Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ebu Tayyib Amca: Ölmedim yaşıyorum!

K Çevrimdışı

Küresel Haber

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Suriye direnişinin en yaşlı mücahidi olan ve geçtiğimiz günlerde öldürüldüğü haberleri yayılan Ebu Tayyib Amca kamera karşısına geçerek öldürüldüğü haberlerini yalanladı. Esad’ın güçlerinin ise hepsinin yalancı olduğunu ve iftira attıklarını belirtti.

Küresel Haber / Haber Merkezi

‘Mücahitlerin şeyhi’ olarak bilinen ve geçtiğimiz günlerde şehit edildiği yönünde haberler yayılan Ebu Tayyib amca öldürüldüğü haberlerini yalanladı. Kısa bir video görüntüsünde konuşan Ebu Tayyib amca videonun başında cihada teşvik eden Kur’an ayetleri okudu.

Ebu Tayyib Amca Kur’an ayetlerinin ardından öldürüldüğü haberlerini şu sözlerle yalanladı: ‘Ben, ‘mücahitlerin şeyhi lakaplı Hacı Muhammed Tayyib İsmail Gazal’im. O yalancı çetenin; Esad’ın; beni öldürdüklerini söyleyen yalancı çetesinin sözlerini yalanlıyorum. Ben yaşıyor ve rızıklandırılıyorum. Bugün 12.11.2012 Pazartesi günü. Size ancak Allah Resulü’nün (s.a.s.) buyurduğu gibi söylüyorum. Allah Resulü (s.a.s.) şöyle buyurdu: ‘Kişi doğru söyler ve doğru söylemeye devam ederse Allah katında doğru olanlardan yazılır. Kişi yalan söyler ve yalana devam ederse, sonunda Allah katında yalancılardan yazılır.’

Esad’ın çeteleri hepsi yalancı. Yalan söylüyor ve iftira atıyorlar.’

Üst Ana Sayfa Alt