Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dar Giyeceksen Kapanma Arkadaş!

lost Çevrimdışı

lost

Üye
İslam-TR Üyesi

Yazar Emine Şenlikoğlu, tesettür firmalarına çattı.Dandik örtünme tesettür değildir.”

Yazar Emine Şenlikoğlu, tesettür firmalarına çattı:“Tesettür kalmadı. Para uğruna vurdular İslam’ı, Allah’a nasıl hesap verecekler. Dandik örtünme tesettür değildir.”
İslami kesimin sivri dilli kadın yazarı Emine Şenlikoğlu tesettür firmalarını yerden yere vurdu: “Para kazanmak uğruna tesettürle vurdular İslam’ı. İslami tesettür diye bir şey kalmadı. Dandik dandik örtünüyorlar. Daracık giyiniyorlar. Allah’a nasıl hesap verecekler”
GUATR ameliyatı geçirdikten sonra 1.5 yıl Belçika’da tedavi gören ve romanları için araştırmalar yapan İslami kesimin sivri dilli kadın yazarı Emine Şenlikoğlu, Türkiye’ye döner dönmez Habertürk Gazetesi’ne konuştu. Şenlikoğlu’nun eleştiri oklarından bu kez tesettür firmaları nasibini aldı.
‘MADEM ÖYLE KAPANMA’
Çarşaf giyen 57 yaşındaki Şenlikoğlu, “Bir dönemMüslüman kesimtarafından da hakarete uğradım. Televizyona çarşafımla çıkmamı yadırgadılar. Çarşaf nedeniyle görüntümbozukmuş. Oysa şu an İslami tesettür diye bir şey kalmadı, mahvettiler. Dandik dandik örtünürlerse bu tesettür değildir” diye konuştu. Şenlikoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “O kadar daracık giyinen tesettürlüler var ki. Dar giyeceksen başını kapatma, tümvücut hatların ortada. ‘Ne yapalım bulamıyoruz’ diyorlar.Mağaza sahipleri Allah’a nasıl hesap verecek. Para kazanmak uğruna, tesettürle vurdular İslam’ı. Demek ki tesettüre girenler de bozulmaya hazırmış. Yüzünde bir kilo boya, daracık bir kıyafet, üstünde dize kadar tunik. Zaten tesettür değil ki onunkisi. ‘Mecburmu bırakıyorlar seni’ diye soruyorum. Kimisi ‘Ben daha yeni kapandım’ diyor,mahcup oluyorum. Kimisi ‘Bu da tesettür’ diyor. İslam’da çarşaf şart değil, ancak giysin bol olacak, hatları belli etmeyecek.”

La Yezal Çevrimdışı

La Yezal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
evet öyle giyin bol olsun hatları belli etmicek.. yazıyı bi numara büyütürmüsün.. Allah razı olsun :)

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aslında ramazan gireli belli ne kadar oldu yaklaşık 10 gün oldu ...çalıştığım yerin yanında bir park var tam tren istasyonunun yanında geçiş yeri yani..sürekli insan kalabalıkları....bazen işim olmadığımda parkı seyrediyorum eskiden açık saçık kızlarla erkeklerin buluşma yeri olan parkta son 10 gündür...açık saçık bayan yok...türbanlı dar kot pantolonlu vucüt hatlarını belli eden bodyler ....ve yanlarında enteresan tipli erkek arkadaşları..tamam erkek arkadaşın la buluşuyorsun kafanı tamamen örtmüşsün SAÇ TELİN BİLE GÖZÜKMÜYOR...eee arkadaş hepsini anladım da orada sarmaş dolaş oturup oruç bozmanın ne anlamı var...yandaki büfeden yiyip içiyorsunuz..sigara vs...peki oradan geçen kalabalıklar ne düşünüyorlar...şunları yaptıklarına bak..türbanlı imanlı olunca ne değişiyor diye düşnüyorlar..şahsen 10 gündür o kadar çok türbanlı kızların erkek arkadaşlarıyla beraber parkta zevki sefalarını gördümki..artık parka bakmak bile içimden gelmiyor...

aslında düşünüyorum zan mı yapıyorum kötümü düşünüyorum da ...sorun şurda yaptıkları hareketler de herşeyi belli ediyor..ya o hareketleri başka yerde yap..o kafandaki her neyse...yada o namasunu belli etmek için mi taktığın bez parçasını çıkar at...ne olduğunu bilelim

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yazar çarşaflı da bu fotoğraf ne...:)
emine şenlikoğlu'nu okumam ama severim.
doğru söylemiş..
özellikle tekbir,setrems gibi güya tesettür markaları kıyamette ne ederler bilmiyorum.
o pardesüleri tasarlayanlar giydirdikleri her kadından mesuldürler.

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yazar çarşaflı da bu fotoğraf ne...:)
emine şenlikoğlu'nu okumam ama severim.
doğru söylemiş..
özellikle tekbir,setrems gibi güya tesettür markaları kıyamette ne ederler bilmiyorum.
o pardesüleri tasarlayanlar giydirdikleri her kadından mesuldürler.

giyen mi mesuldür yapan mı mesüldür..giyim firmalarının hiç bir suuççuuu yok..sektörde olduğumdan biliyorum...nedenini isterseniz söylerim

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
biliyorum arz talep meselesi...
bi de şöyle düşünün.
içki içmekle içki satmak arasındaki ilişki gibi.
o şekilde kapanan kendi hesabını verecek de
o kıyafetleri piyasaya sunan buna vesile değil midir?

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Tesettürü de değiştirdiler,Peçe Kapatsak suçluyuz,Çarşaf Giysek gene suçluyuz,sizde millet gibi kapanın diyenler çok...Ne yazık ki bu millet topluma uyma yüzünden helak olacak...Neden toplumu taklitte neden Rasulullah(Sav)in Hanımlarını Taklid Değil?İsmi öcü böcü yapmışlar birde Tam Manası İle Kapananların?Nasıl hesab verecekler ALLAH'A,Rasulüne(Sav) Ve O GÜZELLER GÜZELİNİN(SAV)Tertemiz Eşlerine...Vesselam

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
başlıayayım isterseniz...24 adet 2009 alfa tezgahlarla şura eşarpları firmasını biliyorum üretim yeri bursadadır..orada bir iş için bulunmuştk...eşarpları greceksiniz...tanesi 100 tl den aşağı değildi...500 liraya bile eşarp yada ne dersiniiz yemeni türban..farketmez isimde kumaşları hadi geçelim herkes bütçesine göre alır...şimdi modelllere bakıyorum mavilisi kırmızılısı güllüsü dallısı ..oradaki desanatörler...piyasada satılacak ve alınacak malların tasarımıyla sorumlular..yaptıkları mallar satılmassa...işsiz kalılar...şimdi gelecek birisi diyecekki usta bak bu güllü dallı eşarplar...dine aykırı...nasıl aykırı...diyecek adam niye .çünkü eşarp yada türban saçı vs kapatmak içindir...boyalısı yada desenlisi olamaz diye bir kaide yok...kuralda yok...bu adamları dinen suçlayabilirmisiniz hayır..zaten piyasada bo modeller gidiyor...adamların suçu yokki siz de dediniz arz talep meselesi

gelelim pantolanlara...bursada bir çok pantolan üretim yeri vardır...şimdi bu adam özellikle bir türbanlının giymesi çin mi yapar malını yoksa herkes içinmi ..adam malı yapar..tezgaha koyar..alan alır almayan almaz...pantolan mevzuu kişiye göre değişir...gömlek vs üstlüklerin hepsi içi ayakkabıların hepsi için...bu geçerli

geçelim en önemli mesele pardüsü yada pardesü (büyüklerimiz pardüsü küçüklerimiz pardesü diyorlar )...aslında burada diyecek hiçbirşey yok...çarşıda pazarda zibil gibi düz pardesüler yani göze normal gelen şeyler dolu..tabi alıcıya bağlı...

emine hanım birde makyaj malzemesi demiş..makyaj malzemesi türkiyede yerli üretimde azdır..yabancı kaynaklı fabrikalarda üretilir distrübütörler satar..hanımlar sürer kullanır...

yapan mı suçlu kullanan mı..suçluyu başka yerde aramayalım

aslında çağımızda en büyük sorun özenti değilmi...genç kızlar bizim açıkardan ne farkımız var diyorlar öyle giyiniyorlar...sorun sizcede orada değilmi

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
anladım,hak veriyorum...
yani iş yine batı özentisi kızlarda...

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aslında türbanlı bayanlar da giyinmeyi iyi biliyorlar...bugün 2 tane bayan geldi ..birinde gri pardesü deri kumaş karışımı birşey..ayakkabılır füme babet...giri tonlarda düz bir başörtüsü:..ağır ağır tavırlar..diğerinde siyah parlayan deriden bir pardesü..siyan üstünde kırmızı yeşil güllü dalı bir başörütüs..taşlı ayakkabı..oda alçakgönllü tavırlarla..enteresan geldii..demekki giyinmeyi bilince ne kadar kapansanda göze hoş geliyorsun...ve her tarafını açarak elde edeceğin güzellik ve şıklıktan daha iyi bir şey kazanıyorsun...garip..

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yoo sadece izliyorum ve değişime bakıyorum :)...aslında güzel birşey zaman değişiyor...insanlarda değişiyor...inançtan ödün vermeden hayata nasıl adapte olmanın nasıl birşey olduğuna bakıyorum çoğu kişi yarı yolda kalıyor yada yoldan sapıyor...ama bazı sağlam bir kısım ise ..inançlarına sıkı sıkaya bağlı olarak her türlü ilerlemeye ayak uyduruyorlar..onlar gibi olmak lazım aslında

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
ayağında şu üzerinde şu. olum milleti mi izliyon sanane ne giyerse giysin.
aklı basında olan okur anlar. herşey meydanda. anlamayan hakkında konusup zihni bulandırmaya gerek yok.

KHaYR Çevrimdışı

KHaYR

Üye
İslam-TR Üyesi
1932 yılında Belçika'nın Spa şehrinde 28 ülkenin katılımıyla dünya güzellik yarışması düzenlendi.
Bir türk kızı Türkiye'yi temsilen yarışmaya girdi.
Jüri tüm güzelleri izleyip puan değerlendirmesi için başka salona geçince,başkan kürsiye gelerek şu konuşmayı yaptı;
"Sayın jüri üyeleri
bu gün Avrupa'nın, Hıristiyanlığının zaferini kutluyoruz.1400 senedir dünya üzerinde hakimiyetini sürdüren İslamiyet artık bitmiştir.
Onu Avrupa bitirmiştir.Bir zamanlar sokağı bile kafes ardından seyredebilen Müslüman kadınların temsilcisi Türk Güzeli Keriman Halis mayo ile aramızdadır.Bu kızı zaferimizin tacı kabul edeceğiz.
Onu Kraliçe seçeceğiz.Ondan daha güzeli varmış,yokmuş bu önemli değil, bu sene güzellik kraliçesi seçmiyoruz.Bu sene İslam'ı yenmenin zaferini kutluyoruz.Avrupa'nın zaferini kutluyoruz.
Bir zamanlar Fransa'da oynanan dansa müdahalede bulunan Kanuni Sultan Süleyman'ın torunu işte mayo ile önümüzdedir.Kendini bizlere beğendirmeye çalışmaktadır.Biz de bize uyan bu kızı beğendik.Müslümanların geleceği böyle olması temennisiyle,Türk güzelini dünya güzeli olarak seçiyoruz.Fakat kadehlerimizi Avrupa'nın zafer için kaldıracağız!!!!..........."

Ülkemizde kadın-erkek karışımı savunan, modayı güzellik yarışmalarını teşvik eden hazırlayıp tertipleyen, çoğunlukla Yahudi ve Hıristiyan olan Türk Vatandaşlarıdır.

Türkiye'de kadını ilk olarak sinema perdesine çıkaran kişi Yahudi asıllı Türk vatandaşı Sedat Simavi olmuştur.

Modayı Türkiye'de,Cumhuriyetin kuruluşundan beri gündemde tutan, yagınlaştıran en etkili kişilerden biri Vakko'nun sahibi Yahudi asıllı iş adamı Vitali Hakko'dur... (Yahudi birinin Müslümanın tesettürüne uygun bir başörtüsü tasarlamasını beklemek abes olur.)

Bir Felsefecinin Türbanlı Yorumu:

İstanbul'da 1960'lardan fırlamış gibi güzel, eşarplı kadınlarla karşılaştım. Dünyanın başka neresinde bu kadar hoş ve bakımlı türbanlı kadınlar görebilirim bilmiyorum. Türbanları bağlayış stilleri son derece değişik. Özellikle boynun arkasından çevirerek bağladıkları başörtüleri bana, 60'larda Chevrolet'lerin sürücü koltuğuna oturmuş, havalı Hollywood artislerini hatırlattı. Bu kadar güzel olmayı ve dikkat çekmeyi, saçlarını kapatmaya rağmen başarabilmek bir mucize!!!......

Herşey gayet açık ve net bir şekilde ortada, yoruma luzüm yok.

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ayağında şu üzerinde şu. olum milleti mi izliyon sanane ne giyerse giysin.
aklı basında olan okur anlar. herşey meydanda. anlamayan hakkında konusup zihni bulandırmaya gerek yok.

banane zaten..bakmakta mı yasak..gözümüzün dibine giriyorlar...ben napam..tamam hiç bakmadık..müşterilerlede mi ilgilenmeyecez...müşteri geldimi arkamı dönüp siz söyleyin ben dinliyom mu diyecem :)

Üst Ana Sayfa Alt