Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ebû Basir et-Tartûsî’nin mutlu günü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

Ebu Halid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
anne03.jpg

Küresel Haber / Haber Merkezi
Suriyeli âlim Ebû Basîr et-Tartûsî 33 senedir annesinden haber alamıyordu.
Küçük yaşında Suriye’den kaçmak zorunda kalan Tartûsî, Suriye devrimi başlayana kadar bir daha ülkesine girememişti.
33 sene annesinden ayrı kalan Tartûsî dün annesine kavuştu. İşte o mutlu görüntüler:

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye'de Baas rejiminin baskılarından dolayı ülkesini terk etmek zorunda kalan ünlü alim Ebu Basir Tartusi 33 yıllık aradan sonra annesiyle buluştu.

1980'de 21 yaşında ülkesi Suriye'den ayrılmak zorunda kalan alim Ebu Basir, 2012'ye kadar 32 yıl boyunca Suriye'ye geri dönemedi. Suriye'deki kardeşleri rejim tarafından katledildi ve birçok akrabasından uzun süre haber alınamadı.
1987'de Ürdün'e yerleşen Tartusi, bu ülkede de baskılardan kurtulamadı. Sırasıyla Malezya ve Tayland'da yaşamak zorunda kalan Tartusi'nin daha sonra İngiltere'de tebliğ çalışmaları yaptığı ve sonrasında Suriye'deki devrim saflarına katıldığı biliniyor.
Alim Ebu Basir Tartusi, Küresel CihaD düşüncesinin önemli öncülerinden kabul ediliyor. Suriye'de başlayan devrim süreciyle beraber ülkesine geri dönme imkanı bulan Tartusi devrimin İslami bir kimlik kazanması yönünde çalışmalarda bulunuyor. CihaD grupları arasında siyasi bilincin oluşması, usule dair sıkıntıların giderilmesi ve davet faaliyetlerinin öncelenmesi noktasında hassasiyet gösteren Tartusi, Suriye Devrimi'nin önemli figürlerinden birini oluşturuyor.
Tartusi'nin uzun yıllar sonra tekrar annesiyle bir araya gelme imkanı bulduğu oldukça duygusal görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Anne ile oğulun arasına savaşın dahi giremeyeceğini hatırlatan o görüntüleri sizlerle paylaşıyoruz:

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ulan vicdansiz gulati tekfirciler siz oturun tereyagi yiyin.cihad yoktur deyin.caniniz sikilinca ananizida tekfir edin bu adamlar yillarca anasini bacisini babasini yegenini canini cigerlerini görmesin.sonra da biz neden bu adamlari tekfir ediyorsunuz makdisi tartusiyi diye sorunca yahu siz cok ama cok duygusalsiniz.madem duygusalsiniz onlari tekfirde etmiyrsunuzdur.eee onlari da tekfir etmyiorsaniz sizde onlar gibi kafirsiniz diyorsunuz.utanmadan aranizdan bazilari selam dahi veriyor.kafa kiralik.adamlarin alimi yokki.ALLAH sizi islah etsin

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Beni hüzünlendiren en büyük mesele ümeetin alimlerinin bile sürgünde olması

E Çevrimdışı

Ebu Halid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Beni hüzünlendiren en büyük mesele ümeetin alimlerinin bile sürgünde olması

Alimler Peygamberlerin varisleridirler sevgili kardeşim. Rasulullah s.a.v. bile memleketinden çıkmak zorunda kaldı, O'nun s.a.v. varisleri olan rabbani alimlerin de başlarına gelen şey aynı.

Şeyh Tartusi diğer saray alimleri gibi Kralların dizinin dibinde de oturabilir ama bunu reddedip Allah yolunda bir mücadele veriyor. Allah onu korusun. Amin

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alimler Peygamberlerin varisleridirler sevgili kardeşim. Rasulullah s.a.v. bile memleketinden çıkmak zorunda kaldı, O'nun s.a.v. varisleri olan rabbani alimlerin de başlarına gelen şey aynı.

Şeyh Tartusi diğer saray alimleri gibi Kralların dizinin dibinde de oturabilir ama bunu reddedip Allah yolunda bir mücadele veriyor. Allah onu korusun. Amin

Allah razı olsun kardeşim, güzel bir söz söyledin.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ama, mücahid diyor, küresel cihad diyor... Aman allah'ım gözlerime inanamıyorum. ya da ilk defa haber7 okuduğumdan mıdır?

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
islam 4ever ben bir önceki konuda ne zaman ebubasir (hafzahullah) ona iftira ettim insanların niyetini sorgulamadan niçin zanda bulunuyorsun ben şirk koşan rabıtacılarla ebu basiri nerde bir tuttum bizim gibi cahillerin alimlere laf atabilmesi mümkünmüdür ben sadece cihad ettiği halde dinden haberi olmayan şirke düşmüş insanlardan bahsettim sende her yaptığımız yorumdan sonra insanları niçin tehdit ediyorsun biz burada fikrimizi söyleyeceğiz varsa yanlış kuran ve sünnet ışığında cevap vereceksin birde bize ortalığı karıştırıcı fitneci muamelesi yapmayı bırak ben alimlere laf atmadım varsa kusuru ehli ilim ona cevap verir muhajirin dediğini bu halde onayladım bak bugün rabia meydanında mursi için ölen insanlar var bunlarda kendilerini mücahid kabul ediyorlar eğer benim bu forumda olmamı istemiyorsanız söyleyin ben bir daha girmem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt