Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Dâr'ul Harb'de Mâsum Kafir Yok mudur?

S Çevrimdışı

SaYFuLLaH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Herkeze Selamun aleykum, bir sorum olacakti:

Darul harb'de bulunan tüm kafirler suclu gözü ile mi bakilir. Bana bu soru soruldu da ona cevap vermek istiyorum eger öyle ise peygamberimiz niye tüm mekke'deki müsrikleri öldürmedi ve savasmayan müsrikleri öldürmeyi izin vermedi.Ve mesela bir kafir, Afganistan'daki savasa karsi ise ve ordularin orada bulunmasini istemiyorsa bu yine de Darul harb'de yasadigi icin suclu mudur?

B Çevrimdışı

BaiTullaH

Üye
İslam-TR Üyesi
bende duyuyom abd ölse günah

hükümete saldırsan günah afganistandaki polis ve asker

abd bomba patlatsan günah :S

ama taliban ölse günah degil:S

onlar vurursa sende vuracan oturup izlemeyecen taliban canlı bombayl vuruyor abd insansız uçakla

ama abd sivilleri vuruyor:S

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Ahi sorunun başı biraz çelişkili kafir olan kimse zaten suçludur ALLAHa karşı.

ikincisi darul harp (islamın kanunları yürürlükte olmayan) bir yerde müslümanlara en büyük zulüm islamın kanunlarının yaşanmamasıdır.

üçüncüsü İslamın kesin olarak bir beldede hakim olmasından sonra ALLAHın dininin sadece o belde için değilde bütün yeryüzüne hakim olması için bir çok seferler düzenlenmiştir.İslam kafirlerin toptan yok olmasını istemez bilakis onların hidayeti ister.

İranın fethi sırasında müslümanların temsilcisi olan AMİR BİN REBİY (r.a) iranın kumandanı olan Rüstem ona şöyle sorar ?

sizi buraya getiren şey nedir ? bunun üzerine AMİR şöyle cevap verir

-Bizi buraya getiren sebeb İnsanları kula kulluktan kurtarıp ALLAH a kul olmaya...

-batıl sistemlerin adaletsizliğinden İslamın adaletine...

-Dünyanın darlığından Ahiretin genişliğine davet etmek için geldik...

Mekkede ki müşriklere gelince ALLAHu alem belki şu ayetin gereği için öldürmemiş olabilir

Dinde zorlama (ve baskı) yoktur. Şüphesiz, doğruluk (rüşd) sapıklıktan apaçık ayrılmıştır. Artık kim tağutu tanımayıp Allah'a inanırsa, o, sapasağlam bir kulpa yapışmıştır; bunun kopması yoktur. Allah, işitendir, bilendir.(bakara 256)

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
Su an demokrasiyi destekleyen ama ordularini desteklemeyen müsrikleri. Seyh Usame bin Ladin'in hangi hadiseye güvenerek Amerika'ya saldirilar düzenledi onu bilmek istiyorum.
seamun aleykum şimdi konu yu bilmeden atlamak iyi değildir savaş ta misilleme diye bişey var bu nu uyğulamış olabilir ben onu bilmem ne şartlar altında , insan masum dur sen hiç bir zaman kafir olsa bile boş yere öldüremessin bunu onunla ilgilenen ahiler açıklaya bilir benim bunla ilgili bir bilgim yok yalnız ca bildiğim misilleme hakkı dır hadi şimdi arkadaş bakara 256 yı vermiş de şimdi mekke de tek değil medinede de müşrikler vardı resul onlara da dokun madı
BaiTullaH dünya hukukun da bile misilleme hakkı ol kötü bir davranışa maruz kalan kişinin aynı şekilde karşılık vermesi durumudur.
adalet istiyorum diye bağıran kişinin yaptığı karşındakinin canını yakma operasyonlarına verilen genel addırhttps://www.islam-tr.org/profile.php?do=addlist&userlist=buddy&u=23594

S Çevrimdışı

SaYFuLLaH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Antlasmasi olmayan ve cizyeyi ödemeyen her müsrik sucludur denilmisti bana bu dogru mu? Bende Darul Harb'de yasiyorum, burdaki müsrikleri öldürme hakkim var mi o zaman? Ne düsünüyorsunuz bu konuda?

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
Antlasmasi olmayan ve cizyeyi ödemeyen her müsrik sucludur denilmisti bana bu dogru mu? Bende Darul Harb'de yasiyorum, burdaki müsrikleri öldürme hakkim var mi o zaman? Ne düsünüyorsunuz bu konuda?

onların yurdunda sen yaşıyorsun öyleyse onlar seni vursun ya kardeş bugun çeçen dağları afkanistan(4/3) pakistan dağları yemen dağları dışında bana şeriatle yaşayan yer söyle oraya gidelim bu gun tam anlamıyla bir islam devleti yo ne yapalım öyleyse bizim üzerimize düşen bir islam devleti için çalışmadır ALLAH razı olsun

B Çevrimdışı

BaiTullaH

Üye
İslam-TR Üyesi
birde bu var usamenin amacı 11 eylülde insan öldürmek degil di.

eger amacı insan öldürmek olsa stadyuma düzenlerdi saldırılar pentegon ve ikiz kuleleri vurmaz dı.

kafir bile olsa durduk yere vuramazsın belki adam son nefeste müslüman oldu benim bildigim bu şekilde vurursun

adam ALLAHa inanmıyor ve çevresindeki insanları kandırıp islamdan çıkarıyor müslümanlara zulm ederse vurursun

yok bu kafir koş vur olmaz ALLAH verdigi canı sadece rahman olan ALLAH alır

eger adam kafir kimseye karışmıyor mal mal yaşar ölür...ahiretde edebi ateşle buluşur

M Çevrimdışı

Mutedeyyin

Guest
müslüman diyarında yaşayanlara müslüman gözüyle baklılır ama bu genel bir yaklaşımdır özele inildikçe iş değişebilir
kafir diyarında yaşayanlara ise kafir gözüyle bakılır ama bu genel bir yaklaşımdır özele indikçe iş değişebilir

savaş durumunda özele inilemediği için genel kaideye göre hareket edilir aksi zaten imkansız gibi birşeydir

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
birde bu var usamenin amacı 11 eylülde insan öldürmek degil di.

eger amacı insan öldürmek olsa stadyuma düzenlerdi saldırılar pentegon ve ikiz kuleleri vurmaz dı.

kafir bile olsa durduk yere vuramazsın belki adam son nefeste müslüman oldu benim bildigim bu şekilde vurursun

adam ALLAHa inanmıyor ve çevresindeki insanları kandırıp islamdan çıkarıyor müslümanlara zulm ederse vurursun

yok bu kafir koş vur olmaz ALLAH verdigi canı sadece rahman olan ALLAH alır

eger adam kafir kimseye karışmıyor mal mal yaşar ölür...ahiretde edebi ateşle buluşur
selamunaleykum şim di axi bişey söuleyecem tepki toplayacak ama yine söyleyecem şeyh usame bin ladin 28 eylülde(2001) bir ses kaydı ile biz yapmadık dedi 3 ekim(2001) ise görüntülü bi kaydı var onda biz yapmadık dedi ondan sonra şeyh bir daha bu konu üzerine mesaj yaınlama dı yanlış sam doğrulayın abdnin holiwod diye bir sektörü var onda bir dublör ayarlamak ta zor değil bunu türkiye bile yaptı Atatürk ün benzeri gibi biri bi reklam da oynadı

M Çevrimdışı

mümkündür

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler FİTNE ÇIKARMAYAN MÜŞRİKTE KAFİRDE SUÇLU DEĞİLDİR YANİ KATIL YAPILMAZ

peygamber fitne çıkaran kafir ve müşrikle savaşmış

hatta medinede müşriklerle antlaşma bile yapmış fitne çıkarmadıkları müddetçe onlar dokunmamış ve mekeknin fethinden önce haber göndermiş evinde duranların canı güvendedir diye.....

M Çevrimdışı

Mutedeyyin

Guest
selamunaleykum şim di axi bişey söuleyecem tepki toplayacak ama yine söyleyecem şeyh usame bin ladin 28 eylülde(2001) bir ses kaydı ile biz yapmadık dedi 3 ekim(2001) ise görüntülü bi kaydı var onda biz yapmadık dedi ondan sonra şeyh bir daha bu konu üzerine mesaj yaınlama dı yanlış sam doğrulayın abdnin holiwod diye bir sektörü var onda bir dublör ayarlamak ta zor değil bunu türkiye bile yaptı Atatürk ün benzeri gibi biri bi reklam da oynadı

olayı düzenleyen 17 kişiydi sanırım hava alanlarına girişleri var bunu abd yayınladı

yorumunuzu anlayamadım açarmısınız

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
OPERASYON SIRASINDA SİVİL HALKIN ÖLMESİ

Ebu_Basir 1 : ALLAH razi olsun calismalarinizdan dolayi ....
bisey eklemek istiyorum soruyla .... biz bunlari insanlara anlattigimizda bize hak veren kardeslerimiz , londradaki, abd deki ya da madriddeki saldirilar hakkinda "onlari dogru bulmuyoruz diyorlar " ve gerekce olarakta anlattigimiz olaylarin savas olan yerlerde yapilabilecegini söylüyorlar ... savas olmayan yerlerde böyle seylerin yapilmasinin dogru olmadigini söylüyorlar ... bu söylemleri verilecek cevabi buraya yazarsaniz size minnettar olurum ve umarim ki yönlendirdigim kisilerde sizin yazilarinizdan bu konuyu daha iyi kavrayabilirler . Selamun Aleykum.w.r.w.b

https://www.islam-tr.org/konu/operasyon-sirasinda-sivil-halkin-olmesi.7175/

Üst Ana Sayfa Alt