Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Eşim yeni kapandı kitap önerisi istiyorum

Gazali44 Çevrimdışı

Gazali44

لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ
İslam-TR Üyesi
SelamunAleykum arkadaşlar eşim yıllardır namaz kılmadan ve açık bi şekilde yaşıyodu bense yıllardır namaz kılar ve Kuran okurum ama eşimin kapanmamasinda benimde payım vardı ama Rabbime şükürler olsun kapandı Kuran biraz biliyodu ama artık akşamları beraber okuyoruz kendini gittikçe geliştiriyo fakat tevhid akidesiyle ilgili hiç bi bilgisi yok hatta laikliğin demokrasinin M.kemal i sevmenin siyasi partilere oy vermenin ve onları desteklemenim ne kadar tehlikeli olduğunu eskidende anlatıyordum ilk başlarda ona ağır gelsede ve tartışsada bu söylediklerimi artık yavaş yavaş kabullenmeye başlıyo sanki. Sizden bi ricam var kendisine bir kitap hediye etmek istiyorum özellikle kadınlara yönelik tevhidi anlatan ama agir olmayan sizce hangisini alıp hediye etsem ayrıca bu site benim doğru yolu bulmamda büyük bir ışık oldu Rabbime şükürler olsun bu siteteye üye olup gercekleri bulmama yardımcı olduğu için hayatım değişti diyebilirim Annemde artık tevhid akidesi üzerine çok şükür siyasi partileri laikliği herşeyi sildi attı sadece kitap üzerine deği başka tavsiyeleri olan kardesleriminde görüşleri benim için önemli yardımcı olursanız sevinirm şimdiden Allah razı olsun hepinizden

B Çevrimdışı

BüyükBarbaros

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
26005

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam.Maşallah kardeşim Allah Subhanehu ve Teala eşinize hidayet etsin.Annenizi de sizi de tevhid akidesinde sabit kılsın.Şu kitapları tavsiye edebilirim:
Pratik Akaid Dersleri
Üç Esas Şerhi-İbn Useymin
özellikle Pratik Akaid Dersleri adlı kitabın dili sadedir eşinize uygun olacağını düşünüyorum.Üç Esas Şerhi'nin de ara ara gramerle ilgili kısımlar olsa da dilinin sade ve anlaşılır olduğunu düşünüyorum.
Bunların yanında nefis ve kalbin hastalıkları ile ilgili kitapları da okumasını tavsiye ederim.
1-Kalbin İlacı-İbn Kayyım
2-Nefis Terbiyesi-İbn Kayyım

Q Çevrimdışı

Qamar Al Quds

silik
İslam-TR Üyesi
MaşaAllah barekAllah.
Rabbimiz hakikî tesettürü de nasib etsin eşinize. Ayaklarını ve kalbini islam üzere sabit kılsın.
Ben birkaç tane önermek istiyorum, iman ettikten sonra bana hediye edilen ilk kitaplardandı.

- Yolunu Seç Cennet mi Cehennem mi? / Eymen b. Bahauddin Es Serrac
- Cenneti Kazandıran Ameller / Abdulmennan Joulha
- Müslüman Kadının Yol Azığı
- Haksızlıklar Karşısında Kadın/ Muhammed el-Hebdan
- Müslüman Kadının Öncelikleri / Havle Abdulkadir Derviş
- İslam'a Göre Kadın Hakları / Kevser Muhammed El-Mînâvî
- Hicab / Bekr. B. Abdullah Ebu Zeyd
- 30 Şer-i Yasak / Amr Abdulmünim Selim
- Mümin Hanımlara Özel Uyarılar /Salih Bin Fevzan
- Dünyanın en mutlu kadını / Aiz el Karni
- Kadınlar arası ziyaretleşme / Havle Abdulkadir Derviş
Ek olarak ilmihal almanızı tavsiye ederim. (Hamdi Döndüren'i tavsiye ederim)

Juleybib Çevrimdışı

Juleybib

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
MaşaAllah aleyk kardeşim. Allah size aile boyu tevhidi yaşayan ve yaşatan bir hayat bahşetsin ve evinizi sizin için sukunetli kılsın.

Eşlerin aynı minval üzere yol alması kadar huzurlu ve güzel bir durum yok. Çünkü bu Salih nesil yetiştirmeyi de etkileyen bir konu. Anne başka baba bambaşka düşüncelere sahip olursa cocuklar zamanla ebeveynlerini baz almadığı gibi kendilerine bir örnek olarak bile görmezler.

Bende size Ebu Musab el muhacirin Dava Kadını adlı kitabını tavsiye ederim.

Gazali44 Çevrimdışı

Gazali44

لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun hepinizden verdiğiniz bilgiler ve tavsiyeler benim için çok değerli sizlerde benim için çok degerlisinz bu dünyada olmasada inşaallah ahirette hep birlikte oluruz Rabbim hepimizi affetsin yanlış yolda olanlarida doğru yola iletsin....

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hem Cennete Götüren Hem Cehennemden Çıkartan Bir Kelime - Tevhid - Feyzullah Birışık
Gençlerle Tevhid Dersleri - Mehmet Göktaş