Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

DUA EZBERİ DERSİ (İstişare)

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
duman46 ' Alıntı:
s.a canım kardeşim böyle birşey düşündügün için allah razı olsun bböyle bir bölümün açıldıgını bana mesajla belirtmişsin allah razı olsun senden bende varım inş allah yüzümüzün akıyla başarmamızı saglar diger kardeşlereden allah razı olsun böyle bir işe girdikleri için bazı sorunlareım var aslında bunun altından kalkarmıyım bilmiyorum ama inş kalkarım bu ezberledigim dualar sayesinde sorunlarımı atlatırım inş sizlerinde dua etmenizi beklityorum aeo başarılar kardeşim sana

E.A!

Amiiin kardeşim...
Hoşgeldin çalışmamıza...

Rabbim sıkıntılarını FİRDEVS karşılığı olmak üzere satın alsın...
Seni ve bizleri kendisinden başka kimseciklere muhtaç etmesin,kendisine muhtaç olmakla bizi zengin kılsın!
Selametle...

E.A!

T Çevrimdışı

tuençise

Üye
İslam-TR Üyesi
bende varım geç kalmadıysam
gul1kj7.gif
gul1kj7.gif

G Çevrimdışı

gıfari

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm
Kardeşlerim, çok şükür kavuştum, Allah'ın izniyle dua ezberi çalışmamızda ben de varım.

Bence de ilk olarak Kur'an-ı Kerimdeki dua ayetleriyle ezber çalışmamıza başlıyalım,
Ezber süresi olarak iki hafta bence uygun.

Rabbim hepimizin yardımcısı olsun anlayışımızı ve hafızamızı kuvvetlendirsin.
Selamun Aleyküm.

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ğıfari ' Alıntı:
Selamun Aleyküm
Kardeşlerim, çok şükür kavuştum, Allah'ın izniyle dua ezberi çalışmamızda ben de varım.

Bence de ilk olarak Kur'an-ı Kerimdeki dua ayetleriyle ezber çalışmamıza başlıyalım,
Ezber süresi olarak iki hafta bence uygun.

Rabbim hepimizin yardımcısı olsun anlayışımızı ve hafızamızı kuvvetlendirsin.
Selamun Aleyküm.

VE ALEYKUMSELAM KARDEŞİM...

MAŞALLAH!!
Allah rasulü bir hadislerinde iki tip gülme vardır bunlardan biri Allahın hoşuna gider diğeri ise gazabına sebep olur...
Hoşuna giden gülme:
UZUN ZAMANDIR GÖRÜŞMEYİPTE BİRBİRİNİ GÖRÜNCE İKİ DİN KARDEŞİNİN GÜLÜMSEMESİ!!!
diyordu ya...

Ben de inan seni görünce gülümsedim ve hamdettim Rahmana...
Rabbim TÜM MÜMİNLERLE BİZLERİ FİRDEVSTE BULUŞTURSUN KARDEŞİM...
Gelişin bizi çok memnu etti.
Hoşgeldin...

E.A!

G Çevrimdışı

gıfari

Üye
İslam-TR Üyesi
Ümmü Beyruha ' Alıntı:

MAŞAllah!!
Allah rasulü bir hadislerinde iki tip gülme vardır bunlardan biri Allahın hoşuna gider diğeri ise gazabına sebep olur...
Hoşuna giden gülme:
diyordu ya...

Hoşgeldin...

E.A!

Selamun Aleyküm.
Allah razı olsun kardeşim. Ben de sitenin açıldığını görünce gülümsedim. Tabi sizleri görünce daha da sevindim, dedimki tam kadro yola devam...

Senin de çok istediğin gibi Rabbim bizleri Firdevste buluştursun (amin).

Selamun Aleyküm.

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ğıfari ' Alıntı:
Ümmü Beyruha ' Alıntı:

MAŞAllah!!
Hoşuna giden gülme:
diyordu ya...

Hoşgeldin...

E.A!

Selamun Aleyküm.
Allah razı olsun kardeşim. Ben de sitenin açıldığını görünce gülümsedim. Tabi sizleri görünce daha da sevindim, dedimki tam kadro yola devam...

Senin de çok istediğin gibi Rabbim bizleri Firdevste buluştursun (amin).

Selamun Aleyküm.

ve aleykumselam..

Amiin kardeşim...

E.a!

D Çevrimdışı

duman46

Üye
İslam-TR Üyesi
s.a kardeşlerim sizlerde bu coşkuyu görünce öyle mutlu oldum ki yüzümde gülümseme geldi allah hepinizden razı olusn böyle bir konuyu açan kardeşimize ne kadar şükretsek azdrı dua çok önemli kardeşlerim şuan öyle duaya ihtiyacım varki bilemzsiniz bu işe kalkışırken açan kardeşimizede demiştim biraz sıkıntılarım var diye ama yine de bu işe grdim inş altından kalkarım sizlerinde destegiyle kalkarım inş allah herkese kolaylık versin allah herkesden razı olsun açan kardeşimize burdan selamlar selametle kalın inş

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
duman46 ' Alıntı:
s.a kardeşlerim sizlerde bu coşkuyu görünce öyle mutlu oldum ki yüzümde gülümseme geldi Allah hepinizden razı olusn böyle bir konuyu açan kardeşimize ne kadar şükretsek azdrı dua çok önemli kardeşlerim şuan öyle duaya ihtiyacım varki bilemzsiniz bu işe kalkışırken açan kardeşimizede demiştim biraz sıkıntılarım var diye ama yine de bu işe grdim inş altından kalkarım sizlerinde destegiyle kalkarım inş Allah herkese kolaylık versin Allah herkesden razı olsun açan kardeşimize burdan selamlar selametle kalın inş

Ve aleykumselam kardeşim...
Samimi olrak yaptığın tüm dualara can-ı gönülden amin...
Rabbim gayretimizi arttırsın...
Sıkıntıda olan tüm kardeşlerimize de en kısa zamanda kurtuluş lutfetsin...
AMİİN!!!!!!!!!

E.A!

A Çevrimdışı

*adnan*

Üye
İslam-TR Üyesi
s.a. kardeşler
bende varım dua ezberinde inşallah
Allah (c.c.) yar ve yardımcımız olsun
selam ve dua ile

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
s.a

evet ya ne zaman başlıcaz kardeşim... :huhuuhuu :güldüm

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
s.a kardeşim...

"İTİRAF EDİYORUM Kİ HİÇ BİR MAZERETİM OLMAKSIZIN EZBERİMİ YAPAMADIM!!!ALACAĞIM CEZAYA RAZIYIM... :agliyorum :agliyorum :agliyorum"

nıye derseneız bana bu duayı yazabılırmısınız...ben bılmıorum... :agliyorum :agliyorum :crycry

duayı yazarsanız mealıyle sozumde duracam ınşAllah... :agliyorum :agliyorum :agliyorum :agliyorum :agliyorum :agliyorum :agliyorum

R Çevrimdışı

reh_numa1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH razı olsun kardeşim böyle bir uygulama başlattınız için RABBİMin izin verdiği müddetçe ve elimden geldiğince ben dua dergahınıza gönlümü koydum.ALLAHın izniyle bende dua dergahınızda sizlerle omak istiyorum....
ALLAH'a emanet olun VESSELAM....

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
reh_numa1 ' Alıntı:
Allah razı olsun kardeşim böyle bir uygulama başlattınız için RABBİMin izin verdiği müddetçe ve elimden geldiğince ben dua dergahınıza gönlümü koydum.Allahın izniyle bende dua dergahınızda sizlerle omak istiyorum....
Allah'a emanet olun VESSELAM....

E.A!

Amiin kardeşim...
Hoşgeldin çalışmamıza...
Gelişin bizi ziyedesiyle mutlu etti kardeşim!

Hangi duayı ezberleyeceğimizi biliyorsun değil mi?
Bilmiyorsan aşağıya tıkalayıver kardeşim :güldüm

https://www.islam-tr.org/dualar/dua_ezbery_dersy-t9773.0.html

SELAMETLE...

E.A!

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
E.A!

Kardeşler!!!
Duamızı ezberlediniz değil mi?

Bugün son gün,akşama inş. yeni duamızı vereceğim...

Eğer ezberlemediyseniz hemen isiminizi DUA EZBERİ (İSTİŞARE) BÖLÜMÜNE YAZIP "İTİRAF EDİYORUM Kİ HİÇ BİR MAZERETİM OLMAKSIZIN EZBERİMİ YAPAMADIM!!!ALACAĞIM CEZAYA RAZIYIM... :crycry :crycry :crycry " diyerek teslim olun!

MAZERETİ OLAN KARDEŞLER KEFFARETİNİ YERİNE GETİRMEK ŞARTIYLA KENDİLERİNİ ANCA CEZADAN KURTARABİLİRLER!BU İŞİN KEFFARETİ DE ANCAK DİĞER DUAYLA BERABER EZBERLENMEMİŞ DUANIN DA EZBERİNİN YAPILMASIDIR :güldüm :güldüm

CEZALARIMIZ HER KARDEŞ İÇİN ÖZENLE SEÇİLİP UYGULAMASI YAPILACAKTIR... :güldüm

Kardeşim, tüm bunlar işin LATİFESİ,MUHABBETİ... :dillll :güldüm
Eminim ki tüm kardeşler ezberledi bi iznillah... :helalsana :helalsana
(LATİFE DİYE CEZAYI YOK SANMAYIN AMA HAAA.... :benkizgin :benkizgin :güldüm )

SELAMETLE KARDEŞLER... :güldüm

E.A!

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
MuSaB BiN uMeYR ' Alıntı:
selamun aleykum.........

itiraf ediyorum.........cok yogunum.........

Me'al okumaya devam ediyorum.........hatta derslerimi de yapmaya ...calisiyorum.........ama dua yi tam ezberleyemedim..........bugun pauzeler de kantinde bile elimde dua vardi...........bakarak guzel okuyorum da gozlerimi kapatinca karistiriyorum........... :ahaboleoldum

cezama raziyim hocam.........kaderimmis cekerim.........gerekirse bu siteden giderim :ihihih

E.A!

Kardeşim cezan göstermiş olduğun çabandan dolayı hafifletilmiş,hatta suçunu kabul etmenden dolayı mahkeme düşerek ceza ortadan kalkmıştır.
Ama bir şartla! :benkizgin
Diğer duayla beraber bu da su gibi olacak!
TAMAM??

Bir de kardeş tavsiyesi,dua ezberleme işini son güne bırakma,bırakırsan değil gözlerini kapatınca okuyamamayı bakarak bile zor okursun :dillll :güldüm :güldüm
SELAMETLE KARDEŞİM..

E.A!

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
E.A!

Adlarını göremediğimiz kardeşler neler yaptı?
Ezberledi mi ezberlemedi mi?
Kendilerini bi gösterse kardeşler?
SELAMETLE...

E.A!

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ümmü Beyruha ' Alıntı:
selamun aleykum.........

itiraf ediyorum.........cok yogunum.........

Me'al okumaya devam ediyorum.........hatta derslerimi de yapmaya ...calisiyorum.........ama dua yi tam ezberleyemedim..........bugun pauzeler de kantinde bile elimde dua vardi...........bakarak guzel okuyorum da gozlerimi kapatinca karistiriyorum........... :ahaboleoldum

cezama raziyim hocam.........kaderimmis cekerim.........gerekirse bu siteden giderim :ihihih

E.A!

Kardeşim cezan göstermiş olduğun çabandan dolayı hafifletilmiş,hatta suçunu kabul etmenden dolayı mahkeme düşerek ceza ortadan kalkmıştır.
Ama bir şartla! :benkizgin
Diğer duayla beraber bu da su gibi olacak!
TAMAM??

Bir de kardeş tavsiyesi,dua ezberleme işini son güne bırakma,bırakırsan değil gözlerini kapatınca okuyamamayı bakarak bile zor okursun :dillll :güldüm :güldüm
SELAMETLE KARDEŞİM..

E.A!

emriniz basim ustune hocam.........

hafta sonumu bu ezber iisne ayiracagim Allah izin verirse.........

:örgü :örgü :örgü :örgü

E.A!

ESTAĞFİRULLAH kardeşim...
ALLAH SENDEN RAZI OLSUN :helalsana,
GAYRETİNİ ARTTIRSIN,SENİ GAFLETTEN VE KASVETTEN MUHAFAZA ETSİN,
GÖRÜNEN VE GÖRÜNMEYEN ORDULARIYLA DESTEKLESİN!!
AMİİN!!!

E.A!

Üst Ana Sayfa Alt