Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

ALLAH'a kul Çevrimdışı

ALLAH'a kul

لا اله الا الله
İslam-TR Üyesi
SELAMUN ALEYKUM
Sayın arkadaşlar ESMA-UL HUSNA ile ilgili bir çalışma yapıyorum ilgili metinde tüm bilgiler mevcuttur. İnşaALLAH okuduğunuzda yeniden doğmuş gibi olacağınızı temenni ediyorum.

Ekli dosyalar

• DİN ALLAH'IN DIR.pdf
    528.6 KB · Görüntüleme: 44
Molla_Omer_Faruk Çevrimdışı

Molla_Omer_Faruk

لا اله الا الله محمد رسول الله
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun kardeşim. Daha tamamını okuyamadım fakat okuyacağım inşaAllah

Molla_Omer_Faruk

İslam-TR Üyesi
Kardeş rızan olursa çevremde bu çalışmayı insanlara yaymak istiyorum inşaAllah. İznin var mıdır acaba?

Molla_Omer_Faruk

İslam-TR Üyesi
"Şu açıdan da ele alalım sağlığa zararlı dimi bende o zaman sağlığa zararı olmayan tek bir şey söyleyin derim çörek otu dimi o
zaman bir kamyon yesenize o zaman da yararlı mı bakalım şu dünyada zannımca sağlığa zararı olmayan tek şey RAHMAN’ın
zikridir o anlık bunu engellemek ya da alıkoymak gibi bir sorunu var bunu göz ardı edemem ve bu benim en büyük sorunum." . Kardeş bir şeyi doyduktan sonra veya gereğinden fazla yemek şüphesiz sağlığa zararlıdır fakat şöyle bir durum var ki aşırı tüketmek zaten haramdır. Dahası Allahu Teâlâ insan sağlığına zararlı olan her şeyi insana haram kılmıştır. Çünkü bu vücud Allah'ın insana verdiği bir emanettir. Sağlığa zararlı maddelerin haram olması: “Kendi ellerinizle kendinizi tehlikeye atmayın.” (Bakara, 2/195) Aşırı yemenin haram olması: "Ey Adem oğulları! Her secde edişinizde güzel elbiselerinizi giyin; yiyin, için, fakat israf etmeyin; çünkü Allah israf edenleri sevmez.” (A'raf Sûresi, [7:31]) . kardeş yanlış anlama bunları sen eksiklerini gideresin diye yazıyorum. Tüm müslümanların eksikleri var elbet .Müslüman müslümanın eksiğini gidermezse kim giderecek? Allah razı olsun kardeş senden bu yolda çalışmaya devam et inşaAllah. Hepimiz birbirimizin eksikliklerini gidererek birlik ve beraberlik içinde bu yolda davamızı yayacağız inşaAllah. Allah'a emanet ol kardeşim...

ALLAH'a kul Çevrimdışı

ALLAH'a kul

لا اله الا الله
İslam-TR Üyesi
ALLAH'a kul Çevrimdışı

ALLAH'a kul

لا اله الا الله
İslam-TR Üyesi
"Şu açıdan da ele alalım sağlığa zararlı dimi bende o zaman sağlığa zararı olmayan tek bir şey söyleyin derim çörek otu dimi o
zaman bir kamyon yesenize o zaman da yararlı mı bakalım şu dünyada zannımca sağlığa zararı olmayan tek şey RAHMAN’ın
zikridir o anlık bunu engellemek ya da alıkoymak gibi bir sorunu var bunu göz ardı edemem ve bu benim en büyük sorunum." . Kardeş bir şeyi doyduktan sonra veya gereğinden fazla yemek şüphesiz sağlığa zararlıdır fakat şöyle bir durum var ki aşırı tüketmek zaten haramdır. Dahası Allahu Teâlâ insan sağlığına zararlı olan her şeyi insana haram kılmıştır. Çünkü bu vücud Allah'ın insana verdiği bir emanettir. Sağlığa zararlı maddelerin haram olması: “Kendi ellerinizle kendinizi tehlikeye atmayın.” (Bakara, 2/195) Aşırı yemenin haram olması: "Ey Adem oğulları! Her secde edişinizde güzel elbiselerinizi giyin; yiyin, için, fakat israf etmeyin; çünkü Allah israf edenleri sevmez.” (A'raf Sûresi, [7:31]) . kardeş yanlış anlama bunları sen eksiklerini gideresin diye yazıyorum. Tüm müslümanların eksikleri var elbet .Müslüman müslümanın eksiğini gidermezse kim giderecek? Allah razı olsun kardeş senden bu yolda çalışmaya devam et inşaAllah. Hepimiz birbirimizin eksikliklerini gidererek birlik ve beraberlik içinde bu yolda davamızı yayacağız inşaAllah. Allah'a emanet ol kardeşim...
SELAMun aleykum değerli abicim elbette eksiklerim var bir çalışma bu son halini almadı tamamını okursanız amacımın sigara olmadığını anlarsınız

Molla_Omer_Faruk

İslam-TR Üyesi
SELAMun aleykum değerli abicim elbette eksiklerim var bir çalışma bu son halini almadı tamamını okursanız amacımın sigara olmadığını anlarsınız
Tabiki kardeşim sen burada sigarayı bir araç olarak kullanmışsın ben sadece insanlar bunu okuyunca küçük bir nokta bile akıllarına yatmazsa kabullenmezler diye yazdım ve bu davette zorluk çıkarabilir. Ama bunu yazman yinede güzel bir iş. Eline sağlık .Allah kolaylık versin kardeşim. Allah ilmini arttırsın

Üst Ana Sayfa Alt