Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Diyanete Çağrı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
B Çevrimdışı

BaiTullaH

Üye
İslam-TR Üyesi
işse sizinle biizm aramazıdaki fark memurluk olayı farklı bir durum ama hoca olayına gelirsek belam olarak dewam edicekse eger rızık endişesiyle işde orda dur sana RIZKINI DEWLETMİ WERİYOR ALLAH MI SEN ALLAH İÇİN TERT ETSEN O KURUMU ALLAH SENİ AÇ MI BIRAKACAK İŞDE SİZİNLE ARAMIZDA ÇİZGİDE BU BİZ TEVEKKÜL EDİYORU ZRABBİMİZE TAGUT BOYUN EGMİYORUZ İNŞ RIZIK KORKSUYLA biz işittdik itaat etdik yarabbi diyoruz siz ise işittidlk ama bölede yapsak daha ii olur ya rabbi diyenlerdesniiz artı enişden sıla ı rahimdir sana konusma diyen kim nerden çıkardın bunu akrabalık ilişkilerini tabiki sürdürüceceksin ama bu konuda yanlıssınn...

rızık konusunda yanlışlık yaptım elvette ALLAH rızkı veriyor ..

birde milli egitim nasıl bir kurum diyorlar çoçuklara egitim veriyor ama bizim sınıftaki mini etekleri görsen sanki okul degil:)

töbe bu nasıl bir durum okula gitmek caiz midir?

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hallac ile haccac i karistirmam tamamen okudugum kitap ile ilgilidir hallac ile bir kitap okuyordum kafam orada kalmis ozur ama haccac gibi zalimin arkasinda namaz kilindiktan sonra bugunun imammlari arkasinda acikca dinini inkar etmeyen insanlarin arkasinda namaz kilmak gayet dogaldir..haccac a zalim diyorlar niye kac tan sahabeyi katletti boyle bir insanin konumu ALLAH celle celaluhu katindaki yeri gayet net ve aciktir.......

D Çevrimdışı

derveze

Üye
İslam-TR Üyesi
habıbullah kardes bazı kavramları ya bılmıyorsun ya da karıştırıyorsun.. eger ehli sunnetsen ve gerçekten hakkı araştırmak öğrenmek istiyorsan araştırmak senin uzerıne farzdır. iyi bil ki menhec olarak ehli sünnet zalim de olsa imamı kabul eder ancak akide olarak ehli sunnetın yolundan uzaklaşmışsa , yani kişinin inancı uluhiyyet te rububiyyet te esmada allaha herhangi bir ortak koşma durumu varsa o kişi islam toplumu tarafından musluman addedilemöez. velevki kendını muslumanlığa nispet etse yada 5 vakit namaz kılsa ...
simdi memurluk ve genel olarak imamların durumuna geldiğimizde bu insanlar esma ve rububiywet tevhidi konusunda genelının sıkıntısı yok . sıkıntı uluhiyyet tevhidinde problem vardır . nedir uluhiyyet tevhidi ? genel olarak özetlersek ahkam ve yasama konusunda allah cc den başkasının teşri yapmasını kabul etmek .. dunyevi hükümlerde beşeri kanunlar koyarak allaha ortak kosmadır .. imamlarımız mevcut anayasanın onlara verdığı haklar nispetinde dini anlatabılırler cunku uzerlerınde d(h)iyanet adlı kurum vardır .. kısının namaz kıldırması onun islamlık göstergesı değildir.. islamlık göstergesi allaha tevhidi nispetinde ortadadır. genel olarak memurıyetin tabi olup yemın ettikleri 657. yasada laik duzenı karuyacagıma .... dair yemın var zaten kısı bu yemını kabul ettiğinde allaha uluhiyyet tevhidinde ortak kosmua olmakta. ehli sunnet, ben muslumanım dıyen herkese gel onume gec mantıgıyla yaklasmaz. kişi zalımde olsa fasık da olsa devlet reisi konumundaysa ona allaha ortak koşmuyorsa , teşri yapmıyorsa uyar . ama adamın akide de problemı varsa ( rezzak olarak devleti görüyorsa , mecliste 550 tane putu varsa , allahtan başkalarının koydukları kanunlara da uymak mecburiyetinde hissediyorsa ) ehli sunnet onu kabul etmez.. EĞER DOĞRU DEMİŞŞEM ALLAH"TANDIR EGER YANILMIŞSAM BENDENDİR . S A

D Çevrimdışı

derveze

Üye
İslam-TR Üyesi
kaldı ki din hiçbir zaman bence böyledir bu konuda beim reyim budur dememizi kabul etmez .. delil ister .. eger verdiğin hukumde sahih sunnetten veya vahiyden delilin varsa hepimiz uymak mecburiyetindeyiz. yok bana mantıklı boylesi geliyor dersek ve hükmü iptal edersek ehli sunnet dışı MUATTILA DAN,, benım aklıma gore boyle daha dogrudur dıye çıkarım yaparsak MUTEZİLEDEN , O adam muslumanım dıyor herkes muslumandır dersek GALAT I MÜRCİE den , İmamet meselesinı Tartışamayız dersek de şia dan oluruz ki ALLAH azze ve celle bızlerı tum bu sapkın görüşlerden sakındırsın

esedullah1230 Çevrimdışı

esedullah1230

Üye
İslam-TR Üyesi
allah razı olsun derveze kardeş benim anlatmak istediklerimde buydu rabbbim ayaklarımızı sabit kılsın as

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
derveze kardes mesele turkiye degil dunyada su an ALLAH celle celaluhunun hukumlerinin tamolarak uygulandigi degil ulke bir koy bile yok ..evvela bu gercegi cok iyi bilmek gerekiyor hemde oyle bilmek gerekiyorki bu konu hakkinda bir seyler yazilsa ciltler dolar nedenide isin icine felsefenin girmesidir oysaki kutsal kitabimiz KURAN a gore ise hersey sadece belki 50 yada altmis ayeti kerime ile gayet acik ve secik anlatilir,su an dunya daki muminlerin evvela olmasi gereken tek sey evvela ulkelerinin olma meselesidir.ulkesi olmayan muminlerin ulkeleri olana dek yapacaklari seylerde bellidir..dunyadaki muminler genelde sonu gelmez tartismalara sokularak 1431 yildir bir toz zerresi kadar ilermek bir yana geriye gittigimiz acik ve secik ortadadir..kafirlerin vermis oldugu teknolojik hizmetleri almamis olsak bir cogumuzun yasami bunlara baglidir,bunu basta ilac,ulasim,haberlesme,gibi bir cok detaylarlarla coklandirabiliriz.durum boyle olunca su an dunyadaki muminler bir takim altyapilar olusana kadar cemaat olmak zorundadirlar mecburdurlar yapmalari gerekende budur ne zamana kadar kendi ulkemiz tum dunya muminlerinyasayabilecegi tek toprak tek sinir tek halife ibedet mevzusuda bunun icindedir bastaki imam ac kaldim dese kimsenin cebine elineatmayacagi mahkemeye gidecegim sahit olurmusun dese herkesin korkakfareler gibi kacacagi bir devirde yasiyoruz ,VE MALESEF BU INSANLARIN SIFATI MUSLUMAN !!!! daha cok syler yazabilirim ama sanirim bunlar yaterlidir..ALLAH celle celaluhu her muslumani tasin altina degil elini sokmak bedenini sokmayi nasip eylesin........................

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt