Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Dr. Muhaysini: “Türklerin Ataları İslam Tarihinin Kahramandır, Şimdi Sıra Erdoğan'da"

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muhaysini'nin konuşması gerçekten siyasi bir konuşma ve desteklenmeli.Tayyibin ne olduğunu herkes biliyor.Suriye de Cihad yapıyorsanız tek başına kazanmanız mümkün değil.Kendinize en yakın olan bir devlet başkanının liderini etkileme ve onun desteğini alma siyasi bir açılımdır.Müttefik olabilirsiniz illa Müslüman olmasına da gerek yok.Eğer sizin düşmanınıza vuruyorsa ve sizin hedefinize ulaşmanızı kolaylaştırıyorsa siyaseten destekleyebilirsiniz.Bu her şeyi kabul ediyor demek değildir Muhaysinin.Bence biraz beklemek lazım.Ama RTE'na oynamak hep hüsran doğurmuştur.Ama elde başka bir seçenek yok.Halkın biraz nefes alması için bazen mecbur kalınıyor bazı şeylere.

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şu an Muhaysinin önünde iki seçenek var.Ya Türk ordusuyla savaşmak yada anlaşmak.Bunu görmüyormusunuz.RTE kendine Suriye de ÖSO'nu müttefik seçti.Ve onunla ilerliyor.En başından beri desteklediği ÖSO'nu.ABD ve Rusya'nın ÖSO dışında olanları düşman görüp bölgeden çıkarmaya yönelik harekatta TSK'de ile ÖSO yer alabilir.Muhaysime tarihi bir çağrı yaptı.Buna hayır derse Erdoğan büyük bir ihtimalle hayır diyecek Ümmetin gözündeki tüm itibarınıda sıfırlayacaktır.Ben bu tarihi çağrıyı destekliyorum.Siyasi olarak güzel bir hamle olarak görüyorum.Sonuçlarını ilerleyen günlerde daha net göreceğiz.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şu an Muhaysinin önünde iki seçenek var.Ya Türk ordusuyla savaşmak yada anlaşmak.Bunu görmüyormusunuz.RTE kendine Suriye de ÖSO'nu müttefik seçti.Ve onunla ilerliyor.En başından beri desteklediği ÖSO'nu.ABD ve Rusya'nın ÖSO dışında olanları düşman görüp bölgeden çıkarmaya yönelik harekatta TSK'de ile ÖSO yer alabilir.Muhaysime tarihi bir çağrı yaptı.Buna hayır derse Erdoğan büyük bir ihtimalle hayır diyecek Ümmetin gözündeki tüm itibarınıda sıfırlayacaktır.Ben bu tarihi çağrıyı destekliyorum.Siyasi olarak güzel bir hamle olarak görüyorum.Sonuçlarını ilerleyen günlerde daha net göreceğiz.
Jazakallahu hayr akhi :)

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olaylar tahmin ettiğim den daha çabuk gelişiyor Türk devleti ortadoğu politikasını değiştirmez devam ederse, yakın zamanda daha önce dediğim gibi bir çok mücahit gruplar Türk devleti ile ortak hareket etme kararı alacak bu daha başlangıç

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
adam gülen iblisinden hem bedenini hemde siyasetini yeni kurtardı, "hoşgeldin, iyi misin , kendini nasıl hissediyorsun " değilde "canın cehenneme" mi denecekti ? Elindeki orduları harekete geçiremeyen adam devlet reisi falan değildir , daha dün bir bugün iki , tayyip için geçmişi unutun (akp demiyorum), dediğim gibi gülen iblisinden yakasını yeni kurtardı , allah yardımcısı olsun ,, ki daha da doğrusunu bulabilsin .

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bu yorum isabetli olmuş.

C Çevrimdışı

cendeller

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Olaylar tahmin ettiğim den daha çabuk gelişiyor Türk devleti ortadoğu politikasını değiştirmez devam ederse, yakın zamanda daha önce dediğim gibi bir çok mücahit gruplar Türk devleti ile ortak hareket etme kararı alacak bu daha başlangıç

Tahmin ettiklerinin seni yanilttigina şahit olursun inşAllah. Hükümet hiçbir zaman İslam devletini isteyen gruplara yakınlık gostermez...

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tahmin ettiklerinin seni yanilttigina şahit olursun inşAllah. Hükümet hiçbir zaman İslam devletini isteyen gruplara yakınlık gostermez...
Hükümet ile devlet aynı sey değil. Bu aralar pek pc den giremiyorum mobilden rahat olmuyor, ayrıntıya sonra girerim inşallah

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Brezilya gelse ve deseki mücahid guruplar ile ortak hareket etmek istiyorum gene karşı çıkmam.. Ortak hareket etmek islam dininde yasaklanmış mı? Rabbim mücahid gurupların ayaklarını kaydırmasın. Doğru yolda daim kılsın. Onlar tâviz vermediği müddetçe bunda bir beis görmüyorum.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Brezilya gelse ve deseki mücahid guruplar ile ortak hareket etmek istiyorum gene karşı çıkmam.. Ortak hareket etmek islam dininde yasaklanmış mı? Rabbim mücahid gurupların ayaklarını kaydırmasın. Doğru yolda daim kılsın. Onlar tâviz vermediği müddetçe bunda bir beis görmüyorum.
Peki ya muslumanlara karsi ortak hareket etme?

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peki ya muslumanlara karsi ortak hareket etme?
Bu işin başka bir veçhesi, değil Türkiye devleti siz Afganistandan Talibanı getirseniz müslümanlar ile çatışma ihtimali vardır. Nitekim bunu dolaylı yollardan gördük.
Adam mücahit guruplar ile diyor, münafık guruplarla demiyor..
Daha evvelden de sordum.. Merak ediyorum Türkiye'nin Suriye'ye girmesini buradaki kimi kardeşler fitne olarak kimileri ise fırsat olarak yorumlarken, suriye'de cihad eden guruplar bu duruma nasıl bakıyorlar. Bizlerin fikirlerinden ve ahkamından ziyade onlar görüşleri muteber olmalıdır. Bu hususta Suriye'deki güvenilir gurupların görüşlerini sebeplerini anlamak kaydı ile almayı kendi görüşüme tercih ederim.
Bir kardeş oradaki gurupların bakışını bize haber ederse sebepleri ile beraber öyle zannediyorum bizimde bu hususta görüşümüz biraz daha netleşir.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu işin başka bir veçhesi, değil Türkiye devleti siz Afganistandan Talibanı getirseniz müslümanlar ile çatışma ihtimali vardır. Nitekim bunu dolaylı yollardan gördük.
Adam mücahit guruplar ile diyor, münafık guruplarla demiyor..
Daha evvelden de sordum.. Merak ediyorum Türkiye'nin Suriye'ye girmesini buradaki kimi kardeşler fitne olarak kimileri ise fırsat olarak yorumlarken, suriye'de cihad eden guruplar bu duruma nasıl bakıyorlar. Bizlerin fikirlerinden ve ahkamından ziyade onlar görüşleri muteber olmalıdır. Bu hususta Suriye'deki güvenilir gurupların görüşlerini sebeplerini anlamak kaydı ile almayı kendi görüşüme tercih ederim.
Bir kardeş oradaki gurupların bakışını bize haber ederse sebepleri ile beraber öyle zannediyorum bizimde bu hususta görüşümüz biraz daha netleşir.
Taliban ümmetin izzetini şerefini korumuştur, herkes korkudan bir deliğe girdiğinde Taliban bu ümmetin onuru olmuştur biraz dikkat etsen iyi olur

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Taliban ümmetin izzetini şerefini korumuştur, herkes korkudan bir deliğe girdiğinde Taliban bu ümmetin onuru olmuştur biraz dikkat etsen iyi olur
Neye dikkat edeceğim. Birine hakaret mi ettim. İftiramı attım. Aksine en son yapacak cemiyetin o olmasına binaen söyledim. Yerme değil övme vardır..

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Neye dikkat edeceğim. Birine hakaret mi ettim. İftiramı attım. Aksine en son yapacak cemiyetin o olmasına binaen söyledim. Yerme değil övme vardır..
Talibanla Turkiyeyi ayni kefede degerlendirmissin o yanlis olmus kardes.

Benim gorusum turkiyeyle birlik olup muslumanlara ve dahi Işide (ki biz Işidi tekfir etmiyoruz ama turkiye tagutun ordusu) saldıranları mücahid olarak görmüyorum.

Not: benim görüşüm derken hak olduğuna inandığım görüş. Bunu dillendiren hocalar da var onlari dogru buluyorum.

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
değil müslüman gavur bile bunu yapmaz derler ya.. Benim sözümde öyle bir söz muhterem..
nasıl anlatmam lazım. teker teker kelimelerin tahlilini mi yapayım. bu cümleden sadece kıyas çıkmaz. biraz da siz hüsnü niyetle bakıverin : )

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ve maalesef ki osmanlı padişahlığı beklenen tayyibin ulkesinden incirlikten kalkan ucaklar şamın fethi cephesinden 5 ust duzeu komutanı şehid etti. Cerablus operasyonuna halepten giden adamlar yuzunden halep tekrardan muhasara altına alındı.

Allah için bu adamlara kanmayalım! Bunlar Allahın kanunlarını çignemek icin yarışan tağutlar!

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
(alıntı)
ABD muhalif komutanları vurdu

Suriyeli muhaliflerin toplantısına ABD tarafından düzenlenen saldırıda, Fetih Ordusu Askeri Komutanı Serakip ve Şam'ın Fethi Cephesi Askeri Komutanı Humsiy ile birlikte üst düzey muhalif komutanlar (şehid edildi).

resized_74288-2699729awhatsappimage20160908at23.jpeg

Muhalif komutan Ebu Müslim el Şami
ABD'ye ait savaş uçakları, Suriye'de muhaliflerin toplantısını vurdu. İkinci kez kuşatılan Halep'te, yeni bir saldırı planı için yapılan toplantıyı vuran ABD uçaklarının saldırısında üst düzey bazı isimler ile birlikte çok sayıda muhalif savaşçı hayatını kaybetti.

Fetih Ordusu Askeri Komutanı Ebu Ömer Serakip ve Şam'ın Fethi Cephesi Askeri Komutanı Ebu Hacer Humsiy, ABD saldırısında (şehid edilen) isimlerden bazıları oldu.

Halep'in batı kırsalında katledilen diğer üst düzey muhalif komutanlar ise Ebu Muhammed el Humsi, Ebu Ahmed Biniş ve Ebu Müslim el Şami.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
(alıntı)
ABD muhalif komutanları vurdu

Suriyeli muhaliflerin toplantısına ABD tarafından düzenlenen saldırıda, Fetih Ordusu Askeri Komutanı Serakip ve Şam'ın Fethi Cephesi Askeri Komutanı Humsiy ile birlikte üst düzey muhalif komutanlar (şehid edildi).

resized_74288-2699729awhatsappimage20160908at23.jpeg

Muhalif komutan Ebu Müslim el Şami
ABD'ye ait savaş uçakları, Suriye'de muhaliflerin toplantısını vurdu. İkinci kez kuşatılan Halep'te, yeni bir saldırı planı için yapılan toplantıyı vuran ABD uçaklarının saldırısında üst düzey bazı isimler ile birlikte çok sayıda muhalif savaşçı hayatını kaybetti.

Fetih Ordusu Askeri Komutanı Ebu Ömer Serakip ve Şam'ın Fethi Cephesi Askeri Komutanı Ebu Hacer Humsiy, ABD saldırısında (şehid edilen) isimlerden bazıları oldu.

Halep'in batı kırsalında katledilen diğer üst düzey muhalif komutanlar ise Ebu Muhammed el Humsi, Ebu Ahmed Biniş ve Ebu Müslim el Şami.

Elhamdülillah Şam'ın Fethi Cephesi komutanı Ebu Müslim Şami yaralıymış Şehid değilmiş.. (@Ortadogu_Portal)

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
serablusa gittilerde ondan halep kuşatıldı ? sakın ahrarla aynı 2-3 gün içerisinde yaşananlar dan dolayı olmuş olmasın kuşatmanın geri gelişi ? türkiyenin girişi suriyeyi bölüyormuş afedersiniz suriye bütün müydü ? amerika türkiye ve mücahitler arası fitne çıksın diye uğraşmıyacaktı yani ha ya da rusya? bana kalsa suudlarda hem ıraka hem suriyeye güneyden girsin derdim açıkçası, bunlar pkk yı suriyenin güney sınırına dayama derdindeler . suyu kontrol etme planlarındalar millet tutturmuş b i petrol bölgesi yahu sanırsın suriye kuveyt veya suudi arabistan gibi peetrol denizi üzerinde kurulu . türkiye girmesin suriyenin toprak bütünlüğü bozuluyor yani amerika ve pkk o bütünlüğü koruyor ??? ciddimisiniz ?

Üst Ana Sayfa Alt