Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Enver El Evlaki Videoları (türkçe Alt Yazılı)

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hocam siyer dersleri o göndermiş olduğunuz videoda mevcutmu .

burada Complete archive of Sheikh Imam Anwar Al-awlaki Audio lectures

çok fazla video var.Şeyh en temel konuları harika bir şekilde anlatmış.Sadece siyer 50 saat.Onları çevirmeye zaman yetmez.Param olsaydı bastırırdım birine çevirttirirdim ki insanlar faydalansın.Yalnız tabi şeyh i ingilizce anlayarak dinlemek başka bir zevk.Rabbim hem ilim vermiş hem harika bir ingilizce hem de harika bir ses tonu.Her gün otobüste okula giderken bir bölüm dönerken bir bölüm bitiriyordum.Bir hz ömeri anlatışı var.İnsan filminden daha çok zevk alıyor .

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler bir sorum olucak bilgisi olan varsa cevaplarsa çok sevinirim.

hz mehdiye ilk karşı olucaklar ve red ecekler ulemelar olucaktır diye biz söz dolaşıyor. mevdudide söylemiş. acaba bu bir hadismi yoksa mevdudinin bir sözümü.

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh Evlaki bir dersinde şunu demişti.Hz İsa geldiğinde ona ilk karşı çıkanlar alimlerdi ve onu takip edenler sıradan insanlar fakirler balıkçılar vs di. Bugünki alimlere baktığımız zaman böyle bir şeyin yine olması gayet olası.Ben de bir ara böyle bir şey okumuştum veya duymuştum ama sahih bir hadis mi bilmiyorum

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
allah razı olsun kardeşim enver hoca harıka bir insan.inşallah videolarıylada dahada ilmimiz genişler. her videosunu ındırdım başkada yok galiba mekke medine hz ömer hz ebubekir. ositede kelamullahda daha düzgün heralde tüm videolar onlar değilmi.

Şeyh Evlaki bir dersinde şunu demişti.Hz İsa geldiğinde ona ilk karşı çıkanlar alimlerdi ve onu takip edenler sıradan insanlar fakirler balıkçılar vs di. Bugünki alimlere baktığımız zaman böyle bir şeyin yine olması gayet olası.Ben de bir ara böyle bir şey okumuştum veya duymuştum ama sahih bir hadis mi bilmiyorum

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
her videosunu ındırdım başkada yok galiba mekke medine hz ömer hz ebubekir.

sadece bunlar değil kalamullah da daha birçok ders var. ahir zaman,peygamberlerin hayatı ,sahabeler vs...tek tek dersler var en alt tarafta sitenin.

kalamullah da bir constants of jihad (cihadın sabitleri -6 parça-) yok herhalde bu biraz sorunlu zaten duyması zor oluyor.onu da diğer linkte bulabilirsin.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş allah bin razı olsun bu konularda bilgilisin galiba hocam iki sorum olucak usamenin ve zewahirinin bu tarz sieyr vs gibi dersleri varmı.
ve ebu yahya el libinin 4,5 tane videosu var onların dışında böle enver hocanın gibi dersleri varmı.

sadece bunlar değil kalamullah da daha birçok ders var. ahir zaman,peygamberlerin hayatı ,sahabeler vs...tek tek dersler var en alt tarafta sitenin.

kalamullah da bir constants of jihad (cihadın sabitleri -6 parça-) yok herhalde bu biraz sorunlu zaten duyması zor oluyor.onu da diğer linkte bulabilirsin.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
birde ebu yahya el libi, eymen ez zewahiri şey usame bin laden,atiyyetullah, ve ömer el ewlaki bu isimleri bana arapça yazabilecek kardeşler varmı.

el tazımı ile yani şöyle (تقدم:: الترجمة الإنجليزية)

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş allah bin razı olsun bu konularda bilgilisin galiba hocam iki sorum olucak usamenin ve zewahirinin bu tarz sieyr vs gibi dersleri varmı.
ve ebu yahya el libinin 4,5 tane videosu var onların dışında böle enver hocanın gibi dersleri varmı.

hiç bir fikrim yok akhi.arapça konuştukları için ve ben de arapça bilmediğim için pek derslerini araştırmadım.

birde ebu yahya el libi, eymen ez zewahiri şey usame bin laden,atiyyetullah, ve ömer el ewlaki bu isimleri bana arapça yazabilecek kardeşler varmı.

el tazımı ile yani şöyle (تقدم:: الترجمة الإنجليزية

)

bir de ömer el evlaki değil :) enver el evlaki. ben hz ömerin hayatını anlatıyor demiştim sen oradan yanlış anladın galiba

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Güncel
videoların bi kısmı görünmüyor. düzeltmeleri yaparmısın
@morueqq

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
bu gün içinde güncelleyeveğim inş.