Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Bu kardeşinizin de duaya ihtiyacı var :/ Dua edin ki Allah beni kendine yaklaştırsın.. Allah razı olsun
Bu dua hepimiz için olsun kardeş çünkü Allah'a svt yaklaşmayı hepimiz arzuluyoruz... Hatta en büyük hedefimiz bu, bütün ibadetlerimizi de bunun için yapmıyor muyuz zaten??

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
esselamun aleykum ve rahmetullah kardeslerim

___su baslikta açmis oldugum konuyu hatirlayanlar bilir:

https://www.islam-tr.org/konu/lutfen-acil-dua.39619/
ozamandan beri bekledigimiz kagit hala gelmedi bu yüzden gelemiyoruz, dua edinde Allahin izni ile hayirlisiyla gelsin...

___bir abiye söyledim biz gelene kadar bana bir is bulmaya çalisacak, utangaçligim yüzünden yillardir çalisamiyom, dua edinde hayirlisiyla bir is bulayim, en azindan türkiyeye gelene kadar...

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

Lâ Tahzen,İnnâllahu Mêana
İslam-TR Üyesi
Aldığı Allah'ındır, verdiği Allah'ındır. Her şey O'nun katında belirli bir ecel iledir....Sabret ve karşılığını Allah'dan bekle:'' Allah ecrini büyük,sabrını güzel eylesin.Ve ölünü bağışlasın.''

(Buhari,Müslim.2/80)

Allah babanıza Rahmet etsin ,günahlarını bağışlasın,sizede dayanma gücü versin İnşaAllah.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
esselamun aleykum ve rahmetullah kardeslerim
___su baslikta açmis oldugum konuyu hatirlayanlar bilir:
https://www.islam-tr.org/konu/lutfen-acil-dua.39619/
ozamandan beri bekledigimiz kagit hala gelmedi bu yüzden gelemiyoruz, dua edinde Allahin izni ile hayirlisiyla gelsin...

Allah Akbar, elhamdülillah :') kardeslerim Rabbim tüm dua edenlerden razi olsun bekledigimiz kagit bugün geldi, Rabbime ne kadar sükretsem azdir...
suan binbir duygular içindeyiz ailecek... Rabbim:'(

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Akbar, elhamdülillah :') kardeslerim Rabbim tüm dua edenlerden razi olsun bekledigimiz kagit bugün geldi, Rabbime ne kadar sükretsem azdir...
suan binbir duygular içindeyiz ailecek... Rabbim:'(
Gözün aydin akhi.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
ALLAH hepinizden razı olsun. İçimde bir tuhaflık var içimi sürekli bir kurt kemiriyor. Anlamıyorum neden böyle olduğunu son 1 haftadır böyle, moral sıfır değil eksilerde. Bildiğiniz dualar varsa bana söyleyebilirmisiniz ?
Kopyalamayı beceremedim ama arama motoruna yaz " sıkıntı anında dua" diye var sitede

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH hepinizden razı olsun. İçimde bir tuhaflık var içimi sürekli bir kurt kemiriyor. Anlamıyorum neden böyle olduğunu son 1 haftadır böyle, moral sıfır değil eksilerde. Bildiğiniz dualar varsa bana söyleyebilirmisiniz ?
اَللَّهُمَّ رَحْمَتَكَ أرْجُو فَلاَ تَكِلْنِي إلَى نَفْسِي طَرْفَةَ عَيْنٍ و أصْلِحْ لِي شَاْنِي كُلَّهُ لاَ إلَهَ إلاَّ أنْتَ

Duanın Manası: “Ey Allah’ım! Rahmetini umarım. Beni göz açıp kapatıncaya kadar da olsa nefsime bırakma! Bütün işlerimi ıslah et! Senden başka hak olarak ibadete layık hiçbir ilah yoktur.”

Ebu Davud 5090, Ahmed 5/42

اَللَّهُمَّ إنِّي أعوذُ بِكَ مِنَ الهَمِّ و الحَزَنِ والعَجْزِ و الكَسَلِ و الجُبْنِ و البُخْلِ و ضَلَعِ الدَّيْنِ و غَلَبَةِ الرِّجالِ

Duanın Manası: “Allah’ım! Kederden, hüzünden, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, borcun belimi bükmesinden ve insanların bana galip gelmesinden Sana sığınırım.”

Buhari 6314

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ebu Musa'l-Eş'ari radıyallahu anhden:
Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle demiştir:
Kimin başına sıkıntı ve keder gelirse şu kelimelerle dua etsin:

Ene abdüke ibnü abdike ibnü emetike fi kabdatike, nasiyeti biyedike, madın fiyye hükmüke adlün fiyye kadaüke, es'elüke bikküllismin hüve leke semmeyte bihi nefseke ev enzeltehu fikitabike ev allemtehu ahaden min halkıke ev isteserte bihi fiilmil ğaybi indeke en tec'alel kur'ane nura sadri Verebia kalbi vecelae hüzni ve zehebe hemmi

Ben senin kulun, kulunun oğluyum, cariyenin oğluyum, senin avucundayım, idarem senin elindedir. Hükmün bende geçerli, benim için kararın adildir. Kendine verdiğin, yahut bir kitapta indirdiğin, yahut halkından bir kimseye öğrettiğin veyahut gayb ilminde kendi yanında sakladığın her isminle senden isterim ki, Kur'an'ı gönlüme nur, kalbime bahar edesin; onunla sıkıntımı kaldıra, kederimi gideresin. Bunu duyan bir adam: Ya Resulullah, gerçekten bu kelimeleri bilmeyen aldanmıştır, dedi. O da, evet, bunları söyleyin ve bunları öğretin. Zira kim içindekilerini istemek mahiyetinde bunlarla dua ederse Allah onun sıkıntısını def eder ve sevincini uzatır, dedi. /sünni 334.

:::Arapçasını bulamadım el ezkarda geçiyor.Allah sıkıntını gidersin

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

Lâ Tahzen,İnnâllahu Mêana
İslam-TR Üyesi
Vealeyküm selam kardeşim Rabbim sıkıntını gidersin İnşaAllah.
Sıkıntı Anında Yapılacak Dua:
Lailaheillallahulazimulhalim -Lailaheillallahu rabbülarşil azim-Lailaheillallahu rabbüs semavati verabbülardı ve rabbularşıl hakim.
Azim ve Halim olan Allah'dan başka ilah yoktur.Arş'ın yüce Rabbi Allah'dan başka ilah yoktur.Arş'ın Kerim Rabbi ,yerin Rabbi ve göklerin Rabbi Allah'dan başka ilah yoktur.
(Buhari,153-Müslim,2092)

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Vealeyküm selam kardeşim Rabbim sıkıntını gidersin İnşaAllah.
Sıkıntı Anında Yapılacak Dua:
Lailaheillallahulazimulhalim -Lailaheillallahu rabbülarşil azim-Lailaheillallahu rabbüs semavati verabbülardı ve rabbularşıl hakim.
Azim ve Halim olan Allah'dan başka ilah yoktur.Arş'ın yüce Rabbi Allah'dan başka ilah yoktur.Arş'ın Kerim Rabbi ,yerin Rabbi ve göklerin Rabbi Allah'dan başka ilah yoktur.
(Buhari,153-Müslim,2092)
Bu ne güzel site bu ne güzel kardeşlik ya, kim dardaysa yardımına koşuluyor SÜBHÂNALLAH

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ne güzel site bu ne güzel kardeşlik ya, kim dardaysa yardımına koşuluyor SÜBHÂNALLAH

sende güzel birisin.:);)

11001930_609162139217565_3224943135807865028_n.jpg

Üst Ana Sayfa Alt