Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Domuz Oğlu Domuz Asker Eskisi Israilli: Ben Çok Arap Öldürdüm Bunda Sorun Yok.

Rüştü Çevrimdışı

Rüştü

Üyeliği İptal Edildi
Banned
'Hayatında bir çok Arap öldürdüğünü ve bunda bir sorun olmadığını' söylediğinin ortaya çıkan İsrail Bakanı Naftali Bennett'in orduda görevli olduğu dönemde 'teröristleri' öldürdüğü açıklamasını yaptı.

Hayatında bir çok Arap öldürdüğünü ve bunda bir sorun olmadığını' söylediğinin ortaya çıkması sonrası İsrail Ekonomi Bakanı Naftali Bennett'in ofisinden bu sözlerin çarpıtıldığı yönünde açıklama geldi. Bennett'in ofisinden yapılan açıklamada kabine toplantısında Bennett'in söylediklerinin çarpıtıldığı ve tam olarak yansıtılmadığı ifade edildi ve " Bennett, bu sözleri söylerken orduda görevde yaptığı döneme atıf yapmıştır, katıldığı operasyonları kastetti" ifadeleri kullanıldı. İsrail gazetelerinden Yedioh Ahronoth'un Yahudi Evi Partisi lideri Naftali Bennett ile Ulusal Güvenlik Danışmanı Yaakov Amidror'un Filistinli tutukluların serbest bırakılması konusu üzerine aralarında geçen konuşmayı yayınlaması sonrası verilen demeçlerin yankısı hala sürüyor. Gazetenin İbranice versiyonunda yayınlanan habere göre Bennett'in barış görüşmeleri öncesi Filistinli tutsakların serbest bırakılmasına şiddetle karşı çıktığı belirtilmişti. Bennett'in " önerilen bu şey tartışmalı ve problematik ve İsrail'in teröristleri yargılamasını engeller" dediği yazıldı. Bennett, daha sonra bu kabine toplantısında " Eğer teröristleri yakalarsanız, onları sadece öldürüsünüz" dedi. Buna itiraz eden Ulusl Güvenlik Danışmanı ise " Ama bu yasal değil" diye çıkıştı. Buna da Bennett'in cevabının " Ben şimdiye kadar bir çok Arap öldürdüm hayatımda. Bunda hiçbir problem yok" ifadelerini kullandığı kaydedilmişti. Bu haber üzerine bir açıklama yapan Bennett'in ofisi ise sözlerin gerçek amacın dışında bir noktadan kamuoyuna iletildiğini iddia edip, Bennett'in orduda görevli iken bir çok 'teröristi'öldürdüğünü vurgulamak istediği ifade edildi.

star gazetesi

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Keşke "beddua etmek" veya "lanet etmek" olsaydı. Naftaliye bir kaç kere yapardım...

Üst Ana Sayfa Alt