Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Es'Selamın Aleyküm

Doğruyol Çevrimdışı

Doğruyol

Üye
İslam-TR Üyesi
Değerli din kardeşlerim ben 24 yaşında dinini daha çok öğrenmeye ve bilmeye çalışan genç bir kardeşinizim ( Rabbimiz cümlemizin ilmini arttırsın faydalı ve doğru ilimlerle buluştursun ) . Bugüne kadar hep sorgulardım elbette müslüman bir ülkede doğdum ama tahkiki iman etmenin okuduklarım kadarıyla ne kadar farklı olduğunu anladım çünkü bazen gelenekselleştirilmiş şeyler kur'anla sahih hadislerle karşılaştırıldığı zaman o gelenekselleştirilmiş din ile çatışma içersinde gördüm ve kavradım.

Benim için önemli olan Kur'an ( Yüce Allah'ın (c.c) ayetlerinde ne demek istediği öğütleri nasihatlari yasakları vs.) ve Efendimiz(sallallahü aleyhi ve sellem )'in sünnet yoludur...

İnşaAllah hep beraber faydalı bir şekilde bilgi sahibi oluruz mukaddes dinimiz hakkında

tekrar Es'Selamın aleyküm din kardeşlerim ve güzel gönüllü insanlar..

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetullahi we berakatuhu
Hoş geldiniz kardeşim aramıza, inşeallah hayırlara vesile olursunuz .
selamun aleykum

A Çevrimdışı

abdulmuktedir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hoşgeldin kardeş inşallah çok güzel yapmışsın sorgulamakla bu sitede bulunduğun süre içinde çok güzel paylaşımları göreceksin hep beraber iman edecez eksiklerimizi düzeltecez eleştirelere açık olup her meseleyi Allaha ve Resulune götüreceğiz inşallah.

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Aleykum selam ve rahmetullahi ve berakatuhu

hoşheldin ahim rabbim sanada bizede rahmet etsin
bildiklerinle bilmeyene cevap bilmediklerinle ögrendiklerinle cevap bulmayı nasip etsin yüce Allah c.c

Doğruyol Çevrimdışı

Doğruyol

Üye
İslam-TR Üyesi
cümlenizden Rabbimiz Razı olsun inşaAllah arkadaşlar iyi dilekleriniz için sağolun...

Hasbihal Ali Çevrimdışı

Hasbihal Ali

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykümselam ve rahmetullahi ve berakatuhu degerli kardesim. Sefalar getirmissin :)

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve Aleykum Selam, Hoşgeldin Akhi. Allah (s.v.t) ilmimizi arttırsın.