Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Demokrasi Ve Seçimler(oy Kullanma Şirki-küfrü)

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Tamam vazgeçtim atmıcam Allah razı olsun

Bu konularda taviz gösterme sakın ahi, bilgi eksikliği olabilir, eyvallah. Dinini güzel yerden almanı tavsiye ederim. Her şeyden de önemlisi oku ahi, oku. O ve onun zümresinin yaptığı gibi yapma. İnsanlara hak maskesinde neyi batıl gösteriyorlar şahit ol. İlmini de arttır inşallah. Bu mevzu gevşeklik gösterilebilecek bir konu değil. Allah cümlemizin ayaklarını dini üzere sabit kılsın. Gözleri kör, kulakları sağır, kalplari taşlaşmış insanlara da hidayet nasip etsin.

Ilunga Çevrimdışı

Ilunga

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O değil de amed,
Bu bana ciddi ders oldu.
Gerci demiştim sana sonradan bir daha asla oy atmam diye.

Ömrü hayatimda bi oy kullandim.
Sirf fasit zihniyete karşı olayim kotunun iyisi eser miktar iyidir diye.
Gel gor içimdeki fırtına berbat halde.
Sistem temelinden bozuk,iyi niyetle bir şeyleri belki değiştirebiliriz ümidiyle hareket ediyoruz ama gel gör ki olmuyor.

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elhamdülillah bu yaşıma kadar küfür sisteminin bir parçası olmadım oy kullanmak gibi. Ortaokulda adım vahhabi oldu, ben gülümsedim :) Rabbime hamdolsun ki Hakimiyet yetkisini hiç bir zaman beşeri ideolojiye devretmedim. Şuan çevremdeki insanlar ile bunun mücadelesini veriyorum. Ama bu mücadele sakin bir şekilde, hakkı anlatmak ile olur. Etrafta bir çok insan var, kendilerini selefe nispet edip bunları söyleyen, sert bir tavır hatta tekfir de mastır yapan kişiler. Ki, ben bunlara telefi diyorum. Davetçi kimliği olan tüm kardeşlerimden ricam, sert ve alaycı değil yumuşak ve sevecen bir şekilde konuşarak anlatılması. Bunu burda dile getirmem sakın yorum yapan kardeşlere yönelik olarak algılamasın, çünkü öyle bişey yok Elhamdülillah, sadece sürekli söylemek istediğim bir nokta idi, denk gelince yazmak istedim. Selefin dediği gibi "Rabbim sen bizi akidemiz ile imtihan etme." Allahumme Amin..

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Elhamdülillah bu yaşıma kadar küfür sisteminin bir parçası olmadım oy kullanmak gibi. Ortaokulda adım vahhabi oldu, ben gülümsedim :) Rabbime hamdolsun ki Hakimiyet yetkisini hiç bir zaman beşeri ideolojiye devretmedim. Şuan çevremdeki insanlar ile bunun mücadelesini veriyorum. Ama bu mücadele sakin bir şekilde, hakkı anlatmak ile olur. Etrafta bir çok insan var, kendilerini selefe nispet edip bunları söyleyen, sert bir tavır hatta tekfir de mastır yapan kişiler. Ki, ben bunlara telefi diyorum. Davetçi kimliği olan tüm kardeşlerimden ricam, sert ve alaycı değil yumuşak ve sevecen bir şekilde konuşarak anlatılması. Bunu burda dile getirmem sakın yorum yapan kardeşlere yönelik olarak algılamasın, çünkü öyle bişey yok Elhamdülillah, sadece sürekli söylemek istediğim bir nokta idi, denk gelince yazmak istedim. Selefin dediği gibi "Rabbim sen bizi akidemiz ile imtihan etme." Allahumme Amin..

Ya işte aile cevre vs ne kadar onemli işte.
Ortaokulda sana vahhabi diyorlardi sen gulumsuyordun
Ben vahhabiyi birak subhaneke yi bile bilmiyor sakiz koleksiyonu yapiyordum.

Sistemsel bozukluk üzerine sonraki yıllarda lise de filan bilgim vardi aile ici siyasi görüşler vs çok konuşulur eleştiri olurdu. Ama zerre sevmezdim. Siyaset sosyolojisi kitaplari olurken kusardim.

Şimdi ise içimde cok ciddi bir ofke var.

Nette, Tv de,okuduğum,izlediğim, haberleri?videoalari, yorumlari tartisma programlarını görünce kağıt burusturur gibi herseyi buruşturup basket atar gibi çöpe atip üzerine cay icesim var.

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ya işte aile cevre vs ne kadar onemli işte.
Ortaokulda sana vahhabi diyorlardi sen gulumsuyordun
Ben vahhabiyi birak subhaneke yi bile bilmiyor sakiz koleksiyonu yapiyordum.

Sistemsel bozukluk üzerine sonraki yıllarda lise de filan bilgim vardi aile ici siyasi görüşler vs çok konuşulur eleştiri olurdu. Ama zerre sevmezdim. Siyaset sosyolojisi kitaplari olurken kusardim.

Şimdi ise içimde cok ciddi bir ofke var.

Nette, Tv de,okuduğum,izlediğim, haberleri?videoalari, yorumlari tartisma programlarını görünce kağıt burusturur gibi herseyi buruşturup basket atar gibi çöpe atip üzerine cay icesim var.

Aslında bizim dönemle ile alakalı olabilir, çünkü o dönem imam hatiplerde genel olarak konular bu şekilde idi. Şimdilerde ise konular farklılaştı maalesef.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adamlar batıni şeriatı getirdi sadece siz idrak edemiyorsunuz. Manevi alemde hilafeti ilan ettiler, biat topluyorlar. Hey yavrum hey! Materyalist bakış açısıyla siz hala keleşe devam.
Yolcu bu sefer nokta atışı yaptı jazakallahu hayr :)

Üst Ana Sayfa Alt