Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Dindar Bir Yaşama Sonradan Nasıl Entegre Olunur?

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.

İslam'a yöneldikten sonra yavaş yavaş hayatımı düzeltmeye başladım. Allah'a şükür ibadetlerimi yerine getiriyorum. Haramdan ve boş işten yüz çevirmeye azm ediyorum.

Arkadaş ortamım dindar olmadığı için hepsiyle ilişkimi kestim.
Sinema başta olmak üzere İslam'a aykırı hobilerimden uzaklaştım.
Televizyonla ve bilgisayar oyunlarıyla alakamı kestim. Kendimi tümden korumak için bilgisayarımı satıyorum.
Dışarıya özellikle şehvet fitnesinden korunmak için mümkün olduğunca çıkmıyorum.

Hayatımda iş ve spor dışında faaliyet kalmadı. Sporu da enerjimi sönümlemek, sağlığımı korumak ve erken uyumak için yapıyorum. Bu şekilde geçen 6 ay sanki 10 gün gibi geçti.

Bazen çok ağır bunalım geliyor içime. Etraftan aşırıya gittin gibisinden tepki aldığım oluyor. Bu tür bir hayata çok yabancı yetiştiğim için bu sürecin devamı nasıl oluyor bilmiyorum. Bu tür bir süreç yaşayıp atlatan var mı acaba?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Aleykumselam kardesim

Tevhid ehli bir cemaat bulup kardeslerle hasbihal edip ders ortamlarına katılıp birlikte aktiviteler yapmalısın.Bu süre zarfında kendini yetiştirip evlenecek kadar da maddiyat biriktirip evlenmen lazım.Evlenen dinin yarısını tamamlamıştır hadisi gereği ardından coluk çocuk karışıp eğitimleri ile ilgilenmendir

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykumselam kardesim

Tevhid ehli bir cemaat bulup kardeslerle hasbihal edip ders ortamlarına katılıp birlikte aktiviteler yapmalısın.Bu süre zarfında kendini yetiştirip evlenecek kadar da maddiyat biriktirip evlenmen lazım.Evlenen dinin yarısını tamamlamıştır hadisi gereği ardından coluk çocuk karışıp eğitimleri ile ilgilenmendir

Etrafta ki cemaatler tevhidi cemaat değiller. Bir kaç tane buldum onlarda çok uzak, ayda bir falan ancak gidebilirim. Evlilik için dua edip çabalıyorum ama olacak gibi değil, bu konu üstünde çok düşünmemeye karar verdim. Allah'a isteğimi anlattım, ol derse olur artık. Allah her şeyin en iyisini bilir. Arada gelen bunalım patlamalarını atlatsam işim daha da kolaylaşır.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Etrafta ki cemaatler tevhidi cemaat değiller. Bir kaç tane buldum onlarda çok uzak, ayda bir falan ancak gidebilirim. Evlilik için dua edip çabalıyorum ama olacak gibi değil, bu konu üstünde çok düşünmemeye karar verdim. Allah'a isteğimi anlattım, ol derse olur artık. Allah her şeyin en iyisini bilir. Arada gelen bunalım patlamalarını atlatsam işim daha da kolaylaşır.

Ay da bir kere bile olsa küçümseme hiç bulamayan nice kardeşler var.
İmanın tadı şu üç seydedir hadisini tefekkür et inş

Üst Ana Sayfa Alt