Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Dar'ul Harb'te 2 Kadınla Evlilik Caiz mi?

• Konbuyu başlatan cimkeriy
  • Başlangıç tarihi
C Çevrimdışı

cimkeriy

Guest
s.a hocam şimdi biz beşeri yönetimlerle zalimane bir şekilde yönetiliyoruz değilmi .hak olan allahın kanunları bu konuda tüm islam alimleride zannedersem net .şimdi islamda 4 kadınla evlilik hakkı verilmiş .

ben kişilik ve kültür olarak tek hanımlı bir yapıya alıştığımdan dolayı evlenince 2 kadınla yapamam yani olmaz kültürle alakalı bir konu benimki .fakat bazı kardeşlerimiz bu konuda benim gibi değiller ve türkiyede 3 veya 4 kadın ile imam nikahlı evleniyorlar tabi gizli değil aynı evde yaşıyorlar yani aldatma tarzı değil. bu tarz yonetımlerın olduğu devletlerde acaba 1 den fazla kadın ile evlilik hak olurmu islama göre caizmi .

not . arap ülkelerinde kültürden kaynaklı kadınlarda erkeklerde çok eşliliğe alışkınlar yani tuhaf karşılanmaz ha bu arada allahın bizlere tavsiye ettiğide aslında tek eşlilik fakat 4 kadına kadarda müsade verilmiştir.biraz kültür meselesine giriyor bu .

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
C Çevrimdışı

cimkeriy

Guest
allah binkere razı olsun hocam ilgilendiniz için bende size mesaj yazıyodum özeşlden bu konu ile alakalı çok saolun .

Üst Ana Sayfa Alt