bu bey kendine bir saltanat kurmuş işte fakir muritlerinin bilhassa kanını emiyor.

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Almunadil müridler ekmek parası için akşama kadar misvak takke satmaya çalışırken bu arada bunun sohbetlerini de aralarında yapmıyor diye sanmayın elbetteki konuşuyorlar bunun seveni kadar sevmeyeni de var onlarada marifet diye ayrıldılar bu daha iyi

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"ey iman edenler! hahamların ve rahiplerin birçoğu, insanların mallarını hem haksızlıkla yer, hem de allah yolundan alıkoyarlar. altını ve gümüşü biriktirip de allah yolunda harcamayanları acı bir azabın beklediğini haber ver. o gün biriktirip yığdıkları ateşte kızartılacak ve alınları, böğürleri ve sırtları onlarla dağlanacak. işte bu bencilce biriktirip yığdıklarınız; haydi tadın bakalım denecek."Tevbe/34-35

bu ayeti bir ihsan eliaçık yandaşı söyler dururdu da bizler özel mülkiyet hakkının varlığını kabul ettirmek için uğraşırdık, zenginliğin olabileceğini vs... bunu görünce direk bu ayet geldi aklıma, hevasına uyuyor diye VAHHABİLERİ(!) tenkid etmek çok kolay, usame de senin gibi babadan zengindi ama o Allah yolunda bu malını harcadı, kendisi de yoldaşları olan mücahidlerden ve mazlum halktan farklı bir halde yaşamadı. Allah doğru yoldan saptırmasın.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yeter artık ya niye insanlarsa uğraşıyorsunuz kardeşim? size ne hanım efendinin topuklu ayakkabısından size ne ne giydiğine yada nerde yemek yediğine.önce kendi halimizi düzeltmeye çalışalım.insanlarla uğraşmayı brakın artık.

M Çevrimdışı

muaz talha

Üye
İslam-TR Üyesi
ben bu mişriğin yanında 7 yıl geçirdim allah onu ıslah etsin nasibi yoksa tez zamanda kahru perişan etsin

M Çevrimdışı

Muvahhidah

Üye
İslam-TR Üyesi
yeter artık ya niye insanlarsa uğraşıyorsunuz kardeşim? size ne hanım efendinin topuklu ayakkabısından size ne ne giydiğine yada nerde yemek yediğine.önce kendi halimizi düzeltmeye çalışalım.insanlarla uğraşmayı brakın artık.

Nedenmi uğraşılıyor kardeşim ?

Çünkü kürsülerde kendi tarikat sohbetlerinde TOPUKLU ayakkabı giyen kadınlara çok ağır konuşuyor , zühd hayatını tavsiye ediyor..çarşafı ile burna kadar kapatmayan kadınlara veriyor fırçayı !

ama bu söylediklerini kendisi uygalmıyor..ve insanlar bu yüzden kendisini sürekli zengin ediyor..müridleri sülük gibi emiyor , sömürüyor..

böyle insanları müslümanlara karşı uyarmak zaruridir..

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
onun yanında 7 yıl gerçirmişsin hayırdır seni böyle düşünmene sebep olan mesele ne?

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah imanını daha da artırsın inşaAllah.
ama onunla uğraşmayın derken değil ben onun taraftarıyım.benimde kafamda onunla ilgili soru işaretleri var ama insanların onunla uğraşmayı adet haline getirmesine karşıyım.

masivaa Çevrimdışı

masivaa

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Nerde ne yer çok dert değil.Bir restorana,takke sarık cubbe ,ağırbaşlılığın ifadesi olarak birde baston,sanki "takva mümin " şablonu olmuş.:Dneden nomal giyinmiyor? normal giyinirse ilmiyyatımı düşüyor?ehli tasavvufda bu şablonculuk çok vardır..
zekatını verdikten sonra nerde ne yerse yesin ,afiyet olsun..
Yalnız şu saçma sapan ,uçan kaçan veli kıssaları içeren vaazları bıraksa iyi olur..

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Kardeş Bir kötülük işleniyorsa Bu ortaya konulmalı.Samimi olanla olmayanı ortaya koymalıyız ki Halk kimi takip edeceğini bilsin

Üst Ana Sayfa Alt