Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dergiye Yapılan Baskını Kınayan Kufre Girer

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu eylemi kınayanlar ne zaman islama girdiler ki mürted olsunlar

E Çevrimdışı

Ebu Musenna Tanzim

☆Ahmed İbn Taymiyyah~Hamoud al-Aqla al-Shuebi☆
Banned
AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Mesela birisi bu derginin peygamberimize(s.a.v) hakaretler içerdiğini bilmese ve bu saldiriyi kinasa onun hükmü de aynı olur mu?

E Çevrimdışı

Ebu Musenna Tanzim

Banned
Mesela birisi bu derginin peygamberimize(s.a.v) hakaretler içerdiğini bilmese ve bu saldiriyi kinasa onun hükmü de aynı olur mu?
Olmaz axi diyelim ki bilmiyor bu sefer de günahkar olur diye DÜŞÜNÜYORUM Çünkü fransa fiili olarak savaş halinde ve sivil leri öldürüyor

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sizin bu yaptığınızın hiçbir getirisi yok... bana faydası olmayan muhabbetinşizle kalın... cehaleti mazeret görmeyen zihniyetle benim işim olmaz.... imam makdisinin tekfir risalesini okuyun... tekfirle ilgili en son yayınlanan makalesini okuyun ( t.c ) ile ilgili olan... hücced ikame etmeden birini tekfir etmek ne demekmiş öğrenin...

E Çevrimdışı

Ebu Musenna Tanzim

Banned
Sizin bu yaptığınızın hiçbir getirisi yok... bana faydası olmayan muhabbetinşizle kalın... cehaleti mazeret görmeyen zihniyetle benim işim olmaz.... imam makdisinin tekfir risalesini okuyun... tekfirle ilgili en son yayınlanan makalesini okuyun ( t.c ) ile ilgili olan... hücced ikame etmeden birini tekfir etmek ne demekmiş öğrenin...
Cehalet i mazeret görmeyen o zaman mezheb imamlari ibn teymiyye ve onlarca mezheb fakihı ve çağdaş alimler hata etti sen biliyon doğruyu! Subhanallah senin akiden deb ve senin gibi olmaktan Allaha siginirim makdisi diyon ne dediğini biliyon mu makdisi huccet derken hangi konuda diyo seyx makdisi yi benim kadar mı biliyon subhanallah sen benim kim oldugumu onunla ilişkimi dahı bilmeyen bir adamsın makdisi nin cehalet mazeret dediği bir delil getir vallahi tevbe edip elini öperim senin bütün alimler şunu söyler !!! "Cehalet büyük şirk ve açık küfür de mazeret değildir. Xafii meselelerde mazerettir"

E Çevrimdışı

Ebu Musenna Tanzim

Banned
Yazık makdisi huccet in kapalı bir küfür olan Şeriat getirecek diyip OY KULLANAN lara kaldırılması ni söylüyor bana bu konuda sordun mu ?? Oy kullanma kufru açık bir küfür dedim mi ben ?? Allah sana Hidayet etsin

E Çevrimdışı

Ebu Musenna Tanzim

Banned
Bu seyh berrak harici diyebilecegin biri değil ibn useymin in talebesi
Şeyh fovzan Suudi reJimi ile dost harici diyemezsin
Şeyh ibn baz
Şeyh ibn baz müşrikler i cehaleti nedeniyle tekfir etmeyenin hükmü

Şeyh Racihi Suud da zulum görmeyen alimlerden

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ameli istişad için bile bi ihtilaf olmuştur kardeşler bence sakin olmak ve tekfiri gündeme getirmemek en hayırlısı.

Elhamdulillah ki o namussuz karikatüristler geberdi de içimiz rahatladı Biraz))

Aslı islam olanları tekfir etmekten ziyade onları küfürle korkutmak, imanlarının gidebileceğini vurgulayıp korkmalarını sağlamak, müslümanları ebedi cehennem ile tehdit etmek daha hayırlıdır die düşünüyorum. Allahu alem.

E Çevrimdışı

Ebu Musenna Tanzim

Banned
Ameli istişad için bile bi ihtilaf olmuştur kardeşler bence sakin olmak ve tekfiri gündeme getirmemek en hayırlısı.

Elhamdulillah ki o namussuz karikatüristler geberdi de içimiz rahatladı Biraz))

Aslı islam olanları tekfir etmekten ziyade onları küfürle korkutmak, imanlarının gidebileceğini vurgulayıp korkmalarını sağlamak, müslümanları ebedi cehennem ile tehdit etmek daha hayırlıdır die düşünüyorum. Allahu alem.
Axi dinin rukunlerinden birinden razı olmamak yapana bugzetmek açık ve büyük küfür ben mazereti olmadığının delilleri ni yazdım nefsimden değil Axi delillerden

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Axi dinin rukunlerinden birinden razı olmamak yapana bugzetmek açık ve büyük küfür ben mazereti olmadığının delilleri ni yazdım nefsimden değil Axi delillerden

Allah swt seni sevsin kardeşim))

Dinin rükunlarından birine bugzetmek elbette apaçık bi küfürdür. Yalnız problem, tekfiri bu kimselerin hepsine ayırdetmeksizin indirmekte. Bundan Allaha sığınırım.. Allah biz Müslümanlara furkan versin kardeşler.

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Yolladigim yazıda Allah ve Rasulune savaş açmış kişilere saldırı düzenlemenin ihanet olduğunu söyleyenlerin kafir olduğu açık, mutlak hüküm olarak küfürdür, illeti Allah ve Rasulunun hükmünü yalanlamak ve begenmemektir. Ancak herkese delil ulaşmamış olabilir, kendince tevil ediyor. Cihadi kinayanlar kafirdir, cihadi kabul edipte islamda böyle bir saldırının caiz olmadığını düşünen ve bunun ıslami cihad olmadığını düşünen her şahıs kafir değildir. Belki delil olarak mekke döneminde ki eziyetleri getirecekler, peygamberimiz namaz kılarken sırtına domuz iskembesi döküldüğünü abdullah ıbn mesud gördüğü halde buna müdahale etmemesi, ıslamın başlangıç döneminde savaşa izin verilmemesi gibi hatta bundan daha basit şüpheler olabilir, bir insanı öldürmek tüm insanlığı öldürmek gibidir vs.. Duygusal davranirsak cihadci selefilerden başka müslüman kalmaz akhiler. Ehli Sünnet bu değil, ehli sünnet ehli bidata bakarak adildir, karşı tarafın şüphelerini yok etmeden tekfir etmez. Mesele Allah ve Rasulune sovenler veya alay edenler meselesi değil, mesele Allah ve Rasulune sovenler veya alay edenlere nasıl muamele edileceği meselesi, kinayanlar saldırıyı ıslami görmediği için kiniyorlar yoksa Allah ve Rasulune savaş açmış kişileri destekledikleri için değil. Hepsi aynı değil, kişiden kişiye kinayanlar değişiyor. Ancak batıl şüpheler olduğu kesin, kafir demek ise farklıdır.

E Çevrimdışı

Ebu Musenna Tanzim

Banned
Yolladigim yazıda Allah ve Rasulune savaş açmış kişilere saldırı düzenlemenin ihanet olduğunu söyleyenlerin kafir olduğu açık, mutlak hüküm olarak küfürdür, illeti Allah ve Rasulunun hükmünü yalanlamak ve begenmemektir. Ancak herkese delil ulaşmamış olabilir, kendince tevil ediyor. Cihadi kinayanlar kafirdir, cihadi kabul edipte islamda böyle bir saldırının caiz olmadığını düşünen ve bunun ıslami cihad olmadığını düşünen her şahıs kafir değildir. Belki delil olarak mekke döneminde ki eziyetleri getirecekler, peygamberimiz namaz kılarken sırtına domuz iskembesi döküldüğünü abdullah ıbn mübarek gördüğü halde buna müdahale etmemesi, ıslamın başlangıç döneminde savaşa izin verilmemesi gibi hatta bundan daha basit şüpheler olabilir, bir insanı öldürmek tüm insanlığı öldürmek gibidir vs.. Duygusal davranirsak cihadci selefilerden başka müslüman kalmaz akhiler. Ehli Sünnet bu değil, ehli sünnet ehli bidata bakarak adildir, karşı tarafın şüphelerini yok etmeden tekfir etmez. Mesele Allah ve Rasulune sovenler veya alay edenler meselesi değil, mesele Allah ve Rasulune sovenler veya alay edenlere nasıl muamele edileceği meselesi, kinayanlar saldırıyı ıslami görmediği için kiniyorlar yoksa Allah ve Rasulune savaş açmış kişileri destekledikleri için değil. Hepsi aynı değil, kişiden kişiye kinayanlar değişiyor. Ancak batıl şüpheler olduğu kesin, kafir demek ise farklıdır.
Axi çoğu yerde haklı olmakla birlikte hatalisin Allah ve rasulune soven tevbe ye cagrilmadan öldürülür. Bunu yapan insana bugz etmek hangi cehalet i hangi tevili mazeret gösterebilir ? Delil ulasmamis bir belde mi Türkiye tüm selef alimlerinin görüşü bir beldede Kuran varsa rukunleri öğrenmek te tembellik eden kişi mazur değildir yukarda birçok delili attim

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"
Ehli Sünnet bu değil, ehli sünnet ehli bidata bakarak adildir, karşı tarafın şüphelerini yok etmeden tekfir etmez.

"

Bu gerçek hayatta pek mümkün değil .. o zaman da adamlar cehaletlerinde israr ederlerse ne olacak? Tekfir bizim işimiz değil de çok ihtilaflı bir konu olduğu için herkds başka birşey diyor ...

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Yolladigim yazıda Allah ve Rasulune savaş açmış kişilere saldırı düzenlemenin ihanet olduğunu söyleyenlerin kafir olduğu açık, mutlak hüküm olarak küfürdür, illeti Allah ve Rasulunun hükmünü yalanlamak ve begenmemektir. Ancak herkese delil ulaşmamış olabilir, kendince tevil ediyor. Cihadi kinayanlar kafirdir, cihadi kabul edipte islamda böyle bir saldırının caiz olmadığını düşünen ve bunun ıslami cihad olmadığını düşünen her şahıs kafir değildir. Belki delil olarak mekke döneminde ki eziyetleri getirecekler, peygamberimiz namaz kılarken sırtına domuz iskembesi döküldüğünü abdullah ıbn mübarek gördüğü halde buna müdahale etmemesi, ıslamın başlangıç döneminde savaşa izin verilmemesi gibi hatta bundan daha basit şüpheler olabilir, bir insanı öldürmek tüm insanlığı öldürmek gibidir vs.. Duygusal davranirsak cihadci selefilerden başka müslüman kalmaz akhiler. Ehli Sünnet bu değil, ehli sünnet ehli bidata bakarak adildir, karşı tarafın şüphelerini yok etmeden tekfir etmez. Mesele Allah ve Rasulune sovenler veya alay edenler meselesi değil, mesele Allah ve Rasulune sovenler veya alay edenlere nasıl muamele edileceği meselesi, kinayanlar saldırıyı ıslami görmediği için kiniyorlar yoksa Allah ve Rasulune savaş açmış kişileri destekledikleri için değil. Hepsi aynı değil, kişiden kişiye kinayanlar değişiyor. Ancak batıl şüpheler olduğu kesin, kafir demek ise farklıdır.

1. Dediğin gibi batıl şüphelere göre hüküm verenler var, bilgisizlikten, cehaletten belki bilemiyorum.
2. Kafirleri her durumda destekleyen ve hep onları suyuna giden bir grup var.
3. Bu saldırıyı gerçekleştirenlere 'Münafık, kafir vb.' şekilde itham edem hatta bun saldırıyı destekleyenleri de aynı şekilde bu gruba sokan bir grup var.
4. Müslümanlar bu saldırıdan sonra ne kazandı? diyen bir grup var (11 Eylül'deki muhabbet)
5. 'İslamofobi artacak avrupada rahat bırakmayacaklar müslüman kardeşleri oldu mu şimdi.' şeklinde hezeyanda bulunan bir grup var.

Benim tespit edebildiklerim bunlar akhi. Hepsinin hükmü değişebilir belki de değişemez ben bilemiyorum o yüzden @Abdullah Yusuf akhinin dediğini kabul edip susuyorum ve Abdumuizz Hocayı bekliyorum :)

E Çevrimdışı

Ebu Musenna Tanzim

Banned
Kardeşler ya Allah için bir konuyuda biryerlere çekmeyin , Akidevi mevzulara çekmek gereksizdir , şiddetle uyarıyorum bu Forumda aşırı olmak yasaktır canı aşırılık isteyen başka yere gidebilir

Bırakın sevinelim biraz
Aşırı lık varsa bunu tenkid eden delil de vardır kardeşim Fovzan dan delil getiriyorum nasıl bir aşırı yım ben :ssrtcbya:

E Çevrimdışı

Ebu Musenna Tanzim

Banned
"
Ehli Sünnet bu değil, ehli sünnet ehli bidata bakarak adildir, karşı tarafın şüphelerini yok etmeden tekfir etmez.

"

Bu gerçek hayatta pek mümkün değil .. o zaman da adamlar cehaletlerinde israr ederlerse ne olacak? Tekfir bizim işimiz değil de çok ihtilaflı bir konu olduğu için herkds başka birşey diyor ...
Subhanallah vallahi bunlar ircaa ehlinin fitneleridir açık mesele de huccet gerekir diyen bir alım istiyorum 1alim kardeşler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt