Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Cübbeli Ahmet'in Anlattığı Bu Sözlerin Kaynağı Nedir?

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün dinlerken denk geldim de bu anlattıklarının bir kaynağı var mı?

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

"Sahih Buhari
Fasil : KİTÂBÜ`L-GUSL
Konu : Hayâ;Hz.Mûsâ;Mûsâ (A.S.)
Ravi : Ebû Hüreyre
Baslik : HAZRET-İ MÛSÂ`NIN YIKANIRKEN ELBÎSESİNİ KAÇIRAN TAŞI GERİ ÇAĞIRMA MU`CİZESİ
Hadis : Şöyle demiştir: Nebiyy-i Ekrem salla`llâhu aleyhi ve sellem Buyurdu ki: Benî İsrâîl çıplak ve biribirine baka baka yıkanırlardı. Mûsâ (aleyhi`s-salâtü ve`s-selâm) ise (kemâl-i hayâsından) yalnızca yıkanırdı. Benî İsrâîl: "Vallâhi Mûsâ`yı bizimle berâber yıkanmaktan men` eden şey (mutlakâ) debbe, yâni kasığı çıkık olmasıdır." der (ve bu guftugû ile zât-ı celîl-i Risâlet-Penâhına ezâ eder)lerdi. (Mûsâ salla`llâhu aleyhi ve sellem) bir def`a yıkanmağa gitti. Elbisesini de bir taşın üstüne koydu. Taş, elbisesini alıp kaçtı. Mûsâ (aleyhi`s-selâm): "Aman taş, rubamı! Aman taş, rubamı!" diyerek (ve alabildiğine koşarak) arkasına düştü. Benî İsrâîl onu (bu halde) görüp de: "Vallâhi Mûsâ`da bir kusur yokmuş." deyinceye kadar (ardınca gitti). (Ondan sonra Musâ aleyhi`s-salâtü ve`s-selâm) elbisesini alıp taşı döğmeye başladı.- Ebû Hüreyre (radiya`llâhu anh) der ki: Vallâhi o taşta dayaktan hâlâ altı, yâhud yedi bere izi kalmıştır.
HadisNo : 196"

sahihlik derecesini bilmiyorum kaynak baktım bu .​

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Önemli olan sahih mi değil mi?

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Buharinin kitabı hadis kitapları arsında en güvenilirlerden biri olarak biliyorum.

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ama bir yandan da ne aklın ne de kalbim bu hadisi kabul edemiyor. Yani bunu bilmek bizim imanımıza, merhametimize, iyiliğimize be katkı sağlayacak?

İsraliyat haberi olamaz mı? Ya da iftira edilmiş olamaz mı?

Hadisler dinde delildir sonuçta ama neye göre sahih olup olmadığı belirlebecek sadece senede göre mi?

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Buhari'de geçiyorsa doğrudur. Buhari, eleştirilemez değildir ancak ümmet onun sahihliği/doğruluğu üzerine icma etmiştir. Allah-u a'lem.

Y Çevrimdışı

Yusuf D.

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mahmut usta osmanoğlunun irşadul muridin adlı bi kitabı var .İçinde uyduruk rivayetler dolu genelde oradan okuyor kaynaksız bir şekilde.

Leprusal Çevrimdışı

Leprusal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu videosunu bilmiyordum adamın her videoda daha ne kadar ileri gidebilir diye şaşırıyorum. Gerçekten insanın aklını zorluyor bu adam. Yorumsuz. :censored:

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Bugün dinlerken denk geldim de bu anlattıklarının bir kaynağı var mı?

Videoda bahsettiği Musa (a.s.)'ın nehirde çıplak yıkandığı rivâyet sahihtir. Kimse rivâyeti anlatan şarlatana bakıp da diğer uydurma hadisler gibi zannederek inkâr etme yoluna gitmesin.
Videoda şark kurnazlığı olarak ilginç olan 1'.30'' dakikadan sonra olayı çaktırmadan parayla Kuzey Afrikadan Hristiyan fahişeleri cariye adı altında getirtip Muta nikahı kıydırtıp zina yaptığı görüntülerin Fetto'cu istihbarat ekiplerince ifşalanmasına getirerek "Bu namussuzlar adamın nikahlı karısıyla cima halinde mahrem görüntülerini çekerler" itirazıyla kendi curmunu Musa (a.çs.) üzerinden meşrûlaştırmaya çalışmaktadır!

Saadeddin Ustaosmanoğlu: Cübbeli Ahmed'in Muta Nikahlı Cariyeleri

(Mahmud hocanın yeğeni)

"VAllahi Billahi zina yapmadım"
diyerek Muta nikâhı kıydığın için mi zina kabul etmiyorsun ey Cübbeli?
"
Sınır dışı edilmeyi bekleyen fakat bazı iftiralar yaptırmadan ihraç edilmeyen fahişelerin hezeyanları ne zamandır sizin ilham kaynağınız olmuştur?" Kadınların fahişe olduğunu 4 şâhidle birlikte görerek mi beyan ettin ey Sapkın pert ajan?

Üst Ana Sayfa Alt