Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Depremin Nedenini Soran Öğrenciye, "Fay Hatları ve Levha Hareketleri" Diye Cevap Verdim, Küfre mi Düştüm?

keşmiri Çevrimdışı

keşmiri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün Aleyküm

Bir dersanede öğretmenliğe Başladım.Daha öncede Abdulmuizz Fida hocamıza sorduğumda bazı şartlar altında öğretmenlik yapmanın caiz olduğunu söyledi.Özellikle konuları anlatırken,Allahın nezdinde tüm kanunların olduğunu anlatmamı söyledi.

Konuları anlatırken Allahu Teala yı da anlatmaya çalışıyorum ancak soru(test) sorduklarında kısa cevap olduğu için bazen dile getiremiyorum

Bugün bir öğrencim soru sorduğumda depremin nedeni nedir diye ben fay hatları ve levha hareketleri dedim ve geçiştirdim.Şimdi burada haşa Allahı devre dışı bırakmış gibi mi oluyorum?Küfre mi girdim yoksa gereğinden fazla vesvese mi geliyor.?Çok korkuyorum kaç gündür bu yüzden

Şimdiden Allah razı olsun

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullah

Hocam siz zahiri sebeplerden bahsetmissiniz bunda bir sakinca yok.Konu butunlugunde ve anlatiminda\dolayli-direk Allah cc sifatlari ve fiillerini acze,eksiltmeye veyahud yok sayma olmadikca bir sikinti olmaz.

Bir eksiklik ve yanlis varsa Abdulmuiz hocam duzletsin inseAllah.

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Selamün Aleyküm

Bir dersanede öğretmenliğe Başladım.Daha öncede Abdulmuizz Fida hocamıza sorduğumda bazı şartlar altında öğretmenlik yapmanın caiz olduğunu söyledi.Özellikle konuları anlatırken,Allahın nezdinde tüm kanunların olduğunu anlatmamı söyledi.

Konuları anlatırken Allahu Teala yı da anlatmaya çalışıyorum ancak soru(test) sorduklarında kısa cevap olduğu için bazen dile getiremiyorum

Bugün bir öğrencim soru sorduğumda depremin nedeni nedir diye ben fay hatları ve levha hareketleri dedim ve geçiştirdim.Şimdi burada haşa Allahı devre dışı bırakmış gibi mi oluyorum?Küfre mi girdim yoksa gereğinden fazla vesvese mi geliyor.?Çok korkuyorum kaç gündür bu yüzden

Şimdiden Allah razı olsun

Rabbim sizin gibi islami hassasiyetle düşünen hocaların sayını arttırsın.

keşmiri Çevrimdışı

keşmiri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullah

Hocam siz zahiri sebeplerden bahsetmissiniz bunda bir sakinca yok.Konu butunlugunde ve anlatiminda\dolayli-direk Allah cc sifatlari ve fiillerini acze,eksiltmeye veyahud yok sayma olmadikca bir sikinti olmaz.

Bir eksiklik ve yanlis varsa Abdulmuiz hocam duzletsin inseAllah.

Allah radı olsun.Biraz korkularımı azalttınız.