Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru "Dinini İctihada Açık Bırakan Bir Tanrıya İnanmıyorum" Diyen Birine Nasıl Cevap Verilmeli?

-T4LH4- Çevrimdışı

-T4LH4-

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kitabında eksikler olan bir tanrıya ben inanmıyorum... Dinini insanların ictihadına bırakmış bir ilaha ben inanmıyorum... Dinini elçisi ile ortaklaşa hazılamış bir ilaha ben tapmıyorum... Saçma sapan rituelleri emreden bir tanrıya ben inanmıyorum... KUSURA BAKMAYIN SİZİN TAPTIĞINIZ ALLAH İLE BENİM TAPTIĞIM ALLAH ARASINDA ÇOK AMA ÇOK FARK VAR... Ben sizin o bir sürü noksanlığı , ortağı olan tanrıya tapmam , sizde benim taptığım tanrıya tapacak gibide görükmüyorsunuz. Siz o dini yaşayın bende bu inandığım dini. Herkesin dini kendinedir...

Musa dedi ki: "Ey kavmim, eğer siz Allah'a iman edip müslüman olmuşsanız artık yalnızca O'na tevekkül edin."
[Yunus Suresi, 84]

Bu Zındığa ne söylesem anlamıyor bir de sizden birşeyler duyayım.

T Çevrimdışı

turgutcosan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sadece ona verebileceğin bir öğüt "Gerçeği samimiyetle ara" demen olabilir. Çünkü sadece gerçeği samimiyetle arayan birini Allah doğru yola iletir.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim anladığım kadarıyla bu kafir,sadece kılıçtan anlar...Öyle birhale gelen birisine ne anlatsan boş.Bu kadar ileri gittiğine göre bilinçli bir küfür içindedir,bence ona zamanını boşa harcama.ALLAHcc elbette hidayeti dilediğine verir,doğrusu sen ne kadar uğraşırsan uğraş,eğer kalbinde hidayet ermek için bir ışık yoksa,boşuna....
Anlatman gerekeni anlat,hidayeti için dua et,olmuyorsa kahrolsun,Allahın kimseye ihtiyacı yoktur...

-T4LH4- Çevrimdışı

-T4LH4-

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ŞU ZINDIKLA KURDUĞUM DİYALOĞU ŞURAYA AYNEN AKTARIYORUM İYİ OKUYUN:

ZINDIK ŞAHIS: Dİni tam öğrenmek istiyorsan kardeşim. Rahmana yönel kendini ona teslim et. bunu yapmak içinde sorgulamaya vijdanını aklını kullanmaya başlamalısın. Ve sana Kuran yardımcı olacaktır... Gerisini zamanla öğrenirsin. İyi bir insansan zaten doğru yoldasın demektir. Sabah ve akşam kuran oku ve DÜŞÜN... Dini öğreten ALLAH tır kardeşim... Biz sana sadece bilmediğin konu hakkında AYET hatırlatması yapabiliriz.... Ama sen dinini TAM anlamı ile öğrenmek istiyorsan kesinlikle kuran okumalısın... Başka şekilde bu iş olmaz.

BEN: Birader Allah NAMAZ kılın diyor. Ben bu namazı nasıl kılacağım???CİHAD edin diyor nasıl CİHAD yapacağım?

ZINDIK DOSTU ŞAHIS:Menfi Musbet kardesim.. "ben dini tam öğrenmek istiyorum" niyetinde olman bile senin yonunu Allah`in gercek dinini ogrenmeye yoneltiginin ispatidir.. Bu yonde israrla devam ettiginde zamanla kor bicagin keskinlestigi gibi keskinleseceksin ve bir sure sonra, gunumuzde islam diye ogretilen seyler icerisinde, sirk namina ne varsa aninda anlayacaksin..ve iliskini kesip atacaksin.. ancak acele etme.. Peygamberimiz ve cevresindekiler bile islam`i yillar icerisinde yavas yavas ogrendiler..

BEN:Zekat diyor : Ben nelerden zekat vereceğim.Ne kadar vereceğim. Ne zaman vereceğim ?,

ZINDIK ŞAHIS: Yukarıdaki yazıyı okudun mu? okudu isen gelip böyle bir ilaha tapmamı isteyeceksen boşuna kürek sallama . Ben noksan olan ortağı olan bir ilaha tapmam.

BEN:Hırsızın elini kesin diyor. Bu eli nasıl kesiceğim ? Omuzundan mı dirseğinden mi bileğinden mi kesiceğim?BUNLARIN CEVABINI VERİN NASIL YAPACAĞIM BUNLARI BEN KURANDA YAP DEMİŞ NASIL YAPILACAĞI YOK.

ZINDIK DOSTU:bu videodaki feyzullah peygambere muhalefet etmemekten bahsediyor.. Peygamberimiz , sozlerini/hadislerini yazanlarin evlerine adam yollayip yazdiklari tum Peygamber sozlerini toplatmisti sagliginda.. simdi kalkip da Peygamberin bu uygulamasina muhalefet edip, o hayatta degilken yazilmis toplanmis. dogrulugu belli olmayan hadislere bakmak, nedir..?
not: abdulmuiz fida 'nın videolarından adama attım.ondan bahsediyor.

ZINDIK ŞAHIS: arkadaşımız bu tezler ile ALLAH'ın ortaklara ihtiyacı olduğunu kanıtlamaya çalışıyor... Ama boşuna

ZINDIK DOSTU:Ona muhalefet etmenin daniskasi, Hadiscilik yapmaktir..Kuran`da soyle demis, boyle demis diyerek din tartisilmaz da, yararli bir din sohpeti de olmaz.. Kuran`da ne denmis ise, once sure ve ayet numarasi ile burada paylas.. ona gore cevabini alirsin.. Dedikodu tarzi Din tartismasi ile islam zaten ogrenilmez..

ZINDIK ŞAHIS:Ne dedi ALLAH'ın elçisi. : HÜKÜM ANCAK ALLAH'INDIR. ALLAH'IN HÜKÜMDE ORTAĞI YOKTUR. DİN SADECE ALLAH'INDIR. ALLAH KİTABINI AÇIKLANMIŞ OLARAK İNDİRDİĞİ HALDE ALLAH'TAN BAŞKA HAKEM Mİ ARAYACAĞIM....

Yine dediki ALLAH'ın elçisi... : ZAN DİNDE DELİL DEĞİLDİR.

Bizler ALLAH'ın elçisine itaat ettik bütün habisleri çöpe attık

BEN:Hakan Arin 1. ve 2. video yu Doğru dürüst izle. Lafları saptırma. Siz demiyormusunuz hadis kabul etmiyoruz diyen. Be adam O senin dediğin sözü peygamber gelip yanına mı söyledi senin O Yasaklama mevzusu da bir hadis değilmi. E siz hadis kabul etmiyordunuz O hadisi neden kabul ediyorsunuz. İşinize gelen hadisleri alıyorsunuz.? Bu nasıl bir çelişki.
Siz bu yaptığınızla Allahın Düşmanlarını sevindiriyorsunuz .
Admin Beyden bir cevap gelmedi, üstteki sorularım hakkında???

ZINDIK ŞAHIS:Allah düşmanları sizsiniz ... ALLAH'ın dinini tahrif ettiniz...

ZINDIK DOSTU:Bizzat Hz. Omer`i, Hz. Ali`yi ve cevresindeki bircok guvendigi yakiinlarini vazifelendirmis oldugu bir vakkaa`dan bahsediyoruz.. burada.. Kendine ait Hadis yazmayi ve cogaltmayi yasaklatmis bir peygamberin dini hadislerle mi anlatilir, Kuran ile mi..?

BEN: ADMİN? Bu KURAN'I KERİM de geçen İbadetleri ben nasıl yapacağım.CEVAP ???

ZINDIK DOSTU:asil celiskide olan sensin.. hem Hadisler dini tamamlar diyorsun.. hem de peygamberin kendine ait hadislerini toplatmasi sunnetini ret ediyor uygulamiyorsun..

ZINDIK ŞAHIS: Sen önce Kuranın hak olduğuna inan... İnanmadığın kitabın neyini sana anlatayım. Anlattığıma inanacak mısın sanki...?

BAŞKA BİR ZINDIK:nasıl isterseniz öyle ibadet yapın ister malınızın hepsini ister kırkta birini dağıtın(ihtiyaç fazlası) ister 5 vakit kılın ister 15 vakit(sınır yoktur

ZINDIK DOSTU:tovbe etmeden , pisman olmadan , tarafini kesin olarak secmeden oyle islam ile sereflenmek yok.. Allah kime ne zaman nasil , nerede isterse o zaman nasip olur.. ayni sey senin icinde gecerli.. once Kuran`i Kerim`in her seyin tek ilahi olan Allah `in mesajlari oldugunu iyice kavra, ve Kuran`dan bahsederken saygi ile bahsetmeyi ogren.. bu , su gibi kelimeler kullanma.. ondan sonra ogrenirsin..

NOT: -Mulhit ler çoğaldı başka bir zındık buda-:Menfi musbet din öğrenmekse niyetin önce bu kafirlerden uzak durmn gerek aksi takdirde kendine bi din inşaa edersin.din bu üç beş çapulcuya kakmış değildir bunlara verilen reddiyeleri oku ve nasıl çelişki içinde olduklarını gör.bunların bi değişik versiyonu vardı hadisleri kurana arz ederiz uyarsa alır yoksa reddederiz diyen onlar artık bu dindaşlarını reddetmeye başladı.

BAŞKA BİRİ:
deki bir tüccar gibi ibadetlerini sayanın Allah ibadetini kabul etmez şüphesiz Allah size hakkı der batılı demez(sadakallahulazim)

BEN :Sen bu halin üzere ölürsen Allah muhafaza gideceğin yer belli. Amacım Zaten seni ikna değil bunu bil. Allah dilediğine hidayet verir dilediğini saptırır.Sen sapmışsın ve insanları saptırmaya kalkıyorsun. Bu diyaloğu okuyan MEALCİ zihniyetli insanlar da senin ve sitenin tuzağını iyi anlarlar. Allah dileseydi Kurana Elbet Herşeyi Anlatırdı.Dikkat et herşeyi. Senin genetiğine varıncaya kadar anlatırdı.Ama anlatmadı.Allah böyle istedi. Bu Rabbimizin(haşa) eksik olduğunu mu gösterir. Siz Şüphesiz Sapkın Bir Güruhsunuz.
"O (resul) kendi hevasından konuşmaz. Onun konuşmaları kendisine vahyedilen vahy’den başka bir şey değildir.'' NECM : 3-4. ayet

NOT: BURADA BİTMEDİ AMA ÖYLE LAFLAR VARKİ YAZMAYA DEĞMEZ:
İçler acısı olan birşey de diyaloğun arasında biri diyor ki : Ben dinimi öğrenmek istiyorum admin bana mesaj at özelden.:( yazık . Bunlar ona dinini öğretecekmiş:s

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akhi boşver biz teslim olmuş adamlara anlatalım onlar en azından inanıyor önce inananlar bi adam gibi inansın bu adamlara sıra sonra gelir. inatlaşma ve nefis araya girdi mi ordan hakikat inkişaf etmez boşver böyle adamları.

-T4LH4- Çevrimdışı

-T4LH4-

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
NOT: -Mulhit ler çoğaldı başka bir zındık buda-:Menfi musbet din öğrenmekse niyetin önce bu kafirlerden uzak durmn gerek aksi takdirde kendine bi din inşaa edersin.din bu üç beş çapulcuya kakmış değildir bunlara verilen reddiyeleri oku ve nasıl çelişki içinde olduklarını gör.bunların bi değişik versiyonu vardı hadisleri kurana arz ederiz uyarsa alır yoksa reddederiz diyen onlar artık bu dindaşlarını reddetmeye başladı.
BU KISIMI YANLIŞ YAZMIŞIM SÜRE DOLDU DEĞİŞTİREMEDİM MESAJI. Bu arkadaş benden :)

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Allah hidayet versin bu tür insanlar ya çok saf(cahil) ya da art niyetli sahih hadislerin aktarılmasında ki güvenilirliği iyice kavramadan bir şey anlatamassın bu insanlar sonradan edip yüksel gibi kur'anın bir kısmını inkara dahi sürüklenebilir nitelikte oluyor genelde

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş o adama cuma namazını sor bakalım, nasıl kılınıyormuş cuma namazı? ne zaman, nasıl, kılınıyormuş, kimlere farzmış anlatsın.

Üst Ana Sayfa Alt