Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Davud (a.s.)'ın kıssası

!sLaM4eVeR Çevrimiçi

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
BAKARA Suresi
:249.Talut ordu ordu ile hareket ettiğinde:''ALLAH sizi bir nehirle imtihan edecek!Kim ondan içerse benden değil,kim onu tatmazsa işte o benden olacak,ancak eliyle alan müstesna...''dedi.Derken oraya varır varmaz pek azı dışında hepsi ondan içtiler.Talut ve beraberindeki iman edenler nehri geçtiler;o vakit da ''Bizim bugün Calut ve ordusuyla savaşacak gücümüz yok''dediler.ALLAH'a kavuşacaklarına inananlar ise şöyle dediler:''Nice sayıca az topluluk,çokluğa ALLAH'ın izniyle üstün gelmiştir,ALLAH sabırlılarla beraberdir!'
250.Ve Calut'la ordusuna karşı meydana çıktıklarında,şöyle dediler:''Ey bizleri yetiştiren Rabbimiz!Üzerimize sabır dök,ayaklarımıza sebat ver ve bizi kafirler kavmine karşı zafere kavuştur!''
251.Böylece ALLAH'ın izniyle onları bozguna uğrattılar ve Davud,Calut'u öldürdü.ALLAH kendisine mülk ve hikmet verdi ve ona dilediği şeyleri öğretti.ALLAH'ın insanları birbiriyle önlemesi olmasaydı yeryüzü mutlaka bozulup gitmişti.Fakat ALLAH'ın akıl sahibi varklıklara bir lütfu vardır!
ENBİYA Suresi:
78.Davud ve Süleyman'ı da...O vakit ikisi da ekin hakkında hüküm veriyorlardı,o vakit ekinde geceleyin kavmin davarı yayılmıştı,biz de hükümlerine şahid idik!
79.Derhal onu Süleyman'a anlattık,bununla beraber her birine bir hüküm ve bir ilim vermiştik ve dağlarıDavud'a boyun eğdirmiştik,kuşlarla beraber tesbih ediyorlardı;biz bunları yaparız!
80.Bir de ona sizin için,sizi harbin şiddetinden korusun diye zırh sanatı öğretmiştik,şimdi şükrünü eda ediyor musunuz?
SAD Suresi:
17.Şimdi sen onların dediklerine sabret ve kuvvetli kulumuz Davud'u an!Çünkü o çok tevbe ve zikir yapardı;
18.Çünkü biz dağları onun emrine vermiştik,akşamleyin ve işrak vakti onunla birlikte tesbih ederlerdi!
 
Üst Ana Sayfa Alt