Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Esir Ürdünlü Pilotla Yapılan Röportaj

Muhammed087 Çevrimdışı

Muhammed087

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ürdünlü pilot koalisyon uçaklarının türkiye'deki hava üslerini kullandığını söylüyor

İslam Devleti’nin yayın organı Dabık dergisinin 6. sayısında, Rakka’da uçağı düşürülen Ürdünlü pilot ile yapılan bir röportaj yer alıyor. islamicstate.media’nın bir okuru (Allah kendisinden razı olsun) tarafından çevrilen bu röportajı sizlere sunuyoruz.
Bir Haçlı Pilotun Ele Geçirilmesi

Rebi-ul Evvel ayının 2. günü Çarşamba 1436, İslam Devleti ısı güdümlü uçaksavar füzesi ile Haçlı İttifakları için uçuşlar gerçekleştiren bir mürted pilotun uçağını düşürdü. Hedefe başarılı bir atış gerçekleştirildi ve daha sonra Allah’ın izniyle uçak düşürüldü. Bütün hamd ve senalar yalnız Allah’a aittir. Uçağın düşürüldüğünü itiraf eden Ürdün rejiminin aksine müttefiklerinin hava saldırılarını durdurabileceği endişesinden dolayı Amerikalılar bunu reddetti. Çünkü; böyle bir olayın gerçekleşmesi ve sonunda da askerlerin İslam Devleti tarafından ele geçirilmesi Amerika’nın müttefikleri için utanç verici bir duygu. Pilotun babası ve abisi onun Müslüman olduğunu iddia ediyor ve onun serbest bırakılması için yalvarıyorlar. Herhalde onun Ürdün tağutu için askeri hizmette bulunması nedeniyle ölüm saçan bir mürted olduğunun ve çok sayıda Müslümanı öldüren Haçlıların bir parçası olduğunun farkında değiller.
Mürted ile yapılan bir röportaj:

DABIQ:
Bize kendinden bahset. İsmin ne, nerelisin, kaç yaşındasın?

Mürted:
İsmim Muaz Safi Yusuf Al-Kasasibah. Ürdünlüyüm. 1988 yılında doğdum. 26 yaşındayım.

DABIQ:
Senin bu mürted hava kuvvetlerinde görevin neydi? Bu küfür yoluna ne zaman başladın?

Mürted:
Üsteğmen pilottum. 2009 yılında Kral Hüseyin hava okulundan mezun oldum. 2012
yılına kadar operasyonel pilot olabilmek için Muwaffaq el-Salti Hava Üssü’nde ilk filoda eğitim aldım.

DABIQ:
Bize senin utanç verici bir şekilde yakalanmana yol açan uçuşu anlat.

Mürted:
Operasyondan önceki gün öğlen saat 16.00’da bize haber verildi. Operasyonda bizim görevimiz uçaksavarları taramak ve vurucu jetleri korumak. Biz yerdeki vurulacak bütün uçaksavarları taradık. Düşman jetlerinin belirmesi durumunda da yapılması gereken pozisyonu aldık ve daha sonra operasyonun devamını gerçekleştirmek için lazer-güdümlü füzelere sahip vurucu jetler geldi. Sabah saat 6:15’te Muwaffak al-Salti hava üssü -Zarka vilayetindeki Azrak şehri’nden- çıktık. Saat 7:55’te havada yakıt ikmali yaptık ve daha sonra bizi bekleyen Suudi Arabistan F-15, Birleşik Arab Emirlikleri F-16 ve Fas F-16 jetlerinden oluşan filoya katıldık. Bölgeyi taramak için Rakka’ya girdik ve daha sonra jetler operasyon yapmak için bölgeye girdiler. Benim uçağım ısı-güdümlü bir füze ile vuruldu. Uçağımın vurulduğunu hissettim ve duydum. Diğer Ürdünlü pilot Saddam Mardini, operasyona katılan diğer bir jetten, vurulduğumu ve ateşin motorun ağzına doğru geldiğini söyledi. Sistemi kontrol ettiğimde motorun hasar gördüğünü ve yandığını anladım. Uçak normal rotasından sapmaya başladı. Bu yüzden kendimi fırlattım. Paraşütle Fırat Nehri’ne iniş yaptım, koltuğum zemine takılmıştı ve bu da sabit durmamı sağlıyordu. Daha sonra İslam Devleti askerleri tarafından yakalandım.

DABIQ:
Hangi mürted Arab rejimler bu operasyonda sizinle birlikte yer aldı?

Mürted:
Ürdün F-16 jetleri, geliştirilmiş lazer-güdümlü bombalara sahip Birleşik Arab Emirlikleri’ne ait F-16 jetler, geliştirilmiş lazer-güdümlü bombalara sahip Suudi Arabistan’a ait F-15 jetler, havada yakıt ikmali yapan Kuveyt’e ait bir uçak, Bahreyn F-16 jetleri, geliştirilmiş Fas’ ait F-16 jetler, Katar ve Umman.

DABIQ: Bu haçlı seferinde mürtedler hangi hava-üslerini kullandılar?

Mürted: Ürdün’e ait jetler Ürdün’den, Körfez jetleri genel olarak Kuveyt, Suud ve Bahreyn’den ve ayrıca acil durumlar için ayarlanan bazı havaalanları var, bunlar; Ürdün’deki Azrak Havaalanı, Suudi Arabistan’daki ‘Ar’ar Havaalanı, Bağdat Uluslararası Havalimanı, Kuveyt Uluslararası Havalimanı ve Suriye sınırından yaklaşık 100 km uzaklıktaki adını unuttuğum Türkiye’deki bir havaalanı.

DABIQ: Peki Haçlı birlikleri, genel olarak hangi hava üslerini kullanıyor?

Mürted: Bazı Amerikan ve Fransız jetleri Prens Hasan ve Muwaffaq al-Salti hava üssü’nü kullanıyor. Ayrıca bazı Amerikan jetleri de Türkiye’deki üsleri kullanıyor.

DABIQ:
Uçuşlar nasıl koordine ediliyor?

Mürted:
Katar’da operasyonların planlandığı, hedeflerin tespit edildiği ve görevlerin paylaşıldığı bazı Amerikan üsleri var. Onlar burada operasyondan bir gün önce koalisyona katılan bütün ülkelere operasyonun genel taslağı hakkında bilgi verir. Bilgilendirilen koalisyon güçleri bir sonraki gün saat 4.00’te görevlerini yerine getirirler. Amerikalılar havada görev yapan keskin nişancılar, uydular, casuslar ve belirlenen hedefleri bulmak için Körfez’den kalkan insansız hava araçları kullanıyorlar. Bize hedeflerin hava haritaları ve resimleri veriliyor.

DABIQ:
Amerikalı haçlılar ile tanıştıdın mı?

Mürted:
Tabiki de. Muwaffaw al-Salti havaüssü’nde yaklaşık olarak 200 Amerikan var. Onlardan biri kadın olmak üzere toplam 16 pilot var, geri kalanlar ise teknik hizmet verenler, mühendisler ve diğer görevliler. Amerikalılar bazen akşamları bizim ile birlikte çok sevdikleri yemek olan “mansar” yerler. Onlar, gizlilik ve güvenlik prensibinden dolayı asla bizlerle, operasyonlar ve detayları hakkında konuşmazlar.

DABIQ:
Bu misyonda hiç Amerikalı bir pilot öldürüldü mü?

Mürted:
Aralık ayının başlarında, onlardan biri koalisyon jetlerinin havada saldırı filolarını oluşturmak için toplanılan yere, yani Irak’a doğru Muwaffaq al-Salti havaüssünden havalandı. Peşinden gelen ikinci bir jet tarafından takip ediliyordu. İkinci jet havalandıktan sonra iniş takımlarını geri çekerken arızalandı. Pilot ilk jetten ona doğru gelmesini ve problemi onaylamasını istedi. İlk pilot iniş takımlarında problemin olduğunu onayladı. Çok ağır sis vardı ve jetlerden bir tanesi kaza yaptı ve pilot o kazada öldü.

DABIQ:
İslam Devleti’nin daha önceki videolarını izledin mi?

Mürted:
Hayır, izlemedim.

DABIQ:
Mücahidlerin sana “Kafirler istemese de” videosunu izlemeye fırsat vereceğine emin olabilirsin. İslam Devleti’nin sana ne yapacağını biliyor musun?

Mürted:
Evet, beni öldürecekler.

islamicstate

Üst Ana Sayfa Alt