Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

El Kaide Ne Kadar Güçlü?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Abdulmuizz Fida
Buyrun hocam..
Burada çizgi film videonun üzerine yazılan tarihi mi 2001 yılından önce olduğuna delili olarak mı görüyorsun?
Yayınlanma belgesi gördün mü?
Neden bu tür videoların 2001'den yıllar sonra piyasaya sürüldüğünü düşündün mü hiç ?

"Bahsi geçen bölüm The City of New York vs. Homer Simpson’dır (1997) ve Homer’ın kızı Lisa’nın, elinde bir dergi tuttuğu görülmektedir. Derginin üzerinde New York başlığı, 9$ fiyatı ve hemen yanında İkiz Kuleleri gösteren iki dik yapı yer almaktadır. Bu bölüm 1993’teki saldırıdan sonra çıkartılmıştır. Belki yapımcılar daha önceden olmuş saldırıya dikkat çekmektedir ya da New York’un simgelerinden biri olduğu için eklemişlerdir. Tıpkı Paris deyince aklımıza direkt Eyfel Kulesi’nin gelmesi gibi…"

29894

Ayrıca önceden çizgi filimde yayınlanmış olması da tevafuk olabilir. Malum ikiz kuleleler Amerika'nın can damarıdır. Başka nereye saldırı olacak? Bu kadar çocuksu, basit safsataları müslüman kardeşimizin söz ve eylemlerine tercih edemeyiz.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Kâfirlere karşı cihad etmiş, mucahid olan bir kimseden 11 Eylul eylemine kâfirlerin piyasaya sürdüğü ve sizlerin sarıldığı örümcek ağlarıyla itiraz ettiğine şahid olmadım.

Abdulmuizz Fida

Admin
Belliki abd istihbaratı biliyordu saldırı olacağını
Bu ayrı bir şey, istihbarat muslumanların operasyonunu haber almış olabilir diyebilirsin en fazla. Ama muslumanlara, şehidlere yalancı kâfir demeye gelen itirazlarınızdan vebale girersiniz.

İkiz Kule Şehidi Şehid Abdulaziz el Ömeri'den Mufterilerine Bir Cûz

Ebu Dil-Hûn el-Murcie Çevrimdışı

Ebu Dil-Hûn el-Murcie

Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam demek istediğim şu bariz şekilde filmlerde ikiz kuleler eylemi gösteriliyor belki de bu el kaide üyeleri şehid olmak için yaptı cihad için yaptı fakat ABD istihbaratının haberi vardı bilerek yaptırdı Afganistana girmek için ya da bu ölen kişiler ABD nin piyonuydu bakıldığı zaman 2 uçağın iniş kuleye fakat diğer en önemli 2 uçağın ise birinin Pentagon binası yanına düştüğü birisinin ise beyaz saraya amacının çarpmak olup çatlamadiği belirtiliyor o zaman size bir soru sorarım neden sivillerin olduğu binalara uçaklar çarptı fakat neden siyasi yerlere çarpamadi bu bir tesadüf mü ?

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
War On The Rocks'da çalışan adamlar bilinçli olarak cihadi yapıları gündemde tutmaya çalışıyor ve operasyon kapasitelerini abartılı bir şekilde tasvir ediyor. Amaçları ABD hükumetini bunlara karşı savaşa tahrik etmek. O yüzden bunların sözlerine ayniyle itibar etmemek lazım.

Halbuki daha iyisi 've yuqallilukum fi ayunihim' olurdu. Terör ile devletler dize getirilmez, buna tarihte hiç bir örnek yoktur, ama bize gerekli olan da odur. Terör ne Amerika'yı İsrail'i desteklemekten alıkoyar, ne de İsrail'i geri adam atmaya sevk eder.

Ebu Dil-Hûn el-Murcie

Üye
İslam-TR Üyesi
Burada çizgi film videonun üzerine yazılan tarihi mi 2001 yılından önce olduğuna delili olarak mı görüyorsun?
Yayınlanma belgesi gördün mü?
Neden bu tür videoların 2001'den yıllar sonra piyasaya sürüldüğünü düşündün mü hiç ?

Ayrıca önceden çizgi filimde yayınlanmış olması da tevafuk olabilir. Malum ikiz kuleleler Amerika'nın can damarıdır. Başka nereye saldırı olacak? Bu kadar çocuksu, basit safsataları müslüman kardeşimizin söz ve eylemlerine tercih edemeyiz.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Kâfirlere karşı cihad etmiş, mucahid olan bir kimseden 11 Eylul eylemine kâfirlerin piyasaya sürdüğü ve sizlerin sarıldığı örümcek ağlarıyla itiraz ettiğine şahid olmadım.
Hocam bizde elhamdülillah Müslümanız bizde cihadı destekliyoruz sen bizi heralde yanlış anladın

Ebu Dil-Hûn el-Murcie

Üye
İslam-TR Üyesi
Bence ABD Afganistan'a girmek için bilerek yaptırdı yada göz yumdu hem neden el kaide 11 Eylül saldırısını yapmak istedi ki 3000 kişiyi öldürdüler ellerine ne geçti daha çok müslüman kanı aktı

Ebu Dil-Hûn el-Murcie

Üye
İslam-TR Üyesi
Ya hocam ABD zaten kendi el kaide yaptı bu saldırıyı diyor biz ABD destekçisi olsak batı medyası haberlerine inansak zaten el kaide yaptı derdik (neyse arkadaşlar iyi geceler Allah selamet versin saldırıyı yapan kişilere Allah sehidlik versin biz büyük adam değiliz ki bilelim bu konuları rabbim artık İslam devletini kurdurmayi nasip eylesin şeriatı bizim ülkemize de nasip eylesin)

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida
Videoda 80 ve 90 ların çizgi filmleride mevcut saldırı gerçekleşmeden önceki çizgi filmler hepsi ..Açık olarak şunu söylemeliyim sonuçta burası 20 yıllık geçmişi olan ve el kaideye yakınlığı ile bilinen bir forum ve yıllarca bu şekilde inandığınız için fikir değiştirmekte biraz zorluk çekiyorsunuz diye düşünüyorum hocam beni yanlış anlamayın lütfen ...
Bu konu hakkında söyleceklerim bu kadar..

Ebu Dil-Hûn el-Murcie

Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida
Videoda 80 ve 90 ların çizgi filmleride mevcut saldırı gerçekleşmeden önceki çizgi filmler hepsi ..Açık olarak şunu söylemeliyim sonuçta burası 20 yıllık geçmişi olan ve el kaideye yakınlığı ile bilinen bir forum ve yıllarca bu şekilde inandığınız için fikir değiştirmekte biraz zorluk çekiyorsunuz diye düşünüyorum hocam beni yanlış anlamayın lütfen ...
Kardeş bu videoya ben de baktım fakat bu kadar 80-2001 arası film de gösterilmesi saçmalık ve zaten ikiz kuleler abd nin en yüksek binalarıydı o zaman böyle gösterilmeleri bir tesadüf el kaide ile bağlantısı yok bence

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida

Uçak kaçırma, binaya uçak vurması gibi olaylar 11 Eylül'den önce de vuku buldu kardeşim. Komplo teorisyenlerin kurduğu alakayı reddetmenin El Kaidecilik ile bir alakası yok, aksine bu mainstream ve akla en yatkın görüştür. Kartlar sembollr üzerinden çıkarımlarda bulunmak bilimsel yönteme uygun değildir.

Ebu Dil-Hûn el-Murcie

Üye
İslam-TR Üyesi
Abiler Allah bizi İslam üzerine yaşatmayı İslam üzerine öldürmeyi nasıl etsin şu zamanda en büyük cihad imandır diyor üstad Kadir mısıroğlu:) ahir zamandayız iman kolay değil

Abdulmuizz Fida

Admin
Abiler Allah bizi İslam üzerine yaşatmayı İslam üzerine öldürmeyi nasıl etsin şu zamanda en büyük cihad imandır diyor üstad Kadir mısıroğlu:) ahir zamandayız iman kolay değil
Kadir Mısırlıoğlunun Şeyhi Nazım Kıbrisi sapığıdır. Nazım Kıbrısi sapığının mehdi gördüğü de Adnan Oktar sapığıdır!

Kadir Mısırlıoğlu tarihçidir, tarih bilgisi al, sapkınlardan iman alınmaz. Cihad Kıyamete kadar bütün zamanların Farz-ıdır!

30238

Abdulmuizz Fida

Admin
Abdulmuizz Fida
Fikir delâleti ve subuti kat'i deliller karşısında değişir, çizgi filmlerle, komplo teorileriyle değişmez.

Abdulmuizz Fida

Admin
War On The Rocks'da çalışan adamlar bilinçli olarak cihadi yapıları gündemde tutmaya çalışıyor ve operasyon kapasitelerini abartılı bir şekilde tasvir ediyor. Amaçları ABD hükumetini bunlara karşı savaşa tahrik etmek. O yüzden bunların sözlerine ayniyle itibar etmemek lazım.
Halbuki daha iyisi 've yuqallilukum fi ayunihim' olurdu. Terör ile devletler dize getirilmez, buna tarihte hiç bir örnek yoktur, ama bize gerekli olan da odur. Terör ne Amerika'yı İsrail'i desteklemekten alıkoyar, ne de İsrail'i geri adam atmaya sevk eder.
Osmanlı devleti'nin yıkılışının başlangıcı İT'in (İttihat ve Treakki) yaptığı suikastler ve eylemler ile başlamıştır.
Cihadı eylemlere İslam düşmanlarının terimlerini kullanarak terör diye damgalarsan; seriyyeler düzenlemek, besili atlar hazırlamak, atıcılık yapmak tarzındaki Cihad için hazırlık yapma kastındaki ameliyyeleri nasıl meşru göreceksiniz?

Abdulmuizz Fida

Admin
Bence ABD Afganistan'a girmek için bilerek yaptırdı yada göz yumdu hem neden el kaide 11 Eylül saldırısını yapmak istedi ki 3000 kişiyi öldürdüler ellerine ne geçti daha çok müslüman kanı aktı
ABD - Bush, şehid Molla Ömer'den Usame bin Ladin'i teslim etmesi durumunda Afganistan'a girmeme sözü verdi. Fakat Allah rahmet eylesin Molla'nın cevabı "Bırak Usame bin Ladin'i, Usame'nin itinini bile kâfirlere teslim etmem" diyerek Ülkesinin işgalini göze alarak yanıt verdi.
Yani sizin mantığınızla Molla Ömer, Usame'yi teslim etse Afganistan'a hiç giremeyecekti.
Aslen o dönemde Amerika'nın dünyanın her hangi bir yerindeki ülkeye girmek için bahane aramasına gerek de yoktu.

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam sen beni yanlış anladın benim dediğim Çeçen savaşında Afganistan savaşında ehli sünnet gerilla savaşında bir esiri bile öldürmezken el kaide ise kafa kesip kesip çukura atıyor internette kaç tane video var
Afgan ve Çeçen cihadındada esirler öldürüldü ona karar vermek komutanın görevidir genel olarak güç kazanıldıktan sonra bazı kalplerin İslam'a ısınması veya fidye için esir öldürülmeye bilir.
Ebu Dil-Hûn el-Hanefî
Bende bunu söyledim kızdılar :) ayrıca 9-11 masonların kullandıgı şeytani bir rakam bu tarihe gelmeside ayrıca düşündürücü..

Sonuçta Allah için cihad eden samimi müslüman kardeşlerimiz var onlara lafım yok yanlış anlaşılma olmasın inşallah ama bu söylediğim gerçeğide kabul edelim lütfen..! Tevhid ehli aklı başında düşünen ve sorgulayan olmalı.!
Sana acıyorum böyle saçma şeylere teorilere nasıl inanabilip müslümanları bir kenara atıyorsun anlamıyorum ama alışılan bir durum 11 Eylül meselesinde senin türevlerin çok var.Allah şeyhden razı olsun öyle birşey yaptıki düşmanlar ne yalan uyduracagini şaşırdı.

Son düzenleme:

Ebu Dil-Hûn el-Murcie

Üye
İslam-TR Üyesi
Kafir medya haber kanallarindan gundemi takip edince boyle oluyor durum.

Mucahidlerin resmi kanali sahab medyadan Menhattan gazvesini izle surec nasil islemis kim yapmis kim yapmamis anlarsin.
İzledikten sonra gel inş
Reis belgeseli atar mısın internette bulamadım bu siteye 2 tane atmışlar fakat sıkıntılı video 3 saniyede bir kesiliyor video

Abdulmuizz Fida

Admin
Üst Ana Sayfa Alt