Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

En iyi buhur yağı Yemen’den geliyor

C Çevrimdışı

CihadiL

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

[TD="align: left"]yavaş yavaş millet bayram dolayısıyla istanbulu boşaltmaya başladı.bir hafta veya 10 günlüğüne herkes türkiyede yolculuğa çıkacak.herkes şehri boşaltmakla meşgulken ben bayram şekeri ve tatlı almak için çarşı pazarı dolaşırım bu zamanlarda.genelde de mısır çarşısına gider en iyi lokum baharat ve yağ bulmaya çalışırım.en beğendiğim yağlardan biri de buhur.dün mısır çarşısına gittim iğne atsan yere düşmüyordu, her taraf tıklım tıklım ve baharat kokusu çarşının her köşesinden geliyordu.iyi kalite buhur yağını nereden bulurum diye sormaya başladım.bir satıcı bana en iyi buhur yağının yemenden geldiğini söyledi.geçenlerde stoklarımızı tükettik yakında sipariş vereceğiz.ne yazıkki siparişin ulaşması birkaç hafta sürüyor.bugünlerde siparişlerin elimize ulaşması, yemen menşeili tüm kargoların artan güvenlik kontrolünden geçmesinden dolayı daha da uzun sürebiliyor.yemendeki kargo görevlileri paketleri değişik zamanlara kadar ellerinde tutuyorlar.yemenden buhur yağını ne zaman alacağımızı ancak allah bilir dedi.

neyse eve döndüm aldığım lokumları kahve yapıp iftardan sonra afiyetle yedim.an azından burnumu olmasa da aklımı ve gözlerimi hoşnut etmek için internetten buhur yağı ile ilgili biraz bilgi edinmek istedim.bir yerde peygamber isanın doğumundan 3,000 yıl önce buhurun altından daha değerli olduğunu okudum.yani anlayacağınız son havayolu ulaşımı ve hava kargoya yönelik tehditlerden sonra buhurun fiyatı altını geçebilir!!!haydi bakalım, bu gidişle tekrar taş devrine döneceğiz galiba!!!

Üst Ana Sayfa Alt