Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Devletin Camilerinin Içinde Namaz Kılmak Caiz Mi?

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Devletin camilerinin içinde kıldırgacın arkasına durmadan, tek başımıza ya da kendi cemaatimizle namaza durmak caiz mi? Bana o camilerin haram parayla yapıldığını söyledi birisi. Tevbe 108-110 ayetleri de var.

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş bu camilerin nasıl yapıldığını kesinn emin olarak biliyorum bende camii inşatlarında çalışan kişiyim tc deki camilerin büyük çoğunlunluğu dernekelr kurularak halkdan yardım toplanarak yapılır hayır severlerin para ve malzeme yardımları ile yapılır devletten tek bir kuruş dahi alınmaz birde bazı zengin şahıslar tek başlarına üstlenerek yaptırır ancak toki nin ve diyanetnin yaptırdığı çok az camiler vrdır develt tarafından yaptırılan olnarında son zmanlarda yapılanları şekilerinden anlıyabilirsin minareler en fazla kilise çan kulesi yüksekliğinde olur küt ve kalın minareleri vardır kubbler olmaz çatılar kilise tarzi sivri yada pramit şeklindedir.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Türkiyede camiler hemen hemen hepsi halkın topladığı paralarla yapılmaktadır. Devletin yaptığı Ankara Kocatepe camiidir. Bir de net haram parayla yapıldığı bilinen (milli piyangodan kazandığı parayla) Nimet Abla Camisidir. Bu sebeble Türkiyede camilerde namaz kılınma meselesi, camiden çok imamın akidesini ilgilendiren bir meseledir.

ankara-kocatepe-cami.jpg

CAMİ İMAMLARININ ARKASINDA NAMAZ KILMAK (Kılabilmek)

https://www.islam-tr.org/konu/cami-imamlarinin-arkasinda-namaz-kilmak-kilabilmek.19361/

Üst Ana Sayfa Alt