Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Edebsiz Ahmed bey + Sofiler ve Murat Gezenler Munazarası

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Edebsiz Ahmed bey + Sofiler ve Murat Gezenler Munazara

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aynı akidede olmamamıza rağmen Murat hocaya çok ayıp etmişler.. Adamın hem sözünü ikide bir kesiyorlar. Hem de münazarada birden çok insan dahil oluyor. Kısacası çoluk çocuk terbiyesizlik yapmış Murat hocaya...Maide suresi 8.ayete göre ne olursa olsun adaleti ayakta tutmalıdır mümin.. Adaletli olmak gerekirse bu münazarada (aslında münazara değil, adamı karalamak için oluşturulmuş bir ses kaydı) Murat Gezenler'e çok büyük ayıp edildiğini düşünüyorum. Ayrica asagidaki linkte de Murat Gezenler yaşananları özetlemiş.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
3 dakika zor dayanabildim. Murat kardes yanlis yapmis (düstügü bu duruma üzüldüm), bu edepsizle konusmaya devam etmesini kendisine yakistiramadim. Edepsiz adam it gibi (köpege ayip olmasin) cemsiriyor. Böyle edepsizlerle konusmasi kalitesine yakismamis.

Edepsiz adam psikolojik olarak bilincaltindaki kendince gördügü hatalari bagirarak üstün cikmaya calismis. Yandan atlayan gundilerde saksakcilik yapmis.

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
3 dakika zor dayanabildim. Murat kardes yanlis yapmis (düstügü bu duruma üzüldüm),bu edepsizle konusmaya devam etmesini kendisine yakistiramadim. Edepsiz adam it gibi (köpege ayip olmasin) cemsiriyor. Böyle edepsizlerle konusmasi kalitesine yakismamis.

Edepsiz adam psikolojik olarak bilincaltindaki kendince gördügü hatalari bagirarak üstün cikmaya calismis. Yandan atlayan gundilerde saksakcilik yapmis.

Çok sevdiği bir tanıdığının hatrına katlandigini biliyorum..
Çok sinir bozucu gerçekten..ayrıca üstte paylastigin videoda hoca konuyu özetlemiş.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Le havle we le kuvvete ille billeh..
Şu aşırı tekfir hastalarına üzülüyorum acıyorum.. Sapık sofiler nasıl da çullanıyorlar, vallahi ben dinlerken boğuldum deli oldum yahu.. Allah swt her iki tarafa da hidayet versin, ummeti de bunların şerlerinden muhafaza etsin.. Nasıl ki Ali ra'hı şehid eden harici adam kısastan önce "Allah'ı zikreden şu dilim artık susacak" diye ağladı.. Bugün de aynı samimiyette bir sürü sapkın var hem aşırı tekfir hastaları olarak hem de murcieler olarak.. Ve saire bir sürü taife.. Tabi munafıklar da çoktur.. Yine de aşırı tekfir hastaları daha samimi geliyor ve bir de şirkte zirve yapmaktansa tekfirde zirve yapmaları ıslah olma konusunda sanki daha umut verici gibi.. Hidayet Allah'tan.
Velhasıl, Allahu a'lem bu fırkaların samimi sapkınları apaçık ayırt edilebilen aslî kâfir, muşrik ve munafıklardan daha büyük birer fitne, Allah swt kalblerimizi razı olduğu sirat el mustakîmden ayırmasın, bizleri dininde sabit kılsın. Allahumme amin..

Son düzenleme:
Q Çevrimdışı

Qamar Al Quds

silik
İslam-TR Üyesi
3 dakika zor dayanabildim. Murat kardes yanlis yapmis (düstügü bu duruma üzüldüm), bu edepsizle konusmaya devam etmesini kendisine yakistiramadim. Edepsiz adam it gibi (köpege ayip olmasin) cemsiriyor. Böyle edepsizlerle konusmasi kalitesine yakismamis.

Siz iyi dayanmışsınız abi, ben 58. Saniye kapattım.

Q Çevrimdışı

Qamar Al Quds

silik
İslam-TR Üyesi
Cezakellahu hayran.
Adaletli davranmak için bu gerekiyordu. Ben de dayanamadım, gerildim ama sonuna kadar dinledim.
Ve inanın aynı akidede olmadığım halde Murat hocaya çok ayıp etmiş bu arkadaşlar..
Çünkü münazara böyle olmaz

Murat Gezenler'in yayınladığı videoyu izledim ben. Kısa bir özet olmuş. Diğer uzun videoyu izlemek istemeyenler onu izleyebilir en azından.

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi