Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Devlet Imamları Arkasında Namaz Ve Oy Meselesi - Abdullah Yolcu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
seni daha önce bi kac kez uyarmisdim, boyundan büyük laflar ediyorsun diye yine cahil cahil konusmaya baslamissin. Hocayi yakindan taniyan biri olarak soruyorum, adam gibi cevap ver ama kivirarak kacma.

Hocanin bana 1 tane videosunu göster ki o videoda su olsun.

1- laikligi , ehli sünnet vel cemaatin hepsinin katiksiz sekilde iman ettigi anlamdaki tarifine cagirdigina dair, söz eylem ya da video.
2- demokrasiyi, ehli sünnet vel cemaatin hepsinin katiksiz sekilde iman ettigi anlamdaki tarifine cagirdigina dair, söz eylem ya da video.

yani sen öyle bir yazdin ki, dedim heralde bu hoca mustafa kemal ölmüste onun yerine gelip insanlari laiklige ve demokrasiye davet ediyor.

Konuya mudahil olanlari uyariyorum, iki üc kelimeyi bir araya getiremeyip gelip burada davetcileri tenkid ederseniz, o dediginiz laflar size yol su köprü olarak geri döner.( Bunu bir tehdit olarak algilayabilirsiniz.)

simdi bu akinci abdullah yolcuya kafir dedi, ben bu durumu Allaha havale ediyorum.

- عَنِ ابنِ عُمَرَ رَضِيَ اللَّه عَنْهُمَا قَالَ : قَالَ رَسُولُ اللَّه صَلّى اللهُ عَلَيْهِ وسَلَّم : « إِذا قَالَ الرَّجُـلُ لأَخِيهِ : يَا كَافِر ، فَقَدْ بَاءَ بِهَا أَحَدُهُما ، فَإِنْ كَان كَمَا قَالَ وَإِلاَّ رَجَعَتْ عَلَيْهِ » متفقٌ عليه .

İbni Ömer radıyallahu anhümâ'dan rivayet edildiğine göre Resûlullahsallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

"Bir adam din kardeşine, ey kâfir derse, bu söz ikisinden birine döner. Eğer böyle denilen kişi söylenildiği gibi ise söz doğrudur; yerini bulmuş olur. Aksi takdirde bu söz söyleyene geri döner."

Buhârî, Edeb 73; Müslim, Îmân 111. Ayrıca bk. Tirmizî, Îmân 16

ve
burada oturup davetci eti yiyenlere de nasihatim, samimi iseniz bu elestirdiginiz davetcilerin cikarmis olduklari kitaplari bu mesaji okudukdan sonra yakin.

ne ala memleket ne kadar kolay bir davetciye kafir demek.

insan cahil olmaya dursun...

senin bana garezin mi var ki hosuna gitmedi diye bir yazimdan sonra tehditvari bir yorumda bulunuyorsun ...
Oy vermek demokrasinin bir parcasi degil mi? Bu demokratik sistemin temel tasi da Laiklik degil mi? Bir olay vacib ise bu isi red eden, ondan dönenin hükmü nedir? Ben cahilim o zaman .... sen acikla bi zahmet
Nerde tekfir etmisim acikla ???
Bu sitede bile bu görüsü red eden ilmi yazilar varken dilini /klavyeni bir kilictan daha keskin hale getiren nedir?
Tenkit etmek ne zamandan beri tekfir oldu?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
sen daha ne yazdiginin farkinda degilsin.

ilk sayfada diyorsun ki,

Bu adam resmen Laiklik ve Demokrasiye cagriyor ... :acpsnr:

sonra da ahmakca de ki,

Nerde tekfir etmisim acikla ???

Sana dedim kivirma.

Süresiz ban veriyorum ve bu konuda elestirenleride samimi olmaya davet ediyorum, guraba ve benzeri yayinevlerinden cikan ve hatta hemen hemen bütün yayinevlerinden cikan tüm kitaplari hemen gidip yakin cünkü hepsi ayni zihniyet. Hem bunlarin kitabini okuyup hem de böyle seviyesizlesmeyin.

Konu cahillerin haddini asmasindan dolayi kapatiyorum.

Bu konuda hala sorunu olanlara tavsiyem su konulari okusunlar.

https://www.islam-tr.org/konu/kildirgaclarin-arkasinda-namaz-olur-mu.7854/

https://www.islam-tr.org/konu/secim...hiliyye-duzenlerine-istirak-etmek-kitap.7213/

konu kilitlenmistir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt