Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ebû Basir et-Tartûsî’nin mutlu günü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

Muhaajir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
!slam4ever; Ben istediklerini getireceğim inşâAllâh. Sonra kaypaklık neymiş, göreceğiz hep beraber inşâAllâh. İftirâ değil, Şirk adam öldürmekten daha kötüdür.

Hala isimler üzerinden konuşup, yok sizin zorunuz İŞİD'i eleştirmemizmiş ... gibi şeylerle motif aramana gerek yok. Ben ta başta isimlerin önemli olmadığını söyledim. İstediğini eleştir serbestsin.

Tevhid konusunda herşey apaçık masaya yatırılmadan hiçbir şey hallolmaz. Bugün Suriye de kimileri birbirine düşüyor, zamanında Afganistan ve Iraktada aynısı oldu. Neden?

Asıl Fitne budur! Tevhid konusunda ittifak kurulmadan silah arkadaşlığı olmaz. Aksi taktirde o silahlar o arkadaşların başında patlar sonra.

Dediğim gibi. Biraz bekle inşâAllâh. Sonra dürüstlükmü yoksa kaypaklıkmı göreceğiz çok merak ediyorum.

En doğrusunu Allah SwT bilir.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Cihâd âlimi olarak isimlendirdiğiniz şahıslar her silah tutana kardeş muâmelesi yaparsa, Tevhîdi izhâr etmeyede "fitne" derlerse, asıl kendileri yaptığı fitne ve en büyük cürümdür -hâlis tevhîdi ketmettikleri için-.

Bugün Tevhîd ile değil de Cihâd ile başlayanlar, yarın birbirlerine düşerlerse hiç şaşırmasınlar, geçmiştede bunun örneğini gördük.

!slam4Ever. Sana tavsiyem; Kişilere hak etmedikleri makâmı verme. Savunduğun kişileri iyi tanı ve öyle savun.

Son olarak; Hâlis Tevhîdi ve Îmânî hakîkatleri yerine oturtmadan ve nefsinizi câhiliyyenin pisliğinden arındırmadan, duygusallığa kapılıp sonra yapılması gerekeni önce yapmayın.

Allah SwT hepimize hidâyeti ve basîreti nasîb etsin. Âmîn.

Bu yazının altına imza atan (dua) eden sen değil misin?
Neden tutarsızlık sergiliyorsunuz? Neden mertçe içinizdekini ortaya dökmüyorsun? bak Muhaajir mertçe yazmış, sen ise bir üstte ebubasir (hafzahullah) dediğin şahsa burada itham edene dua ediyorsun!
Eğer Muhajiir gibi düşünüyor, hala aynıyım (içinden) diyorsan(ız) siteye girmeyin. Çünkü iki günde bir deşifre olup durmayın, gereksiz yere birbirimizi üzmeyelim.

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu yazının altına imza atan (dua) eden sen değil misin?
Neden tutarsızlık sergiliyorsunuz? Neden mertçe içinizdekini ortaya dökmüyorsun? bak Muhaajir mertçe yazmış, sen ise bir üstte ebubasir (hafzahullah) dediğin şahsa burada itham edene dua ediyorsun!
Eğer Muhajiir gibi düşünüyor, hala aynıyım (içinden) diyorsan(ız) siteye girmeyin. Çünkü iki günde bir deşifre olup durmayın, gereksiz yere birbirimizi üzmeyelim.

ya ben onu ebu basire laf atmasınamı dua ettim ben tevhid anlaşılmadan cihad eden insanların birbirine düşmesi lafına katıldım niye içimdekini dökmeyeceğimki sizden alacağımda yok size vereceğimde yok ben sadece burda sizi kendime yakın gördüğüm için burdayım
artı bencede yanlış ebu basirin herkese kardeş muamelesi yapması ebu basir tevhidini ortaya koymamış insanlara kardeş muamelesi yapması bir hatadır bu küfür değildir bende burda sizinde benimde hatalı olduğu görüşlerim var ama bu küfür değildir ortada küfür olmayıncada gerisi tartışma olacaktır tarihte olmadımı fikir uyuşmazlıkları

Abdulmuizz Fida

Admin
!slam4ever; Ben istediklerini getireceğim inşâAllâh. Sonra kaypaklık neymiş, göreceğiz hep beraber inşâAllâh. İftirâ değil, Şirk adam öldürmekten daha kötüdür.

Hala isimler üzerinden konuşup, yok sizin zorunuz İŞİD'i eleştirmemizmiş ... gibi şeylerle motif aramana gerek yok. Ben ta başta isimlerin önemli olmadığını söyledim. İstediğini eleştir serbestsin.

Tevhid konusunda herşey apaçık masaya yatırılmadan hiçbir şey hallolmaz. Bugün Suriye de kimileri birbirine düşüyor, zamanında Afganistan ve Iraktada aynısı oldu. Neden?

Asıl Fitne budur! Tevhid konusunda ittifak kurulmadan silah arkadaşlığı olmaz. Aksi taktirde o silahlar o arkadaşların başında patlar sonra.

Dediğim gibi. Biraz bekle inşâAllâh. Sonra dürüstlükmü yoksa kaypaklıkmı göreceğiz çok merak ediyorum.

Beklemesi gereken sendin. Önce delilini alıp ortaya koyacaksın, sonra yazacaktın. Ortaya bir iddiayı fitne gibi atıp sonra delilimi bekle demek dürüstlük mü kaypaklık mı zaten karar veren verir.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Asıl Fitne budur! Tevhid konusunda ittifak kurulmadan silah arkadaşlığı olmaz. Aksi taktirde o silahlar o arkadaşların başında patlar sonra. .

Kanaatimce,afganistanda mücahidlerin ruslardan sonra birbirine düşmeleri,tevhid konusunda değil,nefsi konudan kaynaklıydı.Çünkü ruslar çekilince bu sefer koltuk savaşı başladı,yakın ve uzak islam tarihinin mücadele seyrine bakalım,genel manada silahların birbirine karşı çekilmesi tevhid anlayışından değil,siyasi nedenlerden olmuştur,afganistanda zamanında ruslardan sonra meydana gelen iç savaşta bunlardan biridir.

İftirâ değil, Şirk adam öldürmekten daha kötüdür. demişsiniz,halbuki,BAKARA - 191 de
Onları nerede yakalarsanız öldürün ve sizi çıkardıkları yerden onları çıkarın. O fitne, adam öldürmekten daha kötüdür. Yalnız Mescid-i Haram'ın yanında, onlar sizinle savaşmadıkça siz de onlarla savaşmayın! Fakat sizi öldürmeye kalkışırlarsa, hemen onları öldürün. Kafirlerin cezası böyledir.

Burada şirkten değil,iftiradan söz ediliyor,sadece hatırlatmak istedim..

selametle

Abdulmuizz Fida

Admin
ya ben onu ebu basire laf atmasınamı dua ettim ben tevhid anlaşılmadan cihad eden insanların birbirine düşmesi lafına katıldım niye içimdekini dökmeyeceğimki sizden alacağımda yok size vereceğimde yok ben sadece burda sizi kendime yakın gördüğüm için burdayım
artı bencede yanlış ebu basirin herkese kardeş muamelesi yapması ebu basir tevhidini ortaya koymamış insanlara kardeş muamelesi yapması bir hatadır bu küfür değildir bende burda sizinde benimde hatalı olduğu görüşlerim var ama bu küfür değildir ortada küfür olmayıncada gerisi tartışma olacaktır tarihte olmadımı fikir uyuşmazlıkları

Kardeşim tutarlı ol, hem ben o ifadeye mi dua ettim diyorsun, hem o ifadeyi savunuyorsun.
Evvela şunu diyeyim, uzunca bir yazıdan yarım satır bir yere katılıyorsan orayı alıntılayarak dua edebilir, görüş bildirirsin. Aksi taktirde kimse senin katılıp katılmadığın satırları bilmez, bilmek de zorunda değildir, bilecek de. Üstelik sonradan katıldığını burada da ifade ederek kendinle çelişiyorsun.

Tevhidi sen ve siz anladınız da Ebu Basir mi anlamadı?
Nedense duada ve yazında destek verdiğin nedense herkesin dikkatini çekiyor.
Hepinize diyorum; isterseniz burada Ebu Basir'i mucahid ve mu'min görüyorlar diyerek, görmeyenlerin yanlarına gidebilirseniz bu hepimiz için hayırlı olacaktır. Sizin aykırılıklarınızdan bıktık.

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
evet ben ebu basiri mümin ve mücahid görüyorum ama bu onun hatalı görüşleri olmadığını göstermez evet kim ne derse desin o mümin ve mücahidir bir çok oturup klavye mücahidliği yapandan daha mücahiddir

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Bir alimin tevhidi bozan bir unsuru olsaydi bu bilinen meshur birsey olurdu, siz ise hala lafi eveleyip geveliyorsunuz kac gündür delil adina tek bir cümlenizi dahi göremedik.

Bu aksama kadar yeni bir konu acip, sayfa sayfa kitaplarindan, ses kayit ya da videolarindan seyh ebu basirin tevhidi bozucu beyanatini yayinlamazsan iftira attiginizdan dolayi sizi banlayacagim.

Unutmadan bazilari gibi komikce bilmem hangi hükümete tesekkür etmis gibi sacma sapan aciklama ile gelmeyin.

Seyhin öyle beyanat ya da yazilari olacak ki, bu ihtilafsiz acik sekilde sirk iceren bir beyanat olacak, tevil ya da kaypak yorumlara mahal vermeyecek sekilde acik ve net olacak.

Görelim bakim....

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Verdigim süre doldu.

Fitne adam öldürmekten beterdir.

Selametle.

Süresiz ban.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt