Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dar Giyeceksen Kapanma Arkadaş!

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
kardeş sen biraz usluba dikkat etsen iyi olacak geçen de bi kardeşimize sanayiliksin falan yazmıssın orda da bişey demedim. iyiliği emret kötülüğü nehyet nefsini sokma işin içine

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
:) bu forumda bana kız yakıştırması yapan ilk kişi sensin..hayrolsun :9..üslubum yumuşadımı ne..galiba daha sert yazmam lazım...ne olduğum belli olsun diye..neyse konuyu bulandırmayalım daha fazla

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş sen biraz usluba dikkat etsen iyi olacak geçen de bi kardeşimize sanayiliksin falan yazmıssın orda da bişey demedim. iyiliği emret kötülüğü nehyet nefsini sokma işin içine

selamunaleykum ben nefsimi sokmuyorum forumda bişeyler oluyor yani hakkını helal et humble bi kaç yazı ya baktım biraz afalladım hakkını helal et humble kardeş

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
doğrudur..biraz giyim üzerine aşık atmıştım..oda küçüklükten konfeksiyonumuz vardı...biraz oradan biraz tezgah kumaş dokuma..şimdiler dede döşemelik kumaş satımında uğraşıyorumda...giyim ve moda zaten okuduğum bölümün gereği olduğu için yazı yazdım...farklı bir durum olsa aşık atmam

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
neyse daha fazla kişiselleştirmeyelim konuyu.
konu ile alakalı yorumu olan varsa yazsın

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
anladım,hak veriyorum...
yani iş yine batı özentisi kızlarda...

bu sene köyde müslüman olan alman gelin izine gelmis. biraz konusmustuk, kadini isinden tesettürü yüzünden cikarmislar. müdüre buna nebicim giyiniyorsun vücut hatlarin bile belli olmuyor demis buna (alay edecek aklinca) bizim baci da, "bende tam bunu istiyodum iste, desenize hedefime ulasmisim" demis sevinerek...

bati islama kosuyor, örnek alinacaksa bu sekilde alsinlar ya....
millet cürüyor ya....anlamamakta direniyorlar ...

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Şu an türkiye de olan batı özentisinden çok kendilerince bir moda çıkarmak!Hangi kadın batı da kapnıyor haristiyanlar kapanır mı hiç?Ama adını Müslüman Koyan çok kadın gördüm kendilerince şu son moda kapanma şeklini çıkarıp geziyorlar ve bunu da kendileri sanki doğru yapıyormuş gibi millete öneriyorlar yani DEVE HÖRGÜCÜ Tanımı aha gene gerçekleşti!Vesselam

E Çevrimdışı

ebucihad

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Teberrüc, hicabın çıkartılması ve kadının kendisine yabancı olan erkekler önünde bedeninin bir bölümünü açık bırakması ile olur.
Teberrüc, kadının cilbâbının altındaki elbiseleri gibi yapay ziynetinden bir bölümünü açığa çıkarmasıyla olur.
Teberrüc, kadının erkekler önünde yürürken kırıtmasıyla, sağa sola eğilip bükülmesiyle olur.
Teberrüc, kadının sakladığı ziyneti bilinsin diye ayakların yere vurulmasıyla olur. Bu ziynetin kendisine bakmaktan daha çok arzu uyandıran bir davranıştır.
Teberrüc, yumuşak ve edâlı konuşmakla olur.
Teberrüc, erkeklerle karışmak, kadınların bedenlerinin erkeklerin bedenlerine tokalaşmakla dokunması, vasıtalarda, dar yollarda ve benzeri yerlerde sıkışmak suretiyle olur.
Teberrüc halindeki kadınlar erkeklere benzeyen, onlar gibi olmaya çalışan yahutta kafir kadınlara benzemeye çalışan kadınlardır.
Erkeklere benzeyen kadınlara bazı Avrupalılar “üçüncü tür cinsiyet” adını verirler.
Teberrücün haram oluşuna dair Allah’ın Kitabından bir takım âyetler vardır. Bunların ikisi teberrücü açıkça yasaklamaktadır:
“Evlerinizde oturun! İlk cahiliyyeninki gibi açılıp saçılarak salınıp yürümeyin.” (al-Ahzab, 33/33)
“Nikâh ümidi kalmamış, yaşlanıp oturmuş kadınlar için süslerini göstermemek şartıyla, rubalarını bırakmakta onlar üzerine vebal yoktur. Bununla beraber iffet etmeleri onlar için hayırlıdır. Allah çok iyi işitendir, çok iyi bilendir” (en-Nur, 24/60)
Hicabı farz kılan âyetler ile bunun hem mü’minlerin anneleri hem mü’minlerin hanımları için farz kılınması, ziynetlerini açığa çıkarmalarının yasaklanması da aynı şekilde teberrücün ve süfûrun (açılıp saçılmanın) haram oluşuna dair kesin nasslardır.
Sünnet-i seniyyeden delillerden birisi de Ebu Hureyre radıyallahu anh’ın rivayet ettiği şu hadistir: Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem buyurdu ki:
“Henüz kendilerini görmediğim cehennem ehli iki sınıf insan vardır. Bunların biri beraberlerinde inek kuyruklarını andıran ve kendileri ile insanları vurdukları kamçılar taşıyan bir topluluk; diğeri ise giyinmiş fakat çıplak, kendisi meyleden, başkalarını kendilerine meylettiren, başları deve hörgücünü andıran kadınlardır. Bu kadınlar Cennete girmeyecek, kokusunu dahi almayacaklardır. Ve şüphesiz onun kokusu şöyle şöyle bir uzaklıktan dahi alınır.”
Hadisi Müslim Sahih’inde rivayet etmiştir. Bu hadiste çok ağır bir tehdit vardır. Bu ifadeler teberrücün (saçılmanın) büyük günahlardan olduğunu göstermektedir. Çünkü büyük günah; cehennem ateşi, gazap, lanet, azap yahutta cennetten mahrum olmak gibi ilahî bir tehdidin sözkonusu olduğu herbir günahtır.
Allâme San’ânî’nin “Minhatu’l-Gaffar alâ Davi’n-Nehâr” adlı haşiyesinde (IV, 2011-2012) belirttiği üzere müslümanlar teberrücün haram olduğunu icma ile kabul etmişlerdir.
Diğer taraftan mü’min hanımların Peygamber sallallahu aleyhi vesellem döneminde açılıp saçılmamaları, buna karşılık beden ve ziynetlerini setretme uygulamalarını, icma ile uygulaya gelmişlerdir. Bu uygulama bin üç yüz kırk iki hicri senesinde Osmanlı devletinin çöküşü ve İslam dünyasının dağılıp emperyalizmin oralara girmesine kadar devam etmiştir.
Bir şairin açılıp saçılmaya davet edenlere karşı etkileyici bir kasidesi vardır ki ilk beyiti şöyledir:
“Yasaklamıştır açılıp saçılmayı Kitabımız ve Peygamberimiz
İstiyorsanız hanımlar, bu husustaki rivayetlere ve âyetlere bakınız”
Müslüman, mahremi olan kadınlar arasında teberrücün baş göstermesinden sakınmalıdır. Bu ise küçük kızlarının; buluğa ermiş büyük bir kız olup, aynısını giyinmesi halinde fasıklık ve facirlik olarak değerlendirilecek kıyafetler giyinmesine göz yummasıyla başlar. Ona kısa, dar elbiseler, pantolon, tenini gösteren ince elbiseler giydirmek, az önce sahih hadiste geçtiği gibi cehennemliklerin elbiselerini giydirmek bu türdendir. Çünkü böyle yapılacak olursa açılıp saçılmaya bir çeşit alışkanlık sağlanmış; bundan nefret duyma engelinin kırılmış, hayanın izale olmuş olacağı açıkça anlaşılan bir husustur. O halde Yüce Allah’ın velâyet sorumluluğu verdiği kimselerin Allah’tan korkmaları gerekir.

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Çok güzel açıklamışsınız gerçekten kendi adıma teşekkür ediyorum Böyle Tesettürle İlgili Ayet Ve Hadisleri Okudukça Peçe Ve Çarşafa Olan Sevgim Saygım da Artıyor!Tekrar teşekkürler!Vesselam

E Çevrimdışı

ebucihad

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bende hakkı hak bilip batılıda batıl bilip ikrar edip onunlada amel edenlere teşekkür ederim.:)

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
De ki: “Hak geldi, bâtıl zail oldu (yok oldu). Muhakkak ki bâtıl yok olacaktır (yok olmaya mahkûmdur).”İsra 81

Üst Ana Sayfa Alt