Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dünya'nın Dönüş Hızındaki Sesi "dinle" Tefekkür Et.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
SUBHANELLAH-ALLAHU AQBAR - ALLAHU AQBAR -ALLAHU AQKBER

ÜZERİNE TIKLAYIN İNŞALLAH DİREK SES VERMİYOR TIKLADIKÇA GELİYOR..

TAM DİNLEME LİNKİ:

http://spacesounds.com/navigator/navigator9.swf

[flash]http://spacesounds.com/navigator/navigator9.swf[/flash]

En Büyüğü Jupiter bunların sırası ile altta..DÜNYA var..

ÜZERİNE MOUSE yi Getirdiğinizde ''EARTH'' yazan yere getirin ve Dinleyin inşallah ,,SUBHANELLAH YA RABBİ ...

SUBHANELLAH
navigator9.swf

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
Dünya kendi yörüngesinde saatde 1000 km den daha cok bi hizla dönüyor, günesin etrafinda dönmesi ise hesaplamalara göre saniyede 29. 78km, yani saatde 107.000 km, ve biz bunu hissetmiyoruz, oysaki bunlari yazarken, bunlari okurken suan bile heran bile dönmekte, ve biz bunu hissetmiyoruz, elhamdulillah!!

H Çevrimdışı

hanife_musluman

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
dunyaya uymayan bir hadis...

Hadis: “Dünya balığın üzerindedir. Balık başını sallayınca Dünya’da depremler olur.”

İbn-i Kesir Tefsiri 2/29 68/1’in açıklamaları :D

ben balığı göremedim gören var mı???

http://spacesounds.com/navigator/navigator9.swf

Doğrusu budur...Kuran:
“Bundan sonra yeri yumurta biçimine soktu.”

79- Naziat Suresi 30

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Seni kaç Defa TEKFİR ettim ki Sen bunu HAK ediyorsun,Biz Uydurma olan Rivayetleri Kur'ana Uymayan Uydurma Hadisleri ''Ehl'i Sünet Ve'l Cemaa'' Akidesine Sahip Müslümanlar tesbit etmeyi Sizin gibi '( Mealci Zındık) lardan iyi biliyoruz...

Siz Bizim Dinimizle Niye Uğraşıyorsunuz ki ,Sizin Dininiz Size git bildiğin gibi yaşa ama Bizim inandığımız Değerlere DİL uzatma...

Daha başka birşey yazmıyacam bu son olsun...

Bizim İnancımız ve değerlerimizle Alay etmeyi bırak..

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Hadis usulu ilmine vakıf muhaddisler ve ehli sunnet alimlerimiz hadislerin içerisinde bulunan uydurma hadisleri ilmen şerh düşüp, izah etmiş , ayıklamışlardır.
Birileri , uydurma hadis var diye sahih mutevatir tüm hadisleri inkar ederek kendilerini Rasul ilan ettiğinin farkına varamaz, kendi sünnetlerini peydahlamaktan da geri kalmaz.

Bak hadis diye dalga geçtiğin sözün uydurma olan açıklaması zaten alıntı yaptığın ibn kesirin altında yazılmıştı:

Ebu Zer (ra)’dan:
“Rasulullah (sav) bir gün şöyle dedi:
“Bu güneş nereye gider bilir misiniz?”
Oradakiler: “ALLAH ve Rasulû bilir” dediler.
Bunun üzerine Rasulullah (sav) şöyle buyurdu:
Güneş, arşın altındaki yerine gidinceye kadar döner. Oraya varınca secdeye kapanır ve o şekilde kalır. Sonra Ona: Kalk! Çıktığın yere dön, denilir. Çıktığı yere döner ve oradan doğar. Bu durum insanlara farklı gelmeyecek şekilde devam eder. Ve yine arşın altındaki yerine gelir. Ona : Kalk! Geldiğin yoldan geri dön, denilir. Bunun üzerine o da batış yerinden doğar.”
Rasulullah (sav):Biliyor musunuz bu ne zaman olur? Bu önceden iman etmemiş yada imanında bir hayır kazanmamış olan kimseye artık imanının bir fayda sağlamayacağı zaman da olurdedi.”
[Muslim, İmân (2/195-196 Nevevi Şerhi). Buhari özet olarak, Tefsir (8/541 Fethu’l-Bâri), Tevhid (13/404 Fethu’l-Bâri).]

Ayrıca bu söz için sizi TEFSİRDE İSRAİLİYAT isimli kitabın 115-117 arasını okumanızı öneririm :
Doç dr, Abdullah Aydemir , Beyan yayınları
Kitabı indir
getimageV2.asp
:
: http://www.muallim.biz/dinikitaplar/...israiliyat.rar

sayfanın tam linki :
http://www.darulkitap.com/kuran/tefsirdeisrailiyat/002.htm#_Toc110352092

kitabın tamamı :
Yeni Sayfa 1

îbnu Abbas'tan mervî konu ile ilgili rivayet:
Bidayette Cenabı Hakkın Argı suyun üzerinde bulunuyordu. ALLAH yarattıklarından hig birini (su)'dan önce yaratmış değildir. Cenabı Hak, diğer varlıkları yaratmayı arzu edince sudan bir duman çıkardı. Duman suyun üzerinde yükseldi; ALLAH bu yükselen varlığa sema (gök) adını verdi. Bundan sonra ALLAH suyu kurutarak onu tek bir yer haline getirdi. Bundan sonra yeri parçalara ayırdı, onu yedi parça yaptı. Bunları pazar ve pazartesi olmak üzere iki gün içinde yarattı.

ALLAH, yeri balık üzerinde yarattı. Bu balık Cenabı Hakkın: "Nûn ile kaleme ve (erbâb-ı kalemin) yazmakta oldukları şeylere andolsunki..."[El-Kalem, 68/1]. âyetinde belirttiği "Nûh" dur. Balık suyun içinde (üzerinde) dir. Su da, düz ve yalçın bir kaya üzerinde yaratılmış*tır. Bu yalçın kaya, bir meleğin sırtmdadır. Melek, kaya üzerindedir. Kaya, rüzgârın üstündedir. Bu kaya, Lokman (a.s.)'ın anlattığı kayadır ki, gökte ve yerde değildir.

(Birbirinin üzerine bindirilerek yekdiğerine irtibatlı bir şekilde yaratılan bu varlıklardan) balık hareket etti ve oynadı. Balığın bu hareketinin tesiriyle yer sallandı. Bunun üzerine Cenabı Hak yerin üzerinde dağları sabit kıldı. Bundan dolayı dağlar yere karşı iftihar etmektedirler..." [36].

Bu uzun rivayeti eserine alan Taberî sened hakkında şüpheli olduğunu, binâenaleyh buna fazla itimad etmediğini söyler (Tefsîr, I. 156; A- Muhammed Şâkir tahkiki).

îbnu Kesîr habere öz olarak değindikten sonra bunun "isrâîliyyat' tan olduğu ihtimalini tasrîh eder (tefsir, V. 385).

Eserlerine isrâîliyyatı almamak için titizlik gösteren bazı îslâm bilginleri ise bu tür haberlere —(ilgili âyetleri tefsîr ederken)— katiyyen ehemmiyet vermemişlerdir
[En-Nesefî, et-Teysîr, varak 17Ob; Îbnu 'Atiyye, el-Muharrav,varak 49b; Mekkî îbn Hammûg, tefsîr,302a]

Tıbkı Îbnu Kesîr gibi İbnu 'Atıyye de rivayetleri eserine aldıktan sonra; bunların zayıf haberler olduğunu, mevcut senedlerle bunları isbata imkân olmadığını tenbîh eder
[El-Muharrar, IV. varak 49b.]

[36] Yahya İbn Sellâm, tefsir, S3a; Tefsîru Abdirrazzak, Varak 71a; Taberî, I. 194; XXI. 72; Taberî, tarih, I/l. 64, 65, 6&, 67; Tefsîru Mukatil, varak 234b; îbnü 'Atıyye, tefsir, IV. varak 49b; en-Nesefî, et-Teysîr, varak 170b; el-Beğavî, M. Tenzil, II. 12, 134.-35; el-Keşgaf, m. 52, 496; Tâcu'l-Kurra', Kitâbu Lubâbi Tefsîri'l-Kur'ân, varak 222a; el-'Udfuvî, el-lstignâ' fî 'Ulûmi'l-Kur'ân, varak 226a-b (beş numaralı nüsha); tbnü Tayfur es-Secâvendî, 'Aynil'l-me'ânî, varak 174b; el-Mehdevî, et-Tahsîl, varak 144b; Mekkî İbn Hammûş, tefsir, varak 302a; et-Tabressî, IV. IV. 319; et-Tibyan, VHI. 251; Z. Mesîr, VI. 321; el-Kurtubî, XTV. 68; ibnu Kesîr, V. 385; I. 118; ed-Dürru'1-Mensûr, I. 42-43; eş-Şevkânî, tef-sîr, I. 61; izmirli, S.C. Nebeviyye Mukaddemesi, s. 101.

UYDURMA HADISLER
https://www.islam-tr.org/tevhid/120...sozler-uydurma-hadisler-kitap-post118611.html

SAHİH HADİSLER KAYNAĞIMIZDIR
(HADİS İNKARCILARINA -mealci-REDDİYE)
https://www.islam-tr.org/tevhid/119...-inkarcilarina-mealci-reddiye.html#post118460

H Çevrimdışı

hanife_musluman

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Seni kaç Defa TEKFİR ettim ki Sen bunu HAK ediyorsun,Biz Uydurma olan Rivayetleri Kur'ana Uymayan Uydurma Hadisleri ''Ehl'i Sünet Ve'l Cemaa'' Akidesine Sahip Müslümanlar tesbit etmeyi Sizin gibi '( Mealci Zındık) lardan iyi biliyoruz...

Siz Bizim Dinimizle Niye Uğraşıyorsunuz ki ,Sizin Dininiz Size git bildiğin gibi yaşa ama Bizim inandığımız Değerlere DİL uzatma...

Daha başka birşey yazmıyacam bu son olsun...

Bizim İnancımız ve değerlerimizle Alay etmeyi bırak..
(zümer/2- Şüphesiz, sana bu Kitab'ı hak ile indirdik; öyleyse sen de dini yalnızca O'na halis kılarak Allah'a ibadet et)

Bizim dinimiz dediğiniz din kimin dinidir? Aynı allaha ve resule ve kitaba iman etmekle hepimizin dini değilmidir ki kuranadan ayetlerle destekliyoruz . neyden rahatsız oluyorsunz?

eklediğim ayetler den mi rahatsız oluyorsunz bunu açıkça sözyleyin.

Rabbim Allah ,kitabim kuran ve peygaberim (kuranı tebliğ eden) hz. Muhammed (a.s) diyen ben ve benim gibi muslumanları ne hakla tekfir edebilirsinzki...

Maide 44 - Allahın indirdiğiyle hükmetmeyenler, kafirlerin ta kendileridir -

Allahın indirdiği ile hükmetmeye gayret eden bir müslümanı

beni tekfir edebilmeniz için tek bir delil gösterin?!

beni dinden anladığım bu ayetteki dini yanlızca allaha has kıl ve onunun indirdiğile hukmetten ibarettit..

(zümer/2- Şüphesiz, sana bu Kitab'ı hak ile indirdik; öyleyse sen de dini yalnızca O'na halis kılarak Allah'a ibadet et)

3- Haberin olsun; halis (katıksız) olan din yalnızca Allah'ındır. O'ndan başka veliler edinenler (şöyle derler.."Biz, bunlara bizi Allah'a daha fazla yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz." Elbette Allah, kendi aralarında hakkında ihtilaf ettikleri şeylerden hüküm verecektir. Gerçekten Allah, yalancı, kafir olan kimseyi hidayete erdirmez.)

Tekfir meselesine gelince,
Allahı peygaberini ve kitabını(ve içindekilerini) açık bir dille ve ısrarla inkar etmedikçe ben siz tekfir edemem buna hüccetim ve yetkim de yok , bu sizin içinde geçerlidir..

bakın şeyhiniz şeyhul islam tekfir meselesinde neler demiş..

Şeyh ül İslam İbni Teymiye diyor ki;
"Müslümanlardan herhangi birinin hata ve yanlış yapması nedeniyle tekfir etme hakkı yoktur. Tekfir ancak bütün delillerin mevcut olması ile gerçekleşebilecek bir olaydır. Herhangi bir kişinin Müslümanlığı yakin ile sabit olurda küfründe şüphe varsa o kişi Müslüman’dır, ancak küfrü içim gerekli deliller toplandığında o kişinin küfrüne hükmedilebilir" [Mecmaül Fetava/12-466]
Şeyh ül İslam İbni Teymiye diyor ki;
"Küfür şeri bir konudur ve hükmü şeriat sahibine aittir. Elbette akıl doğruyu ve yanlışı ayırt edebilme kabiliyetine sahiptir. Fakat insanın akli olarak hata ettiği her şeyin küfür değildir. Aynı şekilde insanın aklen doğru bildiği şeyin şeran bilinmesi gerekmez." [Dera et Tearuz/1-242,Muhtasaru savaik el Mursele/2-421,Savaik el Muhrika Li İbni Hacer Heytemi/78]
"Bu nedenle Ehli Sünnet kendi muhaliflerini onlar kendilerini tekfir etse dahi tekfir edemez. Zira Tekfir şeri bir konudur ve burada insan bireysel olarak karşısındakini cezalandıramaz. Mesela birisi sana iftira atsa ya da senin mahreminle zina etse, sen buna karşılık ona iftira atamaya da onun mahremiyle zina edemezsin. Zina ve iftira Allah’ın haram ettiği şeylerdir. Tekfir ise sadece Allah ve Resulünün tekfir ettiği kişiler için mümkündür." [Menahic üs Sünne/5-244]

(beni tekfir edenleri Allaha havale edeyorum...)

ensarullah Çevrimdışı

ensarullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
mealcilerin hadis inkarının tek sebebi hadislerin işlerine gelmediğinden dolayıdır.eğer hadislere uysalar hayatlarının her alanında bir müdahale olacağını biliyorlar.Peygambere postacı vazifesi yapanlara yazıklar olsun

H Çevrimdışı

hanife_musluman

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hadis usulu ilmine vakıf muhaddisler ve ehli sunnet alimlerimiz hadislerin içerisinde bulunan uydurma hadisleri ilmen şerh düşüp, izah etmiş , ayıklamışlardır....

Demekki uydurma hadisler söz konusuymuş :(
Allah kuranı biz indirdik ve kiyamete dek koruyacağını bildirmiştir. keşke hadisler için de buna benzer bi ayet inmiş olsaydıda bizde çelişkilerden kurtusaydık...

Birileri , uydurma hadis var diye sahih mutevatir tüm hadisleri inkar ederek kendilerini Rasul ilan ettiğinin farkına varamaz, kendi sünnetlerini peydahlamaktan da geri kalmaz.

kendini resul ilan edenleri allah cehenneminde yaksın... ben bundan beriyim.. hz. muhammed a.s benim peygamberimdir son peygamberdir... keşke zamanımzda hayatta olsaydı da bize birkez daha hak ile batı kendi mubarek diliyle anlatmış olsaydı..:(

Bak hadis diye dalga geçtiğin sözün uydurma olan açıklaması zaten alıntı yaptığın ibn kesirin altında yazılmıştı:

ben de sizde uydurma olduğunu söyledik sorun yoki öyleyse neden kızdınz ?

Ebu Zer (ra)’dan:

“Rasulullah (sav) bir gün şöyle dedi:
“Bu güneş nereye gider bilir misiniz?”
Oradakiler: “ALLAH ve Rasulû bilir” dediler.
Bunun üzerine Rasulullah (sav) şöyle buyurdu:
Güneş, arşın altındaki yerine gidinceye kadar döner. Oraya varınca secdeye kapanır ve o şekilde kalır. Sonra Ona: Kalk! Çıktığın yere dön, denilir. Çıktığı yere döner ve oradan doğar. Bu durum insanlara farklı gelmeyecek şekilde devam eder. Ve yine arşın altındaki yerine gelir. Ona : Kalk! Geldiğin yoldan geri dön, denilir. Bunun üzerine o da batış yerinden doğar.”
Rasulullah (sav):Biliyor musunuz bu ne zaman olur? Bu önceden iman etmemiş yada imanında bir hayır kazanmamış olan kimseye artık imanının bir fayda sağlamayacağı zaman da olurdedi.”
[Muslim, İmân (2/195-196 Nevevi Şerhi). Buhari özet olarak, Tefsir (8/541 Fethu’l-Bâri), Tevhid (13/404 Fethu’l-Bâri).]

Ayrıca bu söz için sizi TEFSİRDE İSRAİLİYAT isimli kitabın 115-117 arasını okumanızı öneririm :
Doç dr, Abdullah Aydemir , Beyan yayınları
Kitabı indir
getimageV2.asp
:
: http://www.muallim.biz/dinikitaplar/...israiliyat.rar

sayfanın tam linki :
http://www.darulkitap.com/kuran/tefsirdeisrailiyat/002.htm#_Toc110352092

israliyattan arı duru tertemiz dinimize sokulan bilgilerin var olması ne kadar üzücü değil mi?
yine israliyattan bazı bilgileride ben aktarayım müsadenizle...

bilgilerin bir kısmıda hadislere olan benzerliğidir inşallah değerlendirsiniz ve kurana uymayan hadislerin bir kısmını seçip atmanız için yardımcı olur...

11. Hz. İsa(a.s)’ın nüzulü:
İncil / Matta 24:
30 O zaman İnsanoğlu’nun belirtisi gökte görünecek. Yeryüzündeki bütün halklar
ağlayıp dövünecek, İnsanoğlu’nun gökteki bulutlar üzerinde büyük güç ve
görkemle geldiğini görecekler.

İncil / Elçilerin İşleri 1:
11“Ey Celileliler, neden göğe bakıp duruyorsunuz?” diye sordular. “Sizden göğe
alınan bu İsa, göğe çıktığını nasıl gördünüzse, aynı şekilde geri gelecektir.”
İncil / Filipililer 3:
20Oysa bizim vatanımız göklerdedir. Ve oradan, Kurtarıcı olan Rab İsa Mesih’i
bekliyoruz.
İncil / İbraniler 9:

27-28Bir kez ölmek ve ondan sonra yargılanmak nasıl insanların kaderiyse,
böylece Mesih de birçoklarının günahlarını yüklenmek için bir kez kurban edildi.
İkinci kez, günah yüklenmek için değil, kurtuluş getirmek için kendisini
bekleyenlere görünecektir.
(Ayrıca bkz: Yuhanna 14:3, 21:22; Selaniklilere 2. Mektup 1: 6-8; 1. Timoteos 6:
14-16.)

Kütübi Sitte / Kıyamet ve Kıyametle İlgili Meseleler / Hz. İsa ve Mehdi
4968 - Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor:

“Resûlullah aleyhissalâtu
vesselâm buyurdular ki:

“Nefsim kudret elinde olan Zât-ı Zülcelâl’e yemin ederim! Meryem oğlu İsa’nın,
aranıza (bu şeriatla hükmedecek) adaletli bir hâkim olarak ineceği, istavrozları
kırıp, hınzırları öldüreceği, cizyeyi (Ehl-i Kitap’tan) kaldıracağı vakit yakındır. O
zaman, mal öylesine artar ki, kimse onu kabul etmez; tek bir secde, dünya ve
içindekilerin tamamından daha hayırlı olur.”

Sonra Ebu Hureyre der ki: “Dilerseniz şu ayeti okuyun.

(Mealen): “Kitap ehlinden
hiçbir kimse yoktur ki, ölümünden önce onun (İsa’nın) hak peygamber olduğuna
iman etmesin. Kıyamet gününde ise İsa onlar aleyhine şahitlik edecektir”

(Nisa
159).

Buhari, Büyü’ 102, Mezalim 31, Enbiya 49; Müslim, İman 242, (155); Ebu
Dâvud, Melâhim 14, (4324); Tirmizi, Fiten 54, (2234).
4969 - Hz. Cabir radıyallahu anh anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm
buyurdular ki:

“Ümmetimden bir grup, hak için muzaffer şekilde mücadeleye Kıyamet gününe
kadar devam edecektir. O zaman İsa İbnu Meryem de iner. Bu Müslümanların
reisi: “Gel bize namaz kıldır!” der. Fakat Hz. İsa aleyhisselam: “Hayır! Der,
Allah’ın bu ümmete bir ikramı olarak siz birbirinize emirsiniz!”

Müslim, İman 247.
Kur’an / Mâide Suresi:
75. Meryem oğlu Mesih sadece bir peygamberdir, -ondan önce de peygamberler
gelip geçmiştir- onun annesi dosdoğrudur, her ikisi de yemek yerlerdi. Onlara
ayetleri nasıl açıkladığımıza bir bak, sonra da bak ki nasıl yüz çeviriyorlar!

117. “Ben onlara, sadece bana emrettiğini söyledim: “Benim de Rabbim, sizin de
Rabbiniz olan Allah’a kulluk edin” dedim. Aralarında bulunduğum sürece onlara
şahit idim. Fakat sen beni vefat ettirince, onlar üzerlerine gözetleyici yalnız sen
oldun. Sen, her şeye hakkıyla şahitsin.”

Kur’an / Âl-i İmrân Suresi:

55. “Allah buyurmuştu ki: ‘Ey İsa! Seni vefat ettireceğim, seni nezdime
yükselteceğim, seni inkâr edenlerden arındıracağım ve sana uyanları kıyamete
kadar kâfirlerden üstün kılacağım. Sonra dönüşünüz Bana olacak. İşte o zaman
ayrılığa düştüğünüz şeyler hakkında aranızda hükmü Ben vereceğim.”

185. Her canlı ölümü tadacaktır. Ancak kıyamet günü yaptıklarınızın karşılığı size
tastamam verilecektir. Kim cehennemden uzaklaştırılıp cennete sokulursa,
gerçekten kurtuluşa ermiştir. Dünya hayatı, aldatıcı metadan başka bir şey
değildir.
(Ayrıca bkz: 21/35, 29/57)

Kur’an / Meryem Suresi:

33. “Doğduğum gün, öleceğim gün ve diri olarak kabirden kaldırılacağım gün
selâm/esenlik banadır.”
Kur’an / Enbiya Suresi:
8. Biz onları yiyip içmeye ihtiyaç duymayan bir yapıda yaramadık. Onlar ölümsüz
de değillerdi.

34. Biz, senden önce de hiçbir beşere ölümsüzlük
34. Biz, senden önce de hiçbir beşere ölümsüzlük vermedik. Şimdi sen ölürsen,
onlar ebedî mi kalacaklar?

Kur’an / Ahzâb Suresi:

40. Muhammed, sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değildir. Fakat o, Allah’ın
Resulü ve peygamberlerin sonuncusudur. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.

H Çevrimdışı

Halil_ibrahim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
hanife_musluman , size bikac sorum olacak ;

1-Hadislere inanir misiniz ?

2-Eger inanirsaniz , bu hadisleri hangi kriterlere göre sahih ya da zayif ya da uydurma olarak degerlendirirsiniz ?

3-Buhari Muslim gibi hadis alimlerinin bi hadise sahih ya da zayif demesinin sizin acinizdan önemi nedir ?

Eger bu sorulara cevap verirseniz , ins bende Kuranda Allah azze ve cellenin , hadisler hakkinda , ona isareten söyledigi ayetten bahsedebilirim ins ... Böyle bi sorunuz olmusta yukarda , o yüzden ...

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş biz Haftalardır MEALCİ olan bu ''HADİS İNKARCI'' sına anlatıyoruz sitede ki tüm yazıları takip et,Sitenin BANDI dolacak artık bu İnsana cevap vermekten,hala o bizim Mesajlarımızın bir çoğuna cevap veremiyor ki,(Aklına İman etmiş bir İnsana) ne kadar anlatsanız boş..

hanife_musluman , size bikac sorum olacak ;

1-Hadislere inanir misiniz ?

2-Eger inanirsaniz , bu hadisleri hangi kriterlere göre sahih ya da zayif ya da uydurma olarak degerlendirirsiniz ?

3-Buhari Muslim gibi hadis alimlerinin bi hadise sahih ya da zayif demesinin sizin acinizdan önemi nedir ?

Eger bu sorulara cevap verirseniz , ins bende Kuranda Allah azze ve cellenin , hadisler hakkinda , ona isareten söyledigi ayetten bahsedebilirim ins ... Böyle bi sorunuz olmusta yukarda , o yüzden ...

H Çevrimdışı

Halil_ibrahim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Net bi sekilde ins sorulara cevap verirse , daha iyi anlasacamigizi ya da anlasilacagini umuyorum ins...

Yeniyim sitenizde kardes , kimin ne oldugunu ne yazdigini pek bilmiyorum . Zaman buldukca giriyorum siteye , yazi yazmayi düsündügüm yazilara da cevap ya da ilmi , seri yazilarla yardimci olmak istiyorum biiznillah ...

Fiemanillah ...

K Çevrimdışı

KUDDUSİ

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bence bu tamamen saçmalıktan başka bişey degildir.bikere dünyanın sesini kayıta alan kişiye bi sorun bakalım uzayda 35000 km yukarda yrçekimi olmayan yerde duyu organı nasıl duyuyor o ses güneşin dünyaya sarfettiği enerji sesinden başka bişey degildir unutmayalım dünya ses yapmaz yapsa şuan tüm insanların duyu organı patlar gürültüden

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
sübhanALLAH

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt