Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Esselamu Âleykum we Rahmatullâhi we Berakâtuh

Ekonomik durumu pek iyi olmayan, evli ve çocuklu bir bacı için Biiznillâh dua edebilir misiniz? Eşinin bir işe kabul edilmesi, rızıklarının artması ve çocuğunun hayırlı salih bir evlat olması, hayatlarında ferahlık bulmaları, iman üzere kalmaları için.
Kısaca kendileri için her çeşit hayır üzere.
Ve aleykum selamu ve rahmetullahi ve berakatuhu kardeşim.

Rabbim onlara, bizlere ve tüm müslüman kardeşlerimize hem dünyada, hem ahirette iyilikler versin.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi

Biiznillâh bir Müslüman'ın şifa bulması ve hastalıklardan korunması için ona dua edebilir misiniz?
ALLAH Subhanahu we Teâlâ dualarımızı kabul etsin.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi

Biiznillâh bir Müslüman'ın şifa bulması ve hastalıklardan korunması için ona dua edebilir misiniz?
ALLAH Subhanahu we Teâlâ dualarımızı kabul etsin.

aleykumselam rahmatullahi ve berekad kardeşim

RABBİM,hastalık bırakmayan bir şifa versin,afiyette bıraksın amin
İnfak konusunu da ihmal etmeyin inşaALLAH

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Rabbim her kimin her ne sıkıntısı var ise gidersin ve o güne dek sabırlar ihsan eylesin. İstediklerimiz hemen olmayabiliyor, bazen geciktiriliyor ve bazen ise olmaması bizim için hayırlı olabiliyor. Yine de "gaybı Allah bilir" diyerek, olacağına kesin iman ile ve dua ile sabırla bekleyin. Rabbim herkesin, cümlemizin yardımcısı olsun.

Not: Kişisel/Nefsani gelişim için olmaması gibi bir ihtimal düşünülemez, çünkü kişinin çabasına bağlıdır bu, çalışırsanız olur. Olmama ihtimali olan konular, bizim çabamıza bağlı olmayan konulardır. Onlar Rabbimizin, bizim için hayırlı olup olmamasına binaen: "vermesi veya vermemesi ihtimal dahilinde" olan konulardır. İşte onlar için umutla dua edin ama olmuyorsa da "vardır bir hikmeti" deyin; ve ama bu halde bile yine de duadan vazgeçmeyin çünkü belki de sadece geciktiriliyordur.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum
Bir kardeşimizin günahları bırakması, daha fazla salih amel işlemesi ve kalbinin hidayet üzere sabit kalması için dua edelim Allah'ın izniyle (bu kişi ben değilim o yüzden bana karşı değil, bahsedilen kardeş için deyin).

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yaşadığım yeri terketmek (Tebdili Mekan -mümkünse ilelebed-)
Gittiğim yerde en azından bunalıma girip sıkılmayacağım bir iş
bu iş vesilesiyle maddi ve manevi istiklalim ve özgürlüğüm.
Almanya veya İstanbulda -oradan sokaklarda çaresizlikten intihar etmeyeceksem belki ABD sahil kentleri- sahip oldugum yeteneklerimi kullanabileceğim bir iş Allahın kızmayacağı bir cinsten...

Ey Semaların üstünde arşından bizi gözetleyen İlahım. Yukarıda yazdıklarımı bana mukadder ve müyesser kılmanı acilen ve ölüme kadar nimetlerinle ve rızıklarınla temettü etmeyi diliyorum.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
Yaşadığım yeri terketmek (Tebdili Mekan -mümkünse ilelebed-)
Gittiğim yerde en azından bunalıma girip sıkılmayacağım bir iş
bu iş vesilesiyle maddi ve manevi istiklalim ve özgürlüğüm.
Almanya veya İstanbulda -oradan sokaklarda çaresizlikten intihar etmeyeceksem belki ABD sahil kentleri- sahip oldugum yeteneklerimi kullanabileceğim bir iş Allahın kızmayacağı bir cinsten...

Ey Semaların üstünde arşından bizi gözetleyen İlahım. Yukarıda yazdıklarımı bana mukadder ve müyesser kılmanı acilen ve ölüme kadar nimetlerinle ve rızıklarınla temettü etmeyi diliyorum.
Abi girişim yap Allah'in izniyle

Üst Ana Sayfa Alt